Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Taky dobra reakce *1*
    http://www.youtube.com/watch?v=FGCUNom0miU
  • Když mi bylo o hodně méně, tak jsem se lekl i pavouka v DooM 3, poté mi nahnalo strach se prodírat barákama v Condemned jen s francouzákem v ruce. Vše se dalo zvládnout, člověk zjistil, jak lehce je zabít, ale v novém Alone in the dark jsem měl spíš strach z něčeho jiného ,bál jsem se spíš neůspěchu že budu opět něco opakovat, protože černá hmota a hnusný ovládání bylo děsivé samo o sobě. Kdy jsem ale opravdu strach měl, a to i přes to, že jsem myslel, že už jsem odolný vůči strachu, bylo Dead Space. Na to se nedalo připravit, ani v podobě Sillent Hillu,COC či jiných.Scéna přeměny z lidského těla na monstrum si budu pamatovat hodně dlouho. Ale popravdě, bál jsem se rád. Asi jako pocit dívání se v mladších letech na film Kruh. Amnesia mě láká, je to pro mě výzva.
    • zatím jsem v druhé kapitole, ale dead space mě nijak moc zatím neleká (zatím mi to svou atmosférou připomíná half life, respektive ty pasáže, kde jdeš proti mutantům). hra je to super, i když to hraju po kouskách, přecejen procházet zmasakrovanou, zkrvavenou a hnusnou vesmírnou lodí není příjemný pocit - ne strach, ale prostě nepříjemno...
    • Tak to do ní rozhodně jdi - Amnesia je totiž čistě o strachu. Nejčistší derivát.
    • Sorry: úspěch
  • Ale nechápu jak se toho někdo nemůze bát. jestly tedy meli spravne nastaveni gamy a hrali ve tmě a sluchátkami jako já.Ja se bal až mi sel mráz po zádech. Nejde jenom o zvuky a zombii ale i o samotny príbeh.Cetl jsem každy deník a uz toto bylo desivý. Nejvíc mě děsilo vězeni a část sklad a kůr.Docela bych chtěl vědet čeho se ti co se nebojí amnesie bojí.
  • Škoda, že u mě hry (ani filmy) nedokážou vyvolat formu strachu, tudíž pro mě tato hra ztratila kouzlo. Asi něco podobného, jako Paranormal aktivity, u něž také dost lidí hlásila že to je "strašně strašidelný." Nezbývá než čekat na hru, která tu mou hranici překoná.

    Tvůrcům samozřejmě úspěch přeji a kvalitu hry nezpochybňuji.
    • Jo, to máme stejnej problém. Necítím u toho takovej ten pocit..úzkosti, strachu, obav z neznáma... Jasně, lekačky zafungují vždycky, ale to je docela lacinej druh strachu, leknutím.
      Ono ta hra to bude těžko překonávat, záleží asi hlavně na tvým rozpoložením. Ale Amnesia mě bavila, nemusela mě děsit, ale pocit bezmocnosti se bránit (když jsem se do toho ponořil a nepočítal s respawnem) a objevování novýho..jo, to můžu :)
    • ZvacA
      Já musím říct, že nejen hra musí udělat svůj kus práce, aby se člověk skutečně bál. Pokud je možný si to dovolit - není nad to si při prvním hraním vychutnat tuhle tématiku v noci a se sluchátky a o výsledek je postaraný. Nepochybně záleží i na věku a zkušenostech, páč tam kde člověka za mlada děsila v hororových hrách kdejaká kravina, mu podobný věci po letech nedělají nic. A bohužel, dneska je ta poptávka opravdu kvalitních a atmosferických her, kde by se člověk měl bát, opravdu jako šafránu. Vždyť ' horor ' nálepku dnes nosí kdejaká kravina.

      Amnesia patří naštěstí do kvalitní ligy.
    • Kozy
      tak to bych chtěl být jako ty, ne vlastně ne, rád se bojim
      • V některých momentech se člověk lekne, když něco nečeká, ale že bych se bál při běžném hraní, to ani ne. Jen to sem píšu, abych se dozvěděl, zda se tu najde víc lidí, co sdílí podobný názor.
        • ahoj, já se u Amnesie také nebojím, tedy nesnáším pouze situace, kdy něco běží za mnou ve spojení s tím děsivým intenzitu zvyšujícím zvukem (kdo hrál, ví, oč jde). Ale i přesto mne neskutečně baví prozkoumávat ten pochmurný hrad, řešit hádanky, schovávat se před zombíky a tak dále. Strach přitom vlastně nepociťuji. Takže určitě nejsi sám. Nosferatu: Malachiho hněv či CB Undying je, řekl bych, místy se svými jump scares o dost strašidelnější, jenže Amnesia má výbornou atmosféru.
          • Kozy
            to je přesně to co se mi líbí, ty monstra sami o sobě děsivý nejsou, zvuky atd. ale ta hra má takovou atmosféru že tě to pohltí a pak to funguje skvěle. Co budu lhát já se místama bál i v Bioshocku. Kdežto u takovýho Slendera vůbec.
  • Acindards
    Já to vydržel hrát hodinu a půl pak jsem to vypnul takže jsem vyhodil 500 za hodinu hraní. :D Co se mi na amnesii líbí tak to že horor by se mohl z filmů (ve kterých teď hodně tápe) přesunout na hry. Podobně jako se to kdysi v minulosti podařilo filmu sebrat knihám. Takže jen tak dál i když já to asi hrát nebudu :D , ale amnesii to přeji, už jen proto že to vytváří malé studio a není to žádná AAA hra.
  • super hra
  • michaliuz18
    bud som z hororov vyrastol alebo nemam v sebe taky strach , nejde o to bat sa pri tejto hre ,hral som pred tym davnejsie penubru, no tam strach nebol ziadny, v amnesie je na dost vyssej urovni ale stale nie na takej aby som sa posral , casom som si na tie xichty nechutne zvykol a ku koncu hry mi bolo jedno co ma nahana, kazdemu vzdy zamrazilo v chrbte ked nas nahanal ten hnisavec a doho ta nechutna piskajuca hudba :D
    • ono kdyz mas spatne nastavenou gammu tak se opravdu bat nejde :) tak znovu a lepe
  • jnsCZ
    Já osobně mám Amnesii rozehranou - odehráno cca 2 hodinky. Atmosféra super, ale místo toho, abych se hnusáků bál, tak mě spíš se*ou, protože je nemůžu sejmout a musím se jim furt vyhýbat. Chtěl bych na ně políčit nějakou past nebo jim hodit šutr na hlavu, ať od nich mám klid :)
    • presne to iste u mna. O dost lepsia ako Amnesia je Call of Cthulhu.
      • GlaDOS
        Spíš Call of Duty. Tam musíš zastřelit všechno.
  • CRYPT
    Jedina horrorova hra, ktera mne srdecne nebavila, zkousel jsem ji hrat 4x ani jednou mne neoslovila a co se tyce atmosfery, nevim co na ni bylo tak hruzostrasneho, asi mam latku polozenou nekde jinde....
    • Proč tolik mínusů? Jen napsal svůj názor, byť je negativní. Ale jo, hra je od nezávislého studia a je OPRAVDU strašidelná, takže samozřejmě musí bavit každého, a komu se nelíbí, nemá vkus a měl by hrát třeba COD nebo něco od EA, že?
      • CRYPT
        abych reagoval - minus povazuji za moznost nekomu ukazat ze je deme*t a jeho nazor je zaostaly. Osobne minuska nedavam nikdy nikomu kdo ma opacny nazor, ale kdyz nazor ma dementni. Nevim ted kde, ale vim ze nekde maji system bodovani pouze kladny a kdyz se nekomu libi dostava + kdyz ne tak se nic nedeje. Ale uprimne mam u zadnice jestli dostanu 30 + nebo 30 - sek... Sr*t na to, muj nazor je muj nazor *3*
      • ucho
        a lidé nesouhlasili s jeho názorem a nelíbil se jim, tedy taky pouze negativní názor, zde reprezentováno mínusy. jen proto, že tady někdo vyjádří na někoho názor mínusem, ho hned posíláš hrát COD? samozřejmě že hra se nemusí líbit každému, ani nemusí každého bavit. stejně tak se nemusí každému líbit něčí názory a místo psaní reakce kliknou na líbí/nelíbí. to ale nikterak nemusí znehodnocovat ten názor, ukazuje to pouze, jak je to vnímáno lidmi, kteří si ho zrovna přečetli. ve finále to nemusí znamenat nic. vytahovat ale kvůli tomu COD nebo EA...
        • Pokud napíšu, že mě hra nebavila, a někdo mi dá minus, považuju ho za vola. Pokud napíšu, že hra má blbý scénář/grafiku/ovládání, a někdo mi dá minus, považuju ho člověka, co má jiný názor. Kritizovat subjektivní pocit ze hry, který má každý člověk jiný, je prostě a jednoduše dmnc.
          • smejki
            jaká je definice funkce tlačitel líbí/nelíbí? Protože tohle ty tu řešíš, ne rozdílnost názorů. *2* Někdo mínusne proto, že si myslí, že autor postu je blbec, jinej zas proto, že s ním jednoduše nesouhlasí.
          • Lawliet
            Možná je nedostal za to že ho nebavila, ale za "neoslovila a co se tyce atmosfery, nevim co na ni bylo tak hruzostrasneho, asi mam latku polozenou nekde jinde'' btw subektivni pocit mas i na grafiku a ovladani..a je to taky pocit ze hry
            • Stojím si za tím, že pokud někdo napíše, že hra ho osobně nebavila, a jiný mu za to dá negativní karmu, tak tento jiný je vůl! Trestat někoho za jeho osobní preferenci negativním hodnocením je zkrátka mimo mísu. Totéž platí pro používání negativního hodnocení jako nástroje ke sdělení "mě hra narozdíl od tebe bavila", protože oba hodnotící postoje ke hře jsou zcela legitimní.

              Tvůj názor na věc respektuju a ponechávám si svůj.
            • Lawliet
              Prostě si myslím že kritizuješ špatnou věc a všechno co se tady napíše je jak ty řikáš suběktivní názor a mnohdy i na hru. Tím chci říct že minusky prostě lidi dali najevo, že jim atmosféra přišla hutná dost a kritizovat jejich "minuska" muže zas mě připadat jako dmnce a špatnej suběktivni názor.
            • Je rozdíl mezi tím říct "grafika se mi nelíbíla" a "grafika je špatná". I dobře udělaná grafika - po řemeslné i umělecké stránce - nemusí každého zaujmout.

              Co se týče hrůzostrašnosti, nelze vytrhávat z kontextu. Je to subjektivní dojem, ostatně pokud sám píše, že má laťku položenou někde jinde... no tak ji prostě jen má položenou někde jinde. Tím snad neříká, že u jiných to nemůže vyvolat ten zamýšlenej efekt, nebo že jeho laťka je ta jediná správná laťka.
  • Se zástupci Frictional Games (i thechineseroom) jsme si měli možnost popovídat na Gamescomu a jsou to chlapíci, ze kterých čiší nadšení pro tvorbu her, které chtějí sami hrát a snaží se je přizpůsobit tomu, co by se líbilo jim samotným. Věřím, že tato atmosféra bude sálat i z videa, až ho BigPeter někdy v budoucnu sestříhá *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit