Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přeji krásný a pohodový advent. Nějakou adresu jsem našla, pohádku pošlu do divadla. Marie *14*
  • Vážený Pane Zdeňku, dejte mi nějaký kontakt kam Vám mám tu pohádku poslat. Ráda bych Vám udělala radost. Vaše dlouholetá obdivovatelka a opravdová kamarádka. Marie
  • Vážený Pane Zdeňku, napsala jsem pohádku a chtěla bych Vám ji poslat, je potřeba k ní napsat scénář. Věřím že to dokážete. Ráda bych Vám k tomu napsala pár slov. Na jakou adresu mám knížku poslat ? Marie
  • Vážený a milý Pane Zdeňku, mám velikou radost že již nepíšu jako anonym ale podařilo se to ! Chtěla jsem se přihlásit již dávno ale nějak se mi to s tou adresou nedařilo. Po takové dlouhé známosti, jsem Vaše obdivovatelka již dlouho, můžete mi také někdy odepsat. Moc se omlouvám že jste byla moje "vrba" do které jsem šeptala svoje radosti a smutek. Posledně jsem Vám psala že jedu rodičům na hrob. Vzala jsem si sebou 3 CD které jsem si koupila od Reader's digest. Sice to nebyla levná záležitost...ale stálo to za to. Seděla jsem v zimě v domečku po rodičích a přehrála všechny 3 Vaše CD Uhlíř a Svěrák, Zpíváme nejen s hodinou zpěvu. Byla to nádhera a zase žiju !! Když se zamiluje kůň a dělání byla samozřejmost ale ty co jsem neznala, voda, voděnka, horská voda, vlčí mák ,mne vzaly za srdce, babičko neskuhrej, mne rozesmála a mravenčí ukolébavka se mi zdála. Tak díky, příteli a zase na shledanou. Marie
  • Posílám pozdrav a přeji samé krásné podzimní dny, Pane Zdeňku. Chtěla jsem se přihlásit a ne psát jako anonym...ale nešlo to. Snad se mi to podaří příště. Zatím bojuji s technikou. V naší rodině jsou moderní tablety, PC, a jelikož jsem již nějaký pátek z práce, mám s tou technikou problémy. Takovou malou pohádku jsem napsala a musím s tím něco udělat. Teď máme dušičky, pojedu do hor, zapálit svíčku rodičům, které jsem tolik milovala a oni mne už nikdy nepohladí. Ale život jde dál. Pak se ozvu. S přáním pevného zdraví. Marie
  • Vážený. Měl by jste napsat scénář o lidech, kteří hledají zaměstnání. Ale opravdu hledají. Jak je nutí pracovat na černo, jak je nikdo nechce, protože nejsou zdrav.postižení, nejsou důchodci nebo nemají známé a příbuzné na správných místech. Jak se k nim chovají ti, kteří už práci mají a dělají ze sebe pánybohy. Vždyť polovina národa pracuje za minim.mzdu a zbytek na ruku. Jsem obyčejná ženská, profesí účetní, ale mohla bych vyprávět jak ten náš kapitalismus vlastně funguje. Je to ostuda.
  • Tak milý Pane Zdeňku, konečně jsem včera byla s vnoučaty na Vaší nové pohádce "Tři bratři". Jednoznačně řečeno, nádhera. Děj plný zvratů a výbušných událostí. To má i dnešní dobou znuděný Čech, na co koukat. Velice se mi líbily všechny tři pohádky. Samozřejmě nejvíc ta poslední o Marušce, jak ji její ženich dvakrát hledal a potřetí to nevydržel a konečně ji našel. Děti si odkroutily první týden v první třídě a pohádku měly za odměnu. Jenom bych chtěla podotknout na účet Pana režiséra že zlo se nemusí vždy vyjadřovat něčím šeredným a ošklivým. Jako Pan Lábus ježibaba a vlk strašidlo. Děti byly zděšené. Ono v tom kině při malém osvětlení to vypadá jinak než když se to filmuje. Děti musí vědět že zlo někdy vytváří úplně něco jiného se špatným charakterem. Nesmí se nechat nachytat ani milou tvářičkou ani na bonbony. Je krásné, že ve Vašich pohádkách všude zvítězilo dobro. Ze srdce si přeji ať zlo navždy pomine. Mějte krásné podzimní dny a užívejte na chaloupce čerstvý vzduch. Já se chystám na houby. Také jsme s dětmi napsaly pohádku v horách, v postýlkách navečer o ní diskutovaly. Dáme Vám ji přečíst. Buďte zdráv. Marie
  • Milý Pane Zdeňku, jsem ráda že jste stále tak aktivní a děláte lidem radost. Já mám pro změnu po vnoučatech na celodenní péči 87 letou babičku a jak říká dnešní mládež " někdy je to hustý ". Ale nestěžuji si, závazky se mají plnit. Ten film " Jako jed" i když jsem ho již viděla mne zase nabudil do života. Těším se na tu Vaši pohádku " Tři bratři" neboť pohádka nikdy nezklame. Také jsem v horách jednu napsala ale to až později. Čtu články v novinách, máte vynikajícího syna, který mi připomíná mé kluky, také jsou skromní, nenároční, ale umí. Tak hodně radosti, zdraví a štěstí. Vaše kamarádka Maruška.
    • Jen se z něho nezblázněte paní Marie. A teď ještě Karlovi S.
  • Vážený a milý Pane Zdeňku, blahopřeji Vám k významnému ocenění v Karlových Varech. Neměla jsem moc času sledovat televizi neboť jsem měla na hlídání vnoučata v Krkonoších. Večerníček "Tři prasátka", blesk a jedno pivo na dobrou noc. Vy zůstáváte stále stejný, důstojný a osobitý. Ale ten Pan Bartoška " nějak vyrostl" , vzpomínám na časy slavného pardubického hokeje, Hašek, Janecký, Kopecký, Herold....kdy byl po vyhraném zápase vždy nějaký raut, lidé a sponzoři se sešli, bavili se a Pan Bartoška, takový urousaný muž s cigaretou za uchem vyprávěl, jakou měli bídu, že musel dát do zastavárny i žehličku. Když jsem ho upozornila na tu cigaretu za uchem, říkal že to má v noci do herny. A vidíte, nyní si kupuje hodinky za velké peníze a ještě se s tím chlubí aby naštval sociálně slabé. A v novinách psal že se těší na "starého Svěráka" také nebylo taktní, neboť Vy zrajete jak staré víno. Hodně zdraví. Marie
  • Svěráka jsem měl rád - celý život mě provázel inteligentní humor cimrmanů. Ale po roce 89 se Svěrák zařadil do okruhu pravodáskařů (veškrna, jeho jasnost, kikina, ...), kteří přivedli česko do pr..le a kterým by mi proto nečinilo bez sebemenších výčitek dát s rozmachem po hubě. Svěrák by se asi divil, kolik letců z tmavomodrého světa s vědomím, jakou rozkradenou a zdevastovanou žumpou se ČR stane, by místo vlasteneckého bojování šli radši na pivo *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit