Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • del0
    Největší překvapení imho Divinity. Nečekal sem, že bude tak vysoko. Je vidět, že o klasické RPG je stále zájem.
  • Vlani to bolo dosť slabe...GTA V na PC nevyšlo...Wolf čista klasika, ale to už bolo dosť davno takže...Thief to iste, ten ma velmi prekvapil, lebo nie som harcore stealth hrač, asi preto že nebol tak hardcore...a stavil som na FC4 no teda a prečo sa vam to tak nepačilo ? moc mainstreem čo...??
    Som rad že Dr. AGE Inq nesku*vili ako minule, ale toto nie je moja šalka kavy...moc filmečku kerym nerozumim, a pripada mi to ako Dungeon Siege kedysi a toho som sa trošku prežral...takže...nech žije KYRAT *14*
  • Herní Troška vítězí.
  • nejsem prekvapený, už davno vím že čtenari games.cz jsou težky mainstream. Zklamany, možno. jeden by rekl že clovek co chodí číst o hrách by umel oddelit zrno od plev
    • Bože, další hipster. Co je podle tebe nejlepší hra? Něco co zbouchli tři týpci v garáži?
  • Luckiller
    Vzkaz pro Bioware: "N3poser to, nep0ser to, nepos3r to!" *5*
  • prudislav
    i blame CD Project
    • flash789
      zaklinace odlozili prave kvůli uspechu DA:I, protože třeba v Americe by se klidne mohlo stat ze DA:I zaklinace dost zastini. Samo je to jen vareni z vody co pisu, ale ja bych se proti DA:I bal jit ve stejnou dobu:)
  • Morraw
    Zkusme se spolu zamyslet nad RPG roku. Určitě se dá souhlasit, že prodává mainstream - konzole - casual - velké značky. To DA:I splňuje. Hype, potažmo celá mediální masáž, byl velký. Hra by musela být hodně zprasená, aby to dopadlo jinak.
    A teď se podívejme na místa 2-4. Velmi těsné počty hlasů. D:OS - překvapení, návrat ke kořenům, indie, izometricke oldschool RPG v moderním kabátku. South Park - výborné RPG, ale spíše pro pokročilejší angličtináře, kteří dokážou ocenit vtip a narážky ve hře Dark Souls 2 - RPG s početnou základnou, ale spíše pro zkušené až hardcore hráče.
    Nedělám z DA:I špatnou hru, ale když ji srovnám s těmi nahoře..tak to vůbec nedopadlo tak špatně, jak se některým může zdát. Na jedné straně tu máme 1400 hlasů pro (mediálně) největší RPG loňského roku a na druhé 1600+ hráčů, kteří dali přednost něčemu více... doplňte si sami.
    • Keyz
      Ostatní příčky potěší.

      Ale ten rozdíl v počtu hlasů mezi prvním a druhým je zcela jasný...

      Ono těžko se shodnou na něčem co nemá jasnou definici jako třeba fyzika. Dokonce ani není shoda na elementárních věcech u kterých by se to dalo čekat, protože nejsou tak zcela pocitové a obtížně uchopitelné jako třeba příběh.
      Na chybách není shoda (někdo je zcela odpustí anebo přeskočí), na nesplněných slibech také není shoda (někdo to zcela přejde a je mu jedno co kdy nakecali atd) a lze pokračovat. Pak se logicky nedá dobře dohodnou a něco vymezit... I recenze jsou zcela různé. Někde se šije do chyb a jinde se to přejde apod.

      Kdyby se takto posuzovala třeba vozidla to by dopadlo. Není možné požít topení a tedy ho nebudu používat. Namísto aby to bylo označeno za chyby a byl tlak na nápravu.
    • prudislav
      přesně tak - jiný mainstream AAA RPG loni ni nevyšlo - paradoxně za úspěch DA:I může především CD Projekt s jejich odkladem 3. Zaklínače , kterej byl prakticky jeho jediná konkurence
      • Keyz
        Nejhorší je, že od herního hlavního proudu dnes ani není možné očekávat to co u filmové tvorby.

        Chodím také na hity jako Hobbit a je to klišé, hloupoučké atd... Ale vždy tam je ta nejlepší technická stránka, bez zásadních chyb, nejlepší herci, vhodná hudba atd...

        Tohle u her neplatí. Grafika? Často zaseknutá na úrovní konzolí, o chybách ani nemluvím atd.
        Pouze Poláci se snaží dát to her ten benchmark aby jsi mohl mít to nejlepší když na to máš...
        V minulosti třeba Crysis na PC.
        • Doporučuji rovnou jen sledovat benchmarky a vůbec nehrát hry. Pěkně s hromádkou papírových kapesníčků, až nebudou rodiče doma. To bude jízda, hlavně 120FPS a superhypermakrocool vyhlazování. Přece ty železa za 50 000,- musíte využít. Nebo, pokud máš tak mocný stroj, kup si 4K monitor. Nebo mi snad chceš tvrdit, že rozjedeš DA I na ultra s 60fps ve 4k? Protože oba víme, že to je lež. Každopádně to pry podle Andreje Anastasova vypadá ve 4K moc dobře, tak upaluj utrácet další předražený HW. *5* *5*
          • del0
            Vždy mě pobaví, když si fanboyové tvého typu sami sobě a pěkně nahlas musí ospravedlňovat, že hrajou na low platformě. Netvrdil si náhodou, že je důležitý gameplay a na grafice nezáleží?

            Bohužel, možná ti to asi ještě nedošlo (příliš nas*ano v mozku), ale tak trochu si odporuješ, protože horší grafika > input lag. Je mi líto, že se musíš smířit s lockem na 30fps, protože SONY se rozhodlo, že zastaralý HW je třeba ukázat v lepším světle. Tudíž se začíná obětovat gameplay (60fps->30fps) ve prospěch zlepšení grafiky, na které podle tebe a dalších SONY asslickerů nezáleží. Hmmm. Pěkně vám kálí do hlávky. *15*

            Musim se smát, když čtu Miyazakiho, jak blábolí o optimalizaci a magickém výkonu PS4 (bez které by údajně Bloodborne nemohl vzniknout - lolík) aby následně prohlásil, že 60fps bude velmi těžké dosáhnout. Každý herní vývojář včetně Miyazakiho ví, že 60fps je pro gameplay lepší, než 30fps. Bohužel, když je někdo kašpárkem SONY, tak holt ze sebe musí dělat blbce, zvlášť když ho za to královsky platí. Mno, alespoň ho platí. Ty naopak platíš jim a blbce ze sebe necháš děláš jako bonus. *15*
            • del0
              "...30FPS je absolutně dostačující..."

              "Vždy mě pobaví, když si fanboyové tvého typu sami sobě a pěkně nahlas musí ospravedlňovat, že hrajou na low platformě."

              A už je to zase tady. *15* Možná to stačí tobě, to ale nemění nic na faktu, že 60fps hra se hraje mnohem líp. Takže naposled, bež si zahrát Last of Us Remastered, ať vidíš, o čem je tady řeč a přestaň už konečně sr*t hubou. Input lag je input lag bez ohledu na to, jak velké fanboy hovénka ti lezou z úst.
            • Prde*áč zase lže, zřejmě taky proto, že nemá ani PC ani konzoli na které by DAI rozjel.
              1. 30FPS je absolutně dostačující, je to tady tvůj jediný argument proti konzolím a už začínáš docela nudit.
              2. "Netvrdil si náhodou, že je důležitý gameplay a na grafice nezáleží?"
              LoL kdypak sem to tvrdil? Grafika je důležitá, zvlášť když dojde na na retro indie slátaniny a hnusné barevné zvr*tky od pissardu. Ovšem nic se nemá přehánět a hnát se za ultra reálnou grafikou jako tady fanatik Keyz je špatné. PCtard jako ty který uznává jen totální Pong styl grafiku, nebo hyper realitu to asi nepochopí.
              3. Konzole nejsou low end. Pořád je tu víc jak polovina PC hráčů co nemají stroj na úrovni next gen.
              Možná mezi ně patříš i ty?
              4. Sleduješ Myazakiho? Copak, proč radši nesjíždíš nějaké turnaje v Botě. Předpokládám že taky sjíždíš gameplaye všech konzolových exklusivit a pak jim na metacriticu dáváš závistivých 0/10 jak se na kkty tvého formátu hodí. Jistě ty účty na Metu, co existují jen proto aby dali všem konzolovým hrám 0/10 nevznikají sami. *6* *6*
              5. Jsem pyšný na to že jsem si koupil PS4, na dalších 5-6 let mám vystaráno s tunou skvělých her. Kdypak nvidia ofečkám vyjde další předražená grafická karta? Nebo už to ta firma vzdala a vyklidila pole?
          • Keyz
            4k,8k je na nic když tam máš stejný styl grafiky a omezené efekty.

            Pouze budu mít hezčí textury a to je celé (navíc tam nejsou všechny textury podobné a zejména vedlejší věci vypadají otřesně).
            I když jak pravil klasik "Já jsem hrál nějakou konzolovou hru na plátně přes projektor a to bylo něco". Tedy ano, existuje zde skupina které si myslí, že větší = lepší i když to má pořád stejné rozlišení.

            U filmů (hlavní proud) to je zcela jinak. Technologický vrchol na který lákají lidi. Navíc vývoj techniky ve filmu není uměle zaseknutý jako u konzolí, kde máš cykly podle toho jak se rozhodne vedení.
            • Jack1947
              Ty titány za 20hardů taky budeš potřebovat taky 4. *4*
            • Jack1947
              Jo ale grafika která prostě u hry stejná se měnit nebude jen to bude max vyhlazenější a jemnější.

              Navíc lol víš že na 2k ti stačí TITAN tak tak a na 4k si fakt budeš muset koupit desku který výjde na 10klacků protože má 4sli a ani pořádně ti to nepojede... tak jo hezké nemluvě ozbytečném monitoru tedy pokud nemáš 4x24" ale to asi nebude ten pravý zážitek co? *2*
            • Podívej se na obrázky z hraní ve 4K. Grafika je neskutečná, pokud ti toto nestačí pak jsi jen rozmazlený hlupák co neví co chce. Viděl jsem obrázky co dal na net Andrej Anastasov, který pracuje v průmyslu, jenž mu dovolí nákup PC jenž utáhne 4K a ta grafika je prostě maso. Otravné brblání některých lidí, pokud jde o grafickou stránku hry je už otrava.
          • To by si musel koupit konzoli, kdyby chtěl předražený HW:
            • někdo si za 10 000,- koupí konzoli a v klidu si hraje a jiný si koupí grafickou kartu. No, když vám to rodiče platí.
        • Jack1947
          Když už jsme u té grafiky tak je známý fakt že od Crysis nevyšla podobně našlapaná hra, tedy především co by provětrala dnešní stroje a to už cirka uplynulo krásných 8let. Třeba zas něco bude 2017... nějaká podobně zlomová hra která zase nikomu nepojede dalších 5let.
      • flash789
        nebyl..nemel by sanci..americani maj radsi Dragon Age...ale tady by vyhral urcite.
  • Jack1947
    Ještě že po minulém roce už mně hlasování moc nebere... tedy minulý rok to bylo možná trochu lepší ,no letos *7* Budu to brát sportovně a není to nic vážného takže se pěkně nadechnu a zasměju se. Hahaha *1* tak to by jsme měli. Bohudík konečně zasebou (nebo bohužel, žel bohu... ??)

    Konečně! Ty kecy o podplaceném hlasování si už nechte... ( i když... )

    Aspon že ten Wolf uhájil akční hru ale Far cry 4 na 4. místě? lol GTAV (hra minulého roku v nextgen na 2) a Wolf zase na 3. Tak mohlo to dopadnout snad i hůř. *3*
  • To musí být zmanipulované,podplacené nebo za to může Kalousek! *1*
    • Vidím to minimálně na Žido-americkou konspiraci, řízenou Obamou a Mossadem s podporou illuminátů, zelených a bilderbergu, natajno podporovanou Kremlem a Kimovou babičkou.
      • Luckiller
        To myslíš Reptilians? *3*
        • http://pararational.com/wp-content/uploads/2013/07/reptilian-obama.jpg
          *1* *1* *1*
          Nebyla šance aby to dragon age nevyhrálo. Ještěři si musí pomáhat.
  • ajajaja, tady někteří lidi dostávaj rapla. *1* *1*
    Jak není po jejich tak brečí. LoL Jak malý děcka. Dobrá práce dragon age.
    • septicflesh
      Fakt se musím smát. Po tom, co jsem tady pročítal u článku o hře roku, kdy se tady někteří málem upalovali na protest. A teď to sami čtenáři zpečetili. Člověk se stává dospělým teprve když se smíří se subjektivním hodnocením ostatních. Já osobně jsem tedy dospěl :-)
      • Celkový počet lidí co hlasovali (obecně všech čtenářů) je mnohem větší, než těch pár "elitářů", co sem chodí diskutovat.
        • Diskutovat *1* já se sem chodim pohádat abych pak nebyl zlej na svojí přítelkyni *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší