Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    Warhorse QA engineers right now
    https://www.reddit.com/r/kingdomcome/comments/81c8p6/warhorse_qa_engineers_right_now/
  • Lukass
    Komunikace celkove je v podani WH hodne zajimava. Videl sem vsechny rozhovory s Vavrem po vydani hry, a celkem se me prici hru po tech rozhovorech koupit.
    V zasade Vavra neumi priznat chybu, haze vse na ostatni, chyby bagatelizuje atd.
    O tom ze nestihal podepisovat plakaty rekne ze to proste tak je a hotovo, o rozesilani predmetu taky a zase vse bagatelizuje a rika ze je to problem par lidi.
    O bugach nevedeli, protoze lidi nosi jinou zbroj nez testri a cely jim to koliduje. Staci spinavy obleceni a hra vam bugne.
    O optimalizaci rekne ze hra jede dobre, a cekal ze pojede mnohem hur, (ono to jeste jde?)
    Nevim po tech rozhovorech na me fakt pusobi jako arogantni egoista a narcis, a nevim nevim jestli tyhle lidi chcu podporovat.
    • Vavra tak na teba neposobi, on taky naozaj je. Len na FB sa nesnaz povedat nic proti jeho osobe, lebo Vavrajugend ta tam ukamenuje :-D
    • ucho
      souhlasim, ze problemy a chyby bagatelizuje, ale zase Vavra mel na svedomi pokud vim design a s tim problem neni, vlastne ten lidi chvali a to zamereni na detail je super. jo, bugy tam jsou bohuzel neprijemny (ty vtipny neresim), ale ty nema na svedomi Vavra. ani optimalizaci, ani to, ze by to na konzolich mohlo vypadat lepe (ty textury taky povazuju za bug). Vavra tak jako tak odvedl dobrou praci a proto se zrejme zameruje hlavne na tu svoji cast a u toho zbytku primhouri oko. a na svou praci muze byt logicky pysnej, kdyz to lidi bavi.
      • Vavra je reziser hry, a ten ma na starosti uplne vsetko
        • ucho
          jasne, i umyvani zachodu.
    • Jses teplej? Ze se chovas jak slecinka.
  • KronosDeret
    Zamyšlení: jsou všichni kreativní lidi nesnesitelně arogantní koko*i? Kdyby nebyl takový arogantní egomaniak, tak by neměl nutkání kompenzovat si salbůstky vlastní tvorbou -> rozumněj, jak říká, nucením lidí aby dělali co chce. Měl by takový fanatický zástup fanoušků? těžko, protože jen normální člověk pochybuje o tom co říká a dává si pozor na pusu. Well... jo a ještě jednou opakuju tu hru už nikdo neopraví, je utopená pod kopcem mechanik co o sebe zakopávaj a museli by to předělat z gruntu.
    • To máte tak, všichni co chtějí něco dokázat musejí jít tvrdě za svým. Arogantní většinou tihle lidé připadají těm, co by chtěli taky něco dokázat, ale nemají na to koule. Jsem tak na 50ti hodinách, mám pouze první patch a bojím se jakéhokoliv dalšího, aby se nezkurvily mechaniky, co dělají z týhle hry epic. Jako 40cátník, co zažil kvalitní hry někdy v minulosti, všechny výkřiky o bugech jsou mi k smíchu (nevím jak je to v budoucnu hry, třeba něco, kvůli čemu by nešla dohrát objevím), ale tady neni co opravovat. Těch bugů, kdyby nebyl internet zasviněnej, bych si kolikrát ani nevšiml, díky této hře jsem se vrátil do mládí, kdy jsem hry prožíval a nečuměl na stupidní rádoby utahaný filmečky bez možnost přeskakování. No a když se kácí les, tak lítaj třísky. Díky bohu za to, že hra neni dělaná pro "spotřebitele", ale pro opravdové hráče roleplaygame.
      • přesně tak, pod tohle bych se podepsal, po Shadow Tactics konečně další vynikající hra.
    • a
    • No ja jsem ho osobne nevidel ale na fotce se usmiva celkem prijemne, takze mi neprijde moc arogantni jak pises. Take vim pravidlo, ze kdo neco dokaze, tak vetsinou vlastni pili a kdo ma pili, tak vetsinou neni arogantni, ale dric a kdo je dric, musi byt i pokorny, aby vydrzel tu drinu. Na Warhorse hru jsem si zatim neudelal nazor, ale chvili jsem ji hral a za tu chvili me moc nechytla, a co tak vim tak asi ani nechytne :-)
  • mx0r
    Pozeram, ze polovica diskutujucich tu vyvija hry a druha polovica ich financuje. ;-)
    • ucho
      jsi na hernim serveru. dalo by se predpokladat, ze dost zdejsich uzivatelu s tim nejake zkusenosti mit budou ;) nechodi sem jen hraci.
  • ucho
    jinak včera vyšel další patch na PS4. opravuje R2 tlačítko (i když někdo na fóru hlásí, že ne), ale rozbíjí pochodně. mám takový pocit, že slabým článkem u WH je QA oddělení.
    • Morraw
      Už to Vávra zmiňoval několikrát. Když se vydává patch, tak pak někdo musí dohrát hru znova, aby se zjistilo, jestli se někde nerozbilo něco jiného. Stejně tak jim lidi reportují bugy, které oni nikdy neměli. Dává to smysl u takto komplexních RPG, kde není možno otestovat vše. Zvlášť u bugů, které se objeví jen někomu. Nemyslím si, že tady musí být problém v QA oddělení.
      • Jde-li aspoň hlavní uest dohrát třeba během 40 hodin a máš-li k dispozici tým testerů (ne jen jednoho) a pár vhodných savů, tak projití celé hry od začátku do konce můžeš otestovat v rámci jednoho dne. (každý tester sjede část hry) Možná v té rychlosti nepřijdeš na nějaké perličky schované ve vedlejších questech. Ale třeba že nejde vytáhnotu louč (což je součástí tutoriálu a jednoho questu v úvodu hry) by si třeba všimnou měli.
      • ucho
        uvedomujes si, ze timhle ze sebe delas jen blbce? dohrat hru znova potrebujes jen kvuli tomu, abys mel jistotu, ze jsi tam neinjektoval nejakou zaludnost. ale rozhodne takto testovani nefunguje. obzvlast pokud se rozbije nejaka zakladni funkcionalita.
        to, o cem Vavra mluvil, se tyka hlavne questu, ktere se mohou ovlivnovat. a i to jde u testovani podchytit.
        samozrejme ze tady je problem v QA oddeleni. touhle tupou obhajobou jen ukazujes, ze o tom vis prd.

        abys otestoval ovladani (obzvlast pote, co do nej hrabes), nepotrebujes dohrat celou hru
        abys otestoval zasekavani postavy ve krovi, nepotrebujes dohrat celou hru
        abys opravil a otestoval litani lidi, nepotrebujes dohrat celou hru
        abys otestoval zasekavani lidi ve dverich, nepotrebujes dohrat celou hru
        abys otestoval spravne chovani koni, nepotrebujes dohrat celou hry
        obcas je potreba premyslet a ne tupe neco obhajovat, kdyz jeste argumentujes takovym nesmyslem. a pak jsou tu jeste regresni testy. ono i ty dalsi veci jde v otevrenem svete nejak rozumne testovat. ale to uz zalezi na tom, jake podpurne prostredky si pro to udelali. a to uz je v rezii QA oddeleni.
        • Morraw
          Ano, samozřejmě, že když se opraví nějaký glitch, tak se nemusí dohrávat celá hra. A opravdu nevím jak ve Warhorse funguje QA a jakým způsobem testují, ale ty to zase víš ze všech nejlépe. Ty máš nějaké praktickí zkušenosti v herní branži, že tak rozhazuješ moudra ?
          • ucho
            ne, nevim, jak konkretne testuji. vim jen, ze neodvadi dobrou praci, kdyz jsou schopni vydat patch s tak blbou chybou. jasne, v tom presu je pravdepodobne, ze vydaji novy bug, ze neopravi neco 100%. tomu nejde uplne zabranit nikdy. ale pokud rozbiji neco, co je vlastne zakladni funkcionalita hry, je to hodne spatne a neco, z ceho by se meli sakra rychle poucit, aby to do budoucna omezili. ta chyba musela projit pres nekolik lidi (pokud pracuji standardnim zpusobem).
            a ano, mam prakticke zkusenosti, ale na tohle ti staci selsky rozum. tohle proste neni neco, co se obhajuje, to je prusvih, po kterym musi byt nekomu u WH pekny horko.
      • Donedávna se to tak dělo v rámci testování betaverze. Asi jsem už starý nebo je nová doba, tak za 1200.- Kč se to hodí na kupujícího. Aneb, jak si zajistit testery a ještě si za to nechat zaplatit.
    • Jo posledni patch na pc toho taky dost rozbil :/ Napul se i noveho patche kterej ma ted nekdy vyjit bojim, a desi me jestli nepujdou napr savy *8*
      • Taková roztomilá analogie k tomu - jako by si někdo koupil auto, co nebrzdí, automobilka by ho poslala do svého autorizovaného servisu, kde by mu sice opravili brzdy, ale po opravě přestala svítit světla a zmizelo sedadlo spolujezdce. *1*
        • ucho
          to mi pripomina, kdyz jsem reklamoval mobil.jedno tlacitko spatne fungovalo. no po reklamaci nefungoval blesk. cert to vem na foceni, ale uz jsem si nemohl mobilem posvitit, kdyz to clovek potreboval.
        • Nebo by vůbec nenastartoval
  • Nejvíce předražena beta v historii her
    • Většina AAA her prožere těch $20M ještě před tím, než se k betě dostanou. Star Citizen vybral $150M a je pořád alfa.
      • Protože to hráči z nějakého záhadného důvodu tolerují. Přitom hra je produkt jako každý jiný.
        • Bohužel to z nějakého důvodu ignorují i úředy apod (třeba cokoliv na ochranu práv spotřebitele). Hry jsou v dnešní době asi jediný produkt, který můžeš dostat úplně rozbitý a ničeho se nedovoláš (přitom by měla fungovatn ormální reklamace - nahlásím chybu a do měsíce buď orpavit, nebo vrátit peníze), nebo můžeš dokonce dostat úplně něco jiného, než ukazuje reklama a všem je to jedno. (když koupíš mobil a bude mít na obalu napsanou jinou abrvu, než produkt v krabici, tak ti to prodejce nebo výrobce s omluvou hned pořeší). Když trailery na hry ukazují rendery které se hrou nemají nic společného (mnohdy je tvoří i externí studio, které nedělá ani tu hru), tak to taky není moc ok. (Deus Ex human Revolution - trailer, který je úžasný, ale se hry tam není nic). Případně ti nemusí prodat kompletní produkt - koupíš hru az plnou cenu a až po nainstalování se dozvíš, že další části hry musíš dokoupit (DLC) na což tě na krabici nebo při prodeji nikdo neupozorní.
          Bohužel se to bere pořád "už si na to měli zvyknout" a všem je to fuk.
    • No. Na první místo bych dal MInecraft.
  • No, rozhovor je fajn, na druhou stranu klábosit má čas, ale podepisovat backerům plakáty ne? *1* A co ty bugy? Místo výběru herců se měl dát důraz víc na výběr testerů, protože to co opravdu vyšlo byla ta zmíněná beta a lepí se už třetím patchem. A argumentovat tím, že jiné hry byly taky zabugované - to je jak argumentace ve školce, kdy Pepíček rozbil umyvadlo, protože Mařenka ho rozbila týden před tím. Naprosto vážně - kopuli byste si holící strojek, co vám oholí jen půlku tlamy? Auto s vadnými brzdami nebo zkažené jídlo a smířili se s takovou argumentací? *1*
  • Rozhovor dobrej, ale radši bych čerstvej po vydání hry *3*
    • No to asi nehrozí poté co tu jeho zabugovanou hru se spostou technických chyb vydal už leze jen kanálama jinak si nedovedu vysvětlit že by neposkyt aktuální rozhovor... *3*
      • Llour
        Na internetu je asi jeho 7 velkých rozhovorů, které poskytl různým herním mediím za poslední dva týdny. *3*
  • Jack1947
    Zajímavý rozhovor, jen doufejme že neusnou na vavřínech to by byla škoda.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit