Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho

    jinak tenhle krok je naprosto logicky. neberu to tak, ze nejak skodie indie vyvojarum. spis proste doposud skodil velkym vydavatelum. na hrach, ktere maji velke prodeje, proste Steam ve velkem parazitoval a stale parazitovat bude. to jsou ty hry, ktery jim sunou nejvic prijmu z prodeje, protoze se prodavaji draze a ve velkym mnozstvi.

    je tedy logicky, ze by je Steam nemel ve vlastnim zajmu tak odirat, protoze takovy velky vydavatel si pak muze spocitat, jestli se mu vic nevyplati jiny zpusob distribuce.

  • Miluju garážotvůrce. Přesto mě pobavila ta deziluze, kdy si myslí, že oni něco dotují, ač oni sami jsou masivně dotováni. Jinak jen ǎt si jdou na itch.io proti tomu žádná, pokud si myslí, že si tam vydělají více, nedejbože doopravdy vydělají více.

    Naopak Steam by měl zavést nějakou filtraci, či naopak jo neúspěšné tituly zdražit (provizi). I GOG filtruje co pustí, protože v té záplavě opravdu něco najít je ... člověk přestane hledat no a čeká na nějaké kurátory, co to proberou za něj.

  • Za nic? Ono ten provoz a vývoj Steamu něco stojí (nemálo). Zaujal mě obchodní model zaplatíš jednou a hru máš v cloudu navždy (doufejme) i s uloženými pozicemi, screenshoty, recenzemi...

    Ne že by se mi chtělo platit měsíčně, ale je to nezvyklý koncept jednorázové platby za trvalou službu, zvláště když trh jde opačně (vše na předplatné).

  • ucho

    "Absolutní deregulace obchodu znamená, že ve stovkách nově vydaných titulů se nemůže zorientovat vůbec nikdo, ani algoritmy, které by vám teoreticky měly doporučit relevantní hry."


    muze autor clanku vysvetlit, proc by se ve stovkach nove vydavanych titulu nemohly zorientovat algoritmy? doporucovani relevantniho zbozi je prave neco, co dnes funguje velmi dobre...

  • Myslíš Fallout 76? To fiasko? 

    Nie, nepotrebujú Steam. Ale je to rozhodne bonus. Prečo Ubisoft má Uplay a hry aj na Steame? Lebo je tam väčšia základňa. Viac sa toho predá. Je to svinstvo, že si nechajú 30% za nič? Je. Mali by sa spamätať. Ale na druhej strane žiadny hráč nechce mať 30 programov na spúšťanie hier. Kto si chce pamätať toľko prihlasovacích mien a hesiel? A celkovo sa otravovať inštláciami cez rôzne spúšťače a hľadať nových ľudí, ak chce do niečoho multiplayer, spravovať viacero účtov na nakupovanie hier a x ďalších blbostí. Je s tým len oštara, ktorú nik nepotrebuje. 

    A to nehovorím ako fanúšik Steamu. Na Steam som šiel z donútenia, keďže krabicové hry, ktoré som si kúpil som bez Steamu nespustil. Ale teraz tam už mám hromadu hier, človek tam má prehľad v návodoch, recenziách a podobne. Nenávidím mnoho ich ťahov a ich politiku cenzúry a zbavovania sa zodpovednosti za jednotlivé fóra a podobne. Ale je fakt, že nechcem nič ďalšie. 

    Achievementy zbieram len na Steame. Keď Ubi nedá achievementy na steam, ako v prípade Far Cry, tak ma nezaujímajú. Tu už ich mám hromadu na ktorú som hrdý a inde si ďalšie zakladať nebudem. zvlášť, keď tam mám len pár hier. 

    GTA5 som hral cez steam, ale už len fakt, že som musel na Social club ma otravoval. Nie, nie je to fňukanie, ale prostý fakt, že keď prídem po práci a chcem sa hrať za niečo čo som si zaplatil, chcem to čo najpohodlnejšie. Preto som skončil aj s EA. Nedávajú hry na Steam a nemajú tak neodolatelné veci, aby som kvôli tomu chodil na Origin. Iste by som si niečo kúpil, ale na Steame. 

  • KrPa

    je videt, ze se valve dostalo do obdobi saturace, hry uz temer vubec nedela, jen ryzuje ze steamu, odkud mu ale vsichni utikaji, mozna by meli vyndat hlavu ze zadku a zacit neco delat, vzhledem k jejich obchodnimu modelu steamu a faktu, za za poslednich 10 let se online hernich shopu sakramentsky znasobil a hlavne za mensi ceny!

  • flash789

    grazotvurci by meli byt radi ze je s tema jejich koninama na steam vubec pusti, natoz si jeste stezovat.

  • SalemCZ

    Tak úspěšný hry by třeba utekli jinam, nezávislí budou dostávat furt stejně peněz ne? Chápu že se jim to nelíbí, ale COD, Fallout 00 atd.  je známka toho že ty velký vývojáři Steam nepotřebují a to se Valve nelíbí. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit