Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevím, proč mícháte jabka s hruškama...

    Až tu bude téma měnová reforma, můžeme o ní diskutovat - takhle jen odvádíte pozornost...

  • Takze zlodej, ktery nakrade jmeni a uschova jej, ma potomky a ti ten lup nadale schovavaji. Az po nekolika generacich je z nich najednou velevazena bohata rodina u ktere nikdo neresi puvod nabyti majetku...to je podobna analogie. Tady tahle vyzrana pakaz co se prohlasuje za cirkev, jsou jen banda sprostych zlodeju, vrahu a uchylaku.

  • Presne tak !!! Tohle me dokaze vzdycky vytocit, banda nenazranych zlodeju a vrahu a vsechno jim projde. Sudlikrizci budou pindat, ze jejich cirkev konala zverstva maximalne za stredoveku, ale to ze banda uchylaku z milostivym svolenim nadrizenych przni male deti, to se nic nedeje. 

  • Jo, ale to že ten majetek církev získávala po staletí krádežemi od obyvatelstva - věřícího i nevěřícího, to už tak nevadí, že? Církev - římskokatolická - je největší zločineckou organizací v historii lidstva - ponižování, krádeže, vraždy, vydírání, znásilňování (dětí) ... Hitlerovské Německo dohromady s Ustašovci a Banderovci jsou ve srovnání s církví jenom pouťoví střelci!
  • Ano, to bylo to smutné sametové divadlo:"Nejsme jako oni."

    Ti "oni" měli skončit dílem v pracovních táborech a dílem pod gilotinou.

  • Než začala prý "ta fraška darování církvím" tak probíhala "fraška" loupení církevního majetku a mučení a vraždění církevním činitelů (farář Toufar).

  • Karle, jdeš rozumem proti takovým hlupáčkům majícím jen emoce a rozum nepoužívajícím? Naučili se tři fráze a kvičí pořád dokola, že Mluvčáčku? Trocha dějepisu chlapče, trocha dějepisu..

  • Karel

    Ale František Josef (který znárodnil většinu církevního majetku) byl monarcha a ne Komunista od té doby spravovala majetek církve matice dosazená státem a o zbytek půdy a lesu ji připravil Pan Masaryk(pozemková reforma) kdy žádná fyzická a právnická osoba nesměla vlastnit více 50 Ha, tím od moci odstavil i šlechtu.

    Komunisté převzali tedy státní majetek, který měla církev zdarma k užívání a Kalousek jim jej bezplatně daroval a to nejen majetek znárodněný Masarykem ale i  Rakouským Mocnářem Františkem Josefem, a pokud vím tak se z daru osvobozují od zdanění jen obce.

  • A církev matka naše ten majetek náhodou nenakradla od protestantů? Setnout, pověsit, popravit a zabrat majetek. Takhle k tomu mamonu fráterníci přišli.

    Asi se to věřícím těžko čte, ale tak to nějak bylo. Faráři nic v potu tváře nepostavili, jen krást uměli a umí skvěle. I dneska.

    Ale já jsem nevěřící, takže mám emoce opačného druhu než Palínek. 

  • KIMCID

    PŘESNĚ 16 TISÍC

  • Od ůstavního soudu nic dobrého nečekejte. Než začla ta fraška darování církvím. Byl předseda soudu pozván do vatikánu aby líbal papežovi prsten. je cena přemrštěná a jak by byli potom finančně ohodnoceny ti co to podpořili. Tak je to.

  • Stačí vám zřejmě málo, nevím, kde se ztratilo, spíš ukradlo víc peněz, kolik životů a trápení rodin.😍

  • KIMCID

    mě stačí ta co by prošetřila proč dal Havel 16.tis. kauz majetkového vyrovnání amnestii

  • Ano, založit komisi a zmapovat okrádání lidu komunistickým režimem a vymáhat tyto dluhy po všech komunistech. Co to byla třeba měnová reforma v roce 1953? československo byl velmi vyspělý průmyslový stát ale za 5 let prohospodařil vše, co nakradl a tak musela přijít měnová reforma. Kdo založí tuto komisi odborníků ? 

  • Je příznačné, že "Nesesmilníš" a "Nepožádáš" jste vynechal. Co dodat.

  • Nelze si nevzpomenout: „Čeho se to domýšlíte, Antoníne,“ odpověděl kanovník, „nemám ďábla a ďábel nemá vidlí.“. (Rozmarné léto, Vladimír Vančura, Fortuna Libri 2015.)

    Obvykle zde píšete, že Bůh není ten vousatý dědeček v županu. Potom je váš popis ďábla projevem podivné, i když nepřekvapující, myšlenkové inkonsistence. 

  • Jak by asi dopadl rozkol Jugoslavie bez tohoto zasahu ? To by byla genosida.

  • A kdo ten tunel udelal ? Jestli mi nekdo neco ukradl a potom mi to vrati, nevim proc mam za to zaplatit.

  • KIMCID

    komunisti měli v církvích velký vzor.Oblbnout ,okrást a nehodící se zlikvidovat.Přesně jako katolíci

  • Heslo katolické církve zní Miluj svého bližního a když můžeš tak lupni třeba o majetek.To je celá Katolická církev

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit