Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trošku mě mrzí, že Gothic 4 a Divinity II: The Dragon Knight Saga dostaly u vás stejné hodnocení. Nějak mi to nejde na rozum:-) Snažím se najít alespoň jednu věc, ve které by byl G4 lepší. Navíc za stejnou cenu dostanete hru i s datadiskem, která předčí G4 ve všem. Dohrál jsem obě a mé hodnocení by bylo G4 60-65 procent a Divinity II 80-85procent. Připadá mi, že neznámá studia se musí vyrovnat s mínusovým počátečním hodnocením.
    • Moja reč. Dost som sa tesil na G4, ale musim povedat ze oproti napr. G2 a G3 je to cele ine. Ja neviem, no proste mi ten novy system akosi nesadol. Divinity som hral vsetky vratane Beyond D a musim povedat ze ma vzdy zaujali. Takze Divinity II je rozhodne lepsia hra ako G4. No ale je to asi samozrejme vec vkusu.
  • dobra hra, skutecne HC, zvlast ve variante warrior a zadne kouzla, pro me mnohem lepsi nez Dragon Age kde me tezce chybi pocit, ze je to vyzva. Navic zakladni hra jde sehnat i v cestine.
    • Dragon Age ze nebyla vyzva? Tak to jsme asi hrali jinou hru. Ja hral na stredni bez toho hru usnadnujiciho jprvotniho patche a mel jsem hodne co delat pres neustale pauzovani a prenastavovani taktik a u nich premysleni ve smyslu jak nejlepe danou situaci poresit, na hard si DAO nedovedu vubec predstavit hrat bez totalne prochytany a do detailu promysleny taktiky nejakeho skutecne zkuseneho hard core hrace...Mam pocit, ze spousta lidi s DAO versus obtiznost na ktere hru hrali tak "trochu" keca, nic ve zlem, treba si vyjimkou ;)
  • USER47
    Mimochodem, možná by bylo lepší dát hru na recenzi někomu, kdo hrál původní verzi D2. V tomhle balíčku je totiž verze s vyměněným enginem a spoustou jinejch úprav. Určitě nejsem sám, koho by zajímalo, jak se to liší.
    • Velmi výrazně. Zmizela Star force (přibyla aktivace). Zmizely bugy s grafikou (i když nový patch jeden přidal). Velmi výrazně se zlepšil chod hry, na stejné sestavě se stejnými ovladači mi jede asi 5x lépe, bez přehánění, skilly a předměty jsou lépe vybalancované, odpadly mnohé bugy
      • Graf. stranka hry se o neco zvedla, ale ohledne toho vyrazne lepsiho vykonu bych neprehanel. Zatim jsem zkousel jak to puvodni Divinity II demo tak to nove Divinity II DKS demo a moc velky rozdil k lepsimu v chodu hry nevidim a co je hodne zvlastni, prijde mi, ze kdyz nastavim az na stiny (ty jedine musim na medium) vse na max vc. AF a AA v 1680x1024 tak hra bezi lepe jak kdyz detaily ocesu na nejake stredne/vysoke a AF a AA snizim..Optimalizace mi zkratka prijde takova ne uplne doladena, a to i tady v te DKS. Kazdopadne s prihlednutim k tomu, ze mam pomalu 3 roky starou sumku (C2D 3.3, 4 gb ram, 9800 gt) muzu i tak mluvit o stesti jak to bezi a pri jakych nastavenich... Ted jiz jen chybi ta odladena pripravovana Farflejmovic cestina (doufam, ze klapne, v nejhorsim vezmu za vdek te Mrazikovic), nejaka pekna prvni sleva hry idealne tak na 3-4 stovky a bude kaufik :)
        • Pokud ma nekdo +/- me podobnou sestavu (tj. autory doporucenou) jednoznacne nedoporucuji hru kupovat, hra je zcela prasacky optimalizovana coz mi nikdo nevymluvi v opak (ano, i tady ta DII:DKS s poslednim patchem) kdy ve stejnych lokacich chodi casto diametralne jinak, neopodstatneny vykyvy (propady) frameratu jsou zde akrka na dennim poradku. At uz jsem s tim zkousel vsechno mozny od aktualizaci driveru pocinaje pres hrabani se v nastaveni hry, stabilni a staly framerate 35+ jsem ze hry zkratka nedostal, kdybych se na hlavu postavil - vyhozene penize, nedejte na demoverzi, neda se to z ni 100% poznat Ciste pro nekoho, kdyby sem jeste nekdy nekdo zavital, uvazoval o hre vlastnil obdobnou sestavu.
          • A to "beha" na lehce modifikovanym gamebryo engienu z Oblivionu...Skoda slov se vice rozepisovat.
  • Hra je obtiažna možno tak z úvodu, tak do 15-20lvl ale potom si už budete nastavovať HARD aby ste sa nenudili (i tak to bude nuda po chvíli). Datadisk je Epic Fail po pár hodinách. Budete frustrovaný z toho, že už 20-tý krát prechádzate cez to isté miesto a napríklad neviete nájsť skryté tlačítko na stene, čo e veľkosti hrášku. Keby sa podobné "obtiažne" tlačidlá vyskytovali len vo vedľajších úlohách ešte dajme tomu, ale stane sa to i v hlavnej línií, kde po hodine pobehovania začínate mať nervy. Ináč príde mi prehnaná regenerácia many s talentami (zníženie potrebnej many a zvýšenie regenerácie) - proste neexistuje situácia, že by vám došla.
    Ináč slušný FAQ k hre: http://www.gamefaqs.com/xbox360/977060-divinity-ii-ego-draconis/faqs/58701 - jednoznačne Vám uľahčí hru a keď použijete doporučené talenty tak tá hra je fakt veľmi ľahučká. *4*
    Ináč hra je fakt v celku dobrá, ale 2x si myslím nehrateľná. Najľahšie je za Warriora do tých 20lvl a keď v dračom hrade už môžete resetovať talenty je úplne jedno začo budete hrať, všetko je totiž OP (keď používate tie správne talenty).
  • USER47
    Nechápu ty stížnosti na obtížnost. Vzhledem k tomu, že jde o relativně otevřený svět, kde nepřátelé nelevelujou s hráčem, je celkem logický, že občas natrefíte na někoho, kdo je nad vaše síly. Ale z takovejch míst se dá obvykle bez problémů utéct a levelovat v oblastech, který jsou na vaší úrovni. Ja jasný, že pokud se po dvou hodinách vydáte do fjordů, tak tam dostanete na p*del. Pokud se tam ale vydáte až po splnění questů v Broken Valley, tak s tím nebudete mít větší problémy.
  • Víte co je sranda? Tohle je jedno z nejjednoduších RPG co jsem kdy hrál. Kdybych ho nehrál na notebooku který se poslední dobou neustále přehřívá, umřel bych možná dohromady párkrát na těch skákacích puzzlech.

    Ono totiž jako každá hra, kde je cokoliv random, se může stát útrpně těžkou nebo lehkou, záleží pouze na štěstí. Já hrál mágský strom dovedností a hned na záčátku získal zbraň která dává +70 dmg kouzlům ke každé instanci poškození. Fireball a magic missile mi stačil na 60% hry a převážně na začátku jsem byl opravdu neporazitelný a ta zbraň mi vydržela večnost. Hra mě přestala bavit někde ke konci, když jsem měl získat komponenty z flying fortress, které byly všechny na jedno brdo(i když v jednom bylo poměrně originální puzzle).

    Nejvíc mě pobavila finální bitva s velkým počtem oponentů které již člověk ve hře jednou porazil... Napoprvé, spam way of the battle mage, fireball, magic missile a to kolečko ohně. Jsem asi Tak dobrý :))

    Datadisk jsem už neměl chuť hrát vůbec. Celkově musím říct že na hře jsou originální pouze dvě věci - dračí forma, která ale trpí nemožností bojovat s nepřáteli na zemi, a mindread, který je udělaný opravdu špatně. S battle towerem taky mohli víc popracovat. 7/10 je zaloužené.
    • Co třeba nebýt idiot a neprozrazovat příběh hry a questy?
      Kolik ti je kloučku, že tu musíš machrovat, že jsi hru dohrál na nějakých 85%?
      Tohle mi hlava nebere.
      • Takový póvl jako ty mi nestojí za delší odpověd takže- Nic jsem neprozradil a nemachruju, přečti si tu recenzi a znova ten komentář. Děcko.
  • nevite jestli de na teto verzi vynutit aa pres ovladace??
  • Pri takejto "objektívnosti" dostane Drakensang - The River of Time určite šestku a Two World 2 slabšiu sedmičku. Kde sú tie časy, keď boli recenzenti na hypované hry prísnejší, než na tie menej známe. Hold ruka trhu si žiada svoje ... A najvačšia sranda je, že ak by nevyšiel tento omnibus, tak by si Tiscali na Divinity 2 doteraz ani nespomenulo.
    • sleepless
      Pokud bychom byli na hypovanejsi hry prisnejsi nez na ty mene hypovane, tak by v nasem pristupu bylo neco spatneho, nemyslite? :) Nejsme tu od toho, abychom hodnotili rozpocet na medialni kampan, ale od hodnoceni her bez ohledu na hype. Jinak datadisk bychom recenzovali tak jako tak, ale kdyz jsem zjistil, ze stara redakce nechala puvodni hru prosumet, zrecenzovala se cela kompilace dohromady.
      • No asi som sa nepresne vyjadril. Samozrejme nevyžadujem aby sa k nehypovaným hrám, dával stupeň navyše. Som len unavený stavom posledných cca 2-3 rokov, keď každý rok tu máme podľa hodnotení recenzentov prelomové RPG dekády a veselo lietajú najvyššie hodnotenia. Keď si potom k tým Mass Effectom a Bioshockom sadnem, tak nechápem čo majú tie stereotypné akcie spoločné s RPG. Je mi jasné, že doba Baldurs Gate a Planescape: Torment sa už nevráti, ale vždy mi prijde smutné, keď si to zase jedno z mála harcore RPG v recenziách zlizne za technické veci.
        Ale aby som len nekrizoval, pozitívne beriem už to, že ste ako jediný napísali recenziu na túto hru a zaregistruje ju viac ľudí.
  • ani ceske titulky to nema, nezajem *11* o COD mi opravdu AJ nevadi ale RPG kde jde o pribeh bez titulku to je jak kdyz vydavatel rika "ja se napakuju a nic pro tebe neudelam"
    • mrazik dela cestinu a chybi mu jen 40% z rozhovoru v datadisku
    • V priprave na sagu jsou 2 cestiny od 2 autoru - Mrazika a Farflame. Jinak hru jsem sice nehral, nicmene z toho co jsem o hre vsechno cetl tak jeji obtiznost je prave to co me na ni laka nejvice, nemam rad rpg, ktera hraci daji vse jak na podnose (nedej Boze levelovana). A co se technicke stranky sagy tyce, na zahranicnich forech je spousta prispevku ve smyslu jeji odladenosti jak po techn. strance tak po strance hratelnosti a jeji rebalancovanosti oproti puvodni Divinity II, takze se da cekat, ze tady budou "musky" i "mouchy" notnou merou podchyceny. Osobne jamile vyjde preklad, hned kupuji.
  • Jinak bych ještě dodal, že problém opravdu není obtížnost, ale právě ta nevyváženost stylů boje a oponentů. Obtížnost nevadí, nevyváženost ano.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit