Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bral jsem to tak, že přetočený 2200G je přibližně srovnatelný s 1030. A oproti té budu mít zase lepší procesor. Ale zapomněl jsem připočíst lepší chladíč.

    Takže máš pravdu.
  • 2200g ma dost slabou kartu, to je 1050 uz pomalu dvojnasobne vykonna

    procesor ti je ve hrach k prdu, kdyz k nemu neni poradna karta
  • 2200G jsem viděl přetaktované tak, že se vyrovnal (a občas i předběhl) 2400G. Bylo to však spojené s nemalým nárůstem spotřeby = odpadního tepla.

    Takže do co nejlevnějšího počítače na hry (s tím, že tě nezajímají provozní vlastnosti) je to asi nejlepší volba.
  • Kdybych skládal "levný" HERNÍ počítač cena/výkon, jdu do Pentia + 1050. Výkon je řádově jinde a do desky můžu časem nacpat cokoliv rychlejšího ze stejné generace od Intelu (a u i3/i5 půjdou bazarové ceny dolů celkem rychle - nezaznělo to ve videu?). Pokud teda nemám v plánu hrát něco, co je závislé na více jádrech.

    Další věc je chlazení - uchladit dva samostatné čipy je jednodušší, než CPU+GPU pod jedním chladičem. GTX 1050 se dá sehnat pasivně chlazená - ale to jsme zase v jiných cenových relacích a nedivil bych se, kdyby ty levné byly vysavače.

    Neviděl jsem v článku zmínku o polovičním počtu PCIe linek v APU Ryzen - prý je to omezující hlavně při zapojení více graf. karet (to tady nikdo neočekává), ale přece...
  • straseni se 4 jadry bych nechal az na dobu, kdy budou 4 jadra nutne potreba

    z ty tabulky to vyplyva celkem jasne, ze na minimalni herni sestavu je lepsi g4560+1050, na minimalizaci nakladu 2200g, ale to na novy hry neni temer vubec
  • Takže taková Dacia *1* Jezdit se sní dá, nezruinuje tě, ale zábavy si s ní moc neužiješ, někomu to stačí, někomu ne *3*
  • Ja chci Ryzen 7 s Vegou s 22 cu a HBM, tak jak kaby-g ale za cenu AMD. Slint. *5*
  • Ta grafika je tam zadarmo, ktery prachy jsou vyhozeny? Samozrejme ze to neni na hrani, ale treba takovy htpc s tim bude paradni, ma to hevc, takze pohoda.
    Jinak je to samozrejme kompromis a davat k tomu grafiku se nehodi, uz jenom kvuli 8 pcie lajnam.
  • Problémem je, že APU Raven Ridge nemá vlastní paměť a je závislé na rychlosti systémové paměti. Aby se z APU vymačkal výkon, který je od něho očekáván, je nutné zainvestovat peníze do rychlejších a lepších pamětí. Pro někoho, kdo si pořizuje stolní PC na brouzdání po internetu, úpravu fotek, atd. a nemá peníze(za mě nesmyslná kombinace) je APU plně postačující. Pro někoho, kdo chce dělat v graficky náročnějších aplikacích, nebo pro někoho, kdo hraje častěji a něco jiného než hry s 10 let starým engine jsou to vyhozené peníze. Pro ty se rozhodně vyplatí zaplatit 4000-5000 za GTX 1050 Ti nebo GTX 1060, popř. varianty od AMD. Hlavní využití bych spíš viděl u neherních notebooků a ultrabooků. Takové řešení by dovolilo majitelům neherních laptopů si občas něco zahrát.
  • Vyplatí se si připlatit na něco lepšího tohle jsou vyhozený prachy...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit