Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jen pár poznámek:
    1) Assetto Corsa je simulátor tělem i duší, konzole je na arkády...
    2) Assetto Corsa na volantu od Logitechu? Možná na G27 pro začátečníky. Zkuste to někdo s Fanatecem a pak uvidíte...
    3) Single player? V simulaci? Vážně? Ta hra je o autech, ne o příběhu...
    4) Napište mi o jiném automobilovém simulátoru. Dirt Rallye? Vždyť tam projedu pravoúhlou zatáčku ve 250km/h... Ze starých her se dá mluvit o LFS a o Richard Burns Rally. Z moderních her nelze jmenovat žádnou...
    5) Málo aut? Assettu mám koupenou od jejícho umístění na Steamu + všechny DLC a ještě pořád neumím jezdit se všemi auty a k některým jsem se ještě ani nedostal :-)
    • ad 4) iRacing, Rfactor 2, Stock Car Extreme?
      • Pravda iRacing jsem zapomněl, ale to je na předplatné a dá se to hrát jen on-line? Takže cenově to vyjde daleko hůře, než Asseto. Ale simulace je to dobrá, to máš pravdu.
        Rfactor 2 ujde, jízdní model mne ale tolik nepřesvědčil - a také odezva do volantu a pedálů je tam velmi špatná. To samé platí u SCE.
        • Hanzales
          Nebuď zaslepený ;o) Já jsem taky AC fanatik, nahráno v tom mám 5x tolik co v jakékoli jiné hře na stýmu, ale třeba SCE, potažmo teď Automobilista je na tom v některých ohledech (takový ten immersion v kokpitu) i docela lépe. A taky RaceRoom je super. Tam mám nejraději Bathurst a Nordschleife. Ten se mi ale zase nejvíce zamlouvá pořád v AC. Každopádně co se týče simů je vedle AC pořád dost co jezdit. A právě že třeba Forza (hrál jsem hodně 3/4) mně taky neskutečně bavila. Jednak právě kariéra, upgrady aut, oproti GT5 tak nějak neustálý tlak (nestalo se že bych regulérním postupem v dosti závodech protivníkům ujel o kolo, prostě lepší balanc) a v té době jsem si právě koupil Fanatec GT2 (pač šel jak na PC, tak na Xbox a PS3 tou dobou) a když jsem se do Forzy ponořil, všechny simy i s PC šly na chvíli stranou. A jo, nebylo to tak HC, ale jízdní model byl pořád uvěřitelný, ale hlavně s tím volantem a menšími nároky na provádění excelentních driftů megazábavný. A klasický efekt ještě jeden závod a jdu spát (to byly pak v práci pekla)
          Teď by bylo super kdyby něco mělo obojí (jízdní model AC a to ostatní z Forzy)
  • jinak me tedy prekvapuje, pokud je to pravda s tim grafickym portem. Protoze Asseto neni zrovna graficka orgie ani na pc a moje sunka GTX 970 dava ve FullHD pres 150fps pri prakticky maximalnich detailech mozna tam nemam 8xAA. To by znamenalo, ze se port opravdu nepovedl, nebo ze ty konsole stoji vykonem za prdlacku.
  • Tahle hra je fakt demo.
    Koupil jsem si ji už před časem.
    Dneska (pod vlivem článku) jsem se zase připojil a:
    jestli něco trpí DLC morem je to Asseto Corsa.
    Porsche - DLC Auta - Ferrari FXX, PRAGA (!!!!) a mnohá další atd. DLC Nürmburgring Nordschleife - DLCMám i Project Cars a tam mi příjde že je teda víc aut, tratí a tak - a nedokupuje se nic.
    Nemám problém s daťáky nebo DLC - ale musí to stát za to. Tady dáte sedm euro za každý další pack s autíčkama nebo tratěmi. Takže je to fakt spíš demo...
    Grafika je taková divná (dneska jsem jel novou trať někde v Itálii, plnou serpentin, na skalách textura jak z roku 1999), auta pěkná ale....
    Na Asseto Corsu jsem se těšil, ale prostě.... ty DLC jsou mor....
    Kde jsou ty doby kdy jste si koupili hru měli v ní několik stovek nebo desítek aut, spoustu tratí a byla to zábava... Naposled mě z těch echt závodních bavil první shift, myslel jsem že Asseto i Project Cars budou podobné...no nevím....
    • Do DCS:World a jiných leteckých simulátorů stojí jedno surové letadlo i 2000kč, tady brečíte nad pár éčkama.
      • Jo a které? Mimo to je toto srovnání dost mimo mísu.
        • Např.
          PMDG 777 - 90USD + rozšíření model 300ER - 30USD - takže celkem 120USD=3000Kč. Podobně je to u dalších jejich strojů.
          FSL ConcordeX 80USD = 2000Kč
          Nový model letadla L-049 - 60USD=1500kč.
  • Simulace bez A.I a modelu poškození? To jde?
  • Nechápu tady ty nářky hardcore fandů, Václav Rybář je pojem co se týče recenzí o závodních hrách a mě osobně se jeho články líbí. To, že ohodnotil AC 6 body z 10 je jeho subjektivní názor a troufám si říci, že to je názor člověka, který má něco odehraného, takže já ho respektuji. To, že je něco nejvíce hardcore, s nejvíce realistickým jízdním modelem, atd...neznamená automaticky, že to je nejlepší hra pod sluncem!

    To, že tady ladíte před každou jízdou auto, je hezké ale neznamená to automaticky, že každý kdo hraje na konzoli Gran Turismo 6 nebo Forza Motorsport 6 na ovladači, je automaticky noob co neumí jezdit AC a není tudíž pro tuto hru hoden!

    Sám jsem na vánoce zakoupil právě XONE S kvůli Forza Motorsport 6 a Forza Horizont 2/3 a upřímně o AC jsem dosud ani neuvažoval a to i bez této recenze. Důvody prakticky hezky shrnul Václav v recenzi, uvědomte si prosím, že na konzoli se nedají je tak modifikovat hry až na čestné výjimky jako Skyrim Special Edition.

    Řekněme si to na rovinu, lepší hru nedělá automaticky lepší matematicko-fyzikální model (oblíbený to pojem s hardcore leteckých simulátorů) a nebo lepší úroveň simulace/avioniky. Možná ve Vaších očích, HC komunity ano ale drtivá většina normálních hráčů se AC vyhne obloukem.
    Chvástat se tady tím kdo má lepší HOTAS nebo Volant je opravdu na úrovni. Nemyslím si, že někdo kdo hraje na ovladači nebo Logitech G27 je automaticky horší, než vlastník Fanatec volantu. To jsou prostě kecy. PS: na XONE S poslední závody ve Forza Motorsport 6 vyhrál paradoxně člověk co hraje na XONE ovladači a to i nad těmi kdo mají volanty, takže asi tak. Lepší zařízení z Vás nedělá automaticky lepšího pilota/jezdce ale obecně zlepšuje zážitek ze hry o tom žádná. Ale mezi námi děvčaty, pokud létáte IL-2 BOS nebo DCS World na joysticku za 900 Kč nebo na HOTASU za 9 tis. neznamená to automaticky, že jste lepší pilot jen proto, že máte HOTAS a Track IR! Máte výhodu ale ta se dá eliminovat skillem a zkušenostmi. Vím, o čem mluvím. Sám létám hardcore letecké simulátory více než 20 let.
    • Souhlasím s pár body Vašeho příspěvku, ovšem se vším respektem, simulátor by měl hodnotit někdo, kdo AC bude brát jako simulátor a podle toho ho hodnotit. Příspěvek, dle mě, kladl příliš velký důraz na nepodstatné věci - u tohoto typu "her". a dát 6. proto, že tam je mizerná kariéra, hodně šoupátek, nepovedené GUI... U AC bych v první řadě očekával hodnocení fyziky, vliv šoupátek na chování auta, AI... podrobné porovnání s PC verzí a pak až někde zmíňka o tom, jaká je kariéra, jak vypadá GUI.... Nedozvěděl jsem se třeba, jestli v konzolove verzi fungují módy (tu zmínku z recenze jsem nepochopil).Tahle recenze nemá pro závodníky prakticky žádný smysl (snad až na poslední kapitolu), no a pro běžného hráče vlastně taky ne - je tam větší důraz kladen na nepodstatné věci, které navíc snižují dost výrazně hodnocení. AC a pár dalších simulátorů jsou natolik specifické, že i přístup k recenzi by měl být jiný. Nevím, jakou konkurenci autor myslel, jestli myslel, rF2, AMS, R3E, iRacing, pak je to správně, jestli myslel forzu, tak šlápl trochu vedle (dle mě). Je to jako porovnávat jablka a hrušky. Hodnotit autorovo hodnocení ceny DLC už nebudu, protože se mi nechce, ale i tady je autor vedle.
    • "Sám létám hardcore letecké simulátory více než 20 let."

      Tak to předpokládám, že jako zkušený hráč se vkusem bys určitě dal *objektivně* Battlefieldu 3 9/10 a Falconu 4 6/10.
      • To jste mi teď nahrál na smeč, možná ani netušíte jak moc. :)
        Kdybych byl tehdejší recenzant, který má dost času na to aby do Falcona 4.0 pronikl (což by vyžadovalo alespoň 3 měsíce, včetně času na dohrání alespoň jedné ze 3 dynamických kampaní) tak bych mu v době vydání, bez patchů musel skutečně dát těch zasloužených 6/10.
        Proč?!
        Protože Microprose Falcon 4.0 měl tolik chyb v každém ohledu (ne nadarmo krachující Microprose vydali postupně 8 velkých patchů, které ty nejzásadnější chyby odstranily), že z toho bylo zle téměř každému kdo si to tenkrát koupil - o šílené HW náročnosti ani nemluvě, a nebyl jen fanda do F-16.
        O tom, že řadu věcí odstranila až komunita v průběhu těch 17 let (rok vydání 1999) raději ani nezmiňuji. Bez nich by Falcon 4.0 nikdy nezískal svůj kultovní status. Tzn. potenciál tam byl ale opravit si to museli sami hráči.
        Ostatně stačí si přečíst názory těchto virtuálních pilotů těsně po vydání Falcon 4.0 http://www.fsbase.xf.cz/html/f4_m.htm Nemohu, než souhlasit.
        Ano, dnes 17 let po vydání originál Microprose Falcon 4.0 tu máme Falcon BMS 4.33, který je přesně tam, kde sliboval Microprose ale nutno připomenout, že po nesmírném úsilí mnoha lidí z celého světa, kteří to dělali celých 17let zadarmo a určité věci v kampani se opravit z principu nedají, protože by to znamenalo naprogramovat hru úplně znovu. Dnes BMS 4.33 by byl za těch 8-9/10.
        Takže odpověd zní: ano Battlefiled 1 (hrál jsem jen betu) pokud bych měl hodnotit podle bety, by si těch 9/10 plně zasloužil, protože hra obsahuje min.chyb.
    • Já nevím, na koho to vztahuješ, ale pokud k tomu, co jsem napsal já, tak za a) - "nad nikoho se nepovyšuju", za b) - taky hraju arkádovější hry a vůbec mi to nevadí - teď zrovna jak byl Dirt3 a GRID zadara, tak jsem samozřejmě claimnul a už to pařím a náramně se bavím... akorát je pak problém přesednout zpět do AC... to člověk chvíli jezdí jak uplnej ťulpas.. :)
      Ohledně těch ovladačů... Já si myslím, že ty opravdu profi volanty ještě pracujou trošku jinak, než "standart" typu Thrustmaster nebo Logitech... Nemyslím si, že by lidi vyhazovali třeba 70k za hardware jen "z lepšího pocitu z jízdy"... Je to pevnější, má to věrnější feedback - tudíž cítíš auto líp, smyk dřív apod. třeba ne o moc, ale udělá ti to 2desetiny na trati, vyhraješ kvaldu, a pak celej závod... nemluvě o sedačkách... Já tady se svou židlí, která mi na koberci poodjede při každým prudším zabrždění o 2cm, abych si pořídil kilometrový ruce, abych dosáhl na volant... Takže hard-core hardware ano, pokud člověk chce být opravdu hardcore hráč... známe ty kokpity s třema obrazovkama apod.. Najdite si video, jak frajer dává v Assetto Corsa trať Semetím, v nějakým Rally modu... to strčí do pldele absolutně všechno... A na to ale potřebuje pořádnou ručku a fest volant.
      ... závěrem. Musím znovu hájit svůj text o tom, že autor ujel, protože prostě a jednoduše v Assetto Corsa se setupy ladí, jinak nemáš v té hře co dělat.. A předpokládám, že by měli hry recenzovat lidi, kteří tu hru hrajou tak, se má hrát...
      ... konec.
  • Hanzales
    Tak to jsem rád že to valím na kompu od toho tech preview :) Pravda, AC jezdím hlavně online, ale dám si i randoom závod (kombinace tratí a aut je i s těma lepšíma modama obrovská). Nebo zdolávat nějakou A-B trať. S AI mám poslední dobou zkušenosti lepší a s online protivníky na serverech typu ALOOG taky :)
    Takovým tím immersion mně v tuto chvíli ale bere nejvíce asi Automobilista. V závěsu zase R3E, bo zvuky a taky docela fajn jízdní model a prostor je i pro PCars, Dirt rally atp.
    Nicméně docela jsem zvědavý na GT Sport, což bude asi kopanec do koupě PS4 (her už je konečně taky dost) a co jsem zkoušel u kámoše PSVR, tak to není vůbec marný a podle všeho to jde (a půjde líp) používat na PC https://www.youtube.com/watch?v=fSFkU2Ep7S4
    No a Xbox... vzhledem k tomu že Forza se dá pořídit i na PC tak mně pardon nechává stále chladným :)
    PS: Assetto budou stále vylepšovat samo i na konzole a určitě opravy, úpravy a přidávání funkcí jen tak ještě nezabalí... Taky koupit se to dá i za rok ;o) Ale mně už to třeba bavilo i před třemi lety.
    Edit: Bobe, co jsi měl dnes k obědu?
    • Ja mel k obedu housky.
  • volant G920 logitech nenajde hru project cars 2 přitom project cars 1 našel bez problému.Neumíte někdo poradit .děkuji PŠT
  • cumpi3
    klasika...kdyby to melo 8 a vice, nadava se na autora za podplacenost, kdyz to ma mene nez 8, nadava se, ze autor tomu vubec nerozumi *1*
    • jde o to, ze autor k tomu pristupuje podobne, jako by sel do kina na Conjuring a potom v recenzi na film celou dobu brecel, ze to neni rodinny animak urceny i pro male deti.
      • autor k tomu v prvé přistupuje v kontextu dvouletého zkoumání. V tom AC zkrátka zklamala.
        V druhé řadě pak autor předpokládá dvě věci: 1) že konzole jsou mainstreamové (a to má pravdu); 2) že milovníci simulací radši utratí méně peněz za konzoli, než za PC, z důvodu vysokých FPS (a to se mi zdá taky jako správná úvaha). V tom AC opět zklamala.
      • autor k tomu v prvé přistupuje v kontextu dvouletého zkoumání. V tom AC zkrátka zklamala.
        V druhé řadě pak autor předpokládá dvě věci: 1) že konzole jsou mainstreamové (a to má pravdu); 2) že milovníci simulací radši utratí méně peněz za konzoli, než za PC, z důvodu vysokých FPS (a to se mi zdá taky jako správná úvaha). V tom AC opět zklamala.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit