Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pěkný rozhovor, díky!
  • iiu, ty jsi pacient, to jsem dlouho neviděl. Takhle hnojit pod v článkem, to už chce pořádnou diagnozu
  • MickeyMutant
    Lze se dočíst, že vývoj třetího Zaklínače, což je svým způsobem srovnatelná hra, stál spolu s propagací $81 milionů. Skyrim s veškerou reklamou prý přišel na $85 milionů. Pokud se Forbes neplete, tak KC:D je se svými $36 miliony ca 2 a čtvrt krát levnější. Není to tedy zřejmě tak chudý příbuzný, jak si mnozí mysleli, ale na druhou stranu má určitě hodně daleko k vyrovnání celkových nákladů svých konkurentů.

    Nechť si tyhle informace každý přebere dle libosti.
    • zaujimave je to hlavne z pohladu miezd v Amerike
    • Tak přebrat si to musí hlavně Vávra. Na vývoji je i důležité určité plánování projetku a dostupných prostředků. Pokud tedy mám méně než poloviční budget, nebudu se s ním snažit překonat Zaklínače nebo Skyrim, ale naplánuji to rozsahem tak, aby to vyšlo a abych to zvládl doladit.
      To že Vávra tvrdil, že s menším budgetem (původně chtěl mnohem méně) udělá větší hru (k rozdělení na tři části došlo později) v kratším čase (měla vyjít dávno) a to s úplně novým studiem, jen ukazuje jeho nezkušenost a jak je mimo. A imho šlo o hlavní důvod, proč nemohl sehnat žádného publishera. Protože nikdo nevěřil jeho nerealistickým slibům.
      Za 36 mega se dají udělat odladěné nezabugované hry. Vávra to nezvládl. Ať si to každý přebere dle libosti.
      • ucho
        tak nezkušenost projevil hlavně na začátku, kde podle mě řešil spoustu blbostí. na to museli ztratit alespoň půl roku zcela zbytečně. jen proto, že si zavčasu neuvědomil, co má cenu dělat a co nemá.
        ale tak na druhou stranu to dotáhli do zdárného konce a to se počítá. tohle by dost lidí nedokázalo, takže schopnosti na to má. jen by to chtělo ještě zefektivnit.
    • Mart9
      Je taky nutné si uvědomit, že Warhorse jeli od nuly. Případné Kingdom Come 2 bude snažší a tím pádem i levnější udělat.
      • ucho
        od nuly by jeli, kdyby dělali vlastní engine. ale ano, pokračování bude levnější. jen by to chtělo opravit ty chyby, což ještě pár měsíců zabere...
        • Mart9
          To jsme se asi nepochopili. Oni museli ten engine opravdu hodně upravovat, takže až teď teprve mohou na něco navázat.
          • ucho
            ale pochopili. uprava enginu je samozrejmost. stale to neni to same, jako kdyby to museli vse delat od nuly. engine resi celkem dost veci. spis si rikam, jestli ten cryengine byl stastna volba.
            • Mart9
              Tak Dan někde tu úpravu popisoval, jak strašně moc to museli překopat. Že například ten engine absolutně nepobíral, že se v tom světě pohybuje tolik NPC. Takže opakuju, až pro další hru už mají svou technologii.
    • Z účetních uzávěrek měli do 2016 náklady 250M, což je i při dnešním kurzu kolem $12 milionů. Vzhledem k tomu, že za marketing utratili pouze minimum, tak za 2017 to nebude moc vybočovat a bude to asi do těch $5 milionů.
      • eh mě těch milionu vyšlo patnáct, ale budiž 22 Milionu(marketing za 2)

        Je přece jen neco trochu jíného jelikož je to asi 4x meně
        • Je možné, že jsem něco vynechal, jelikož jsem to jen prolétl. Každopádně kolem 0,5M prodaných kusů ohlásili, že se to zaplatilo, což při ceně $60 a 30% pro Steam znamená $21M (velmi zjednodušeně), takže to v těch relacích bude.
          • + ještě něco sežere Deep Silver
  • Fordzy
    Kvůli tomuhle rozhovoru jsem si po několika letech koupil Level a nelituji. Hlavně rozhovor s Warrenem Spectorem z nového čísla je luxusní (thanks Pavel Dobrovský).
    Dotaz a prosba na redakci:
    Neplánujete vydat na Games i starší rozhovory z Levelu?
    • sleepless
      Časem budou starší rozhovory dostupné i na Games.
    • Koupil sis LEVEL a nakonec rozhovor zadara vyšel na games.cz :)
  • vávra na mě dělá dojem inteligentního a přemýšlivýho člověka se smyslem pro humor. ale hejtři budou hejtit
    • na mne delá dojem pany chytrýho co sněd šalamounovo lejno jenomže to nebylo šalamounovo, ale psí....
  • Krescz
    tvl se mi to nechce číst, je to dlouhý jak 3 týdny před výplatou....mluví tam kdy vyjde ten patch? už mě ty bugy s*rou *12*
    • jamar28
      Nemluví, je to starý rozhovor z levelu, ještě před vydáním hry. Patch 1.3 by měl vyjít do konce týdne.
      • Krescz
        já vím :D
        • *7*
  • https://www.youtube.com/watch?v=UaxrKLftcaM

    tady ukázka, jak se rozpadne combat a obtížnost hry v pozdější části hry. Velká chyba, která je úplně např. v recenzi na Games.cz ignorována.
    • madPav3L
      To mě také vadí, mám objevenou sotva půlku mapy a každého dám na 1-2 rány s mečem, který mám skoro od začátku hry (získaný výhrou nad potulným rytířem), oni mně nedělají skoro nic a to jsem přestal nosit plnou plátovou zbroj.
      • Od Sázavského kapitána dostaneš pěkně tuhý úkoly. Pravděpodobně tam opět navlečeš plátovku :)
    • Co je na tom rozbitýho? Cápek se umí krýt, má přelevelovanou postavu pro mid-game quest, a tahá nejlepší zbraň ve hře. Co čekáš že se bude dít?
    • Normálka, na konci hry přece nemužeš být pořád stejný lempl

      https://www.youtube.com/watch?v=evCtzMqNJiU
    • Nic se nerozpadne, takhle prostě má fungovat RPG bez level scalingu -postavu si maximálně naskilloval a šel přepadnout bandu lapků se špatnou výbavou. Já ve Falloutu 2 vystřílel celou Enklávu a rozhodně jsem si u toho neříkal, že by ta hra byla rozbitá. P
      • "lol" To si děláš srandu ne? Hrál jsi za nighta i druhou polovinu? Už u Runta to bylo wtf, když jsem ho jednou píchnul bylo po souboji. A nijak zvlášť jsem se nesnažil levelovat, několik tréningů abych pochopil co a jak a to bylo všechno. Všechno co jsem v první půlce tak zbožňoval, ve druhý zmizí, protože jsem pan nesmrtelný a je to jako to hrát na godmode, pokud jsi se teda od začátku bojům nevyhýbal. Vlastně jsem si nikdy ten souboj neužil tak abych využil jeho potenciál, protože od druhý poloviny, kdy mám odemčených už dost comb a mám pocit, že už to docela umím, všechny zabiju dřív než dám tu třetí ránu, natož abych nějak musel taktizovat. Souboje jsou skvělý, ale po třiceti hodinách jsem neměl protivníka, jediný co můžu dělat je fidlat se dřevěnýma s tím Bernardem. Prej takhle má fungovat RPG... *7*
    • ucho
      přijde mi to celkem v pohodě. to spíš lidi to chtějí víc hardcore i v pozdějších fázích hry.
  • jamar28
    Kéž by takovéhle hry byly mainstream. Aspoň na chvilku. KCD je báječná hra, ale někde je prostě vidět, že nebyl čas a dost peněz a to mě hrozně štve. Že vidím, že ta hra mohla být ještě třeba o 30 % lepší, kdyby na to měli rozpočet jako další průměrná AAA hra. Třeba se někdy dočkám. *4*
    • a kolik má rozpočet průměrná AAA hra a kolik měl rozpočet KC:D?
      • Lukass
        Nektery hry maji rozpocet i stovky milionu dolaru.
        • ucho
          no ani ne. snad nejdrazsí hra vsech dob GTA 5 stala 265 milionu dolarů. ty velky hry se můžou pohybovat kolem těch 100 milionů dolarů. stovky to ale určitě nejsou.
          • "no ani ne. snad nejdrazsí hra vsech dob GTA 5 stala 265 milionu dolarů"

            Nejdražší hra je SW:TOR. 1 platforma, 200mega na vývoj. Vývoj GTA5 stál mnohem míň (150), zbytek byl marketing, stejně jako u Destiny.
          • Veskoslav
            No jenom SW TOR utratil desítky miliónů za dabing *1*
          • Lukass
            Vim ze Destiny stala pres 300 mega.
          • A i tato hra za 265 milionů dolarů, od gigantického herního studia, byla ze začátku docela slušně zabugovaná.
            • ucho
              jako ale vyšlo to na PS3 s 256 MB pamětí. je neskutečný, co s tím dokázali udělat. když už je řeč o zabugovanosti.
          • jamar28
            Přes 200 mega jdou tři. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_most_expensive_video_games_to_develop

            Nejvtipnější je CoD: Modern Warfare 2. Cena vývoje 50 mega, marketing 200 mega. *15*
      • jamar28
        Jednotky milionů dolarů versus desítky milionů dolarů.
    • Lukass
      Jj kdyby tak meli moznosti Ubisoftu
      Ikdyz vlastne i gigant jako Ubisoftbvydava neoptimalizovany hry..
  • SalemCZ
    Martin Bach na games.cz
  • ucho
    uf, tomu říkám pořádnej rozhovor.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit