Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Maxianimal

    Ale tak v tom případě nehraju mulťák, ne? Já si rozhodně nemám potřebu nic dokazovat. Znám svý slabiny a svoje silný stránky a rád se něčemu naučím, když se postavím před schopnějšího soupeře. Tu hru kolikrát člověk ani pořádně neumí a nenaučí se jí, pokud není takto konfrontován. Pak se ti otevře úplně nová dimenze hraní té dané hry. Samozřejmě ne vždy - například For Honor je takřka nemožný hrát po několikaměsíční pauze, je to šíleně skill a time based hra. Takže si dám občas proti AI, občas proti živýmu protihráči, většinou dostanu na budku, poděkuju, gg a jedeme dál .Ale rozhodně to není nic, co by se objevilo v poslední době. Tak to bylo a bude vždycky.

  • Hidden

    Dekuji za brilantni a fundovanou psychologickou analyzu. ;)

  • flash789

    Proste si na to co jsem psal výše dávej pozor, protoze věcí jako praxe, realita a osobní zkušenost jsou věci z kteryma máš problém. To je celé. A nemáš zač:) 

  • Hidden

    Nevidim duvod se nevyjadrovat, od toho tu diskuse jsou a to ze s mym nazorem nesouhlasis na tom nic nemeni. Nebo by vsechny diskuse jen mely byt plne poplacavani po ramenou, jak je vsechno skvele? Ano, je to nejake subjektivni zamysleni a nemam nic proti tomu, aby se podobne clanky psaly, maji sve misto. Ale jak jsem psal - jen si nemyslim, ze to misto je v teto forme na games.cz, jakozto zpravodajskem serveru.

  • Hidden

    Pokud jde nejaky clanek do hloubky a rozebira data z nejakych zdroju, je minimalne slusnost zdroje, ze kterych se cerpalo, uvest. Je to zcela bezna a zadouci praxe, takze si ctenar muze procist i kompletni zdroje, pokud ho to zajima nebo pokud ma pocit, ze clanek vyvozuje mylne zavery. Samozrejme, v tomto pripade to nutne neni. Takze ta sarkasticka poznamka je zcela mimo. ;)

  • jeste dodam ze v dobach AoE bylo tezke se od nekoho ucit -- proste nebylo od koho (youtube neexistoval). Ale existovat v te dobe, tak vim ze by stejne vetsina z nas delala to stejne - zkukla "how to win..." videa, natrenovala a hura na "kamaradskou LANku" :-)

    Doba se v tomto imho nezmenila, jen se zmenily moznosti...

  • twicer

    Nemyslím si že ten pravý důvod je věk, taky sme s partou vyrůstali na baldurech, diablech, aoe a dalsich ikonach.. no a dneska to prostě ještě občas v partě proložíme Overwatchem, žřídka i nějakou mobou nebo jinou kompetetivní onlinovkou... U sebe vidím spíš stoupající odpor učit se stále nové online hry kde tě pak bez lítosti mastí děti hrající 24/7 spolu ruku v ruce s matchmakingem který tě bez problému hodí proti lidem co jsou o několik tříd výš a ty jim sloužíš jen jako maso na odstřel.

    Co se týče singleplayer her, klidně bych hrál víc, kdyby bylo co. Často je nová hra jen Potěmkinova vesnice s ještě blbější AI než měli prvně zmiňované tituly. Pak není problémem že jsem starej a vyhořelej, ale že mám prostě jen za ty propařené roky trošku vyšší nároky.

  • flash789

    Dávej si pozor abys nezačal chodit na záchod jen v případě že to budeš mít internetové ozdrojovane, mohlo by to skončit zle.

  • Pointa clanku/uvahy je zajimava, ale trochu mi schazi... ani vlastne nevim - mozna vic uhlu, nejake souvislosti, proste aby to nebylo "mnoho slov pro par myslenek". Nemyslim to jako hate, spis se snazim o kontruktivni kritiku ;=)

    Napriklad - clanek/uvaha vlastne truchni nad zmenou doby, ale spis mi trochu prijde ze srovnava "kose s banama". Berte to tak - i dnes je mozne hrat hry "pro zabavu", jak popisuje clanek. Ale musi se clovek smirit s tim, ze bude dostavat do chvile, nez narazi na hrace kteri hraji stejnym zpusobem. A tu je IMHO kamen urazu - kdo z nas rad prohrava :-) Takze se pomyslne sami vmanipulovavate do toho hrat lip, sledovat videa pro-g, studovat build-ordery etc. No a nebo quit s danou hrou na kompetetivni scene obecne.

    Pokud ale clovek spolkne ego, tak se da hrat dost vpohode... hrat pro relax a odpocinek...

  • twicer
    Tak ono co si budem povídat, ono raidování na nějaké základní úrovni v dnešní době stojí docela minimální úsilí. Když mačkáš stejných 10 tlačítek 10000x tak se to prostě časem naučíš ikdyž ti je 60.
  • twicer
    Pointa tkví vtom, že už se to prostě kolikrát nechceš učit, aby sis pak něco dokazoval proti lidem kteří nehrají nic jiného klidně celé roky. Tuhle motivaci máš třeba u pár desítek titulů, ale pak se dostaneš do fáze kdy si říkáš jestli ti to za to vůbec stojí a zda ten možný výsledek je vůbec to jak to chceš hrát. Čím dál častěji si odpovídam že ne, není.
  • Zaho
    Generace co se vrátila z vojny si pindíky poměřovali při ožíračce v hospodě. Kdo víc vypije, kdo komu rozbije hubu...Prostě tupouni.
  • Duncan66

    Premerovani pindiku bylo vzdy a vzdy bude, jenom se meni aktivity, kterymi to probiha. A i dnes se najde spousta takovych, kteri si to dokazuji pomoci fyzicke sily jako pred nekolika tisici lety 😉

  • Zaho


    Nevím, hodnotím to podle sebe.
    Začal jsem hrát na C64 v roce 85 a dnes hraju už jen online Dark Souls, wow nebo wot. (ikdyž wot už dlouho ne)

    Chci říct že jsem vyrostl na singlplayer hrách a dnes hraju jen online.

  • Duncan66

    A co ze jste se v tom clanku nasel? Ja jsem v nem nasel kamarady, proti kterym jsem hraval pred dvaceti lety Starcraft. Proste to meli naucene proti AI, libovali si v tom, ze staveli brutalni zakladny a AI se rozbijela o jejich obranu. Ja jsem byl vzdy vyznavac opaku, tedy utoceni. Vsichni jsme byli amateri, zadny mikromanagement, kolik mit mineru atp., slo jen o taktiku a pristup ke hre. 

    Clanek si navic neskutecne hloupe protireci. Jak Age of empires, tak Hearthstone jsou v zakladu kompetetivni hry. Jedinym cilem hrani je porazit soupere. Neni to zadny minecraft, simcity atp. Jsou to kompetetivni hry uz v jejich samotnem jadru. Takze zamyslet se nad tim, ze v kompetetivnich hrach jde o kompetetivni hrani, je naprosta demence....

  • flash789

    Premerovani pindiku za pomoci hry je dnes velmi popularni. Drive to nebylo treba protoze to probihalo v realu. A kazdeho kdo pak sel povinne na vojnu to vetsinou hodne rychle preslo.

    No doufejme že tuhle internetove pomerovaci generaci nečeká zkáza a nikdo je příliš nebude stavět před reálné problémy. 

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10205266571739175&id=1693412187

  • Je to hlavně o věku a pak možná i o tom přístupu. Mě a mému okolí hry jako Dota, PUBG, Fortnite apod. nic neříkají. Proč? Protože jsme vyrůstali na hrách typu Baldurs Gate, Diablo 2, Age of Empires.  Mladé generace právě vyrůstají na online kompetitivních hrách typu moba, battle royale apod. Je to špatně? Nevím. Je holt jiná doba. Co vím jistě je, že za 10-20 let až mladá generace dospěje, založí rodiny, tak nebude rozumět zábavě u nových stylů a žánrů a s láskou bude vzpomínat právě na svůj milovaný Fortnite nebo Dotu. Tak to holt chodí.

  • Při vší úctě toto je zamyšlení nikoliv fundované studium podložené statistikami. Ano naprosto jsem se v tom článku našel a ano mám to úplně stejně. 


    PS: Pěkne prosím, příště se k těmto článkům raději vůbec nevyjadřuj.

  • Zaho
    Článek je fajn. Mám podobné zkušenosti s C&C: Generals.
    Jen si nemyslím že to je o věku, je to o přístupu.
  • Nalada clanku je takova jako ono pomale budovani toho mestecka v AoE ... mladsim, dravejsim zde chybi statistiky, jak moc se hraje timto stylem nebo jinym... ale ja chapu clanek jako zavzpominani na "nase" zacatky... nemeli jsme internety a tak nas to proste k tomu soutezeni moc nenutilo a hrali jsme si s pc hrami spis jako se stavebnicema, nez aby jsme zavodili... jinak uz taky zavodim 😂 to Hs, Bfko... jo a nejlepsi mobilní rezbu -Brawl stars... jina doba no 😂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit