Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Chápu pointu ideji, ale hry jsou dnes masovou záležitostí. Ty obtížnosti mají svůj smysl. Osobně mám raději těžké hry (výzva, znovuhratelnost), ale jsou dny, kdy si chci hru zahrát rychle, abych to měl sfouknuté rychle. Ale pamatuju si doby, kdy více obtížností nebylo zvykem. Zelda, Final Fantasy, to byla paráda, a stále je. :)
  • Nevidim, že by tu někdo mluvil o schovávání.
  • A pak mi tu vyprávěj o tuposti, když akorát zopakuješ co jsem sám napsal.

    To že na tebe jde víc nepřátel, který ti dávají větší rány vzniká právě tím problémem gamedesingu a ten vzniká tím že (hádej co) tam vůbec volby obtížnosti jsou - už to chápeš blbečku?

    Kdyby tam volba obtížností nebyla, tak se autoři můžou soustředit na celkovej balanc, kterej bude dávat smysl (nedá ti nic zadarmo, ale zároveň bude fér a trestat tě za chyby kterých se dopustíš ty - tak jako to bylo třeba v Demon's Souls, tak si to představuju, tam chcípneš vždy svojí vinou) kéž by si to pochopil (nebo se o to aspoň pokusil) hned, pak bych se nemusel rozčilovat nad hlupákama, který za to rozčilování ani nestojí (to je právě problém blbečků - když sami nic neví, tak se radši připojí k ostatním nedonošencům a na ty kteří mají v hlavě aspoň trochu jasno ukazují jak jsou vylízaní).

    Ani nevím proč se tu s tebou bavím, když proti mě používáš moje argumenty (:D) radši zalez do svého stáda a tam se schovávejte pod stolem ve víře, že to bude stačit - velká škoda že Vetřelec opravdu neexistuje, protože lidi s tvojí mentalitou (schovaný pod stolem :D) by aspoň vychcípali a byl by tu konečně klid.

    Takže jaké že jsou moje názory?
  • Raziel_cz
    Ženská na kosmický stanici zdrhá před vesmírným monstrem – jo, od toho fakt všichni čekáme, jak strašně realistický to bude.

    Schovat se do skříně před nějakou zrůdou z Amnesie ti přijde v pohodě a před Alienem ne? Tyhle alibistický názory žeru.
  • A proč by probůh nemohla? Víš, ono už se něco takovýho povedlo, bylo to v režii Rebellionu a jmenovalo se to nějak Aliens vs Predator. Hra z roku 99 to umět může a z 2014 ne?

    Neomlouvej logický lapsy u komorní hry, která se odehrává na jedný lodi. Mají myslím dost velký tým i prostředky na to, aby to alespoň po týhle stránce ukočírovali. Všichni vědí, jak Vetřelec loví a podle čeho se orientuje, takže takový nesmysly bijou do očí, nehledě na naprostou retardaci v dalších herních situacích. Všichni z marketingu cpou, jak jdou hry směrem k realističnosti, ale v reálu je to totálně naopak, nevím, jestli je to tím, že populace hloupne, či co.. To samý můžeme vystopovat i ve filmech.

    Jsem každopádně zvědav na SOMA, Frictional s Dark Descent ukázali, že jim herní logika říká relativně dost.
  • Kdybychom řešili co Alien může a co nikoliv, asi by hra potažmo i některý film z univerza nemohl existovat. Toto jsme všichni přeci vždy chtěli. Zažít ten strach z Vetřelce. A nyní se nám naskytne možnost v tom technicky nejdokonalejším zpracování. Myslím ale, že tato hra je primárně cílena na fanoušky strachu a Aliena jako takového, zejména pak památníky a nadšence prvního filmu. Osobně se už dost těším a děkuji redakci za super článek.
  • Popravde by me zajimalo jak to vypada pres ten Oculus Rift ... si u toho clovek zlomi vaz az se bude chtit prudce otocit dozadu za sebe *1*. Sice tyhle hry moc nemusim ale urcite si to koupim. *5*
  • Pokud chtěli udělat špatný Resident Evily, tak máš pravdu, tam je to na 10/10
  • Co se ti nelíbí? Házení světlic na odlákání vetřelce (lol), nebo ležérní sneak přes pistoli válející se na podlaze :D.

    Fakt, moderní hry, no comment.
  • Proč? Vždyť to jsou dobrý díly. Co chtěli udělat, udělali dobře.
  • Od prvních videí, obrázku, informací je tam tolik blbostí a nelogičností, že mě ta hra prakticky vůbec neláká. Počkám si na recenze, ohlasy od lidí a pak uvidím, ale zatím mě to nechává chladným. Kde jsou ty časy AVP.
  • vzhledem k tvemu jmenu v diskuzi a k tvemu smajlíkovy je jasne že si uplnej vylízanec

    ostatně i tvoje nazory to dokazujou...

    každopadně obtížnosti jsou ve hře aby si kažej dal co mu vyhovuje, ja hru vždy zasadně hraju na medium/střední...nechci to mít moc lehke ale taky nechci zbytečně kapat, proste chci hru svižně projít a užít si jí

    ikdyž by mi nedělalo problem hrat to na nejtežší, tak proč, vetšinou je to jen o tom že dostáváš vetší rany a de na tebe víc nepřátel až už je to spíš flustrující, tezka obtížnost je pak jen takova iluze, uměle vytvořená aby to prostě skoro nešlo projít...

    (pochopitelně si vypínám ruzne napovedy/tipy atd ty mi vaděj ve všech obtížnostech)
  • Atmosféru to má solidní. Osobně mi je ale bližší pozice lovce než kořisti, takže si nejsem jistý zda tohle bude můj šálek kávy.
  • super cteni
  • Coffin.Corner
    No já to pochopil tak, že si je vetřelec v prvním díle natolik vědomý své převahy, že si s oběťmi hraje jako kočka s myší, ale to neznamená že není rychlý, jako jeho bratříčci z dvojky. Výmluvnou scénou myslím je, když pomalu zabíjí Lambertovou, ale Parkera sejme bleskurychlým reflexem.
    Mě z těch ukázek vadí že vetřelec vystupuje poněkud dementně. Kořist je kousek od něj a on projde bez povšimnutí, přitom to má být dokonalý predátor, který cítí kořist zalezlou i několik metrů od něj.
    Ale třeba to bude spíše dáno volbou obtížnosti, jak psal Pavel Dobrovský.
  • přesně tak, navíc Alien je tichý predátor útočící ze zálohy, teda aspoň když je sám a pochybuju, že by svévolně taklhle dupal jako ve video
  • deridon
    tvoja bába
  • Asharak
    AI = scripty *7* Čím víc tím líp. Záleží jak dobře to je pravda.
  • Vetrelec: The Keyz Edition

    Zapnes hru, udelas krok, vetrelec te uslysi a sezere. Hodnoceni keyze: Bylo to uplne jako doopravdy, kdyz potkavam vetrelce cestou z JZD a ukousne mi pul hlavy. 10/10 GOTY! ! !
  • O zoufalství bylo i posledních pár dílo Resident Evil. Aspoň o tom vývojářském....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit