Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    Princip SRB neoblafneš. Můžeš o něm vést spory, můžeš s ním nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti němu dá dělat.
  • *z barevnych a rychlych strilecek
  • jamar28
    To je trolling, nebo si fakt myslíš, že hry roku by se měly vybírat pouze z akčních her, v podstatě skoro jen ze stříleček?
  • MickeyMutant
    Medaile je ve správných rukách. Nejlepší videohra musí splňovat takzvaný princip SRB (SSC v angličtině): musí být rychlá, barevná a musí se v ní hodně střílet. V článku vyjmenovaní kandidáti můžou třeba v jednotlivostech působit i o chlup líp, ale co se týče vyváženosti těchhle důležitých složek, je Overwatch jasný vítěz.

    Vezmu to popořadě. Doom snad může konkurovat zběsilostí akce a kadencí střelby, ale omezeně nudná paleta pekelně červené a fádně černé ho strhává z čela soutěže. Final Fantasy XV je japanofilská bizarnost, která nemá ani v jednom ze základních SRB předpokladů nejmenší šanci a Darkest Dungeon je 2D rozpohybovaný komiks, kde vám rychle nanejvýš zemřou vaši hrdinové a místo instantní zábavy přinesou do domu spíš nějakou duševní či pohlavní chorobu. V Dishonored se většinu času krčíte v koutě za květináčem a posloucháte cizí rozhovory. Úchylnost. Zrovna tak Dark Train - vlhký sen zastydlého vlakofila zažívající nejsilnější orgazmy při organizaci překládky papundeklových vagonů. Stardew Valley je sice ještě barevnější než Overwatch, ale o frenetické akci nebo terapeuticky blahodárné střelbě si může nechat jenom zdát. Navíc vypadá jako z časů, kdy poslední výkřik techniky představoval vlk chytající vejce. Owlboye nekomentuju, rozbolí mě oči pokaždé, když byť jen koutkem oka zahlídnu libovolný screenshot. Ve Forze Horizon pak člověk může soupeře maximálně vytlačit ze silnice*6*a Shadow Tactics je pomalá nostalgická podivnost pro herní důchodce.

    Je tedy zřejmé, že Overwatch je spravedlivý vítěz. Kdyby se každý místní fanboy zamyslel nad nevhodností svého favorita na medaili za GOTY, tak se mu snad i po tomhle výkladu musí konečně rozsvítit. Ať se chytne za nos a uzná, jak je ve skutečnosti jeho kandidát na zlato beznadějně nedostatečný.
  • Za tento komentář tu budeš "milován". Mně osobně se líbily letos ty RPG skoro všechny. Hodně mě bavilo Tyranny, FFXV, Dark Souls 3... Řekl bych, že to byl dobrý rok pro RPG. Jen malá výtka k Tyranny, tam je vše skoro fajn, až tedy ten combat by to chtělo pořešit, nebo ho tam nedávat vůbec a udělat z toho nějaký stealth iso RPG, nevím jak bych to řešil, ale trošku mě ten combat ke konci už otravoval, ale zase to ma dobrý setting a postavy...
  • Jenže nic z toho se neděje a už celkem dlouho. Na vzestupu jsou akorát RPG hry, občas nějaká ta strategie.
  • hra bohov roku 2016 je jasna... Dark Souls 3 tato hra a jej predchodcovia su nedotknutelne diamanty na nebi herneho priemyslu ktore by sa nemali porovnavať s bežnymi hrami a bežní smrtelnici by sa k tymto hram nemali vyjadrovať.. predpokladam že v roku 2017 tento titul ziska Nioh.

    hra roku 2016 pre bežnych smrtelnikov su na tom asi takto:1.Final Fantasy15 2.Uncharted4,3.Hitman,4.Doom,5.Dishonored 2,6.The Last Guardian
    najlepšie DLC:witcher
    najlepšia strategia:1.Civilization6,2.Xcom2 najlepšia orginalna hra:1.Firewatch,2.Inside
    najlepši multiplayer..suboj Battlefield1 vs Owerwatch.... Owewatch je lepšie vybalancovany a asi aj zabavnejši ale mne osobne sa nepači vytvarny štyl takže u mna vyhrava atmosfericky Battlefiel 1
    *5*
  • je to tak, ale herní recenzent by měl být hlavně profesionál a občas by měl potlačit svůj subjketivní pohled. Takový Homola je jasně neprofesionální a vůbec by neměl hlasovat, navíc toho Smutný a Homola ani nemají nahrané. Jak říkám, je to v plenkách...
  • GOTY je jen subjektivní názor několika lidí z redakce, jejichž názor má stejnou váhu jako jiného zkušeného hráče, kterých je na světě víc, jak těch recenzentů. Jednoduchá logika.
  • hra nepotřebuje mít přesah, pokud nechce kandidovat na GOTY, pokud taková hra získává GOTY je to fail herní novinařiny. Nikde se nebavím, že Doom nebo Overwatch nemá vycházet, at si vychazí, někteří jedinci asi evidetně pořád radí stříli demony z pekla, mně to připadá infantilní, ale at si kazdý hraje, co chce, ale kandidovat na GOTY? Vtip roku!
  • Veskoslav
    Rozepiš to. Jako že 4K textury to udělají co? Hezčím? Nebo realistické zpracování postav?
  • V poslednim patchi pridali novy kratsi mod, presne kvuli tomu grindu, na ktery si dost lidi stezovalo.
  • PanS
    Když jsou výjimečnost a klenoty kecy, tak proč se potom lidé diví, že Uncharted nedostala GOTY? Jednoduše ta hra nemá nemá nic (minimálně po stránce hratelnosti a příběhu), v čem by byla lepší než většina ostatních. To neznamená, že nemůže některé hráče bavit, ale na ocenění hra roku to zkrátka nestačí.

    Tu první větu jsem psal jen jako reakci na tvoje nařčení, že jsem zarytý PCčkář, což není zcela pravdivé.
  • Jo. Stane se. *3*
  • Plac ohledne GOTY je samozrejme blbost a ano, ne kazdeho zanr filmovych her bavi...U serie je hlavne o vyborne hratelnosti a zabave...skvele to ubiha, za chvilu odehrano, zabaveno a hotovo... vyhoda je, ze pri to nestravim pul roku jak pri openworldech, ktere uz nejak nedavam...na druhe strane popirat kvality serie uz jenom z principu, protoze PS exkluzivita mi prijde prinejmensim usmevne. Mimochodem, zabavne je, ze U serie vyvola na gamesech vetsi vasne u mistniho osazenstva jak to, ze GOTY je Overwatch... :D
  • "...protože PS exkluzivity se obecně berou za vybroušené diamanty..."taky si mohu vycucat z prstu nejaky neprolomitelny argument. Keci o klenotech, vyjimecnosti atd. pouzivaji hlavne PCMR, aby je nasledne mohli se vsi slavou poprit...a U serie serie lidi bavi, samozrejme jsou to casualove, spravneho elitniho hrace to nema cim oslovit... btw, kdybych mel spocitat odehrane hodiny, stale by mi zrejme nejvice vychazelo na PC, jo a ten X360 taky do tve teorie o zarytem PSkari nejak nepasuje, nevadi... :D
  • Hra nepotřebuje mít přesah. Hra musí v první řadě bavit. Proto si radši zahraju nějakej Brutal Doom, než pseudoumění typu TLG. Protože u toho umírám nudou.

    "všude je toho více, než je tupé střílení"

    Není. Překvapivě ---> štřílení tam není víc, takže proti Doomovi jsou to špatné shootery. Když si budu chtít pořádně zastřílet, tak nebudu hrát Deus Ex nebo Dishonored. To je jednoduchá logika, která ti uniká. Srovnáváš kvalitu ne her, ale žánrů. Nedělej to, je to hloupost.
  • PanS
    A mě zase přijde tohle jako typický komentář zarytého PSkaře. Hrál jsem aspoň chvíli všechny tři díly, takže nemáš pravdu. Argument o tom, že je to špatná hra automaticky kvůli exkluzivitě, tady zatím nikdo nepoužil, tedy kromě tebe. Já akorát napsal, že exkluzivity (zejména na PS) jsou často brány za klenoty jenom proto, že na jinou platformu nevycházejí. Lineární akční hra nemusí mít hned nudnou repetitivní hratelnost a příběh vystřižený z Indiana Jonese. Jako akční oddechovka by to určitě prošlo, ale tahle série je prezentovaná jako něco výjimečného. Což rozhodně není.

    Reakce na SadButTrue
  • Oddechovky - jo, to je přesný. Uncharted je dobrá hra - ve svém vlastním žánru "film doplněný o akční pasáže". Kořeny sahají někam k prvnímu MGS. Problém je, že ne každýho tenhle žánr baví, takže to nemůže všude vyhrávat goty, možná ve svý kategorii, ale jako hra celkově těžko. Druhý problém je, že je to casual hra, takže většina překřičí menšinu, proto to nakonec i vyhrává + fanboyové dělají osvětu jak je to nejlepší hra všude kde se dá. *15*
  • PreidaQ
    A přitom je Owlboy 'oficiálně' lepší "akční hra" než Overwatch, který je ale zase naproti tomu lepší "střílečka" než Owlboy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit