Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tady v těch verších se píše že obraz Boha a podobenství Boha je člověk, muž a žena, Bůh tedy není jenom mužem, ale je i ženou, není jenom Otcem ale je i Matkou:

     Genezis 1

    26 Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé
    podobenství našeho, a ať panují ..

    27 I stvořil Bůh člověka k obrazu svému, k obrazu Božímu
    stvořil jej, muže a ženu stvořil je.


    Bůh se ke své mateřskosti přiznává na několika místech Bible. Izaíáš 66/10-14, Lukáš 13/34 atd.

    • David77

      🙂 Zajímavý konstrukt.

      (ehm... tím Lukášem 13:34 máte na mysli co? Že je boží Syn taky nejen otcem, ale i slepicí?!)

      No, když už bazírujete na doslovnosti tím, že Bohu přisuzujete určitou dvojpohlavnost, zajímalo by mě jak se vypořádáte s těmito citáty...

      Ezechiel 23.kapitola

      "I stalo se ke mně slovo Hospodinovo: "Lidský synu, dvě ženy byla dcerami jedné matky. Smilnily v Egyptě, smilnily od svého mládí. Tam byla mačkána jejich ňadra a ohmatávány jejich panenské bradavky. Starší se jmenovala Ohola a její sestra Oholíba. Byly mé a rodily syny a dcery. Jménem Ohola je míněno Samaří, Oholíba je Jeruzalém. Ohola smilnila; místo aby zůstala má, vášnivě se oddávala svým milencům, blízkým Asyřanům, . . ." (atd.)

      a co třeba slova apoštola Pavla v 2. dopise do Tesaloniky, kap.2., verš 7.

      " ač jsme mohli jako Kristovi poslové dát najevo svou důležitost, byli jsme mezi vámi laskaví, jako když matka chová své děti."


      • K tomu Ezechiel 23. patří jako když toto: 1. Korintským 6

        Tělo však nepatří smilstvu, ale Pánu a Pán
        tělu.

        14 Bůh vzkřísil Pána - vzkřísí svou mocí i nás!

        15 Nevíte, že vaše těla jsou Kristovými údy? Vezmu tedy údy
        Kristovy a učiním je údy nevěstky? V žádném případě!

        16 Anebo nevíte, že kdo se spojuje s nevěstkou, je s ní jedno
        tělo? Vždyť Písmo říká: "Ti dva budou jedno tělo."

        17 Kdo se však spojuje s Pánem, je s ním jeden duch.

        18 Utíkejte před smilstvem! Každý hřích, který člověk udělá, je
        mimo tělo; kdo však smilní, hřeší proti vlastnímu tělu.

        19 Anebo nevíte, že vaše tělo je chrámem Ducha Svatého ve vás,
        kterého máte od Boha, a nejste sami svoji?

        20 Byli jste přece koupeni za velikou cenu. Oslavujte tedy
        Boha svým tělem i svým duchem, což obojí je Boží.

        Ja osobně mám ráda i tyto verše:

        Jeremiáš 31

        31 Aj, dnové jdou, dí Hospodin, v nichž učiním s domem
        Izraelským a s domem Judským smlouvu novou.32 Ne takovou smlouvu, jakouž jsem učinil s otci jejich v ten
        den, v kterýž jsem je ujal za ruku jejich, abych je vyvedl z
        země Egyptské. Kteroužto smlouvu mou oni zrušili, a já abych
        zůstati měl manželem jejich? dí Hospodin.

        33 Ale tatoť jest smlouva, kterouž učiním s domem Izraelským
        po těchto dnech, dí Hospodin: Dám zákon svůj do vnitřnosti
        jejich, a na srdci jejich napíši jej; i budu Bohem jejich, a
        oni budou mým lidem.

        • David77

          Tedy... vážně nevím, proč v reakci na 23.kapitolu Ezekiele citujete z 6.kapitoly 1.Korinťanům.

          Toho Ezekiele jsem uvedl proto, že jsou tam starověký Izrael a Juda popisovány jako nevěrné manželky, a Bůh jako jejich manžel.

          ...

          Jinak, pokud jde o to, kdo je komu podřízen podle Bible, tak ta posloupnost je takto:

          Bůh > Kristus > muž > žena (1.Korinťanům 11:3,4)

          • No a to se tam píše hned navrchu v tom 1.K.6 že tělo patří Pánu a Pán tělu, je to jeden celek i když Pán je tomu tělu hlavou, tak i malíček u nohy je Jeho tělo.

            • David77

              Tam se píše, že křesťan se má vyhýbat smilstvu, resp. cizoložství, protože kdyby cizoložil (s nevěstkou), pak by nebyl částí Kristova těla, ale náležel by k té prostitutce. Vpodstatě by zneuctíval Krista a to co pro nás lidi udělal.

              • Reakce na příspěvek:

                1.Korintským 6/20 "Byli jste přece koupeni za velikou cenu. Oslavujte tedy
                Boha svým tělem i svým duchem, což obojí je Boží."

                Skutky 17/28 "Jím totiž žijeme, hýbeme se a trváme, jak to řekli i
                někteří z vašich básníků: 'Vždyť jsme jeho potomstvo.'

                29 Když tedy jsme Boží potomstvo,.".

                Efezským 5/30 "neboť jsme údy jeho těla, z jeho masa a z jeho kostí."

                • David77

                  Reakce na příspěvek:

                  1.Kor.6:20 ... Proč Pavel mluví o křesťanech jako o údech Kristova těla?

                  - Souvisí s tím např. to co je zapsáno v 1.Kor.12.kapitole a také v Ef.4.kapitole. Pavel tam vysvětluje, že křesťané jsou údy jednoho těla. Že patří k sobě, a navzájem se potřebují. Společně pak tvoří Kristovo tělo. Je to samozřejmě symbolika (1.Kor.12:26 - A jestliže jeden úd trpí, všechny ostatní údy trpí s ním; nebo jestliže je nějaký úd oslavován, všechny ostatní údy se radují s ním.) Kristus už po svém návratu do nebe k Otci nedisponuje lidským tělem. On své tělo obětoval, a vybídl své následovníky aby si tuto jeho oběť každoročně připomínali nekvašeným chlebem při slavnosti Pánovy věčeře (Židům 10:5-10; Lk.22:19)

                  Skutky 17:28,29 ... Proč mluvil Pavel o lidech jako o Božím potomstvu?

                  - Tak, Pavel tehdy využil toho, že atéňané se tak báli aby náhodou nějakého boha nepřehlédli, že postavili oltář i neznámému bohu. A protože o pravém Bohu, bohu židů a následně křesťanů, římané vpodstatě nic nevěděli, začal jim o něm vyprávět. Básně Fainomena od Arata a Hymnu na Dia od Kleanta jsem sice nečetl, ale Pavel o těchto básních zjevně věděl, když o nich mluvil. Antika sice mluví o společných potomcích bohů a lidí (což může dost pravděpodobně být odkaz předpotopních návštěv padlých andělů na Zemi), ale to neznamená, že když je Bůh podstaty nehmotné a člověk podstaty hmotné, že člověk nemůže být nazýván Božím potomstvem.

                  Efezanům 5:30 ... opět ... proč je řečeno, že jsme údy Kristova těla

                  - Znovu... nemíchat jablka a hrušky. Ono... když si tu pasáž přečtete vcelku, už samo o sobě vás to kopne správným směrem... Ef.5:28-33 ... Takto by měli manželé milovat své manželky jako svá vlastní těla. Kdo miluje svou manželku, miluje sebe, neboť nikdo nikdy neměl v nenávisti své vlastní tělo; ale živí je a něžně je chová, stejně jako i KRISTUS něžně chová sbor, protože jsme údy jeho těla. „Proto muž opustí otce a matku a přidrží se své manželky a ti dva se stanou jedním tělem.“ Toto posvátné tajemství je veliké. Mluvím nyní vzhledem ke Kristu a ke sboru. Nicméně ať také každý z vás osobně miluje svou manželku jako sám sebe; naproti tomu manželka by měla mít ke svému manželovi hlubokou úctu.

                  Souvisí s tím i Matouš 28:18-20 ... A Ježíš přistoupil, mluvil k nim a řekl: „Byla mi dána všechna autorita v nebi a na zemi. Jděte proto a čiňte učedníky z lidí všech národů, křtěte je ve jménu Otce a Syna a svatého ducha a vyučujte je, aby zachovávali všechno, co jsem vám přikázal. A pohleďte, já jsem s vámi po všechny dny až do závěru systému věcí.“

                  • Reakce na příspěvek:


                    Ta nehmotnost Boha se asi že zhmotnila Kristem:

                    Jan 1 / 14 A to Slovo se stalo tělem

                    1.Jan 4 / 2 Podle tohoto poznávejte Božího Ducha: každý duch, který
                    vyznává Ježíše Krista přišlého v těle, je z Boha.

                    1.Korintským 12/27 "Vy jste tělo Kristovo, a každý z vás je jedním z jeho údů."


                    • David77

                      Reakce na příspěvek:

                      - tvrzení, že Bůh se zhmotnil prostřednictvím Krista

                      Odpověď: Jestliže člověk celý život tvrdě pracuje rukama, ale svému dítěti zajistí takové vzdělání, které mu zajistí inženýrský titul a lukrativní, výnosné zaměstnání... rodič se touto cestou nestává také inřenýrem. ... K tomu se hodí přihodit odkaz na Kristovo podobenství, ve kterém mluví o Bohu, Izraeli, prorocích a o sobě (Matouš 21:33-41)... Mimoto, citace verše Jan 1:14 není úplná... A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jednorozený Syn, plný milosti a pravdy.

                      - doměnka, že třeba na základě 1.Jana 4:2, lze vyvozovat že i Bůh je současně hmotný

                      Odpověď: ...dovolím si pro tu pasáž užít Kralický překlad... 1.Jana 4:2,3 - Po tomto znejte Ducha Božího: Všeliký duch, kterýž vyznává Jezukrista v těle přišlého, z Boha jest.Ale všeliký duch, kterýž nevyznává Jezukrista v těle přišlého, není z Boha; nýbrž toť jest ten duch antikristův, o kterémž jste slýchali, že přijíti má, a jižť jest nyní na světě. - No, proč to Jan napsal? Důvod vysvětluje už v 2.kapitole svého dopisu, ve verši 22 - Kdo je lhář, ne-li ten, kdo popírá, že Ježíš je KRISTUS? Antikrist je ten, kdo popírá Otce a Syna. - Takže už se tehdy objevovali falešní křesťané, kteří tvrdili že Ježíš nebyl tím slíbeným Mesiášem. Těch teorií falešných křesťanů bylo víc. Někteří např. tvrdili to co popisuje apoštol Pavel v 1.Kor.15:12-19. - Shrnutí... není možné z toho, že Boží Syn se narodil a zemřel na Zemi jako člověk, vyvozovat, že existence Boha je nějak poplatná zákonitostem lidského života.

                      - Kristovi následovníci, kteří jsou např. v 1.Kor.12:27 označeni jako údy Kristova těla...

                      Odpověď: viz má reakce z 11.01.2019 v 18:36

                      • Reakce na příspěvek:

                        Tady je zákonitost toho že existence Boha je nějak poplatná zákonitostem lidského života,  jako vyšitá:

                        1Korintským 3

                        16 Cožpak nevíte, že jste Boží chrám a že Boží Duch přebývá
                        ve vás?

                        17 Jestliže někdo ničí Boží chrám, toho zničí Bůh, neboť Boží
                        chrám je svatý, a to jste vy.

                      • Reakce na příspěvek:

                        I ten nejmenší z bratří,(sestry, matky nevyjímaje) je tělo Kristovo:

                        Matouš 25

                        40 A odpovídaje Král, dí jim: Amen pravím vám: Cožkoli jste
                        činili jednomu z bratří těchto mých nejmenších, mně jste
                        učinili.

                        Jan 17

                        23 Já v nich a ty ve mně, aby byli dokonáni v jedno..


                        • Reakce na příspěvek:

                          A nebo:

                          Matouš 10 / 40 Kdož vás přijímá, mneť přijímá; a kdo mne přijímá,
                          přijímáť toho, kterýž mne poslal.

      • Aha: v 1. dopise do Tesaloniky, kap.2., verš 7.

        Možná to má co dočinění s tím že Duch, hebrejsky RUACH je ženského rodu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit