Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kozy
    Ty jo, co si tak vybavim, tak asi ten Furi byl letos nejlepší.
    • kubi-wan
      He, je fakt, že tu hru jsem nehrál a ani mě to neláká... ale soundtrack jsem pro jeho nátěrovost poslouchal už mockrát *3*
      • Kozy
        Já hrál a nebavila mě *15* *15* ale chci jí dát v budoucnu ještě možnost, ale hudba parádní.
  • Seasons after Fall ma neoslovil. tento rok určite doom, kde soundtrack dokonale ladí s hrou. Ragan je senzačný, civilizácia ma úžasnú hudbu, celkom sa mi páčil aj wow datadisk (legion je 2016 ak sa nemýlim), witcher 3 datadisk výborný, FF15 som ešte nepočul, ale vraj je dobrý.
    radosť vyberať v tejto kategórii. kam človek pozrie, dobrá muzika.
    • homosexual_registered
      doom je ale neživý, pro první místo by musel mít hodně slabou konkurenci.
      • neživý v akom smere? mne príde spolu s raganom ako najenergickejšie z výberu.
        hudba každý vníma trochu inak. mne sa doom páči samostatne a s hrou je to temer dokonalosť. a to má u mňa dosť vysokú váhu, ako hudba ladí k hre. ak tvoria celok a hudba zvýrazňuje kvality hry, tak jej odpustím, že samostatne neobstojí. preto s čistým svedomím dám doomovi prvé miesto aj v silnej konkurencii, ktorú tento rok mal.
        toľko k môjmu videniu a názoru. nechcem tvrdiť, že nemáš pravdu, necítim sa ako objektívny kritik, aby som vedel posúdiť túto kategóriu inak, ako svojimi čisto subjektívnymi preferenciami.
        • homosexual_registered
          v tom, že zvuky tvoří elektronika. Ať už synth, nebo extrémně (tj. žánrově) nakreslená kytara. Možná tam jsou živé bicí, to nevím (na záznamu z live provedení byly), soundtrack jsem neslyšel celý, jen tu ukázku v článku.

          A tyto věci zpravidla bývají velmi energické, to je dobrý postřeh.

          Samozřejmě to není relevantní důvod k tomu, abych mohl ponižovat umělecké kvality, nebo snahu skladatele. Umění si to žádá veliké, ale nesouvisí to až tak docela s uměním hudebním. Pak by i tvůrce zvukových efektů dejme tomu pro původní Star Wars mohl být touto logikou brán za geniálního hudebníka. Což je postavené na hlavu...
          • @regnutá bukva
            S hudebním uměním to samozřejmě souvisí, protože i když někdo hraje elektroniku, tak může používat podobné techniky kompozice jako na živé nástroje. Nebo si myslíš, že u elektra neřešíš tóniny, akordy, tempo, harmonii, kadenci, noty atd.? Samozřejmě, že ano. Zkus Oldfielda nebo Jarreho. Krásný důkaz, že elektronika může být uměním.
            • homosexual_registered
              je samozřejmě trochu hloupé tu obhajovat můj prvotní výrok, protože ten zněl jasně: OST Doom pro mě není umění.

              Ale pravdou je, že tak jsem to nemyslel.

              Pravda je taková, že jsem si včera pustil celý soundtrack vítěze a pak mě děsně naštvalo, že někdo může syntetiku povyšovat nad lidskostí. Proč je taková doba?

              Žánrově je Doom povedený, což o to. Je vlastně příjemné vědět, že je syntetický, protože v díle, pro které byl stvořen, se dějí nelidskosti. Vlastně to skvěle koresponduje s obsahem.
              Jenže samo o sobě to pro mě nemá takovou sílu, jako hudba, v níž cítím člověka.
              A elektronika se dá udělat i tak, že v ní člověka cítíš. Otázkou je, jestli to skladatel chce.
            • homosexual_registered
              souvisí, ale ne docela.

              Neříkám, že elektronika není uměním. Kdes to prosímtě sebral? :)

              Říkám, že zvukový inženýr není hudebník. Ale ze spousty takových zvukových kutilů se hudebníci stávají (nebo naopak), doba si to žádá.

              Na začátku byla zmínka, že Doom nemá živý podkres. To je prostě z mé strany pocitová záležitost.
              Jen jsem se snažil to rozvést, artikulovat... nic víc.
          • z môjho pohľadu to naozaj dosť dreníš, ale nemusí to byť hneď na škodu. ja beriem hudbu viac pocitovo, menej technicky, ty asi opačne. ako hovoríš, pokiaľ sa vedia urobiť kompromisy, tak oba pohľady môžu priniesť osožné veci.
          • jasne, už chápem čo si myslel. priznávam, v tomto smere je mi to šumák. či už živá, alebo synth, platí čo som napísal vyššie. ak to funguje v hre a s hrou, tak to beriem. nikdy som to z pohľadu, ktorý popisuješ neriešil.
            • Podle tvojí logiky nemá smysl chodit na živý kapely, když si to můžu pustit z CD...
            • Spades
              Ale právě proto je lepší soundtrack v DOOMovi, protože se nemusí řešit, že to kapela zahrála dobře. U té druhé hry je to dobře zahraná obyčejná hudba.
            • "Elektronická hudba je vždycky přesně taková jakou ji skladatel chce"

              To je zároveň problém, protože je pořád stejná. Když jdu na kapelu, tak očekávám unikátní zážitek a že do té hudby dá hráč něco ze sebe. Ne jen, že tam pustí nuly a jedničky z kompu...
            • czlukas: Nevím, jestli tě dobře chápu, ale právě u živé hudby narozíl od elektroniky máš kromě kvality kompozice ještě technický rozměr, kde se projevuje umění toho interpreta co hraje na nástroj. Mám dojem, že si pleteš interpreta s reprákem.
            • Spades
              Podle mě by se měla hodnotit skladatelská úroveň, a ne provedení. Potom můžeš elektroniku postavit vedle živé hudby. Elektronická hudba je vždycky přesně taková jakou ji skladatel chce, kdežto živá závisí na hudebnících, ale jelikož se pro hry vybírají ti nejlepší z nejlepších, pak je ta mezera mezi vizí a provedením tak minimální, že podle mě má největší dopad na kvalitu hudby právě skladatel.
            • homosexual_registered
              často přemýšlím, jestli je to mé uvažování správné.
              Dělit to takhle na hudbu a zvukové inženýrství.

              Ono obojí vzájemně prorůstá. Myslím, že je v tom třeba dělat kompromisy. A ten Doom mi přišel hodně... nekompromisní. *4*
  • hudba ze seasons after fall je můj šálek čaje, ale přesto soundtrack k no man's sky mě zaujal mnohem víc. hudbu k civilization jsem neslyšel, ale určitě pustím, vypadá to zajímavě. osobně bych volil oxenfree, ale tento výběr je super.
  • za mě je to pecka z dooma a civ6 :-)
  • Kde je Samorost 3?
    • maros.goc
      snáď nepovažuješ tie pazvuky za hudbu
  • Za me rozhodne American Truck Simulator.
  • DwaR
    u mňa sa o prvé miesto delí práve ten DOOM s The Flame in the Flood. Civilization VI už štandardne jedinečná hlavná téma. ale u civky sa ani nič iné nečaká, tá má samostatnú kategóriu :) naopak No Man’s Sky ma nejak extra neoslovil. a váš víťaz mi nejak unikol. to musím napraviť.
  • kulhy_parici_spici
    + za čestné uznání Oxenfree – ten mě hudbou unášel do hry
  • Nejvíc jsem si užil soundtrack u Banner Sagy 2 a Abzu. Škoda, že Abzu ani nezmínili.
    Hudba Austina Wintoryho mi vždycky sedne a pouštím si ji i mimo hry.
  • S vítězem nemam žádný problém, ale u me byl bezkonkurenčně TOP last guardian a hudba na konci + epilog. Ve Sluchatkach to proste bylo neprekonano v roce 2016 :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit