Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • fallanga
    Skvělá adventura. Nádherný příběh, audio a grafika. Hratelnost také nebyla špatná a těch pár bugů na které jsem narazil dokážu prominout. Tohle se Ubisoftu povedlo. Učiněné umělecké dílo.
    • Veskoslav
      Mě přijde, že Ubisoft umí, když se nejedná o realistické zpracování a je tam nádech vlastní umělecké tvorby viz toto či podle mě naprosto perfektní poslední dva díly Raymana.
  • Magister_Peditum
    Ještě 21 dní a máme tu 100 let o vypuknutí války, který poznamenala náš kontinent možná víc než druhá světová. Škoda, že vychází k tomuto jubileu jen tato hra.
    • RangerCZ
      Nechtěl bych nikdy prožít to co oni v zákopech.
    • no este vychadza od AGEOD strategia http://www.ageod.com/products/533/details/Ageod%27sToEndAllWars.
      • hm, kez by to bylo jen preskinovany World War I (gold), to me tak bavilo a bylo tak strasne zabugovany a co bylo nejhorsi, ze ai byla uplne dementni... (misto aby si drzela nekolik operativnich armad, tak se snad snazila rovnomerne rozlozit sily na cely sirce fronty, coz znamenalo jediny, nemohla nic delat, jen cekat kudy to hrac prorazi) jinak to mohla bejt perfektni zalezitost, libily se mi hlavne principy opeotrebovavaci valky (ktera ale kvuli ty ai valnyho smyslu nemela)
  • Diky za zminku o edukativnosti, to me fascinovalo chvilku po rozehrani - ze dokazali udelat neco tak uzasnyho, v podstate jednoduchyho, presto prevazne zabavnyho a jeste s sanci nekoho neco naucit o historii. Zjevne je to forma pocty. Za me mam sice nejakej mirnej vnitrni rozpor, ale za formu, vypraveni, hudbu, nitrni smysl.. Jsem tomu ochotnej odpustit vse, co bych mohl vytykat. Tohle neni obycejna hra.
    Co se repetitivnosti tyka, tak zvlaste ve scene s nekolikerym rychlym osetrovanim bych si troufl rict, ze to k tomu patri... Ukazat i to, ze to nebyla zabava, tim, ze to misty neni jen zabava. U tech pluzeni ne, ale hrozne tezko si predstavuju osetrovatelku za valky, kterajde pryc s tim, ze ji to uz nebavi.
  • Jack1947
    8/10 - very legit... Až na konec, to byla super hra aj celkem oddychovka. Já se i pobavil, něco málo dozvěděl ( Amíci v řadách frantíků za 1sv...). Mohlo být delší ale jinak skvělé a OSM si zaslouží. I ta grafika mi přisla celkem sympatická a bylo to hezké... pár blbostí, se dá téhle hře ještě odpustit. Kde jinde si zajezdíte s tankem, zastřílíte jím na letadla a jiné cíle v 1světové. *5*
    • maros.goc
      čo sa nepáčilo na konci? :)
      • Jack1947
        No, to že se člověk nemůže rozhodnout, já si myslel že jsem ho mohl změnit než jsem se dočetl že asi ne. Prostě to takhle zkonily jinak brý. *3*
        • kovar.jakub
          Právě konec dost podtrhuje celkový dojem - a linearitu naprosto chápu.
          • Jack1947
            Protože to je válečná hra z 1světové tak nemůže být žádný happyend? no dobře no. *7*
            • Jack1947
              To už neřešte, mě se takové konce prostě moc nelíbí. Příjde mi to zbytečné stejně jako byly zbytečné ty války. No co no.
            • tak a teď vímě že na konci budou umírat hlavní postavy.. snad to teda přežije aspoň ten pes
            • Jack1947
              To v každé válce... mě de jen oto ale to je fuk. *7* Prostě to nakonci nemuselo bejt tak jak bylo, takhle to je ve většině filmů a ve hře to mohli udělat i jinak tot vše.
              • maros.goc

                Reakce na příspěvek:

                SPOILER Ako inak? Ty si vedel ze ho zabijes? Nie, presne tak ako tá postava v hre, tiez ta prekvapila jeho smrt... Ak by nezomrel, ver ze by si ani necekol ci by sa to dalo spravit aj inak... Lenze to je vojna, musis konat a rozhodovat sa rychlo, nie vzdy vies ale bohuzial odhadnut nasledky a to je pripad aj tej hry... Myslim si ze to spravili vynikajuco....
            • bohužel, i ti co měli štěsí a přežili si odnesli doživotní trauma
  • Je to opravdu krásná hra, to bez debat. Jen mě trochu mrzí ty neustále se opakující způsoby řešení situací. Dovolím si tvrdit, že ještě pár inovací v mechanikách by tato hra snesla.

    Edit: Repetici však v Ubisoftu mají nejspíš rádi.
  • fakt s Telltale produkciou je toto jedna z najlepsich hier posledneho roku ak nie aspon 5 rokov dozadu, jedine co musim vytknut bola nestastne nastavena mechanika pri osetrovani ranenych pre PC, kde som chvilu hladal ktore tlacidlo co robi a nakoniec som to cele prestavil aby sa to jednoduchsie ovladalo.
    Ale inak pribeh, hudba, dolozky a samozrejme skvely koniec, premna osobne 9/10
  • Hra co mě po dlouhý době dokázala rozbrečet, rozesmát...prostě jsem se bavil od začátku do konce. Trochu mě ze začátku štvalo ovládání, ale na to jsem si rychle zvyk.
    Příběh, reálie, atmosféra...prostě stálo to za každou investovanou korunu....
  • Pro mě nejlepší hra 2014 zatim
    • u mě zatím jako nej hra letoška vede Divinity: Original Sin
      • U mna rovnako...skvela hra, neverim, ze ju tento rok nieco prekona.
        • s vývojem herních trendů v poslední době jsem už přestal věřit, že si ještě někdy zahraju hru jako BG a BG2, v tomhle mi ta hra udělala opravdu obrovskou radost *4*
          • jediný problém mám s tím, že jsem to rozpařil s kámošem v coop modu a teď na něj musím čekat a vydržet to nehrát *1*
            • No ja prezieravo single, coop pojdem az druhy krat ;)
      • Pověz Lojzo, opravdu je tak dobrá? Pořád uvažuji, že si ji koupím, ale stálé trochu váhám. Není to moc "bum, prásk, tě pic" hack 'n slash?
        • je super, stylem hraní a atmosférou je to hrozně podobné starým Baldur´s Gate, jestli jsi měl tyhle hry rád tak budeš přímo nadšený
        • Zatim sem se do toho moc nedostal (asi 3 hodiny) ale hack 'n slash to opravdu neni je to tahový RPG
  • maros.goc
    jedna za najlepších hier 2014 .. za mna 8,5 ...keby ponukala casom originalnejsiu hratelnost, resp. keby sa tak tolko nevykradala v neskorsich castiach hry, bol by to svojim sposobom unikat po kazdej stranke...tak to je to "len" unikat po stranke audiovizualnej a pribehovej :)
  • PLuto.petr
    Tak to mám taky dohrané. Valiant Hearts je hodně zajímavá hra. Nenazýval bych to adventurou říznutou plošinovkou, ale spíše naopak - je to plošinovka s jednoduchými adventurními (a občas i akčními) prvky. Marně v paměti pátrám na jméno, ke které hře to nejvíc připodobnit, napadají mě hodně historické Manic Miner (v nutnosti vyřešit primitivní úkoly a dostat se tak z obrazovky) a místama i Lost Vikings. V jednotlivé náplni však kouzlo této hry není, jednotlivé úkoly jsou relativně hodně jednoduché, repetitivní a ve druhé polovině místy i otravné. Co se tvůrcům skutečně podařilo, tak zachytit atmosféru první světové války z jiného pohledu, než je obvyklý. Něco podobného jsem zažil v In Flanderen Fields, muzeu první světové války přímo v Ypres. Tam (i zde ve hře) na válku nepohlíží až tak daty jednotlivých bitev, kdo kdy kde válčil a proč, ale naopak se soustředí na vykreslení války z pohledu jednotlivých vojáků či civilních obyvatel. A právě v detailním popisu běžných věcí, které vojáci i civilisté během války využívali, tvoří zásadní edukativní prvek této hry. Po příběhové stránce velice pěkně zpracovaná plošinovka s logickými úkoly ve stylizované, ale hodně zajímavé grafice (jde vidět, že to jde i bez pixel artu), která má špičkovou atmosféru a hlavně v první půlce se pěkně hraje. I přes občasnou otravnost ve druhé polovině stojí za to ji dohrát, nejen kvůli emotivnímu závěru.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit