Přejít na výpis diskuzí

Karel Čapek

OSOBNOST 31.12.2006 
67 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Čapek

    Je velmi těžké pochopit Čapkova díla. Někdo ho má rád někdo ne. Sám Čapek předběhl dobu tím, že dovedl předvídat budoucnost, jak válku, tak komunistický režim. Osobně jsem Čapka pochopil až po několika desetiletích, kdy jsem měl čas si podrobně rozebrat jeho dílo a zamyslet se nad podstatou jeho děl.
    • Re: Čapek

      Myslím si, že Karel Čapek dobu nepředběhl,
      psal svá díla v duchu své doby, ale že my jsme se zatoulali. Obě světové války a celé 20. století důsledně likvidovalo lidský tvůrčí potenciál a zejména pak pokrokovou inteligenci. Měli bychom se již konečně vymanit z ideologií a katechezí a snažit se navrátit k ideálům antiky, renesance, humanismu a secese. Právě naše doba by nás měla donutit k úvahám, jak dál.
  • mato to tu fajn

    mate to tu fajn,strucne zajmave proste super.dik za takovou stranku velmi mi topomaha se ucit.dik cukrlatkoo *4* *5*
  • nesnasim horkou pisem z capka a nemam zavedenej sesit *9* *4* *3* *9*
  • kája

    to je fakt úlet mam referát na čj *13* *9* *9*
  • ja taky pisi referat o karlu capkovi do cj *4* *3* *9* *9* *8* *15* *5* *1*
  • o karlu čapkovi pravě pišu referat do čj (nemam rad pana učitele Karáska!!!) *9*
    • Re:

      Zdravim.
      Potřeboval bych poradit. Dostali jsme ve škole slohovku: O čem by Karel Čapek psal v dnešní době, kdyby žil.
      Může mi někdo poradit, vůbec mě nic nenapadá. Dík *9*
      • Re: Re:

        Karel čapek kdyby žil, by na sto procent psal o přírodě,divadle a chování lidí.
      • Re: Re:

        O čem by Čapek psal dnes? Psát by mohl, ale asi by mu nic nevydali. Psát by ale mohl na Internetu. O čem by psal? Mohl by psát opět o válkách a lidské bídě, o ideologiích a mocenské zvůli, ale možná by to vzdal a psal by o lásce a vztazích, protože řešení vztahů je asi jediná možnost, jak bychom si mohli za těchto podmínek vylešit svůj osud.
      • Re: Re:

        Hlavním motivem Čapka je postoj " člověk proti zkáze". Osobně si myslím, že by určitě nevynechal komunizmus, terorizmus, a současně hegemony.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit