Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nestraníci by vůbec neměli být připuštěni k volbám......😯 ani k volbě prezidenta, ani k volbě Sněmovny či Senátu. Nejsou totiž dostatečně ideologicky uvědomělí. Jediní kdo by měli mít právo volby, by byli straníci poněvadž ti jsou na rozdíl od sprostého nestranického plebsu dostatečně ideologicky uvědomělí a vyzrálí. Chceš mít možnost svobodně volit? Tak vstup do nějaké strany......nechceš být v žádné straně? Tak ti demogratycky zakážeme volit a budeš jen tupý nevolník povinen robotovat a platit daně abychom my moudří straničtí paraziti měli z čeho nacpávat své teřichy. Tak je to demogratycké....a teď nestranická h..loto kušuj a koukej makat ať já moudrý straník mám co krást......😉

  • mun.go

    To je problém.

    Výklad termínu "Bez zbytečného odkladu" může být případ od případu různý.

  • mun.go

    a nezmínil jsem Článek 68

    (1) Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.

    (2) Předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů. 

    ...

    5) V ostatních případech prezident republiky jmenuje a odvolává na návrh předsedy vlády ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů.

  • Tak 66,6 procent se mi zdá docela dost. Jestli se nemýlím, jsou to 2/3.

  • Tak 66,6 procent se mi zdá docela dost. Jestli se nemýlím, jsou to 2/3.

  • Pavel.Jegl

    add: Pokud není stanovena lhůta, platí pro státní instituce - a prezident není výjimkou - zásada "jednat
    bez zbytečného odkladu". (Ústavní soud to konstatoval už dříve - při výroku k Lisabonské smlouvě.)

  • Pavel.Jegl

    Pardon, pane Zelený, nerozumím termínu „převážná většina“. To bude asi něco
    jako větší polovina, že? Posuzováno výsledkem voleb a chováním prezidenta krapet
    nadsazené. Ale budiž. 

    Víc mi vrtá hlavou vaše tvrzení, že prezident „má určitá práva, která uplatňuje nad
    všemi občany“. 

    Kladu si otázku, jaká práva nade
    mnou MZ má.

    Z titulu své funkce má právo třeba
    vrátit zákon sněmovně.

    Může mě však vrátit nějaký článek,
    vetovat ho? Může mě povolat do hradní stráže?

    Prezident má práva a povinnosti
    daná ústavou. Nezáleží, kolik procent hlasů získal nebo zda byl zvolen přímo
    či parlamentem.

    V obou případech pro něj platí ústava a všechny další zákony.

  • Děkuji. 🙂

  • Ale příteli, já netrpím žádnou nenávistí vůči M. Zemanovi a vůbec vůči nikomu. Uvádím pouze to, co se mi na jeho chování nelíbí. A přeji mu, až jednou bude účtovat se svým životem, jak věří křesťané, že bude stát před Nejvyšším Soudem, aby tam uspěl. To, že všichni jistým způsobem budeme účtovat se svým životem a prožívat "ráj" nebo "peklo" (jak to nazývají křesťané), podle toho jak jsme se za života chovali, to je věc jiná a z pohledu moderní vědy velice pravděpodobná. Ale to tady neprobírejme.

  • Pavel.Jegl

    Třikrát souhlas.

  • josef.chmela

    Ty máš v té hlavě pěknej maglajs.

  • Ale to vůbec nepopírám. Netvrdím, že "byl u StB", tedy příslušníkem StB, pouze že je veden v seznamu konfidentů, tj. důvěrníků, donašečů StB. Nevím proč je tam uveden a zda vůbec a jaké zprávy tam předával, po tom nepátrám. Kdesi jsem sice četl, že jeho hlášení byla začátkem prosince 1989 skartována, ale že v Moskvě mají kopie. Ale už nevím kde jsem to četl, možná to bylo někde "vlevo dole".😉

    Ale jak už jsem uvedl, nepřeji mu nic zlého, přeji mu, aby v klidu a bez utrpení dožil svá léta zde na zemi a komu osobně ublížil, nechť mu odpustí. Mně osobně nic neudělal a ani jsme se nikdy osobně nesetkali. 🙂

    Pokud jde o fejky, lži, pomluvy a urážky, this is not my cup of tea. Přiznám se však, že někdy používám ironii a to spíš pro pobavení, rozhodně nikoli proto, abych komukoli ublížil. Nezapomínejme však, že to co lze prominout obyčejnému občanovi, to nelze prominout presidentovi republiky, který je symbolem země a podle jeho chování a vystupování na nás hledí svět. Sám jsem se přesvědčil s jakou úctou na nás hleděl svět, když byl presidentem V. Havel a četl jsem v očích lidí "jaká to musí být krásná země když má takového presidenta."

  • Schönen Dank, Herr Jégl, dass Sie mir zustimmen. 🙂

  • Ale já ty volby nezpochybňuji. Skutečnost, že víc jak třetina oprávněných voličů byla líná zvednout zadky a jít hodit do urny lístek neznamená neplatnost výsledku. Jít volit je právo a nikoli povinnost jako tomu bylo za komunismu. Když tenkrát někdo nešel vhodit do urny lístek se jmény osob určenými stranou a vládou (tedy žádná volba, tj. výběr), to byly problémy.

  • mun.go
    Článek 56

    (1) Volba prezidenta republiky se koná tajným hlasováním na základě všeobecného, rovného a přímého volebního práva.

    Článek 62 Prezident republiky

    a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,

  • Pavel.Jegl

    Jawohl, herr Občan 😛

  • ...komoušům platíte taky renty češi, che, che...jo a k paní Merkelové: těžko se mezi čechy najde tak inteligentní a jasnozřivá osobnost, jako je paní Merkelová...nevím, proč máte stále něco proti nám, Němcům. Staletí se od nás učíte a jste na nás závislí politicky, historicky i hospodářsky  a platí to i dnes. Když se budeme my, Němci mít dobře, tak vy také, Češi. Jsme prostě pilní a poctiví a pracovití...che, che, che...

  • josef.chmela

    Tebe manželka asi hodně bije, že?

  • Ať chcete, nebo nechcete- nejsme zodpovědni. Kopanců je spousta, ale ještě jsem neslyšel, aby někdo řekl: "tak za tohle mohu já... " To je zajímavé,- za průšvihy s velikými následky nemůže nikdo... A když už je něco na spadnutí, tak frrrrrr do ciziny, kde jsem nepostižitelný a jedeme dál,- ne?

  • Pavel.Jegl

    Občane,
    o spolupráci neexistuje žádný důkaz
    – aspoň ve svazcích, na které odkazujete.

    Na Miloše Zemana zavedla StB svazek
    (PO), tedy prověřovaná osoba, který změnila na svazek signální
    (S). Z toho nevyplývá, že donášel nebo aktivně spolupracoval. Naopak,
    spíš, že byl podezřelý z nepřátelské činnosti - popsáno tady.

    Jiný svazek dostupný v
    archivu není.

    Může se o tom každý, kdo zabrousí
    na diskusi, přesvědčit.

    Takže šíříte
    nepodložená obvinění, ne fakta.

    Nebo snad máte jiné důkazy? Sem s
    nimi!

    Jinak platí mé varování. Necenzurujeme, ale fejky, lži, pomluvy a urážky neberem! Pěkný den.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit