Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • a nepíše se "ktomu", ale "k tomu"
    • KIMCID
      nic to nemnění na tom,že chci češtinu *1*
  • Je to parada. Od dob Civ 4 nejlepsi hra. Detailni, propracovane, pekne, dobra prace s prostredim, ctive a zabavne. V multaku to bude absolutni pecka. Pokud jste magori do policek a perfekcionismu a litali jste hlavne na C4, tak si klidne bod a pul pridejte. Za me spica.
  • Total Bisquit confirmed: je to mod do Civ V, nevyplatí se kupovat za plnou cenu
  • proč o tom nikdo nediskutuje? ja to hraju, pripada mi že feeling z hry je jiný než u Civ 5, i když v jadru je to to samý. Ale težko soudit po pár odehraných hodinách. Hlavní rozdíl vidím v tom že je tam ten prvek mimozemského života a vaše rozhodnutí jak se k tomu postavit (žít s nimi v harmonii, anihilovat a pod.). To ovlyvní jak se k vám budou chovat jiné civilizace, jaké budete mít jednotky atd.
    Ale v tech tree mam zatím zmatek. Taky mi prijde že ostatní civilizace nedelaji takový warmongering jak minule, ale to bude možná tím že jsem hrál na easy abych se s hrou seznámil.
    • Coffin.Corner
      Souhlas. Pouhý reskin pětky to určitě není a z některých věcí jsem zatím pěkně zmatený, což je dobře :) Pár nedostatků tam je, třeba mi vadí, že se při přesunutí kurzoru nad políčko se zdrojem, neukáže, jakou potřebuji technologii pro jeho těžbu a abych to zjistil, musím tam najet s dělníkem.
      Ale celkově mě nové pokračování civky nezklamalo, navíc má velký potenciál pro rozšiřování.
      • Pro mě jako velkého fanouška Civ4 to zklamání je, a vidím v tom jen přebarvenou Civ5, která sice není vyloženě špatná (akční pohled), ale zkrátka v porovnání se 4 je béčkem. Neříkám, že to nemá i kvality, líbí se mi možnost volby při vylepšování budov i jednotek, hudba je taky pěkná a dál už pro zmlsanost z existence lepších nevím. Že to v čase dodělají o přehlednější vývojový strom a předělají pakárnu jménem obchodování, mi názor nezmění. Kamenem úrazu Civ5 je totiž milionkrát odsouzená diplomacie a chování BI.
      • tu hru hrozne shazuje primitivní chování AI. A tím nemyslím jestli dokáže vyhrát, ale jak se chová v diplomacii. V podstate je to uplne ten samy system co v Civ V, včetne hlášek. Chybí tam nejaký systém "mezinarodního práva" nebo nejaky kodex, neco jako bylo v Europa Univesralis, že pro napadení jste museli mít casus beli.
        Priklad: chtel jsem neco vyzkoušet, tak jsem napadl a dobyl nejakou neutralni obchodní stanici. Par tahu na to, mi moji pratele dali "denounced". Vzapeti rekli jako že bude všechno ok, když jim slíbím že už nebudu obchodní stanice napadat. tak jsem to slíbil a opet jsem byli pratele. Par tahu na to si všimli že mam slabou armadu tak mne začali uražet a delat poznamky at si davam bacha a zas začali predhazovat že jsem napadl tu stanici.

        To je proste komedie a nemužu to brat važne když se AI takhle chova *9*
      • Neni to jen reskin,nicmene vzhledem k tomu ze jde o jiz sesty+ dil,tak je tam tech novinek zoufale,zoufale,zoufale malo. Divim se ze ty leta stale stejneho zakladu se neodrazi v recenzich. U jinych her je stale stejny zaklad vytykan jiz pri druhem dilu a tady? To hodnoceni hry pasuje pro lidi co Civ nikdy nehrali. Zbytek si podle me muze klidne dva,tri body odecist. Ta serie potrebuje nejakou revoluci. Kdyz budu chtit hrat porad to same,sahnu po starsich dilech. Grafika u tehle serie temer nestarne.
        A jiz od druheho dilu(nebo tretiho?) mi tam chybi najeky graficky nahled na mesto. Ano,neni to dulezite,ale bylo to prijmene a malickosti delaji velke hry.
        • rozlisuj recenzie a PR clanky. toto patri skor k PR.
        • taky zaleží kdo recenzuje, smejki se napr. k civce stavi dost kriticky, delal tu recenze tuším na nejaky datadisk
          • Smejki hodnotí vše dost kriticky.. *7*
  • Ta politika je opravdu stupidni. Treba mi zniceho nic najednou pulka narodu (vcetne pratelskych) zacne psat,ze takhle to dal nejde. Hra vam vubec neoznami o cem to mluvi(jsou to jen obecne texty jak je urcite z Civilizace znate) a vy nemate paru jak to napravit. Pak vas napadne nejblizsi soused co byl celou dobu nepratelsky. Po par kolech valky mi i pratele zacnou vyhrozovat ,protoze valcim. Opravdu genialni.
    • Je to kvůli rozdílné affinite národa.
    • no to je to co mi na civce vždycky vadilo (tedy hrál jsem jen V a tohle). presne podobny prispevek jsem psal tady dole, podle mne tam chybí nejaky kodex spravani, napr. jako v Europa universalis.
      takhle když se civilizace chovaji jak deti na piskovisti tak mam z te hry pak takovy blby pocit
    • hm tak to vypada zase na klasiku. Skoda.
  • KIMCID
    doufám ,že k tomu někdo udělá češtinu.
    • Video Games - "teaching English better than English teachers since the 1980's .......
      • Presne tak jsem se naucil anglicky :) a nelituju, dneska nepotrebuju uz ani titulky k serialum/filmum a davam prednost vsemu v originale
        • davidBray
          a jak řešíš třeba japonský filmy a seriály, ty originále :D
          • To že se nejsi schopen naučit základní světový jazyk se kterým se komunikuje téměř všude je tvá chyba a ne nedostatek ostatních lidí. Imho Kolik těch japonsky mluvených filmů si viděl? A to že jsi za život viděl 4 japonský filmy + 2 seriály sem nepiš, to je irelevantní. 90 procent produkce kterou naše kultura sleduje je anglicky mluvených. Pokud to budu chtít řešit začnu se učit japonsky a ne že si začnu dělat srandu z lidí co umějí jazyk *7* ty dubingu :D
          • ano jedine v originale s anglickyma titulkama, protoze pokud jde o cizi film dubing bude uplne na prd takze radsi titulky
    • Když jsme u té češtiny, před "že" se píše čárka. *3*
      • KIMCID
        diky
        • *8*

          není zač *3*
  • quill18 už dela letsplaye, taky marbozir ale ten ma otravnej hlas
    • TotalBiscuit uz delal svoje WTF is Civilization Beyond Earth, vse tam paradne rozebira takze tem co umi anglicky doporucuju jeho video...
  • Mě hra padla do oka, přesto že jsem se bál, neboť na steamu sklidila od fanoušků značný hate :D, ale byl jsem nestranný a hru jsem nakonec vyhodnotil za opravdu velmi zábavnou. Jistě, jsou zde jisté nedostatky, ale jen malé. Největší nedostatek pro mne je jen fakt, že jsem si za 16 hodin hraní nebyl schopen zapamatovat ikonky jednotek, maximálně tak workera a colonistu, tudíž vždy strávím strašně moc času hledáním dané jednotky v produkci měst.. :D a fakt, že se jednotky každých pár levelů u affinity vylepší a hlavně přejmenují tomu opravdu nijak nepomáhá :D, proto bych uvítal v brzké době nějaký mód kde budou obrázky jednotek jako tomu bylo u civ V :D. Toto je tak jediné co mi malinko vadí :D.
  • Ta hra je šíleně nedoladěná. Je to fiasko. Nejde to vůbec hrát. Špatně se vše graficky zobrazuje. Mám Intel i5, GT 555M, 4GB RAM. Je to jako kdyby jste koupili auto a ono nemělo jedno kolo či dveře. Pro mě velké zklamání. Poslední hra na PC co kupuji. Zlaté konzole, kde je vše vyladěno.
    • Mě to jede i na celkem staré sestavě (C2D) a na problém sem ještě nenarazil - může to být fakt typem GK nebo tak něco..
    • jo, vyladeno na 25fps, coz nastesti u strategii nevadi, kterych je a bude na konzolich plno *5*
      • Bohužel jsou tyto hry minoritní záležitost. Proto si jí musím koupit na pc. Strategie jsou také jediné hry, které si na pc kupuji. Vše ostatní, co mě někdy zaujme hraji na konzolích a je to bez problému.
    • Hledej problem u sebe,ne u hry.
      • Můj počítač splňuje vše co má tato hra v požadavcích a přesto neběží regulérně. Takže to asi nebude chyba na moji straně. Podle mě se jedná o odfláknutou práci programátorů.
        • Bez na oficialni forum. Pokud tam najdes vice lidi s podobnou sestavou a podobnymi problemy,pak mozna. A pak tam najdes i reseni.
          Vetsinou ale byva problem u jednotlivcu. Stare ovladace,stary DirectX,zavirovany pocitac....
          • Ovladače jsem aktualizoval. Directx mám aktuální. Viry žádné. Na fóru u steamu jsou příspěvky stovek lidí, kterým to z nějakého důvodu nejede. Je to šlendrián výrobce. Bohužel se to stává pravidlem, že je hra na pc vydána, přestože by zasloužila ještě pár měsíců práce. Jsem fakt zhnusen. Hra mě stála 1400,- a pořádně si ji nemůžu zahrát. Koupit to na dvd, tak už to vracím. Poslední hra na steamu co jsem za takové prachy koupil. Zlaté konzole, sami si najdou aktualizace, sami si je nainstalují atd.
            • Tak to je mi lito. Vetsinou to ale za chvili opravi.
              Nechci rypat,ale kupovat nove hry na STEAMU,kde jsou temer vzdy predrazene? V CZ shopech(i eshopech) tuhle hru v pohode sezenes do 1000Kc. A na STEAMU to budes mit tak nebo tak(vsechny verze hry potrebuji STEAM).
  • Hra bohužel staví na herním systému Civ5 Revolution (což prostě už není původní komplexní strategie Civ 1-4 pro pamětníky, ale pro děti zjednodušená nová tahová válečná hra) a nese si tak jeho negativa. Beyond Earth bohužel také ani vzdáleně nedosahuje sklíčené atmosféry Alpha Centauri a v podstatě je to jen Revolution v jiném grafickém kabátě. A nějaká ta pozitiva - hra nepadá, grafika je roztomile pěkná + intro. A kdo stále čeká na pátý díl Sidovi Civilizace (opět o něco složitější a komplexnější) si může zatím zkusit krátit čas u Europa Universalis IV.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit