Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jste Žatečák?

    Vážený pane Svěráku, moje dcera chodí do šesté třídy a dostali za úkol napsat něco o známých osobnostech Žatce. Bylo pěkné jak jste letos rozkrajoval obří dort se chmelničkou před radnicí na našem náměstí.V té době jste říkal, že rád vzpomínáte na časy prožité v Žatci. Můžete prosím uvést období a aktivity Vašeho působení v Žatci? Odpovíte-li, alespoň kratičce, pak Vám děkuji. Se žateckým pozdravem:"Pivu a chmelu zdar" Vladimír Barborka
  • Téměř obyčejný život.

    Vážený pane Svěrák. Napsala jsem knihu. A myslím, že by to byl dobrý scénář pro některý z Vašich dalších nových filmů. Já to nedovedu posoudit. Chtěla bych Vám ji poslat k zamyšlení (a zdarma). Ale nevím kam. Z nějakých důvodů svou adresu tajíte. To mně vadí. Těším se na sdělení adresy. Mgr.Martišková - Tomanová, 602 00 Brno, Čápkova 36.
  • dotaz

    Zajímalo by mě jestli se někde dají koupit plakáty s tématikou Járy Cimrmana jako např. ten co doprovází výstavu na brněnském veletrhu s rozestavěným pavilonem. Děkuji.
  • NABÍTKA SCENÁŘE

    Ahoj! Ahoj! Aho! Ahoj! chtěl bych jako prvnímu nabídnout režisérovi: Zdenku Svěrákovi který je pro něho tento námět tak ušítí na míru neboť je natolik zázrační a unikatní scenář. A co se týče filmového finačního rozpočtu k natočení je za skutečnou hubičku, ta událost těch příběhu pochází z roku 1989 až 1990. Je to podle skutečné události je to tak legrační a napínaví že si myslím že není možné ten to příbech v budoucnu překonat! Mám jenom jednu podmínku že hlavní roli musím hrát já mě peníze nezajímají!!!! Protože nikdo jiný to nezahraje lépe než Perský, není-li to možné přistoupit na mojí podmínku tak neréagujte na mojí nabídku. Já se na sto procent nezaství i kdybych to měl sám natočt tak ten film bude existovat! Protože tento film skutečně rozesměje miliony lidí v české republice a nevymaže se z jejích paměti jako popelka. A smích je přece nejlepší lék pro neštastnou a smutnou společnost. Autor tohoto příběhu je skutečný opravdový léčitel veliký šaman z podsvětí!
  • Prosba

    Až "náš" nemožný parlament schválí přímou volbu presidenta, buďte tak laskav a kandidujte. Zcela jistě musíte být zvolen a je Vaší povinností stát se prvým presidentem ČR s IQ odpovídající této funkci. Děkuji.
  • oskar

    doufam ze oceneni ktere obdrzel za intenzivni poklonkovani zapadu mu zahoji bolisky ketre utrpel z vychodu.
  • Pozvánka

    Vážený pane Svěrák,jménem vesnice Míšov,která leží v Plzenském kraji,bychom Vás chtěli srdečně pozvat na slavnostní odhalení pamětní desky Járy Cimrmana.Akce se koná 9.7.2005 od 17h.Byli bychom rádi,kdyby jste Vy a pan Smoljak navštívili naší vesnici a příblížili nám život vynálezce Jary Cimrmana. Moc děkuji Poláková Míšov 16.6.2005
  • pomoc

    Vážený pane Svěráku,moc Vás zdravím.Nemohla jsem najít nějaké stránky,kde bych měla jistotu,že se k Vám tyto řádky dostanou,zkouším to tedy touto cestou.Jsem vedoucí městského divadelního souboru Dětská scéna.A protože jsem na děcka zůstala z dospělých sama,moc se bojím o jeho další existenci.Ráda bych tento soubor pozvedla v povědomí,protože si myslím,že si to děti,které se snaží pobavit jiné děti a dospělý,zaslouží.Obracím se tedy na Vás s prosbou.Neporadíte mi nebo nemate nějaký typ na nějaký Váš scénář pro děti,který bychom mohli s dětmi realizovat?Předem děkuji za to,jestli si uděláte čas a poradíte,nebo yda se mi ozvete.Děkuji.
  • Mohli byste vydat na dvd i ostatní hry DJC : Dobytí severního polu,cimrman v říši hudby,dlouhý široky a krátkozraky..Diky jste super
  • ČAU ZDENĚČKU
  • Centrum Paraple

    Dobry den,chtela bych se Vas zeptat,co Va vedlo k tomu,ze jste zalozil Centrum Paraple?Dekuji za brzkou odpoved.
  • VÝTKA

    Proč J.Cimrmanovi říkáte tak vulgárně Jára, proč mu neříkáte Jaromír? Možná, že kdybyste se učili fyziku, mohli byste být lepší než on. Myslím si, že znalosti fyziky všech členů vašeho divadla a vůbec všech umělců jsou chabé, ale rád bych se mýlil. Mně připadá, že budu mít v tomto názoru pravdu ještě nejmíň dvacet let, a to jsem velký optimista. Myslím si, že fyzika je jedna z nejklíčovatějších věd na světě. Mně to nepřipadá divné. Kdo nezná fyziku, tak končí i na invalidním vozíku.
  • Nabídka

    Vážený pane režisére Svěráku, pochybuji, že se zrovna díváte na tento Chat, ale co kdyby& Možná bych Vám mohl nabídnout příběh, takříkajíc ze skutečného života ( netroufám si napsat přímo dle skutečné události, to je asi trochu nadnesené), který by se mohl hodit pro filmový příběh, který by se snad dal i pak realizovat. Blíže bych Vám řekl pak až jak budete mít zájem. Ozvete se prosím? Děkuji za Váš čas. E-mail : gumm@seznam.cz
  • radši nic

    Pane Svěráku. Radši nic! Honza Both.
  • Dopis pro Z . Svěráka

    Dobrý den,jmenuji seOndřej Lokvenc, bydlím ve VELKÉM POŘÍČÍ u NÁCHODA,je mi 9 let. Viděl jsem poprvé váš film KOLJA. Moc se mi líbil a chtěl bych vědět, jestli budete natáčet druhý díl? Viděl jste se s KOLJOU ještě někdy po natáčení filmu? Byl jsem moc smutný, že jste se musel rozloučit s KOLJOU. Také se mi líbilo NA SAMOTĚ U LESA. Odepište mi prosím zpět odpověď na mé otázky.Děkuji
  • Prosba

    Vážený pane Svěráku, je mi 30 let, mám dvouletého syna a Vaše písničky mám už od dětství ráda. Se synem žiju sama, měsíc před jeho narozením dokonce zemřel můj otec, jeho dědeček, takže vyrůstá bez mužského vzoru. Nebudu Vás zatěžovat svým soukromím, ale slyšela jsem, že některé Vaše "pomáhací" písničky vznikly na základě podnětu cizích lidí. Proto bych Vás chtěla požádat, kdyby Vás napadl nějaký zajímavý rým, nebo nápad, jak napsat písničku pro kluky, co nemají vinou svojí mámy tatínka, tak si třeba vzpomeňte na mého Vlastimila (říkám mu Atiku). Pokud budou písničky o něčem jiném, tak to nevadí, protože mě rozpláče a "rozkrasosmutní" každá. Hodně elánu do života a sil do další práce Vám přeje Vaše dlouholetá příznivkyně Adéla Palíšková z Moravy

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit