Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Spades
    Podle mě by se měla hodnotit skladatelská úroveň, a ne provedení. Potom můžeš elektroniku postavit vedle živé hudby. Elektronická hudba je vždycky přesně taková jakou ji skladatel chce, kdežto živá závisí na hudebnících, ale jelikož se pro hry vybírají ti nejlepší z nejlepších, pak je ta mezera mezi vizí a provedením tak minimální, že podle mě má největší dopad na kvalitu hudby právě skladatel.
  • je to jen nazor ty kakoši *3*
  • z môjho pohľadu to naozaj dosť dreníš, ale nemusí to byť hneď na škodu. ja beriem hudbu viac pocitovo, menej technicky, ty asi opačne. ako hovoríš, pokiaľ sa vedia urobiť kompromisy, tak oba pohľady môžu priniesť osožné veci.
  • homosexual_registered
    já myslím tedy, že to byl joke. :D
    Tedy doufám... je to dobrý joke. Byla by škoda, aby to nebylo myšleno jako dobrý joke.
  • homosexual_registered
    často přemýšlím, jestli je to mé uvažování správné.
    Dělit to takhle na hudbu a zvukové inženýrství.

    Ono obojí vzájemně prorůstá. Myslím, že je v tom třeba dělat kompromisy. A ten Doom mi přišel hodně... nekompromisní. *4*
  • Přidal bych pár tipů:

    Chris Remo - Firewatch
    Paul Ruskay - Homeworld: Deserts of Kharak
    Andreas Waldetoft - Stellaris
    Takeshi Furukawa - The Last Guardian
  • kulhy_parici_spici
    + za čestné uznání Oxenfree – ten mě hudbou unášel do hry
  • jasne, už chápem čo si myslel. priznávam, v tomto smere je mi to šumák. či už živá, alebo synth, platí čo som napísal vyššie. ak to funguje v hre a s hrou, tak to beriem. nikdy som to z pohľadu, ktorý popisuješ neriešil.
  • Za me rozhodne American Truck Simulator.
  • Jedině DOOM. Tohle jste pokakali.
  • homosexual_registered
    v tom, že zvuky tvoří elektronika. Ať už synth, nebo extrémně (tj. žánrově) nakreslená kytara. Možná tam jsou živé bicí, to nevím (na záznamu z live provedení byly), soundtrack jsem neslyšel celý, jen tu ukázku v článku.

    A tyto věci zpravidla bývají velmi energické, to je dobrý postřeh.

    Samozřejmě to není relevantní důvod k tomu, abych mohl ponižovat umělecké kvality, nebo snahu skladatele. Umění si to žádá veliké, ale nesouvisí to až tak docela s uměním hudebním. Pak by i tvůrce zvukových efektů dejme tomu pro původní Star Wars mohl být touto logikou brán za geniálního hudebníka. Což je postavené na hlavu...
  • Ano i ne,
    určitě prvotní znělka je něco co člověka absolutně chytí za srdéčko a donutí - doslova donutí, nás přihlížet na hru jako na pohádku.
    Ale když se opakuje 4564x dokola, už její kouzlo vyprchá
  • Nejvíc jsem si užil soundtrack u Banner Sagy 2 a Abzu. Škoda, že Abzu ani nezmínili.
    Hudba Austina Wintoryho mi vždycky sedne a pouštím si ji i mimo hry.
  • Firingo
    Za mě určitě Civilizace po shlédnutí intra když na mě spustila ta úvodní skladba v menu... to jsem byl uplně na měkko hned jsem jsem si hru zamiloval dřív než jsem ji vlastně začal hrát. Kvalitní hudba dokáže zcela změnit zážitek ze hry *2* Vítěz je taky super i když tato hra mi nějak zcela unikla, takže nemám nic proti *1*
  • neživý v akom smere? mne príde spolu s raganom ako najenergickejšie z výberu.
    hudba každý vníma trochu inak. mne sa doom páči samostatne a s hrou je to temer dokonalosť. a to má u mňa dosť vysokú váhu, ako hudba ladí k hre. ak tvoria celok a hudba zvýrazňuje kvality hry, tak jej odpustím, že samostatne neobstojí. preto s čistým svedomím dám doomovi prvé miesto aj v silnej konkurencii, ktorú tento rok mal.
    toľko k môjmu videniu a názoru. nechcem tvrdiť, že nemáš pravdu, necítim sa ako objektívny kritik, aby som vedel posúdiť túto kategóriu inak, ako svojimi čisto subjektívnymi preferenciami.
  • Firingo
    To že jsi totální hudební ignorant a neoceníš nakolik kolikrát dokáže dobrá hudba zcela měnit zážitek ze hry nás opravdu mrzí *1*
  • Firingo
    "Největší housle ze všech" to si opravdu zabil *1* I když na hudebku na základce každý kašle tak snad jste si alespon někdy ukazovali základní hudební nástroje ne? *1*
  • homosexual_registered
    doom je ale neživý, pro první místo by musel mít hodně slabou konkurenci.
  • Coffin.Corner
    Ano, pro ignoranty je to opravdu zbytečná kategorie... *4*
  • to máš možno pravdu. ja na MP veľmi nie som, tak neviem. to, čo hrávam, hrám s partiou a tam hudbu netreba, vadí pri komunikácii.
    každopádne bobek píše o hrách všeobecne, takže ak nehrá len MP hry, tak sa pripravuje o zážitok. aspoň tak to vidím ja.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit