Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Radioaktivni_surikata
    Moment. Takže Zenimax leje těžký finanční prostředky, know-how a (drahou) pracovní sílu do úplně cizího projektu bez jediný smlouvy o kompenzaci? To jako fakt? *1* No tak to je dobrej úlet. A teď se to snažej dohnat na doložku v Carmackově smlouvě, protože nic jinýho nemaj. Tohle by mě položilo i na apríla, natož v půlce května *1* Není to náhodou nějaká kachna? :) To zní fakt dost šíleně.
  • Koho zajímá dění okolo VR Oculus Rift, tak nedávno vyšel na Wired moc pěkný článek o tom, jak to vše začalo, až do dnešní doby. http://www.wired.com/2014/05/oculus-rift-4/
    Jinak firma Oculus s největší pravděpodobností vyvíjí vlastní vstupní periferii. Dost možná bude mít headset na těle kameru, která bude snímat pohyby rukou, které přenese do virtuální reality(takový lepší Kinect).
    Jinak rád chodím na http://www.reddit.com/r/oculus/new/, kde se člověk dozví zajímavé informace.

    Co se týče FPS her: Samozřejmě budou skvělé a těším se na ně. Je však třeba změnit design a koncepci hry. Jednoduše řečeno udělat ji "pomalejší". Jako příklad bych zmínil CoD a ArmA .Je potřeba, aby se herní vývojáři vyvarovali určitých věcí, které by s ohledem na současné FPS hry nefungovali dobře.
    Jen mě v souvislosti se Zenimaxem mrzí, že se mé naděje na Fallout4 ve VR hodně rychle rozplývají. *13* A já se tak těšil.
  • Jack1947
    Jo ale ... je to tak nastejno nejdrive 3DRealms ted babovicky se preatuhje oculus... ZZZ nic lepsiho tam nemaj? *7* *12*
  • ucho
    tady nejde o bábovičku, tady jde o velký peníze
  • Jack1947
    Me to prijde detinske stale... jak deticky hadajici se o babovicku na piskovisti... frffml *7*
  • walltar
    Tak pokud se řídíš jen hrama jako je DCS, tak na to ti nestačí ani ta klávesnice ... na to bys potřeboval potom přenést třeba pohyb ruky do VR kterým bys potom mohl "klikat" na tlačítka v kokpitu. Ono to je jiné prostředí, takže budeme muset hledat jiné řešení ovládání. Zezačátku to asi nebude nic moc ... ale to nebylo ani auto. Ještě že v té době si neřekli, že tohle nemá žádné využití ... jezdili by jsme na koních dodneška.

    Naprostá většina her na trhu si dneska vystačí s Gamepadem. Naprostá většina Simulátorů které jsem zkusil si vystačila s Hotasem ... Jo hry jako DCS si nevystačí, ale kolik je takových opravdu realistických her oproti těm víc arkádovým. Ale ano .. u DCS si s tím moc nezalítáš, u Star Citizena, Elite, War Thunderu .... bez problému.

    Reálnou využitelnost posoudím, jak to zkusím ... osobně si myslím, že to využitelné bude velice dobře, ale dokud mě nedojde DK2 a nebude pro to dost obsahu, tak to nebudu posuzovat. Ano a možná to bude stejný jako 3D ... což je sice super technologie a super zážitek. Problém u ní je že nedá dostatečně přizpůsobit člověku, který ji sleduje. A potom z toho bolí hlava.
  • Ber to tak, ze kdyz ti jako sousedovi pucim svoji uber super sekacku na travu ktera striha na presne 4mm, zaroven zalejva a hnoji ... tak mi neva, ze ji pouzivas, ale kdyz ji zacnes vyrabet a prodavat, tak mi to trebas vadit bude.
  • Jeste dodam, ze z toho muze vzniknout pekna protizaloba od FB smerem k tomu hosanovi, ze jim za 2G prodal neco, co nebylo jeho ... (znam osobne sloveka, kterej se zarucil za uver cizim majetkem ... tzn velmi podobne)
  • V aute si jeste mozna vystacis s volantem pred sebou a pedalama ... v letadle (specielne v simulatoru) ses vprdeli i s hotasem. Potrebujes ovladat stovky prvku ... a to bez vizuelni kontroly je naprosto nerealny. Tak maximalne nejaka poloarkada ovladana joyem ...

    Jak rikam, realna vyuzitelnost je daleko mensi nez si kdokoli dokaze predstavit. Je to stejny jako 3D ... hype kolem, ale realne to nepouzivaj ani lidi, kteri vybaveni maj. Proste proto, ze te z toho bolej oci/musis mit brejle/...

    Tohle bude presne totez. Uvedom si, ze k tomu jeste musis mit sluchatka ... a to uz mas na hlave dobre 1/2kg nebo vic ...
  • Ale snadno je nahmatas, mysli, nez neco vypotis...
  • Bože čo ty si za pičusa *7*
  • walltar
    No tak já to řeknu normálním hlasem *7*

    Ale je to doplňková funkce ... na věci, které neděláš 20x za vteřinu. Třeba tady je pěkně vidět na co se to hodí. https://www.youtube.com/watch?v=9Fd5dgFJurQ

    Ale jak sem říkal, myslím, že OR na FPS nebude moc vhodný ... spíš na simulátory (letecké, automobilové, vesmírné) a všechny ostatní hry, kde i ve hře sedíš na zadku. Ale zase u FPS většinou nepotřebuješ až tak moc kláves ...
  • Nechci znít nevděčně, ale voice attack? Je tím myšleno to, že abych provedl konkrétní akci, kupříkladu vystřelil, musel bych předtím zakřičet nějaký povel? To bych taky mohl při hraní nějaké fps brzy ochraptět (nehledě na to, že by mě to dřív přestalo bavit).
  • To iste. Nic by nepotesilo viac ako Elder Scrolls: Inquisition, Fallout:Ghosts, Dishonored: Black Flag, Wolfenstein: Bad Company atd...
  • Tlacitek jak sracek, ale min jak na klavesnici.
  • nejrozumnejší příspěvek diskuse...
  • walltar
    jj taky možnost
  • Hnisavec
    PC troll choď hrať dotu a vyhrávať medzinárodné turnaje v Starcrafte 2 ako si tvrdil *15* *15* *15* každý ťa tu neznáša....mohol by si stadeto dobrovoľne odísť...si horší mor ako Jack a GGG dokopy...bohvie, či nie ste jeden človek....
  • Nepujdou pouzit i takovy ty ruce jako je treba G13? tam je tez tlacitek jak sracek, pozicni kloboucek atd...
  • Veskoslav
    Zase sis nevzal prášky? *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit