Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID

    Hoax .Mno

  • KIMCID

    Ještě jaksi neřekl co přesně má být navráceno?Pozemky církev neměla,už od roku 1920 a 1947. Penize jaké, kde byly uloženy?(z čeho byly placení flaternici za komunistů?).Kosteli  a kláštery ať si vezmou o ty nikdo nestojí.

  • Proslýchá se, že soudruh xxdef je za to placen z fondů StB. 😍

  • Mně to naopak vůbec nepřipadá hloupé:

    Tu ukradenou stokorunu, kterou mi zloděj vrátí až po padesáti letech jsem mohl mít uloženou v bance a přibývaly by mi tam úroky, nebo jsem ji mohl výhodně investovat, nebo někomu za úroky půjčit...

    P.S. Neměli by tu náhradu platit ze svého komunistické rudé bestie, které tu loupež století provedli? 😠

  • Pan Janák to opakuje zjevně proto, že je to pravdivé a zásadně důležité. Ale jistě se najdou tací, kdo to nepochopí .

  • Z jakého důvodu opakujete pane Janáku svůj dřívější příspěvek? Byť dílčím způsobem upravený. Pochopili jsme jeho původní smysl. 

  • Vy svým příspěvkem rozporuje mé tvrzení? Zvláštní.

  • Církev římskokatolická nabývala majetek v souladu se zákony a zvyklostmi doby. Nejvíce majetku se jí dostalo od těch, kteří do služeb církve vstupovali a jejich rodiny takto zabraňovali přílišnému dělení majetku mezi - tehdy početné - potomstvo. 

    Při vstupu do církve totiž odevzdávali církvi desátý díl svého dědického podílu, který by museli dostat, kdyby do církve nevstoupili. A JEJICH CELIBÁT  BYL ZABEZPEČENÍM, ABY SE TEN MAJETEK NEMUSEL DĚLIT MEZI JEJICH POTOMKY, POTAŽMO NEPŘIPADL VDOVÁM.

    Ať už v polnostech, lesích, či finančním vyrovnání. 

    Tím byl i zabezpečen jejich život v církvi, včetně zajištění ubytování, ošacení a pod.

    Zapomínáte, že lidé v církvi působící - nejen kněží - byli často jedinými znalými písma a matematiky, vykonávali pro lidi ve své farnosti nejen vedení matrik, ale i právnické zastoupení svých oveček před světskými soudy (byli znalci církevního práva, ze kterého "světské" dlouhou dobu vycházelo a toto kopírovalo - ostatně až do Code Napoleon a z něho odvozeného paragrafového světského práva v 18.-19.století). 

    Kláštery byly i špitály pro široké okolí -  a že v té době zdravotní pojištění bylo věcí neznámou...

    Čili - SVŮJ MAJETEK CÍRKEV ZÍSKÁVALA V SOULADU SE ZÁKONY A ZVYKLOSTMI SVÉ DOBY!

  • Věc názoru a názorového spektra, ve kterém se jeden každý z nás pohybuje...

  • KIMCID

    Přesně?

  • KIMCID

    V tom případě jste Hoax

  • KIMCID

    Když ti dějiny neznáš tak je nepoužívej

  • Jako k Vám - do Ulice politických vězňů, naproti Hlavní poště?

  • ... a najednou jsou Vaši spojenci "němečtí kapitalisti"...

    V nálepkování jste "Mistr" - jen co je pravda!

  • "HOAX" je u mne jen jiné slovo pro "pitomost"

    Užívám jej, protože je kratší...

  • A toho svého "oblíbence" Hitlera už nevíte, kam byste nacpal, že...

  • ... nejen stáťáci - ale i další slouhové bolševického režimu 1948 - 89...

  • Tvl. - vy jste asi ten nejspravedlivější ze spravedlivých...

  • Vy byste toho Vašeho "oblíbence" Hitlera nacpal i do Vatikánu, že... 

  • hitlerova katolická církev a fotky heilujících biskupů katolická církev je kolaborant s nacisty a vydávání jim jakéhokoliv majetku je zločin proti lidskosti a proti obětem druhé světové války,

    Mají jít za mříže ti, kteří schválili předražení církevních restitucí o 54 miliard?

    http://www.novarepublika.cz/2018/06/maji-jit-za-mrize-ti-kteri-schvalili.html

    KATOLICKÁ HISTORIE STÁLE ŽIVÁ Fotografie: Hitlerovi služebníci http://www.blisty.cz/art/66298.html

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit