Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Otázka na Rádio Jerevan: „Co by se stalo, kdyby byl místo Kennedyho zavražděn Chruščov?”
    Odpověď: „Můžeme říci pouze to, že Onassis by si pak nevzal vdovu po Kennedym. *15* *15* *15* *15*
  • Otázka na Rádio Jerevan: „Je v SSSR dovoleno číst romány Alexandra Solženicina?”
    Odpověď: „V principu ano, ale musíte umět anglicky nebo německy.” *15* *15*
  • Do SSSR má přijet na návštěvu prezident USA. Četa uklízečů pod dohledem druhého tajemníka ÚV KSSS gruntuje přistávací dráhu na letišti Serementěvo. Vtom onen tajemník zahlédne Váňu Kolobuchova, kterak zametá spadané listí. Zavolá si ho k sobě a praví: „Milý Váňo, rozhodl jsem se, že budeš zastupovat pracující inteligenci při rozhovoru s americkým prezidentem. Určitě ti bude dávat všetečné otázky. Tedy, když se tě bude ptát, co máš za zaměstnání, řekneš, že jsi bezpečnostní technik přistávací dráhy. Potom se tě určitě zeptá, kolik za to bereš a ty mu řekneš, že deset tisíc rublů. Možná ho bude zajímat, co si za takový měsíční plat můžeš koupit. Odpovíš, že nejnovější model českého motocyklu Jawa. Jasně?”
    Přiletí americký prezident, vystoupí z letadla a koho nevidí, Váňu Kolobuchova, typického představitele sovětské pracující inteligence. Ihned k němu zamíří a ptá se: „Hello! Co ty máš za zaměstnání?”
    „Já jsem bezpečnostní technik přistávací dráhy!”
    „Well! A co ty za tuto odpovědnou práci bereš měsíčně?”
    „Deset tisíc rublů!”
    „Oh good! A co si tak za to můžeš koupit?”
    „Nejnovější model českého motocyklu Jawa. Ale copak jsem blb ?! Když si ještě sto rublíků přidám, můžu si koupit ušanku a flašku vodky!” *15* *15* *15*
  • Stalin postrádá fajfku, Berija zatýká. Za chvíli volá Stalin, že fajfku už nalezl. Berija: „To je škoda, zatkli jsme dvě stě lidí a všichni kromě jednoho se už ke krádeži přiznali.”
    „Kromě jednoho? Pokračujte ve výslechu!” *15* *15* *15*
  • Obyvatelé poloostrova v Černém moři jsou zklamáni. Prosperita slíbená Moskvou po připojení k Rusku se nedostavila, turisté nejezdí, ceny vzrostly, ale platy ani důchody se nezvýšily. Lidé se začínají bouřit.

    A tak museli nastoupit „Gliwice“. Tehdy v srpnu 1939 Němci zinscenovali přepadení radiostanice v tenkrát německém Gleiwitzu (nyní polské Gliwice) a obvinili z něj Poláky. A nyní pro změnu Rusové zadrželi na Krymu údajně ukrajinské záškodníky. Koneckonců s tím mají zkušenosti, protože v listopadu 1939 začalo dělostřelectvo Rudé armády ostřelovat vlastní pozice, což se stalo záminkou k tzv. Zimní válce a ruskému útoku na Finsko.

    Nejpravděpodobnější však je typická putinovská taktika odvedení pozornosti od skutečných problémů k těm uměle vyvolaným, varování před domnělým nepřítelem a případné zdůvodnění agrese proti sousedovi. Není ovšem v zájmu Ukrajinců podnikat takové akce. Navíc jsou ruské stížnosti směšné, protože z hlediska mezinárodního práva je Krym stále součástí Ukrajiny. Pravdou také je že teroristy vysílá na území Ukrajiny Rusko.

    Situace na Krymu není ideální a tamní obyvatelé čekali od připojení k Rusku více. Ostatně v krizi je celé Rusko, jeho ekonomika upadá už druhý rok po sobě a například v lednu prodej aut meziročně klesl o 17%. Obyvatelé Krymu si stěžují, že z platů se dají tak akorát koupit potraviny, na oblečení peníze nezbývají, a vyjít s důchody, které v průměru činí tři tisíce korun měsíčně při cenách srovnatelnými s našimi, zkrátka nelze. Stížnosti Rusů na nízké platy učitelů (cca 5000 Kč měsíčně) nebo mizerné penze premiér Dmitrij Medveděv odbývá jednoduše, peníze nemáme, musíte vydržet.
    Ukazuje se, že Putin nepřevedl žádný zázrak, akorát v jeho éře strmě stoupla cena ropy a on mohl více utrácet. Nyní však, když se její cena potácí kolem padesáti dolarů za barel, zázrak skončil a zjišťuje se, že král je nahý. Rusko je v podstatě rozvojovou zemí závislou na vývozu surovin.
  • Otázka na Rádio Jerevan: „Může Volha vyvinout rychlost 100 kilometrů za hodinu?”
    Odpověď: „Ano, pokud ji pustíte z vrcholu Araratu.” *15* *15* *15*
  • ===== Jo už to má za sebou, tak to sorry, šťastná to žena.
  • Jde ruský Ivan kolem bažiny a vidí, na kameni sedí hnusná bradavičnatá ropucha a volá na něho tenkým hláskem: „Ivane, polib mne, stane se ze mne krásná carevna.”
    Ivan se zamyslí, zavře oči a tu hnusnou, bradavičnatou ropuchu políbí... A ta mu řekne tenkým hláskem: „Cha, cha, cha, já nejsem žádná krásná carevna, já jsem teplý žabák Fjodor!” *15* *15* *15* *15*
  • Stalin chce uctít Puškina památníkem.
    První návrh - Puškin čte dílo Byrona. Ideologicky nepřípustné.
    Návrh druhý - Puškin čte dílo Stalina. Historicky nesouhlasí.
    Vítězí návrh třetí - Stalin čte díla Stalina. *15* *15* *15* *15* *15* *15*
  • Ještě něco z dopisu Putina poslancům EP.
    ..... Zadruhé jsme aktivovali systém osobní ochrany jeho excelence tureckého prezidenta Recepa Tayipa Erdogana. Pan prezident dlouhou dobu stál na druhé straně politické šachovnice a americkými zpravodajskými službami zinscenovaný pokus o převrat v Turecku naznačil, že s ním již jeho spojenci nepočítají. Ačkoli bezprostředně po potlačení převratu hrozil masakr na muslimy a křesťany, postupným vyjasňováním pozic jsme dospěli k obratu pozic pana prezidenta. V konečném důsledku se změna jeho zahraničně-politické orientace projeví pozitivně ve prospěch Turecka a jeho lidu. Zatřetí jsme zahájili manévry na Krymu v uplynulých dnech, kdy jsme se chystali na případné odražení útoku na Ruskou federaci. Upozorňujeme vás na morální hazard obranné aliance, kterou tvoří vaše země. Ruská federace je sdružením národů mnoha náboženství a všechny naše národy a náboženství si přejí mír. Ve funkci ruského prezidenta jsem zároveň ochráncem pravoslaví. Na základě všech proroctví, která byla v minulosti učiněna, vám garantuji, že Ruská federace požívá plné Boží ochrany a nebude nikým zničena, ani ohrožena. Vladimir Vladimirovič Putin v. r.“

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit