Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Také jsme se nedávno otázkou jaké krbové kamna nebo jaké topení u nás v novostavbě udělat a nakonec jsme se přeci jen rozhodli jít do té klasicky krbových kamen... Jsme přeci jen doma všichni konzervativní a neradi bychom zkoušeli nějaké nové věci a experimentovali... To pak člověk něco zkusí a vůbec to nevyjde a to my nechceme :-)

  • Dobrý den. Přijde mi dobré zkombinovat ekologické i ekonomické - k tomu mohu doporučit tento článek https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/jakym-palivem-topit--aneb-setrime-za-topeni/

    Může se hodit

  • Jak počítáte správný výkon krbové vložky? jsou na to nějaké tabulky? potřebujeme vytápět velký dům, tak bych to potřeboval vypočítat

    • Nechal jsem si s tím poradit u prodejce. To je ideální. Vybral jsem si českého výrobce krbových vložek, u kterého jsem si potom našel nejbližší prodejce. S vložkou jsem spokojený, protože díky ní vytopím velký dům za pár korun ročně. 

      • A topíte doma teplovzdušnou nebo teplovodní krbovou vložkou? dokázal by i teplovzdušná bez problému vytopit větší dům?

        • Topíme doma teplovodní krbovou vložkou od českého výrobce kvalitních vložek krby-bef .cz Pokud si najdete prodejce, které dohledáte na této jejich stránce, tak tam vám dokáží doporučit potřebný výkon krbové vložky na velikost domu. Pokud se jedná o větší dům, tak se rozhodně vyplatí investice do teplovodní krbové vložky. 

  • Nevím tedy jak je pro Vá ekologické topení dřevem nebo uhlím, ale každý normální člověk přece ví, že to není vůbec udržitelný způsob vytápění. Nicméně my jsme se rozhodli jít také ne úplně čistou cestou a to cestou tepelného čerpadla. Snažíme se ale dělat co jde.

  • Co je a není ekologické není realisticky definováno. Podle stávajících zákonů je ekologické to, co vlastně je neekologické. Vibrace z větrníků ničí drobnou faunu, solární panely jsou prudce jedovaté a kontaminují půdu atd. Nejekologičtější elektřina je z jaderných elektráren, které merkelovci likvidují.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit