Přejít na výpis diskuzí

Jiří Stránský

OSOBNOST 31.12.2006 
95 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Když si někdo myslí, že rozumí líp než pan Stránský tomu, co se tady dělo v padesátých letech a později, a přitom nedělá rozdíly mezi komunisty a fašisty, má si svoje urážlivé komentáře nechat pro sebe. Jestliže vás pan Stránský ani pan Dejdar nezajímá, proč se zúčastňujete takovýchto diskuzí, kde pomlouváte druhé? Žádám o vysvětlení, kde jste vzal právo na to, připodobňovat ho k nějakému bláznovi, který podle vás nemůže otevřeně vyjádřit svůj názor a ještě k tomu k někomu, jako je pan Stránský přiřazovat hákový kříž, to už je opravdu moc. Jestli toho o panu Stránském a o době ve které žil víte víc než on sám, napište.
  • Dobrý den, chtěla bych jen říct, že si Vás velmi vážím a obdivuji. Úplně nerozumím tady těm urážlivým výpadům opravdových "demokratů". Sama jsem byla zklamaná z Vaší reakce na pana Dejdara, protože jsem si říkala, že je to nedemokratické, ale opět jste mě nezklamal po té, co jste se omluvil. Je vidět, že jste opravdový charakter a člověk s vysokým morálním kreditem, přesně takový, jak jsem si celou dobu myslela. Nepamatuji si, že by někdo něco podobného učinil v médiích...Děkuji za Vaše fejetony v MF Dnes a přeji hlavně hodně zdraví!
    Šárka Petrušková, Ostrava
  • Vážený pane Stránský,
    velice si Vážíme toho, že alespoň v tomto případě "pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí" (pokud se jedná o váš postoj k postavě Maděry). *3*
    Omlouvám se za 54,8% z 60% voličů a to ještě máme několik mil. občanů do 18let...
    Bohužel se už zapomělo... na *16*KSČ...
    Ale točte dál s Martinem, on to asi tak nemyslel *1* ...
  • Pan Stránský se projevil... Projevil se jako správný fašistický "demokrat", který nesnáší, když má někdo jiný názor odlišný od toho jeho jediného správného. Na rozdíl od jiných si ho nevážím, nevážím si ani -Dejdara. Asi pan Stránský není tak čistý, jak ze sebe dělá, andílek jeden, ale s čertovskýma rohama, nebo hakenkrejzem? *16* *16* *12*
  • Děkuji za krásný názor. Souhlasím úplně ve všem. Vlaďka
  • Perfektní. Vlaďka
  • Dobrý den, velice si Vás vážím a vůbec se nedivím , že jste cokoliv prohlásil o p. Dejdarovi. Člověk má právo na určitou chvíli "pravdy", kdy cítí, to, co cítí. A v té chvíli řekne, to co danému člověku pratří, ale zároveň tím řekne i to, co sám pak zpětně lituje. Ale to je jen ta slušnost, kdy člověk nemá co odvolat, prostě to tak cíti, ale
    pak je mu líto, že nahrává různým jiným výkladům. Vůbec se netrapte, je spráné, že v dané chvíli jste tak reagoval, i když je to proti Vašim zásadám. Proto jsme lidi. Jinak chci ještě na závěr připomenout, že i díky Vám jsem věrný odběratel MF Dnes a na vaše články se vždy velice těším. Jak by řekla moje maminka, úplně si na nich "pochutnám". Hodně zdraví a sil přeje Vaše věrná čtenářka V. Chybová
  • Dobrý den pane Stránský,

    vážil jsem si Vás. Už ne. Jestli se neumíte ovládat a jednáte v afektu jak jednáte je Váš problém. Ale jde z toho strach.

    Miroslav Erben
  • Dobrý den pane Stránský,
    už delší dobu mám chuť Vám napsat, jak si Vás vážím. A myslím, že právě dnes je na to ta nejvhodnější chvíle. Přemýšlela jsem, jak svůj příspěvek formulovat, a zjitila, že Šárka Vaňková to vymyslela i za mne. Doplnila bych jen, že i když Vaši reakci plně chápu, jsem ráda, že jste se omluvil.
  • Vy jste se asi zbláznil.
    Pan Dejdar Vám to snad už vysvětlil ve svém prohlášení !!!

    Demokracii zdar a s Vámi obzvlášť
  • Pane Stránský,
    chtěla bych Vám vyjádřit podporu a úplně chápu Vaše rozhořčení. Nejednala bych, mít za sebou to, co máte Vy, jinak. Jistě herce, kteří hráli v seriálu Zdivočelá země považujete za své kamarády nebo dokonce součást své "širší rodiny". Mě by to také bylo líto.
    Ale je dobře, že jste to vyjádřil, je dobře, že je tolik emocí. Vždyť už tady lidem bylo všechno jedno, přestávali chodit k volbám. Tohle nás alespoň vyburcuje z letargie, ve které pánové s komunistickou minulostí budou mít menší prostor.
    Čteme všechny Vaše knihy. Jsou skvělé. Díky za ně!
    Držte se
    PS: Ježíš se taky v chrámu rozčílil, že.
  • Pane Stránský, především velké díky za vaše knihy, díky za seriál.

    Naprosto Vás chápu, také jsem nevěřila vlastním očím, když jsem četla veřejné prohlášení pana Dejdara. Po takové roli, po tolika letech - nic nepochopil a ještě VEŘEJNĚ podporuje člověka, který aktivně žádá o podporu komunisty. Stejně demokraticky, jako on volit, máte také i vy a pan režisér právo vybrat si herce.
    Nenechte si okopávat kotníky. Hodně zdraví a sil Marcela
  • pane Stránský, máte můj velký respekt.
  • Vazeny pane Stransky, mate nasi podporu za to, ze jste dokazal nahlas rici to, co jsme s detmi resili cely vikend. Vase prohlaseni nas potesilo. Ze se Martin Dejdar hlasi a ztotoznuje s postavou Antonina Madery, ale podporuje volbu Zemana, to si podle nas zasadne odporuje.Jeho nazor respektuji
    ,svedci vsak o tom, ze to pro neho byla pouze dobra role.Milos Zeman principy demokracie, slusnosti a odkaz Vaclava Havla rozhodne nenese.
    "Madera" by se nikdy ke komunistum ani levici nepriklonil, na to prisly u nas doma samy i deti v 5.tride, tedy 10-lete.
    Nenechte si od nekoho namluvit, ze nemate pravo obsazovat herce tak, jak chcete.Vy s panem Bocanem prece mate! O tom ta demokracie je.
    A zaverem, ja rozhodne nevolim prezidenta proto, aby byla pro lidi od "kumstu" legrace.

    Za Zdivocelou zemi Vam patri velky dik.

    Martina
  • Dobrý den, chtěla bych vás podpořit a vyjádřit vám pochopení ve věci Martina Dejdara. Není sice možno dnes nikoho za politický názor pranýřovat, ale chápu, jak je pro vás událost zraňující. Jsme sice demokracie, ale nese to s sebou to zlo, že Ti, co trpěli za bývalého režimu, se dnes musí dívat na to, jak lidé klidně volí komunisty nebo ty, kterým se nepříčí s nimi spolupracovat. A musí se na to dívat mlčky, neboť kdykoli se ozvou, jsou těžce obviněni za to, že nerespektují demokracii.

    Mnozí jsou teď vašim jednáním pohoršení, ale já si vážím toho, že jste se ozval, ač nešikovně, i toho, že jste se omluvil. Tím jste dokázal velikost svého ducha. Děkuji!
  • Jste pseudodemokrat, pane Stránský. A nevymlouvejte se na věk!
    J.Labin
  • Ještě, že máme tajné volby. Pranýřování lidí kvůli názoru by nás hodilo pár let zpátky. Lidé kolem pana Jiřího Stránského si ale budou muset dávat pozor na ústa. Za komunismu vyrostl a prostě se vše jenom v roce 1989 otočilo, praktiky zůstaly.
  • Naprosto vás chápu. I to, že jste reagoval zkratkovitě a je vám jasné, že to není ono. Ale váš postoj je mi naprosto pochopitelný a ty útoky, co vyvolá, si prostě už neberte, vždyť jste se omluvil.
  • Dobrý den, líbí se mi vaše dnešní sebereflexe :). Chovám se často stejně něco plácnu nebo vyvedu a pak bych se neviděl.. Ta podpora Martina Dejdara Miloši Zemanovi byla formulována dost stupidně, já jsem si říkal, jestli to není zaplacené. Tak, že se Vám moc nedivím. I když v některých věcech (v názoru na pana Schwarzenberga), bychom se asi neshodli, tak jste mi sympatický, líbí se mi některé Vaše knížky a pevnost v životních postojích.

    Přeji Vám vše dobré a hlavně hodně zdraví
    Tomáš Linhart
  • Zdravím na Slovensko.

    Nebude to jen senilita, ale také ohromná zášť.
    Když se ale vrátím k životopisu pana Stránského: persekuce, ano, nepopírám, ale jak je tedy možné, že mohl být v padesátých letech v tiskovém oddělení Čedoku? A dále: "...technik a pumpař do roku 1990. Zároveň byl souběžně činný jako asistent filmové režie a externí televizní dramaturg. V roce 1992 byl zvolen předsedou Českého centra PEN klubu." To by se Karel Čapek divil, kdyby viděl,kdo všechno je najednou předsedou PEN klubu (a nejen pan Stránský).
    Nic proti samoukům, ale i Václav Havel byl jedním z nich, to se to psalo podle Ionesca, Becketta a Albeeho - Když jsem někdy v 92. nebo 93. vyslovila pochyby o Havlově úrovni, tak mi někdejší velmi dobrá kamarádka fanaticky řekla, že od něho nemůžu přece tolik žádat, protože neměl možnost studovat. Taková chytrá ženská to předtím byla (a členka rodné strany od dob studií).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit