Přejít na výpis diskuzí

Jiří Stránský

OSOBNOST 31.12.2006 
95 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážený pane Stránský,
    chápu Vaši reakci ohledně preferencí pana Dejdara vůči prezidentské kandidatuře panu Zemanovi. Vyjadřuji Vám porozumění a plnou podporu.
    Se srdečným pozdravem
    Jiří Hlaváček
  • Vážený pane Stráský domnívám se,že není vhodno takovýmto způsobem stranit jednomu z kandidátů.Musím také říci,že poslední díly Zdivočelé země byly též tak trochu jak z pera předsametových scénáristů.Otázka vstupu do CHarty byla položena tak jako by každý uvažoval o vstupu do této organizace,ba že se lidé styděli,že tam nevstoupili a to mi připadalo jako přitažené na vlasy. Jsem dříve narozený a mohu to posoudit.
  • Pane, vracíte se do doby před rokem 1989 ? Hysterie tak znalému člověku jako jste Vy zatemnila myšlenky. Doufám, že každý si může říkat co chce a také může svobodně a bez následků projevit svoji vůli. !!! Vaše jednání má nádech totality - fašismu či komunismu !
    • Naprosto souhlasím!!!Kvůli svobodnému názoru,řešit své osobní EGO,není pro mne adekvátní!!
  • Nie som odporcom, ani prívržencom "knížete", som slovenský občan. Vaše vyhlásenie k Dejdarovi však považujem za opovrhnutiahodné a hanebné. Vzhľadom na vaše životné skúsenosti si to nijak neviem vysvetliť, iba senilitou.
    • Zdravím na Slovensko.

      Nebude to jen senilita, ale také ohromná zášť.
      Když se ale vrátím k životopisu pana Stránského: persekuce, ano, nepopírám, ale jak je tedy možné, že mohl být v padesátých letech v tiskovém oddělení Čedoku? A dále: "...technik a pumpař do roku 1990. Zároveň byl souběžně činný jako asistent filmové režie a externí televizní dramaturg. V roce 1992 byl zvolen předsedou Českého centra PEN klubu." To by se Karel Čapek divil, kdyby viděl,kdo všechno je najednou předsedou PEN klubu (a nejen pan Stránský).
      Nic proti samoukům, ale i Václav Havel byl jedním z nich, to se to psalo podle Ionesca, Becketta a Albeeho - Když jsem někdy v 92. nebo 93. vyslovila pochyby o Havlově úrovni, tak mi někdejší velmi dobrá kamarádka fanaticky řekla, že od něho nemůžu přece tolik žádat, protože neměl možnost studovat. Taková chytrá ženská to předtím byla (a členka rodné strany od dob studií).
    • Je to typická ukázka české demokracie! Pokud má někdo jiný názor, pak
      s ním rovnou na pranýř!
      Starý člověk je už netolerantní a neovládá své jednání.
      *1*
  • Pane spisovateli, dámy a pánové. Vzniklá situace okolo volby prezidenta ČR se zdá být lakmusovým papírkem kdo jak na tom s principy demokracie doopravdy je. Mě vůbec neuráží, že např. můj oblíbenec Zdeněk Svěrák podporuje někoho, koho ani vystát nemůžu. Nikdy bych nepociťoval zášť vůči panu Svěrákovi za jeho politické i jakékoliv názory, protože ho prostě respektuji a toleruji. Ale jak to tak v české společnosti bývá, ode zdi ke zdi, kdo není s námi, jde proti nám! a to v jakémkoliv režimu a době. Místo zamyšlení se nad důvody a úmysly toho či onoho pro tu či onu volbu, rychlá odsouzení.
    Je smutné, že bojovníci proti jedné totalitě dosud nepochopili smysl hesla "MY NEJSME JAKO ONI".
    • Jsem rád, že se omluvil. Je to chlap a já si toho vážím. Doufal jsem v to, že to udělá, fakt mě potěšil. Chybu udělá v emocích každý. Řekl, že ho to hrozně mrzí, věřím mu.
  • Pane Stránský vážím si Vás.Jste rovný a statečný člověk.
  • Pane Stránský,
    chtěla bych Vám vyjádřit podporu a úplně chápu Vaše rozhořčení. Nejednala bych, mít za sebou to, co máte Vy, jinak. Jistě herce, kteří hráli v seriálu Zdivočelá země považujete za své kamarády nebo dokonce součást své "širší rodiny". Mě by to také bylo líto.
    Ale je dobře, že jste to vyjádřil, je dobře, že je tolik emocí. Vždyť už tady lidem bylo všechno jedno, přestávali chodit k volbám. Tohle nás alespoň vyburcuje z letargie, ve které pánové s komunistickou minulostí budou mít menší prostor.
    Čteme všechny Vaše knihy. Jsou skvělé. Díky za ně!
    Držte se
    PS: Ježíš se taky v chrámu rozčílil, že.
    • Děkuji za krásný názor. Souhlasím úplně ve všem. Vlaďka
  • VÁŽENÝ,
    my se na protest nikdy nebudeme dívat na seriály natočené dle vaší předlohy, protože jste vaším prohlášením tuto dobu zneuctil.
  • Dobrý den pane Stránský.
    Já Vás chápu. Neumím si představit Martu Kubišovou, jak hraje Ženu za pultem. Asi bych jí to nevěřila a seriál bych nadále nesledovala.
    • Naprosto vás chápu. I to, že jste reagoval zkratkovitě a je vám jasné, že to není ono. Ale váš postoj je mi naprosto pochopitelný a ty útoky, co vyvolá, si prostě už neberte, vždyť jste se omluvil.
  • Vážený pane Stránský,

    tak po tom Vašem vyjádření směrem k panu Dejdarovi jste se zařadil mezi komunistické kádrováky. Teď jste se jasně odhalil, teď se projevila Vaše povaha, Vaše přetvářka. O co jste vlastně lepší než komunista? Jednáte úplně stejně jako oni, perzekuovat lidi za jejich názory, znemožnit jim práci, vyhodit jejich děti ze školy. Tak to jste vy, pane Stránský. Nyní považuji čas který jsem strávil nad Vašimi příspěvky do MF dnes, za úlně ztracený, jenom jste nám lhal.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit