Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Máte pravdu o tom žádná. Ja mam dva kluky a taky jsme se připravovali na různé věci. Prošel jsem si dvěmi pracemi. Vím jak tomu klukovi asi je. Nevím odkud jste ale u nás na Ostravsku je se vším problém. Moje máma v důchodovém věku bere vdovsky důchod 1000 svůj 8000 a příspěvek na bydlení (rpg) má nájem 11000,- tolikrat jsem s ní byl na uřadech a my "belosi" nemáme nárok. Ja bych to zhodnotil a upravil že průměrný plat je tak 15000,- no a jak přijde euro tak to snad polovinu Čechů položí.
  • To je relativní, někdo "vystačí" s 10 000 na měsíc, někomu nestačí ani 80 000. To je hodně individuální, případ od případu, místa pobytu, bydlení v nájmu/vlastním, velikosti domácnosti, skutečných nebo nutných nákladů na živobytí atd. A zejména potom o "umění hospodařit neboli držet kasu".
    Mě by např. zajímalo, jak a podle čeho je spočítáno tzv. životní minimum 3.410,-Kč (pro 1 osobu) !? To mi přijde hodně málo - a pokud to trochu sleduji, už se léta neměnilo. Jako např. donedávna i důchody. Argument typu "měli jste si více našetřit nebo vydělávat" (?!), je hloupý. Nejhorší je, když se člověk stane neočekávaně "obětí" systémových změn (historicky po r. 1948, 1989). Vy se na něco celý život připravujete, systém je pevně dán a najednou bác, všechno je jinak. Co s tím máte sám jako udělat ? To je jako když přejedete autem odbočku, jiná není - a už reálně bohužel jedete úplně jinam, než jste původně měli. Sranda bude, až se přijme Euro. Ceny se istě zvýší, platy se třeba zvýší, důchody i dávky se možná zvýší - ale (i dlouholeté) úspory v korunách budou najednou úplné howno (při "přepočtení" kurzem měn Euro/Kč), doslova.
    Ale to je už jiná kauza.
  • Jde vidět že o tom víte prd. Jsem Ostravak do Nošovic je to celkem daleko navíc pokud vám říkají něco agentury tak to není žádná výhra plno lidí dělá přes agenturu a vydělají si kolem 12tisic. Navic pan práci má to jste tak hloupá nebo neumíte číst?
  • Do nošovic to není zase tak daleko. Tam ten průměrný plat dostane. Mi ho nabídli.
    Jenomže to je práce u pásu, nic pro pana podnikatele.
  • Tak s tímto nelze, než plně souhlasit. Jak píšu výše - jde tu hlavně o osobní zodpověnost každého, a to velkou zodpovědnost. Na to se ale dneska až moc často tzv. nehraje a nějak se bohužel zapomíná, že člověk má svá práva, ale taktéž současně i řadu povinností. Které je třeba plnit - mnohdy i tzv. za každou cenu, bez debaty a váhání "jak jenom s tím pohodlně vyjebat". Takový je život, ten se nesmí flákat ...
  • Je to samozřejmě dost smutné ale prostě reagoval pozdě. Nevím co od politiků čekal, že mu daj 300 000 ať zalepí svoje dluhy, tak to bohužel nefunguje, jelikož reálně někde dluží velké prachy někomu a to žádná politická moc nepozastaví. Opravdu mu nejlép poradili babišovci ať si nechá vše vzít jelikož je to nejschůdnejší cesta jak se dluhů zbavit v jeho případě. Hypotéka je fajn, ale asi nebyla tak velká je z ostravska a ruku na srdce, nemovitosti tam nejsou zrovna drahé. Nemovitosti se měl zbavit jako první, kdy už věděl, že to nejspíš nedá. tím by se zbavi hypotéky a možná i dostal něco zpět z toho co už za hypotéku splatil. Pokud mu někdo dluží prachy jako firma, tak může podat návrh na isolvenci a to ve valné většině funguje dobře, jenom to chce čas bohužel třeba i rok nebo víc, ale pokud ty prachy ten prevít někde má, tak je prostě dostane zpět i s úroky. Začít podnikat ve velkém není moc chytré, když člověk nemá peníze, kterýma by to podložil.
  • Nemyslel, jsem že fňuká ohledně podnikání, ale chlap který chce spáchat sebevraždu když se mu v životě nezadařilo a má ženu a děcko je u mě podlá fňukna, mám dva malé kluky a nedovedu si představit, že bych se dostal do finančních potíží a nechal je na světě samotné s maminkou i kdybych si měl najít tři zaměstnání. Nemá právo si házet mašli, má rodinu o kterou by se měl postarat.
  • Když dlužíte tak vám nemovitost nedovolí prodat. Pokud máte dvě práce tak co víc chcete? Dávky dostanete max když nemáte žádný příjem nebo jste cikán. Je tam psáno že pracoval už při škole. Jste tak natvrdli nebo nemáte co dělat a takovyma kecama co tu někteří vypouští žijete. Pokud někomu přijde mateřská 8tisic hodně místo klasického příjmu tak klobouk dolů. Tahle situace může potkat každého a věřte že vám nikdo nepomuze
  • Prodám nebo podle možností rychle "odkloním". Je vždy třeba myslet na svá vlastní tzv. zadní kolečka. Ne jen sedět a čučet, jak se to vyřeší (snad ?) nějak samo. Samo byl francký kupec, říkával mů fotr ... *2*
  • Asi mel velke oci, ale jestli je pravda ze ho polozila nejaka nezaplacena faktura!!! tak je videt jak banky atd... se chovaji k lidem kteri se snazily svoje dluhy platit,kdyz se postizeny domaha svych penez tak je nato kratkej!!! ale kdyz zacne dluzit tak ho voskubou co to de!!!

    Na druhou stranu se plnejma hrastma rozhazuji socialni davky, proste dokud clovek nepadne uplne na drzku tak mu malo kdy nekdo pomuze!!!

    pak se postavte na vlastni nohy....

    v clanku chybi dost detajlu kolik ze to meli prijem a zaco vsechno utraci.... kdyz mu nesaci 18.000kc mesicne neni to moc ale urcite se stim da prezit
  • Představa dnešních mladých hned "po škole" je práce alespoň "za celostátní průměr a vejš" (cca 27 000 Kč). Trochu drzost, ale běžná realita. A co takhle po škole na rok, dva - a zadarmo "na vojnu" (sloužit vlasti nejčestnějším způsobem, nebo jak byly dříve ty agitační průpovídky). Plány, sny, rodina - nezajímá. Je třeba nejprve splnit své povinnosti.
    V porovnání s těmito "představami" o příjmech je potom 8000 mateřské opravdu víceméně "pakatel". Navíc, dnes si ve 24 letech málokdo (kromě cikánů, těm je to úplně šumák - ti hlavně potřebují "jén dafky") pořizuje deťátko, je jiná doba. Tenhle mladej to holt celkově trochu uspěchal, přepálil a teď se diví, že ve výsledku i prokoučoval - a ve 24, po prvním životním propadáku, navíc jako otec dítěte, myslí sobecky a hloupě na sebevraždu. To brzy !
    No, ve 24 by člověk už měl být dospělý - a především hodně zodpovědný ...
  • V článku se ale uvádí, že někde dělal- snad za průměrný plat na Ostravsku.
    Asi to tady zrovna moc neznáte - ono najít průměrně slušnou práci "ve fabrice" v Ostravě není zase jen tak.
    Samozřemě, můžete (nebo musíte ?!) dělat cokoliv, když jste ve srabu. Takhle to platilo dříve.
    Jenže to se dneska kdekomu, mladým obzvlášť, nijak moc nechce ...
  • Pokud je pro někoho mateřská 8000kč pakatel, tak se nedá nic dělat, ukazuje to jeho poměr k penězům. Vzít si hypotéku umí každý.
    A otravovat s tím ostatní, zase říká něco o charakteru.
    Holt napřed se musí makat, pak příjdou úspěchy.
  • Já vždy žasnu člověk nadělá dluhy a aby okamžitě dřív něž to dojde až k exekutorovi něco řešil to ne, vklídku čeká že se to vyřeší nějak samo, pak jen čtu jak se smutně díval, že mu berou auto, doma elektroniku... ptám se proč neprodal auto sám včas? zrovna tak elektroniku mít dluhy tak rychle prodám co mám ať je splatím a nečekám až budou 10x větší kvůli exekuci....
  • No tak měl jít do té fabriky a neztrácet čas honěním politiků. *16*
  • Tak jo. Jenže každý podnikatel jaksi nemůže dělat výhradně "za love na dřevo". Takže buďte rád, že zrovna u Vás to takhle jde, není to až tak úplně obvyklé. Když zakázku nevezmu, tak mi sice nikdo potom nemůže dlužit, ale jednoduše budu bez práce. Na práci už čekají další zájemci, kteří ji rádi vezmou. Nežiju v Praze, tam si možná lze vybírat. Takže tohle moudro: "lepší žádnej kšeft, než prodělečnej kšeft" jistě ani náhodou neplatí tzv. absolutně ... *3*
  • Souhlas, i s předšlým příspěvkem. Kdo "spadne" do průšvihu - tak honem "s hrušky dolů". Dnešní mladí jsou sice často studovaní možná až příliš), ale nikdo a nikde je asi nenaučili něco o tzv. (samostatném) reálném životě. Mladí jsou často též celkem rozmazlení, rozežraní, arogantní a vše ví nejlépe (fejsbůk tam-fejsbůk sem). To je ale nepezpečná kombinace a stává se, že je následně rychle "život vyučí". Někdy to i dost bolí. Každý byl mladý, ale mě osobně "tvaroval" bolševický režim, který vedle mnoha negativních projevů měl i nějaká ta "výchovná" pozitiva. Taky jsem (většinou) pozorně naslouchal rodičům a starším (nepochybně zkušenějším !) vůbec. Neutrácet zbytečně a rozmařile, nezadlužovat se pro blbosti, neplýtvat, šetřit - a myslet (hlavou). Na co nemám, to si prostě "jen tak" nepořizuji. Ale dneska ? To ne ! My chceme mít standard, nejlépe jako v přiblblém americkém filmu, máme na to právo (!?). Jo, tak právo ?! Chachá, tak s tím ale potom přímo souvisí i právo např. na velké problémy, životní prohry, stres, exekutora atd.
    Co takhle právo na pár facek ? Čím dříve, tím lépe. A intenzivní "školení" o životě. To by se předešlo mnoha budoucím problémům ...
  • Jestli tomu dobře rozumím, tak mladej pán po škole, ještě nic neuměl, jen měl "velké oči".
    Hned chtěl všechno mít. Auto na dluh, barák na hypotéku, elektroniku atd. (to musím mít, bez toho nemůžu žít), až mu dluhy přerostly přes hlavu.
    A že mu třeba někdo nezaplatí, s tím musí podnikatel počítat a na dluh nedávat, nebo brát zálohy. Lepší žádnej kšeft než, prodělečnej kšeft. Já také trochu podnikám a na dluh jsem nikdy nikomu nic nedal. U nás na dluh pouze podáváme ruku a řekneme na shledanou.
    Já jsem "ze selskýho", dělám kšefty je za love "na dřevo". To jsou staletími ověřené sedlácké zkušenosti.
    A kdo ví jak to bylo. Třeba jím odvedená práce byla třeba nekvalitní, proto mu nezaplatili.
    Tož tak. Nebo to si myslel, že mu Babinskej nebo socani jeho dluhy zaplatí? *1* *1* *1*
  • Jde vidět že asi ani jeden z vás neumí pořádně číst. Je napsáno že při práci se snažil podnikat tedy 2práce ne? Asi někde ve fabrice už je a pokud pana někdo připravil o peníze tak úspory měl co víc tam počítat. Nejdřív čtěte a potom kritizujte pohlavek a přes "hubu" by jste tak maximálně zasloužili vy. Bůh ví jak to je.
  • Tak přímo "fňukání" jsem v článku nezaznamenal, jen takové sdělení šílené marnosti a bezmoci osoby - člověka. To jsem před pár lety poznal osobně, i když v jiném případě, takže celkem dobře vím, o čem mluvím. Narazil jsem bohužel na podvodníky, zloděje a gaunery "evropského" formátu, to minimálně. Musel sem se prostě v určitou chvíli hodně zatvrdit a hlavně SÁM bojovat, přišel jsem o většinu iluzí a "hloupých" představ. A to ani dříve jsem nebyl nějaký úplný hlupák. Opakovaná trestní oznámení (kdy Policie ČR taky "nic nemůže"), shánění půjčky (rodina, přátelé, dobří známí - ti se v té situaci správně vybarví), současně advokát, poté soudy, dražba - ta naštěstí (!!!) dopadla v můj prospěch. Ale přístup VŠECH veřejných institucí, úřadů, politiků, tj. státu, které jsem oslovil s prosbou o pomoc nebo radu (obec, magistrát, okresní úřad, politici) bych shrnul slovy: "knížecí rady", jen takové co by kdyby, kde nic tu nic, suma sumárum nic. Kecy, reálný přínos nula. Např. tehdejší poslanec pan Michal Prokop mi na doporučený dopis ani neodpověděl, tímto mu i po těch letech moc děkuji. Nepochybně mi hodně "poradil i pomohl", tenhle tzv. demokraticky zvolený zástupce občanů ! Popravdě se na mě hezky "demokraticky vysra. !
    Možná se do, takovéto (podobné) situace dostane 50% obyvatel ČR - zásadní otázka ale zní: je to tak v pořádku, musí tohle slušný "řadový" občan trpně dál respektovat či snášet ? (byť téměř vždy má i postižený na problému určitou část vlastní viny - jako nepozornost, neznalost, nedůslednost, důvěřivost, hloupost atd.). Tak to sorry, jako ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit