Přejít na výpis diskuzí

Jiří Stránský

OSOBNOST 31.12.2006 
95 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vzpomínka na Pařížj.adam

    Vážený pane,měl jsem pocit,že jsme se spolu
    setkali v Paříži u doc.Horn.,ale nenacházím
    ve Vašem životopise vzpomínku na emigraci,tak se zřejmě pletu rád,promiňte,pokud ale setkání připouštíte,tak
    se k němu rád ve vzpomínce vrátím.Zdraví
    dr.J.Adam
  • Hnutí Duha

    Dobrý den, pane Stránský,
    dnes jsem se setkala s Vaší podporou Hnutí Duha. Jsem neteř Ing.Jiřího Stránského a dcera Marie Stránské, provd.Štefflové, ze Šáreckého údolí v Praze 6. Bylo mi 51 let a vím, že cesta života vede přes čistou přírodu.
    Velmi si vážím všech, kteří se akcí hnutí Duha účastní, neboť bez čistého vzduchu a vod není možné spravit vztahy mezi lidmi navzájem a zvířaty a přírodou vůbec. Zažila jsem mnohé útrapy způsobené v poválečném období a zpětně vše hodnotím jako ekologické havárie. Kdyby ten a ten žil ve zdravé přírodě a na zdravém vzduchu a u zdravé řeky, bez ničivých strojů a zplodin, se zdravotní a eko péčí, nestalo by se mu tak a tak a žili a bylí by šťastni,... Jsem příznivcem zlepšení vzduchu a vod, akcí Bila Gatesa a jemu podobných. Uznávám život jako "barvy moře", kvalitu krevní plazmy, neboť život nás všech vzešel z matky země - moře. A zvláště my Polabané a Povltavané, přišedší z oblastí balkánských bychom se měli včas rozpomenout na místo mořské soli v našich životech (v sobě, na sobě, ve svém životním prostředí - doma a v přírodě) dříve než nás tzv. suchozemce pohltí příliš pomalé zlepšování vzdušné a vodní ekonomie a ekologie.
    Můj manžel-pův.spolužák byl též postižen přímo předanými útrapami předka přeživšího tábor II.sv.v., neměli jsme děti (ač jiní i např. po bouračce děti měli), nyní jsem sama a v částeč.inv.důchodu. Strýc a děda zemřeli nepochybně též z vyčerpání z prožitých útrap z války. Ještě dnes to hodnotím jako z hlediska ekologie člověka nepřekonané. Dokázali neuvěřitelné věci a zmírali jako chudáci.
    Takže za nejhrdinnější činy našich životů, které nám zbyly po "krásných ztrátách" považuji snížení emisí na silnicích, v průmysl.oblastech, čištění vod, aj. aj. významné aktivity. A najednou zjístíme, že tu nedošlo ke konfliktu, tu někdo žil déle, tu nevypukla pandemie chřipky, tu se zachovala kvalita rodu, tu se narodili žádané děti, a tak dále a tak dále.
    Snad pravnučka mých rodičů Ela (vegetariáns.rodina) zažije již mnohem lepší časy.
    Znovu děkuji Vám a Vašim blízkým za příklad. Lenka Šteflová
  • Pane Stránský dovoluji si touto cestou vás oslovi.Scháním kontakt na vás ,žiji ve vesnici Hlavenec kde váš dědeček byl nadlením a moje babička na něj ráda vzpomínala mám i nějaké fotografie a chtěl bych vám je předat.Bubu rád když se ozvete na jozanxx25@seznam.cz s podravem J:J
  • Dobrý večer ,pane Stránský
    právě jsem se dodíval na 1 z dílů Zdivočelé země a tak mě to rozhodilo, že jsem se rozhodl vám napsat.Je přímo otřesné, jak se komunisti chovali k hrdinům, typu Tondy Maděry, kteří zachraňovali národ za 2.svět.války a pak byli těžce perzekuováni.V mé rodině byl můj otec po narukování na vojnu hned 2. den převeden do PTP do Karviné, kde 3 roky fáral, protože pocházel z buržoazní rodiny.Já sám jsem nebyl schopen podepsat chartu, ale podepsal jsem pak po atestaci několik vět.Váš scénář k seriálu je pravdivý a ukazuje zločinnost komunistického režimu,který by měl být radikálně odsouzen.
    Vaše dílo mi mluví z duše, buďte pozdraven a přeji vše nejlepší.
    MUDr. Zdeněk Horák z Uherského Hradiště
    • Aha, tak vy jste se teprve teď po shlédnutí Zdivočelé země dozvěděl, jak to bylo, a hned hodnotíte, jak vám p. Stránský mluví z duše...., tak vy budete asi opravdu náčelník hluboký názor.... pardon.
  • Pane Stránský jste nemocný člověk.
    Nemocný záští, nenávistí a zlobou, tak vás taky beru již nějakou dobu.
    Kvůli takovým jako jste vy, jsem přestal kupovat noviny do kterých přispíváte. Je mi z vás jen smutno. Jednou zemřete, stejně jako žijete, ve své nenávisti. Ten čas, který jsem zde promarnil mi však nedovolí se nepodepsat, nejsem zbabělec. Je mi vás líto.
  • Dobrý den pane Stránský,

    vážil jsem si Vás. Už ne. Jestli se neumíte ovládat a jednáte v afektu jak jednáte je Váš problém. Ale jde z toho strach.

    Miroslav Erben

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit