Přejít na výpis diskuzí

Jiří Václavek

OSOBNOST 24.4.2014 
70 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nik13

    U pana Václavka je jediným mínusem jeho špatná výslovnost. Pro nás doma je velmi nepříjemné ho poslouchat a přepínáme. Nutno dodat, že  čt 24 máme rádi. 

  • Při poslechu čt 24 jsem se rozhodla okomentovat vystoupení moderátora p. J. Václavka. Jeho výslovnost ve mně vždy vzbudí silný odpor, neboť bohužel vykazuje nepřijatelné vady pro povolání moderátora. Pro posluchače je velmi nepříjemné jeho až psychotické nesmyslné zdůrazňování ž, š, č, a výslovnost e, které zní jako a. Přikláním se k názoru, že pokud chce dál působit jako moderátor, měl by vyhledat logopeda, případně psychiatra, a hodně na sobě zapracovat, aby posluchače dále netrápil.
    • Vážená paní (ale spíš asi slečna s tak blb.m jménem), obdivuji Vás!. Použité výrazy (psychotické, logoped, psychiatr...) ve mně vyvolávají dojem, že jste častým návštěvníkem výše jmenovaných profesionálů a z osobní zkušenosti doporučujete využít jejich služeb. Cením si toho, že i v tak kruté době, jako je tato se dokážete postavit do čela davu a tak osobní věc vyhlásit do světa. Bravo! Jen tak dál!
      Ale aby Vás moderátor netrápil...zkuste přepnout na jiný kanál. Třeba ten odpadní.
    • Kde se v lidech bere ta zloba? Je mi z toho smutno...
      • já tady spíš vidím Císařovy nové šaty, teda vzhledem k jeho výslovnosti a neslyšením tohoto druhými.
        Předpokládám, že v TV a rádiu by redaktoři a reportéři mohli mít správnou výslovnost, v TV navíc i příjemný vzhled.
        Připadá mi pak že ty souhlasné hlasy máte pouze od přátel a rodinných příslušníků.
        Žža tak mlaváe daoma, mi vůbec nevadí *14*
    • Asi sledujeme každá někoho jiného. Nevím, proč mluvíte za všechny posluchače, když je to Váš názor, a můj tedy rozhodně ne!!!
      • Teerko, Vy asi budete nějaká blízká příbuzná pana Václavka nebo zaměstnanec čt, či cizojazyčná příslušnice, která neví jak má znít české mluvené slovo. A že žašača mluví za všechny posluchače, já mám kolem sebe tolik lidí, kteří mají stejný názor, že si myslím, že to může hrdě prohlásit.
        • Vážená, dovoluji si reagovat malou poznámkou... Jak může mluvit za posluchače, když se jedná o diváky? Ale dobrá, tuto malou chybu Vám odpustím, ale názor, že mluví za VŠECHNY?
          Pokud jste takovou milovnicí českého jazyka, najděte si ve slovníku význam slova VŠECHNY, aby Vaše příspěvky bylo možné brát vážně. Díky.
        • :)) ne, to opravdu nejsem -ani jedno ani druhé.A se svým vzděláním opravdu vím, jak má znít české mluvené slovo. Hezký den.
  • S pány Ondrou a Richardem plně souhlasím.Dnes na zpravodajské 24 to byla poslední kapka. Mluvený projev pana Václavka je neposlouchatelný. Příšerná výslovnost s důrazem na ž, š, č, rozmázlé "e", "a" aj. tak, že to rve za uši a musím přepínat program, i když bych si zpravodajství ráda poslechla. A to není jen můj dojem. Myslím, že kvůli tomu se čt připravuje o diváky.
    Jestli mají moderátoři nějakého učitele projevu, pak asi na čt mají společného, protože tyto tendence mají i jiní, i když ne tak otřesně. Třeba Barbora Černošková v roce 2008 naprosto normální, 2012 už se objevuje důraz na č a dnes např. čt sport vyslovuje čččt spurt.
  • Podle me je pan Václavek to nejlepsi, co ČT vubec ma. Je to profik, je sectely, vysoce inteligentni, pohotovy a navic velmi sympaticky a lidsky - navic barva jeho hlasu je úžasná

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit