Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Je to moje první civilizace. A po 15 minutách sem to vypl. Bez češtiny nehratelné, protože jsem vůbec nevěděl co dělat jak dělat. A tutorial v Angličtině je mi nanic :(.
    • musíš vybrat technologii a budovu co stavet. nemusíš tomu rozumet, proste vyber co ti doporučují poradci (vedle je takova ikonka treba modra flaška jako doporučení od vedeckeho poradce). pak už jen do konce hry klikaš na next turn (vpravo dole)
      • Pokud si nic nectes a jen davas na doporuceni poradcu,pak ano-takova hra muze skutecne byt jen klikanim na next turn.
    • V CBE je i tutorial pro hráče, který ještě nikdy nehrál žádnou civku. Zkus to, možná ti to pomůže. Jinak čtyřka s češtinou je výborná.
    • Kazda Civilizace ma cestinu. Pokud ti ENG dela problemy,budes muset proste chvili pockat.
    • zahraj si ctyrku, je nejlepsi a cestina se tam da stahnout
  • líbí se mi špionaž ale nevím jestli delám neco špatne, ale než se ve meste vypracujete rekneme na intrigue level 4, tak to trvá strašne dlouho, a pak si zvolím nejakou akci (napr. hacknout satelity) a agent selže nebo je zabit a pak znova intrigue level klesne na nulu a ja mužu začít odznova.
    A to je pritom už agent na tretím levelu a ješte mam asi 8 agentu v HQ, kterí by teoreticky meli zvyšovat šanci na uspech

    tak nevim, prijde mi to dost nepoužitelné...
    • Mas speha, posles ho do nejakeho mesta k souperum a das mu tu ukoly. Od tech nejlehcich postupujes. Vypracuje se ti tam sam a pujde to jak po masle. Agenti doma jsou dobry na to, aby nekdo nespehoval tebe, ale jinak musej makat vsichni v nepratelskych mestech a ziskavat zkusenosti.
  • možná mi neco unika ale prijde mi že tyhle hry se hrajou tak že si vyberete nejakou pokročilou technologii, diky ktere vyhrajete, a pak už jen 300x klikáte next turn. Tohle je zábava? *8*
    • Nekdy mas rozumne komentare a nekdy plodis jeden vykvet za druhym. Nize pises ze jsi to hral zatim na easy obtiznost,ze jsi hral i predchozi dily Civilizace a ted tohle?
      Bud mas rozdvojenou osobnost nebo nekdo pouziva tvuj nick. Jinak nevim *1*
      • ne vážne ja to takhle hraju Civ V a hraju na normal, ale je to nuda tak jsem pak zvyknul hrát vojenske vitezstvi tam je alespon zabava že mužeš tahat ty jednotky po mape.
        • tak si zahrej alespon na Emperor, nebo Immortal a zapotis se krapet vic. Nebo jeste lepe si zahrej MP a uvidis. Nuda to mozna bude zase, ale protoze budes dostavat neskutecnou cocku *1*
          • jo asi to budu hrát na vyšší obtižnost, i když mi vadí že reší obtižnost cheatovanim ai, misto zlepšovani inteligence.

            co se týče MP je mi jasny že bych dostal čočku, ale neumím si predstavit jak se to v mp hraje? hraje se mp treba i na technologicke vitezstvi (to musí trvat strašne dlouho ne), nebo jen na vojenske? imo když se hraje jen na valčení tak to tu hru degraduje. pak ti taky muže souper po hodine leavnout a pod.
            • MP se hraje vetsinou na nejvyssi rychlost, takze vyvoj i stavba trva mene kol, nez u standard. Technologicke vitezstvi je pomerne caste. Stejne tak je bezne kulturni ci vojenske. V komunite se kterou hraju jsem zatim jeste nevidel diplomaticke, protoze je zakazano, aby pri volbe svetoveho vladce kdokoli hlasoval jinak, nez pro sebe sama. Hra trva kolem 6 hodin. Obcas se stane, ze nekdo se krapet vymkne a tak se hlasuje o drivejsim ukonceni, protoze je mala sance ho porazit. Taky muzes nechat hlasovat o sve "bezvyznamnosti", kdyz jsi posledni a nemuzes vyznamne promluvit do vyvoje hry a nemas sanci zvitezit. Pro lepsi pochopeni doporucuju nejaky Civ5 stream z hrani MP na twichi apod., kde ti hraci take casto komentuji, proc delaji jednotive kroky a je mozne se jich ptat v chatu prakticky na cokoli.
    • Uniká Vám toho opravdu hodně.
    • ne jenom neco, unika ti prakticky vse. *3*
      • normalne se ptám rád bych si tu hru nejak užil
  • kaprici dopluli. smejki dal civilizaci V jenom 6. jak jinak taky vysvetlit tak skorou recenzi, btw kolik tam mate nahrano hodin? *1*
  • fallanga
    Mám do toho jít nebo nemám? Nikdy jsem Civilizaci nepropadl a bojím se, že tady se to bude opakovat. Jsem na velkých pochybách.
    • Kdybych nebyl na civilizacích už dvacet let závislý, tak bych u této počkal až zlevní a až opraví bugy.
    • hrál si nekdy predešlé díly, hlavne V? jestli ne tak do toho klidne jed, hry to nejsou špatne a rozhodne zabaví na alepson tolik hodin aby se ti vratila investice.
      jestli jsi hrál V tak nevím, tohle bude asi jen reskin
      • fallanga
        Hrál jsem první a druhý díl, na ty novější jsem neměl náladu. Tohle mě láká tím, že to už není z historie, což se mi líbí, ale odrazuje mě to tím, že to je pořád ta samá Civka (aspoň podle recenze), která mě po chvíli začala nudit.
        • jestli jsi hrál je základní Civilizaci V, tak na ní vyšli dva datadisky, který ji dost brutálně vylepšujou
        • když tě nebaví vanilla civka, do čtyřky existují naprosto skvostné mody, jak scifi (Duna, Star Trek) fantasy (Fall from Heaven) i WW2 (Road to War) které myslím strčí obsah Beyond Earth hravě do kapsy
          • fallanga
            Nejsem zrovna fanoušek modů, ale díky za tipy. Uvidím podle dalších recenzí.
    • Paulcz
      Jestli jsi hrál jen poslední díly série tak se tomu nedivím. Nebylo čemu propadnout..
      • fallanga
        Ne, hrál jsem jenom první a druhý díl.
      • čtyřka je imho nejlepší díl celé série
        • jj, vycizelovana k dokonalosti, petka je jen derivat *5*
  • Nějak tomu nerozumím. Nejspíše jsem něco přehlédl a dělám špatně, ale odehraju 500 kol a najednou konec. Žádné hodnocení, body, nic. Prostě konec. Ani to nenabídne možnost hrát dál. Resp. nabídne, ale nejde to spustit. Tlačítko je tmavé a nefunkční. Docela mě to naštvalo.
    • BE je hra, kde jsem se na konec spíš těšil. A 500 kol je pak zatraceně hodně. Nevím jak velká mapa, ale i na malé (6 soupeřů) máš v pokročilejší fázi tolik jednotek, měst a hlavně podělaných obchodních konvojů, že se nebavíš… Teda já se později fakt nebavil, protože každé město má možnost mít 3 “obchodníky,“ což znamená každých x tahů, podle vzdáleností, kam je pošleš, hnusnou a nudnou opakovačku v podobě určování destinací… Pravda, mohl jsem být více HC, bez obchodování ;-) Netuším, jestli to jde na vysokou obtížnost dohrát s málo městy, patrně jo, ale nebude to ono. Správně…, významná je jen ta civilizace, která je velká. Jel jsem mírumilovnou, ale hodně expansivní cestou na “trascendance,“ affinita harmony, obtížnost Soyuz, přesto jsem končil jako totálně militantní frakce (+-340 tahů). AI chce boj, držkuje, i když je výrazně slabší, a diplomacie v podstatě neexistuje, čili slabina stejná jako v Civ5, čili kachna…
    • Mas tam 5 druhu vitezstvi. Za kazdou affinity jednu a pak dve univerzalni. Plnis postupne ukoly a snazis se to dohrat co nejdriv. Na nejtezsi obtiznost to dobry hrac hraje cca 200 kol, zalezi na nastaveni hry.
      • To jsem tak nějak pochopil, ale jde hrát potom i dále, když hra po třeba 500 kolech skončí. Co je třeba nastavit? V civkách šlo po roce 2050 hrát dále.
  • Na 30 fps vcelku hladny program.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit