Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jack1947

    Nu,  dalo se čekat že to bude spíše Origins 1,5, takže v poho dle mě 😉

  • schali

    Sakra, taková velká hra a tady je to úplně mrtvý. Co se na tomhle serveru děje?

    Klady: úžasný otevřený svět včetně naprosté volnosti na moři, perfektní grafika(podle mě nejlepší vizuál současnosti), parádně je např. udělaná noc. Celkově famózní ostrost, kontrast a dohled, dobře zpracovaný  bojový systém, dobře zvládnuté RPG prvky, dobře udělané úkoly, atmosféra a hratelnost

    Zápory:  slabá hudba, omezení 50 levelem, hra si upravuje obtížnost nejenom levelovaním protivníků, měli by ještě mnohem víc zapracovat na RPG a udělat z toho opravdovou výzvu

    Hodnocení 9/10, od starých AC ušel Ubisoft dost dlouho cestu a jde správným směrem. Škoda, že jiná studia nemají tyhle možnosti co do enginu a množství lidí, kteří na hře pracují, protože tohle je přesně to 3D prostředí, ve kterém by se dali dělat divy.



  • romankubanektisc
    Zatím váhám, zda hru koupit. Mám vítr z toho, že to bude "přeskinovaný" Origins. Taky mám trochu obavu z toho, že svět bude ještě větší, protože v Origins byl možná až příliš velký. Chtěl jsem si hru zahrát podruhé, ale odradila mne právě ta velikost. Docela bych uvítal, kdyby ve hře bylo více bojových arén, s více propracovaný/rozsáhlejším systémem. Co se týče loďstva, je to s otazníkem, ale mohlo by to být zpestření a pokud by to vneslo do hry trochu taktizování a v lepším případě i strategie, jen dobře. Také bych uvítal, kdyby ve hře byl snadnější přístup k legendárním zbraním. V Origins jejich získávání bylo až příliš komplikovaná, až mne to odradilo a znechutilo usilovat o další.
    • Ilusiveman

      bude, ale v tom dobrým a bude tam moře alias black flag. taky zvažuju.. 😐 teda dost mě přesvědčil spoiler výše.

    • twicer

      Ztoho nemusíš mít vítr, to je jistota.. V minulém díly přišli s upraveným enginem, který je třeba ještě podojit než zainvestují do něčeho dalšího co jim zase chvíli ponese další díly. A abych byl upřímný ani mi to nevadí, origins byl kvalitní hrou s docela fajnovým designem takže si to klidně dám ještě jednou akorát jinde a trošku vyleštěnější.

    • xtron

      Jasně, že je to skin a větší s více fičurkami:-) Vždyť je to UBISOFT, kdy jeho hry jsou jak přes kopírák. FARCRY vs ASSASSIN se neliší v ničem, jen v jiném prostředí:-) A i tak jsem se u Origin bavil více jak 80h, což v přepočtu na hodinu je super za ty peníze. V kině za hodinu dám mnohem více:-)

      • twicer

        Že se série napříč díly moc nemění je poměrně logické ale tvrdit že se FC a AC vničem neliší, to je úplně nová meta ignoranství :D

        • xtron

          Hele a včem se tedy liší třeba FC5 / FC4 vs A-origin či A-Odyssey? Nemyslm to zle, rád se o tom pobavím. Výjimku udělám u posledního Tomb Raider, protože herní doba i s vedlejšími úkoly 20h je tristní.

          • twicer

            Tak když odbočíme od jiného zasazení a žánru, tak kupříkladu celé provedení pohybu po prostředí je jiné. Ve Far Cry se pohybuješ v ploše ale vertikální pohyb je umožněn jen na vyznačených místech.. nízké rampy, schody, žebříky, lana atd. V AC tohle odpadá a v 90% případů můžeš vylézt tam kam se ti zamane. Stím je spojené i AI nepřátel, které tě dokáže nahánět až na střechu. Když vylezeš tam kam NPC nemůže, začne od tebe utíkat. V posledních FC se hojně stávalo že NPC v podobné situaci prostě zkoprnělo a nijak nereagovalo. Jakmile tě uviděl jeden nepřítel, věděla o tobě celá vesnice, v AC můžeš dotyčného zabít dřív než si toho někdo všimne ( což ale občas vyústí v zabití, které by si mělo všimnout dalších 5 postav, ale nikdo nehne brvou ) O vylepšování asi není třeba začínat protože FC je primárně střílečka a rpg prvky jsou tam pouze zajímavý bonus. Obtížnost ve FC je řešena kvantitou nepřátel ( a je často dost bídná ) , kde AC to řeší pomocí rozdílů v levelech a výbavě ( což taky nepovažuju za nějaké ultimátní řešení, no ale prostě to tak je ). Automatická jízda autem ve FC je často dost mizerná, oproti navádění koně v AC s kterým jsem do teď neměl sebemenší problém.

            A mohl bych určitě pokračovat, ale myslím že oto už ani nestojíš :D Jako jasně..obě ty hry nesou určité společné prvky, ale ptám se je to špatně? Sou to prostě ubisoftí hry, stejně tak jak má blizzard svůj malovaný styl s nafouklými propercemi všeho, tak má i ubisoft prvky které většinu jeho portfolia spojuje a dává potencionálnímu zákazníkovi určité "záruky".

            • xtron

              No právě, že tohle jsou vlastně nic moc pidi změny. FC4 / FC5 a AssOr i předchůdce jsem hrál (desítky hodin každý). Je to ve výsledku jen jiný vzhled velké mapy, crafting a nějaké perky. Jestli někde lezeš po skalách nebo je obejdeš není zase nic, co bych bral jako "extra rozdílné". Ve FC můžeš taky zabít někoho, než si toho jiný všimne. Nakonec je to oboje na stejném engine, pokud se nemýlím, že? Takže beu to, že se FC a Ass vylepšují s každým dalším dílem, ale nevidím na nic nic extra rozdílného - to je celé. V jednom máš nožíky a odl zbraně, v druhém bambitky. A dole co píše Glutton je úsměvné:-)

              • twicer

                Reakce na příspěvek:

                No jo ale tak to můžeš takle naházet do jednoho pytle i třeba všechny střílečky, protože se ve všech střílí :) Ale přitom Doom a Dishonored se hraje každej úplně jinak. A ano mýlíš se, každá využívá jiný engine.

                Pidi změny jsou v dílech jednolivých sérií ale jinak bych řekl že se mezi sebou ty univerza liší docela dost. Ale proti gustu.. :)

          • Nehrál jsem ani jedno jedno. (no FC4 asi chvilku) Ale tipuju že jedno je FPS kde bojuješ moderními střelnými zbraněni, jezdíš auty, létáš letadly a druhé je 3rd person rubačka, kde bojuješ primárně na blízko a obsahuje hromadu šplhacích pasáží?

            Bych řekl, že core herní mechanismy jsou úplně jiné. Nebo se pletu?

    • Ilusiveman

      starý dobrý tunýlky a labyrintíky ti už tolik nesmrdí co?


      ikdyž taky uvažuji o koupi, už jen kvůli návratu moře a snad i ochutnat tu jejich variabilitu, možnosti volby. Co mě až tolik paradoxně neláká, je soubojovej systém, kdy mnohem víc dle mého hře slušel "batmanovitej" styl hraní. Origins mě vlastně dost bavilo, ale nedohrál jsem. Měl zajimavé prvky, boj byl svěží, pták bavil, egypt krásnej, ale ty lvly a truhly a systém na tom postavenej prostě dělají z her bullshit, viz obdobnej případ Shadow of War.

  • Leatham

    Děkuji za kvalitní recenzi, rozhoupal jsem se díky ní ke koupi... alespoň člověk zabije čekání na RDR 2 za necelý měsíc. 

    Mohu se zeptat, proč je Kassandra "kánon" v rámci příběhu?

    • JamesFaith

      Protože v rámci série se na starší postavy běžně odkazuje, takže jedna z postav se musela vybrat jako ta pravá.

    • cms.sarka-tmejova

      Asi čistě proto, že si museli vybrat kvůli dalším pokračováním a knižní adaptaci.

  • Hra ve své podstatě dobrá.  Jen by se neměla jmenovat assassins creed,  jelikož s AC nemá vůbec nic společného.  Ubisot jen ždímá značku. 

  • Lukyz

    BTW při oznámení zároveň UBI říkali něco o remasteru AC3, ale nikde o tom už ani zmínka.

    Já bych si upřímně dal raději znovu AC3 než Origins II 😀

    • Veskoslav

      AC III, nejhorší díl série. Naprosto otřesný hlavní hrdina a "USA", které teklo z každého koutu příběhu. Horší snad už byl jenom Liberation.

      • JamesFaith

        Ano, je strašně překvapivé a šokující, že v díle situovaném v USA během války o nezávislost "teče z každého koutu USA".  Ono by přece dávalo mnohem větší smysl, kdyby se tam řešilo ruské nevolnictví a potlačené povstání Inků. 

      • Jack1947

        AC3 remaster by špatnej bejt nemusel. Nicméně Liberation zbytečnost...

    • Lukyz

      Škoda, že už nejde editovat příspěvky po delší době jak 5min 😠

      "Assassin’s Creed III and Liberation Remastered Versions are set to launch on March 2019"

  • Zdravím, mohla by mi nějaká dobrá duše říct o co šlo v přítomnosti v
    Origins? Mám rád Řecký dějiny/mytologii, tak proto mě tuten díl láká
    narozdíl od Egypta, tak abych nebyl zmatený. Díky

    • Lukyz

      V podstatě skoro o ničem:

      Zaměstnankyně Absterga, která se cítila nedoceněná a dlouho čekala na příležitost se rozhodla sestrojit vlastní verzi Animu, až na to, že její verze nepotřebuje DNA předků, ale jakoukoli DNA -> Desmond byl pra pra pra vnuk Ezia a tak jen on mohl prožít jeho vzpomínky v Animu, Layla v Origins vzala jakoukoli DNA a mohla ji použit.


      To je celá současná linka v ACO a slouží jen tomu, aby se UBI mohlo trochu urvat při vymýšlení scénářů oproti původnímu lore.

      • To je vše? A kde je nějaký ten twist nebo dramatický moment, co lidi říkají 😀? A ona něco hledá v přítomnosti, že je v tom Animu? Jinak díky za odpověď.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit