Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hlavně že jim nebylo proti srsti vozit na Slovensko české učitele za první republiky. Tenkrát jim čeština nevadila. Ostatně i základy spisovné slovenštiny jim v době obrozenců dávali do kupy češi. Teď se budou tvářit, že se je televize snaží ysíláním českých programů počešťovat *1* *1* *1*
  • Ale kdo by tady pak umejval veřejné záchodky?? *2* *2*
  • Čobolům už z toho nacionalismu "hrabe". *2* *2* *16*
  • a co třeba česko slovensko má talent tam nevadí slovenština ? zase si necháme s**
    at na hlavu jo ? jak jinak
  • Bavoři a Sasové mají samostatný stát. Ale jsou ve společné federaci s názvem Bundes republik Deutschland. To jem my jsme se rozdělili.
    Přitom mezi Bavorským a Saským dialektem je možná větší rozdíl než mezi češtinou a slovenštinou. *1* *1*
  • Absurdní je slovenština není samostatným jazykem, ale dialektem češtiny, nebo naopak,jak kdo chce. Stejně tak jsme se Slováky jeden národ. Alespoň dle Palackého. Toto dvoustátí je produktem Štůrova nacionalizmu.Umí si někdo představit, že by si Sasové, nebo např. Bavoři vyhlásili samostatný stát?
  • Tak proc ne?Kdyz si hlupaci postavili takovy zakon ...... To treaba v Ceskem Tesine jdo zas do zadku polakum.Nazvy ulic vypisiji cesky i polsky.Tuhle se to bande z polska nelibilo tabulky v polstine musely byt jeste hezci.Zduraznuji je to na ceské strane a platime to my vsichni.Takze vsichni ve svete kopou polaky pro jejich vlezlost chamtivost a podrazactvi do zadku jen tady se jim podkuruje.
  • Na sráž!
  • S tím nacionalismem to Slováci dotáhnou daleko ! Já jsem z té generace, která byla na slovenštinu zvyklá, ve zprávách se střídala čeština a slovenština a ty pondělní televizní přenosy ze slovenských divadel byly vynikajíci a i kontakty mezi Čechy a Slováky byly častější. Také jsem leccos přečetl ve slovenštině. A tak mi nevadí když někdo mluví slovensky. Naopak mi vadilo, že Husák se snažil mluvit česky a byla z toho jakási "českoslovenština". Asi je to dáno určitým komplexem Slováků, protože spisovná slovenština se začala formovat někdy před sto lety. Předtím se tam mluvilo maďarsky. A zlí jazykové dokonce tvrdí, že Slováci jsou Maďaři, kteří se nedokázali naučit maďarsky.
  • No ono stačí (a mě to fakt štve), že na každém výrobku je český a slovenský nápis ... :-)
  • Hlavně že u nás na kdejaké televizi jsou slovenští moderátoři. Paka slovenský ať si táhnou domů a tam ať se předvedou. Nemusí zde brát lidem dobře placená místa. *11* *16* *12*
  • Když se takhle čobolové chovají, tak pro vstup do ČR bych jim zavedl přezkoušení z češtiny, tvrdě zakázal u nás pracovat. To samo pro ÚK a hlavně slovenské cigány bych jim vrátil na Slovensko.
  • Slovenský právní řád je více nacionalistický, než sám Slota. Naši "bratia" zapomněli na pondělní večery divadelních představení, které byly vždy ve slovenštině. Na oplátku bychom měli vyžadovat od všech Slováků žijících a pracujících u nás, aby plynule a spisovně mluvili češtinou, pokud pracují ve veřejných službách. A když ne, hybaj domů. Kdyby tomu tak bylo, jistě by nebylo Slovákům mile, jaké dopady by to mělo na vlastní lidi Toto je ukázka toho, jaké zrůdné zákony jsou schopni jak sovenští, tak naši politici vymýšlet a uvádět do života jako něco, co nám, lidem "pomáhá."
  • Tak je to správně - u nás bychom takový zákon potřebovali taky!
  • Hlavně že by chtěli na ZBOŽÍ A VÝROBKY POUŽÍVAT ZNÁMKU MADE IN CZECHOSLOVAKIA. To mi rozum nebere.
  • Co k tomu dodat\? Jedině, že Slováci mají debilní nacionalistické zákony a předpisy a jsem zvědav, kdy u nás v televiozi zakážou slovenštinu. *10*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit