Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže Alžběta si konec ani pořádně nepamatuje po měsící, ale přišlo jí, že "nebyl špatnej"... Já teda nevim, ale u takovýhle trilogie by měl konec všechno perfektně uzavřít a měl by být zapamatovatelnej. A pokud argumentuje tím, že celá hra byl vlastně konec, tak s tím bych souhlasil jen v případě, kdyby při tom konci neztrácela všechna naše předchozí rozhodnutí smysl.
    Dále můj největší problém zůstává zničení Mass Relays (o tom už jsem toho napsal dost v průběhu diskuze) a také celý ten Synthetics/Orangic konflikt. Stále mne nikdo nepřesvědčil, že se něco takového dalo z celé trilogie předvídat. Na všechno co jsem zatim slyšel jako argument pro jsem schopen kontraargumenotvat.
    ME1 - Gethi působí jako hlavní nepřátelé, ale na konci hry zjistíme, že Soverign neni jejich vlajková lod ale je to Reaper, který je ovládá. Vůbec nevíme jak je ovládá a jestli by na nás útočili i bez něj. Rozhodně se na konci hry konflikt synthetics/organics převrátí do roviny galaxie vs Reapers a takhle zůstane až do konce hry.
    - dále tu je boj s Rogue VI na Měsíci. I tam je na konci questu náznak, že vše není tak jak se zdá (v binárním jazyce nám VI stále dokola ukazuje HELP).
    ME2 - co se týče Gethů zde se představí jedna z nejlepších postav která je sama Geth - Legion. V konverzacích s ním a v jeho Loaylty mission se nejen dozvíme, že jen část Gethů se rozhodla spojit se Soverignem a další část se rozhodla vzdorovat, ale také můžeme přímo ovlivnit budoucnost Gethů. Celé to dává naději na to, že Gethi a organické bytosti můžou žít pospolu.
    - dále je tu ještě project Overlord, kde se opět dozvíme že výsledná nenávist hybrid VI je spíše důsledek zvrácených expermintů Cerberu než přímo nějaká nevyhnutelná reakce zničení všech organických bytostí
    -EDI ačkoliv Joker odstraní její zábrany, nepokusí se okamžitě zabít všechny organické bytosti
    ME3 - O vyřešení Geth/Quarian konfliktu se toho napsalo i tady už dost, hodně informací je i přímo ve videu. Zde se téma naděje na spolupráci rozvine ještě dál a vše nasvědčuje tomu, že Gethi nemají žádnou touhu zničit veškerý život, v určitých ohledech ho dokonce obdivují a že s Reapry se spojili jen tváří v tvář naprostému vhylazení. Vše nasvědčuje tomu, že Legion ovlivněný Shepardem ukázal Gethům, že organický život má i jim co nabídnout.
    - EDI dostane dokonce vlastní tělo, dozvíme se, že Rogue VI na Měsící byla původně ona a můžeme jí ukázat to, co si myslíme že je "smysl života". Další naděje pro budoucnost soužití... Románek s Jokerem tenhle pocit ještě navýší. :-)
    Já prostě nechápu proč jsem najednou postaven před hotovou situaci, že všechny syntetické bytosti bez vyjímky nakonec vyhladí veškerý život. A tak to prostě bude, protože Catalyst tak řekl... Catalyst který hned na začátku řekne že jsem dokázal že jeho perfektní řešení už dále neubde fungovat. Stejně tak už díky Shepradově vlivu vůbec nemusí platit jeho prapodivný nevyhnutelný konflikt.
  • Nejzábavněší Fight Club co tu byl...
  • Tak tá debata o konci - koniec

    Sorry chlapi (baba bola celkom neutrálna, ešte kolega na dráte dobre) - niesom žiadny super fanda ME ale sériu hrajem a sledujem - dorazil ma ten moderátor - koniec Pána Prsteňov je deluxe koniec, toto je garbage, jemu sa páči toto (a nie, nie je to vec názoru). btw. deus ex machina tam nie je, je tam diabolus ex machina, ale nie je podstatne

    podstatné je, že ten koniec je strašný...jednoducho objektívne strašný, podobne ako vraví Colin Moriarty - autorská integrita...súhlasím...autorská integrita Bioware má byť, že ak si pripravujú 7 rokov vyvrcholenie a pokašlú ho, majú zožať ovocie...autorská integrita recenzetov by mala byť, že nedajú 9ku takej hre a pod., resp. minimálne dôrazne upozornia, že koniec môže byť veľké sklamanie...bohužiaľ tu už niekto asi má miernu profi deformáciu, lebo tvrdiť, že 90 percent hry je v podstate ok...je ok...nabudúce vás pozvem na výborný steak v ktorého strede bude červ, dúfam, že vám bude vaša integrita chutiť a odídete s pekným kulinárskym zážitkom

    jedna vec, ktorú málo počúvam a je kruciálna...problém nie je ani tak to, že tých posledných 15 minút neguje skoro všetky princípy, neguje dôležitosť skoro všetkých volieb...ešte aj to by bolo ok...cena za vojnu...problém je, že Catalyst hovorí, že to čo Reaperi robia je správne - resp. sa za čosi také dá považovať...Reaperi zachraňujú organický život...indoktrinácia je v podstate "osvietenie"...dobre...takže načo hrať?...Illusive Man mal pravdu...Shepard bojoval zbytočne...hier nehrávam nejako veľa, ale koniec ME ukázal, že nadhľad a určité hlbšie vnímanie nad hernými produktmi stratili v kolotoči recenzií samotní herní redaktori...je viac ako paradoxné, že navzdory všetkým povzdychom, ako masový divák požaduje neustále jednoduchosť a povrchnosť...metacritic, poll na fóre Bioware aj iné veci naznačujú, že nech je súčasný dumbing-down hier a akékoľvek podobné praktiky problémom, nie je to zďaleka len vinou laického publika ale aj ľudí, ktorí sú platení a ergo sa cítia fundovaní o hrách písať a ich hodnotiť...a to je trochu smutné
    • Cahir
      "podstatné je, že ten koniec je strašný...jednoducho objektívne strašný" - Úúúú jak já miluju tyhle kecy *6*
      • argument si nedal ani ty ani kolega nad tebou

        na Bioware fórach rozoberal jeden scenárista koniec čisto zo štylisticko-dramatického hľadiska - tiež sa tomu trochu venujem a mal čisté argumenty

        ale toto je ako s Rebeccou Black...aj tá mala po čase prirodzený nárast...no povedzme jemných sympatizantov...keď je veľa ľudí proti niečomu, nájde sa časť, ktorá z princípu predvedie opačný názor...akcia a reakcia...vôbec mi to nevadí, ak je to v argumentačnej rovine
        • Umaroth
          Hele máš svůj názor, někteří pochopili co se bioware snažilo říct a kam se chtělo zakončením dostat - na vyšší level co má hloubku (ano usekly pár nesmyslů jako výbuch mass relays atd. ok to mi taky vadi). Proč sem zavlíkáš rebeccu black...nechápu.
          Já vím, že je pro tebe těžké videt pár jedinců kteri nemaji stejny nazor jako ty (a vetsina lidi)
          To co padlo od Martina a Jardy jsou rozumné a myslím si že i správné názory
          • prečo myslíš, že ja nechápem čo chceli povedať?...ja to chápem, ale je to hodne veľká blbosť

            tú hĺbku si stále nedokázal...žiadne argumenty...len sa snažíš akože identifikovať, že je tu 10 percent rozumných čo pochopili vysoký umelecký úmysel a 90 percent čo je blbých...samotné percentá by neboli tak podstatné, aj menšina môže mať pravdu...lenže

            tá menšina má minimum argumentov - vlastne sa to točí len okolo toho ako to netreba brať tak vážne, a treba zapojiť predstavivosť...ale to nie sú argumenty
            tie percentá nie sú z úplne bežných hráčov, ale z tých čo majú ochotu prispievať napr. na Bioware Forum či Metacritic...už roky...takže to nie je žiaden "plebs" čo nerozozná Altaira od Sheparda

            prečo Rebeccu Black...aj tam sa nájdu ľudia čo obhajujú zle odvedenú prácu, často len preto lebo ju väčšina (a uznávam niekedy dosť nevkusne) haní

            ps. keby už nič iné, tragédie majú už cca 2500 rokov nejaké svoje pravidlá a z dobrých dôvodov, porušiť ich je odvaha a môže dobre vypáliť ak je to skvelá idea a veľmi dobre premyslená...toto ale jednoducho nebola...
          • Já jsem pochopil co se snažili říct a stále mi to přijde jako hovadina která v tomhle typu hry nemá co dělat.
    • Umaroth
      Poslechni si jak konec komentuje Martin s Jardou.... To co rikas je blbost, ten konec proste nebyl povrchní jak jsme zvyklí....to je celé
      • chlape...nepovrchný koniec je napr. koniec Lord of the Rings, kde sa ukáže, že naozaj správny prístup k biednemu tvorovi môže pomôcť na koniec poraziť zdanlivo neporaziteľné zlo

        uznávam, predstava, že sa Frodo v Hore Osudu dozvie, že Sauron je vlastne rozumný chlapík čo len robí nevyhnutné veci pre zostatok života, alebo Luke v Imperátorovej miestnosti, že temná strana je nevyhnutná a chlapi majú len najlepšie úmysly...to je dosť zaujímavá predstava...a naschvál vyberám 2 asi najviac vzorové epické trilógie, ktoré do veľmi veľkej miery formujú ako tieto príbehy vôbec vníname...

        vieš...imho...čím väčšia a hlbšia myšlienka, tým viac ju treba podporiť (buď životom, alebo vo fikcii príbehom)...taká syntéza je pekná...ale je to len slovo a farba lúča a svietiace oči...žiadnych 1000 položených otázok a odpovedí...nič premyslené, organické...len skrátka...dobre to znie a prečo nie...tak ok, ale hĺbku tam nevidím...podobná hĺbka sa dá nájsť aj v pozápasovom vyjadrení každého hokejistu alebo krčmového štamgastu
  • Poprvé a naposledy se vyjádřím k Alžbětě....ty brejličky jí fakt sluší.... *4*
    • To sice ano, hned vzápětí však dobrý dojem totálně zabije svým připitomělým hihňáním pubertální nanynky... Chudák její přítel.
      • Myslim, ze jeji pritel je vsechno, jenom ne chudak :D
      • hele, to bych snad i snes. *3* *4*
  • Co se konce týče, tak opravdu tu scénku po titulkách si mohli odpustit (aby byl příběh opravdu uzavřen), ale jinak mě konec nijak nezklamal. Pravda mohl bejt podanej trošku líp, ale jinak na něm nevidím nic špatného. Spoustu her má mnohem stupidnějších konců. I když třeba s tím koncem nesouhlasím (ne v tomto případě), tak to neznamená že ze sebe budu dělat chytráka a támhle lidem od BioWare budu nadávat do debilů, že to sou č*ráci a že by lepší konec napsala i opice na heroinu atd. Kdyby se konec dal do rukou těm co to tak kritizují, myslím si že by z toho vzniknul takovej humus že by to ani nebylo možný. A nakonec si myslím že konec mě jako každýho fandu ME neodradí od toho, abych si celou serii zahrál znova i stímhle koncem *5*
    • tři konce a tak jako tak smrt??no nevim?
      • Vždyt v ME není ale jen Shep, je tam plno postav se kterýma by šlo udělat jinej příběh. A co je na tom že hlavní hrdina zemře?? Je to pořád lepší než ty konce plný jendoho cliché za druhým např.: žil štastně až do smrti a jiný žvásty. Akorát prostě ta scéna po titulkách tam vůbec neměla bejt, ta scéna je to co trošku kazí atmosféru celýho konce.
  • Se vší úctou všem zúčastněným ve speciálu, ale konec ME3 prostě není skvělej a není ani dobrej. Nezáleželo na mých rozhodnutích a je zcela nelogickej!!! OK dejme tomu, že jsem zničil Reapery, Shepard přežil, vyhráli jsme. Relé vybouchla, tj. jsme mrtvý. Kdybychom zázrakem mrtvý nebyli, budeme umírat hlady a modlit se, aby nás radši sežrali turiani než krogani. Vyloženě mě ale vytočilo posledních pár sekund hry, konkrétně větou "OK, I tell you another story...". WTF? To má být kompletní ukončení trilogie když s promem na další DLC nepočkali ani na den po vydání?
    • mě hlavně nasra*o to nesmyslný výsvětlení kolem existence reaperů. Původní konec příběhu byl sice trochu klišé ale dobrej, tydle bláboly o válce a míru mezi organiky a syntetiky jsou blábol.
  • http://www.youtube.com/watch?v=LHreafiT2oE&feature=relmfu

    Marauder Shields Wins
  • Marně jsem čekal na někoho z Vás čtyř nebo pěti, kdo konečně přizná, že ten konec v první řadě nedává smysl... možná, že to bude ten problém *5*
    • vždyť ten slovák na konec ME dost nadával tak co se ti nelíbí
      • Nejen, že to zku*vili příběhově (což se pořád dá brát jako tvůrčí záměr a člověk může nadávat, jak chce, ale oni se můžou jen smát) tak i logicky v kontextu celé trilogie a toho, na čem funguje... na tom, co se už v ní stalo (nad tim by se tvůci už zamyslet měli). V celym videu, které je btw fajn a friendly, o tom nepadlo snad ani slovo *3* takže o tom mluvim, co se ti na tom nelíbí?
        • nepadlo ani slovo? vždyť ten slovák nic jinýho než kritiku neřekl a o konci se zmínil hned ve svém prvním proslovu
          • Ok, už nevim, jak ti vysvětlit rozdíl mezi příběhovym failem a logickym nesmyslem, fuck it
            • hmm tak znovu já jsem s konce taky znechucenej jen reaguju na tvoji větu v niž říkaš že se ke konci nikdo z pětice nevyjádřil přičemž ho tam kritizovali (minimálně ten slovák) dost
      • Hairy_Ass
        To byl taky jedinej, kterej se na celý ME (hlavně trojku) díval trochu realisticky. Ostatní mi přišli jako na srazu fandů ME, Jardovi Faltusovi to promíjím, ten se k tomu přiznal na úplném začátku.
        • MNo a proč ne, nemusí se na všem hledat chyby todle je uvolněná diskuze ne střelnice kde se maj hledat i ty nejmenší chybyčky. Jistě i o problémech se musí mluvit ale ten slovák mě přišel jako druhej Dan Vávra 100+ proč nesnáším ME (mimojiné taky jedinej co se nevyjadřoval k oblíbeným momentům ale jen k těm špatným)
          PS todle je sraz fandů
          • Hairy_Ass
            Už s tím Vávrou dejte pokoj... *7*
            • Cau *1*
          • Mick rozhodne nie je ME haterom, precitaj si jeho ME3 recenziu na gamesweb.sk. Je len skratka realista a neda sa opit rozkom *3* .
            • reakce na Hairy_Ass
              Jak? na to je jednoduchá odpověď. ME nikdy neměl být HC RPG to si jen přáli ve vzpomínkách na staré a zaručeně nejlepší hry uvěznění hráči aby byl. Jakékoli tabulky, zbytečně rozsáhlé lokace, tuny statistik a nevím co ještě by zbytečně zdržovali hru. ME není o porovnávání zbraní ale o příběhu postavách atd. Je mi jasné že teď schytám spusty mínusů a krytiky protože představuji lehce konzumního hráče kvůli kterým jsou všechny hry jako CoD a tahovky, plošinovky a HC RPG jsou na vymření. Já však nic proti HC RPG nemám sice jsem ze starých her hral pouze Baldury a Fallouty ale to nic nemění na tom že jsem si nedokázal přiviknout u ME na trochu jinej pohled na RPG. Jinak jsem sice fanboy ale i tak bych dokázal vymenovat celou řadu záporů v čele s koncem třetího dílu, ani jeden zápor by se však netýkal akčnosti a koridorovosti to je jak kdyby jste chtěli ze hry typu FEAR udělat sandbox
            • Hairy_Ass
              rrr: To by mě zajímalo, jak by hc rpg mohlo narušit podstatu ME (a zajímala by mě i ta podstata). *5*
            • hledal jsem na gameswebu recenzi na ME 3 a nějak jsem ju nenašel tak nevím kolik tomu dal ale pokud je člověk co si stojí za svím názorem tak asi moc ne.
            • Neříkam že je hater a jeho recenzi se mě hledat nechce i když bych odhadoval že víc jak 7/10 nebo 70% (nevím jakým způsobem tam hodnotí) tomu nedal. Opít rohlíkem? mě spíš přišel že prostě ve všem hledá chyby. Typickej člověk co by z ME udělal hardcore RPG čimž by uplně zabil jeho podstatu. Navíc ani já ani nikdo koho znám a stejně tak nikdo ze čtyř ostatních recenzentů mi jako přílišnej ochránce ME serie nepřijde. Jedna věc je hodnotit klady a zápory a druhá jen vybírat jen ty zápory přesně tak jak to dělal ten slovák.
  • smejki
    Pche, nejlepší je Wrex.
    • Přesně.S Wreavem bych to asi nemohl hrát.Jsem rád že Wrexe jsem v jedničce ukecal a ve trojce jsem byl hodně rád že jsem s ním mohl strávit tolik času *4*
  • KokyMetalGear
    první speciál podcast, tak to si zaslouží uznání. Hezky se to poslouchalo. z ME se stal fenomén a pro mě srdcovkou, ikdyž není uplně top. děkuji, že jste si na něj našli čas, pánové a ženo *1*
    • Jojo, mohlo by být víc speciálů, i třeba o jiných hrách

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit