Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Statistická data jsou získávána především proto, aby se s nimi dalo účelově žonglovat.
  • Alenko, není podnikatel jako podnikatel.
    Proč dostávají někteří podnikatelé EU dotace? To jsou peníze nás všech,
    My tak někomu sponzorujeme jeho firmu ale zisk už je čistě jeho.
    Podnikat se má za vlastní peníze. Stop dotacím pro soukromníky.
    Tvoje argumenty s dovolenou jsou také směšné. Šéf si volno udělá kdy chce.

    Podobný podvod je zdravotní pojištění. Měsíčně povinně platíme do společného koláče.
    Jenže někdo je emocný pořád a zobe z něj pravidelně. Druhý je zdráv a nezobe z něj vůbec. Takže ten druhý z toho nic nemá. Jen platí jiné. A to je v tržní společnosti nesmysl. Mám platit za službu. Jenže platím a nic z toho nemám.
    • Jo a ještě jedna věc... sociální pojištění-zdravotní pojištění u OSVČnení nákladovou položkou.. tzn že je ještě zdaněna daní z příjmů.. což u zaměstnanců není.
    • Jsem OSVČ, zabývající se realizací a údržbou zeleně... Tuto živnost dělám 24 let. Do teď jsem nedostala ani korunu dotace, Nemarodím, neměla jsem žádnou dovolenou a počítám s tím, že budu muset pracovat, na rozdíl od zaměstnanců, co se budu moci pohybovat... žádné růžové-podnikatelské a uživatelské vyhlídky... Na dotace v mé branži dosáhne velmi často a pouze ten, kdo má udržitelnost této práce více jak 5tiletou.Musíte mít na o smlouvu... Tzn., že městská/státní/ firma, která má tyto možnosti si koupí třeba sekačku za kterou já dám 500 000kč bez DPH, ona ji koupí v rozmezí50-100tisíc kč... Podotýkám že odvádím hodně na DPH a dalších poplatcích/spotřební daně/ nemalé částky. V městské firmě pak dochází k dalším únikům financí a to jsou úplatky firem třeba členům v dozorčí radě městské firmy, které se snaží danou techniku dodat. Vím to prokazatelně,že v našem městě tyto úplatky běžně běží. od dealerů.. všichni jsou spokojeni.. jeden prodá techniku, druhý dostane úplatek, kde je spravedlnost? ..Peníze-úplatky jsou zdaněné.. tedy čisté... skrz reklamu třeba.. Je to legrační, jak jeden krajský radní prý přijal úplatek za nákup mechanizace pro kraj... je soud.. Dnes se to šine v právní bitvě dvou posudků, jestli způsobil škodu...jeho soudruzi, kteří dále vládnou na kraji říkají a mají odborný posudek, že nezpůsobil.. Tak jak to asi dopadne...?Já odevzdám daně a stát je přerozdělí tak, že mi vytvoří konkurenci, které se konkurovat nedá, protože mají úplně jiné vstupní podmínky.. A s tím, že šéf si udělá volno, kdy chce.. je tak zavádějící a hloupě zjednodušující.... před 10 ti lety jsem měla dva zaměstnance... Když jsem s nimi nebyla na pracovišti .. zařizovala jsem další zakázku, tak jejich výkon klesal skoro na polovinu.. Když jsem to s nimi probírala tak začali střídavě marodit...Bolest zad...když to trochu propracujete, tak bolest zadje těžko zjistitelná. Jednoho zaměstnance jsem v době neschopenky/bolest zad/ přistihla, jak doma poráží čuníka.. jela jsem náhodou kolem.. Jak jsem byla nakonec ráda, když jsem s nimi rozvázala pracovní poměr. Já jsem zařizovala, pracovala a pouze přispívala na jejich marodění. Takže to shrnu... Měla jsem zaměstnance, více starostí, více práce a méně peněz.. Pracuji sama a mám klid.. ale je to pouze na přežívání ne na rozvoj firmy. Nedokážu třeba brát lidi z pracáku, na které mi pracák dá pod dobu asi 8mi měsíců dotace v objemu 75% jejich mzdy/necelých 11000kč/... s tím, že budu tento systém zneužívat... někteří mí kolegové to dělají.. Mají je pouze po dobu trvání dotace a pak je pošlou zpět na pracák.. to mi připadne špatně.. jenže stát... potažmo politik chce být hodnocen pozitivně tak nad tím zavírají oči... a podporují a podporují.. a to je jádrem veškerého průšvihu... stát.. potažmo politici by měli dávat pouze rámec pravidel, které jsou neměnné a neohýbají se podle toho, jestli je u moci pravice nebo levice.. Jinak je systém nepřehledný a a zneužitelný.. komu to vyhovuje nejvíce? Co myslíš..Gemo!
    • Jsi trochu rozpolcen... Na jednu stranu píšeš o tom, že by podnikatelé neměli dostávat dotace, na druhé straně píšeš o společném koláči....A rád mluvíš a myslíš za druhé.. asi bys to tak dělal,kdybys byl. ale mohu Tě ubezpečit, že bys dlouho nebyl, podnikatelem.
      K dotacím... obecně jsem proti dotacím... Babiš mluví o tom, že chce, aby měli všichni stejné výchozí podmínky. Ale jak mají stejné výchozí podmínky např dva penziony vedle sebe, když jeden byl postaven za dotace a druhý "za vlastní?"U Mělníka je jeden bývalý agrochemický podnik, který, když fungoval samostatně, tak zde probíhaly kontroly velmi drsně a ve všem... dnes to má Babiš a kontroly probíhají od stolu... a pohoda. Tak jaké sjednocování podmínek.. Vidím pouze to, že dotace slouží politikům a jejich známým.-. Dotace by byly spravedlivé, kdyby je dostali všichni.,.Ale to nejde.To by postrádalo logiku.. To by na některé zbylo hodně málo..Rozdávat peníze všem.. takhle je rozdají sobě.. jak?... mají jednoznačně časový a personální náskok...Takhle je dostávají jen někteří/ solární tunel/..Jsou to politici, jejich známí.. Když jsme u těch politiků, tak mě napadá, že ty jejich investiční pobídky jsou pouze rozprodávání republiky...kde pak často v těchto zahraničních firmách, ve vedení, zasedají bývalí politici Viz Tvrdík..Neúspěšný manažer letiště v Praze a politik. .Politik potřebuje v první řadě naplnit svůj spotřební koš... a pak možná zbude na další projekty ... .. třeba v sociální sféře.... Stát.. potažmo EU vybere peníze a ty se pak přerozdělí.. část těch peněz se ztratí v přerozdělovací síti, část peněz, protože dotační projekt je hodně složitý, spolknou firmy, které tyto projekty na zakázku píší. Pokud to sleduješ, tak oligarchizace podnikatelského prostředí v naší zemi se docela rozjíždí/ i skrze dotace/ a co se týká podnikání, tak zde nakonec bude pár velkých hráčů, kteří si ten pomyslný koláč mezi sebou rozkrájí..
  • Co k tomu dodat.

    NA TISCALI SE OBJEVIL NOVINÁŘ.

    Zcela vyjímečně jsem se mrkl jestli to není jen nějaký chvilkový přelud, ale dle článků bych řekl že je to skoro fata morgána...... Pravda záběr široký, ale članky čtivé a poučné.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit