Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Otazníku, to na co reaguješ možná je bezduchá fráze, ale tak na ni nereaguj. Uvítal bych spíš věcné argumenty k mým názorům. Nejde mi o žádné zvyšování své osobní vážnosti, nepovažuji se za exhibicionistu. Ale je pravda, že někdy napíši něco "lehčího" pro vylepšení nálady. Ujišťuji Tě, že píši jenom pod označení "." Je to nejjednodušší pouze tam ťuknout bodík, ne? *4* Ale jsou tu tací, kdo střídají nicky jako ponožky a dokonce i píší pod cizími nicky. Ale to jistě sám poznáš.
  • neraď troubo a radši si zkontroluj učení na zejtra !
  • Takže zvolíme KSČM a bude,sice to bude znova vedoucí strana ovšem bez těch bývalých komunistů a svazáků co momentálně kradou ani poledne nedržej a vykazujou dvacetčtyři a půl hodiny práce denně protože nemaj přestávku na oběd !
  • Nepotřebuji, aby mě bráli vážne magoři jako ty.
  • Lery, a co pomůže když tam dám nick např. "Josef"? Ostatně i tu tečku můžeš považovat za nik. Při diskusi nejde tolik o to kdo to píše, ale CO se píše. Mé řádky těžko vyvrátíš, protože cituji platný zákon přijatý svobodně zvoleným parlamentem a dále údaje zveřejněné odborným ústavem zabývajícím se zločiny komunismu. Na rozdíl od Tebe jsem celou tu dobu prožil. Kde jsou ty Tvé argumenty vyvracející má tvrzení?
    Tu privatizaci bych nenazval loupeží, protože ten majetek nebyl nikomu odňat za použití násilí. Spíš by se to označil jako podvod nebo rozkradení. Privatizaci ovšem měla předcházet restituce = uvedení do původního stavu, tj. navrácení majetku původním vlastníkům a teprve co zbylo se mělo privatizovat. K tomu by se ovšem nesměly dělat "tlusté čáry za minulostí", nesmělo by se "utíkat před právníky" a vytvořit nejdřív jasná pravidla pro privatizaci a také by se nesmělo "zhasínat", aby se vidělo kdo a jak privatizuje nebo "privatizuje".
    Po r. 1948 byli lidé vyháněni ze svých domovů (rolníci ze svých usedlostí po předcích, řemeslníci z dílen, lidé nepohodlní komunistům svým chováním nebo jenom potenciálně byli zavíráni do kriminálu nebo izolováni v praporech PTP a rodiny byly vystěhovávány z bytů, do kterých nalezla lůza...
    To heslo "nejsme jako oni" byla velká chyba. Ti "oni", tedy komunisti měli být dílem zavřeni do kriminálu a a přinuceni tvrdě pracovat, aby alespoň zčásti nahradili škody způsobené jejich ssmovládou a dílem do blázince. A především se mělo členům KSČ nedovolit vykonávat jakoukoliv funkci ve veřejné správě. A to na dosmrti, jako v poválečném Německu nacistům. Nikdo do KSČ nemusel lézt.
    Komunisti po r. 1948 "jenom" zestátňovali, tzn. za použití násilí, tedy loupeží odnímali majetek jejich skutečným vlastníkům. Při "privatizaci" si převlečení komunisté rozebrali ten tzv. "státní" majetek.
    A devalvace měny? Ano, došlo k ní. Ale co udělali komunisti v r. 1953? Na osobu se vyměnilo nejvýše 10 tis. Kčs staré měny za 2 tis. Kčs nové měny a co bylo nad 10 tis. Kčs, to se měnilo v poměru 1:50, a to ještě pokud to lidé měli ve spořitelně. Co měli doma, za to nedostali nic. Znám případ lidí, kteří celý život tvrdě pracovali jako textilní dělníci, odříkali si a šetřili, aby si mohli pořídit nějaký malý rodinný domek. Při "měně" přišli o všechno a do smrti zůstali v malém bytě v nájmu bez příslušenství.
    V. Havel nerozhodoval o žádné bombardování Jugoslávie, k tomu ani president nebyl oprávněn. A to, že to zničení vojenského potenciálu Miloševićovy armády zabránilo strašné tragedii na Balkáně, to každý soudný člověk chápe.
    Lery, já jsem tu dobu komunismu prožil. Naštěstí jsem měl ten "správný dělnický původ" a tak jsme nepřišli ani o malý rodinný domek a mohl jsem i vystudovat. Neměl jsem sice "rudou pracovní knížku", ale celý život jsem se učil odborné věci, jazyky, pilně pracoval a tak jsem tu dobu vcelku bez úhony přežil. Ty jsi zřejmě mladý a tu dobu jsi neprožil a i když podle vyjadřování jsi zjevně dost inteligentní a vzdělaný, tak Tvé uvažování je silně ovlivněné indoktrinací marxisticko-leninskými nesmysly. Doporučuji Ti doplnit si vzdělání zejména v oblasti sociologie, politologie, filosofie a historie a zatím se neztrapňovat opakováním komunistické demagogie. Přeji Ti dlouhý a šťastný život. *4*
  • ).(
  • Pro tebe nejbližší komunista je tvůj otec. Proč chceš pověsit svého otce?
  • Církevní procesy (hon na čarodejnice )zlikvidovali cca 160 000 životů za asi 30 let co ty na to???
  • No konečně to sem někdo napsal. Naprostý souhlas.
  • Pověs si svého komunistu!
  • Ano hlavním problémem je to, že pár jedinců z toho koláče výdobytků celý společnosti, ukrajuje moc velký kusy jen pro sebe.A komunisti nic nezachrání, doba se změnila.Myslet si, že když v dalších volbách vyhrajou socdemáci s komunistama, že se něco změní mi přijde tak trochu k smíchu.Je nutná změna celého systému.A dokud k ní nedojde, je naprosto jedno jako barvu stranický knížky má ten či onen ministr nebo poslanec.
  • Jen další z přečetných zástupných problémů předhozený davu k vyblití se podobně jako se hází flus slepici...
    českému fašistickému fízl-státu, postavenému na estébáckých zločincích ve vedení jeho kvazi-policie vládne pevnou rukou prostřednictvím skartovaných, resp. nezveřejněných agentů StB/KGB ruský bolševik *12* s jediným a hlavním cílem, a to zemi úplně dokrást,
    a nenechte se mýlit tím,že se tu a tam marginálně rozdělí i s někým odjinud, vše ostatní jsou jen malé věci!!! *16*
  • Ty ses Pišto, ale rozepsal, neklepla tě při tom pepka ??? Tak pitomé cancy se docela dobře čtou, informují nás, jak jsi "vzteklej" a dupeš nožičkama a zbytečně...
  • A to jako ty jsi podle amerických filmů ten "superman", na kterého útočí 100 teroristů, děly, granáty a kulomety, ale on jde a neohroženě malou pistolkou ráže 6,35 všechny postřílí ??? Tak na to se těším !!!
  • Souhlasím.
  • Poprve ti chmataku nicku davam plne za pravdu.
    Vlastizradcu,zlodeju a S V I N I,jako jsi ty je v tomto state fakt hodne.
    Je treba vas zlikvidovat-jste ostudou nejen tohoto naroda,ale lidstva,jako celku. *12* *12* *12* *12* *12*
  • Ja uz jsem litoval po minulych volbach, takze tak jako tak, nebude zadna zmena...
  • ...ať příští volby vyhrají socani či komunisti a bude jim k tomu sekundovat SPOZ, je to úplně jedno, protože to bude o1000 procentně lepší.
    Moc dobře si pamatuji, že poplatky u lékaře a v nemocnicích i plánované poplatky za operace, ukradení miliard pomocí církevních restitucí, zvýšení paušálů živnostníkům,zastropování odvodů na soc. a zdrav.pojištění pro vysokopřijmové a boháče-zloděje, zvýšení DPH, olupování postižených a nezaměstnaných snižováním dávek a poslední perlička zločince z TOP09 Drábka S-karta co nás bude stát 300 milionů...tato výdobytky zavedli pravičáci...takže je to pro mě jasné cokoli jiného včetně ČSSD a komunistů je pro mne jasná alternativa jinak jako zaměstnanec skončím jako otrok zločinců pravičáckých podnikatelů!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Ať vyhrají ti a nebo ti...Všichni hned po svých slibech a po volbách zkončí u tvrdé reality, kde na to všechno a jak vzít i koho, jak obrat s tím, že to zatím víc vychází lépe na "socializaci" co se týká směru, ale věřit tomu, že bude vše levnější i spravedlivější je hloupost a perpetum mobile, protože to se ještě nikdy nikomu nepodařilo..Nakonec ani těm komančům ne..Sociálně se žilo v jistotách lépe to je jasný fakt s tím, že to bylo zas logicky na úkor něčeho či někoho jiného a i sami komanči co umějí přemýšlet a hlavně dobře počítat, uznávají a věděli to už i tenkrát.., že ten vývoj byl v té podobě prostě neudržitelný a "perestrojka" to jen kosmeticky vylepšila a odložila. Problém je v tom, že lidí na uživení a zajištění jejich životů je už dnes ve světě tolik, že je velký kumšt vymyslet a nastavit systém tak, aby se naprostá většina měla solidně, protože peníze a její nadhodnota vyrobená ze stále dražší hodnoty práce je stále víc rozdělovaná mezi menší počet lidí co pracují, vyrábí i celkově a skutečně tvoří reálné hodnoty z kterých se pak může něco čerpat a na druhé straně vzrůstá počet "administrativně" pracujících lidí, kteří se na tomto rovněž nějak podílí v důsledku modernizace i řízení výroby a tím i nížší potřeby práce manuelní a dělnické a ti logicky nechtějí už žít za nižší dělnický plat jako dříve. Práce a vytváření hodnot je stále tím pádem dražší a dražší, protože se na ní podílí stále víc lidí. Takže jak to udělat a kde na tohle dorovnání stavu lidí a práce vzít, pokud nechceme jednou dopadnout jako v "třetích světech", kde se pracuje i žije za pár šupů jako tvorové co už někde nemají ani hodnotu člověka lidské rasy s tím, že zas někdo nebude roupama a ve zlatě zas vědět co si kde ,jak v luxusu koupit ?
  • A co z toho opakování bezduchých frází máš ty? Nic. Jen jsi pro většinu diskutujících obyčejným chujem a na vážnosti ti nepřidá ani to, že si sám sobě pod jinými nicky píšeš souhlasné reakce, aby to vypadalo, že takových jako ty je tu více.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit