Přejít na výpis diskuzí

Jiří Strach

OSOBNOST 31.12.2006 
75 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pane Strachu, když jsme před nějakým časem odcházely s dcerou z kina, povídám jí, jestlipak bude třetí díl? Ale ten už se tolik nepovede, dodala jsem pesimisticky po špatných zkušenostech od jiných režisérů :-) Načež jsem dostala políček (nedá se přesně popsat) od nějakého anděla s poznámkou v tom smyslu, že přece je to společné dílo jich s Vámi takže to nemůže dopadnout jinak než skvěle!
  • Dobrý den, nevím jestli si pane Jiří Strachu čtete tyto komentáře a zda na ně vůbec odpovídáte ale i tak vám to sem napíšu. Ve filmu Anděl páně2 je chyba. Herodes se nechal vyvraždit spoustu novorozeňat okolo roku 0 protože nechtěl aby ježíš nadále žil. Já ten film anděl páně 2 beru jako že je to jakoby skutečný svět a akorat anděl s čertem přišli na zemi takže když to vezmu podle logiky herodes řekl že byl v očistci 2000 let což by znamenalo že ve filmu je rok 2000 ovšem když je rok 2000 tak proč jsou tam tak nuzné vesnice atd. ? Ani nikdo nema televizi ani nic. Jako herodes byl od své smrti v očistci 2000 let jeho smrt nastala v roce 4 př. n. l. kdy zemřel na selhání ledvin takže je ve flmu rok 1996 což svět vypadal úplně jinak než jste to stvárnil. Chci tímto tedy poukázat na chybu ve vašem filmu a pokud možno bych chtěl i vysvětlení jak k tomu mohlo dojít?
    Děkuji a přeji vám hezký den
  • Pane Strach, ,,ANDĚL PÁNĚ 2"!!! je úžasná pohádka,moc se vám povedla,včera jsem na ni byla v kině v Poděbradech.Moc děkují za sebe a seniory z Poděbrad.Přejeme vám hodně zdravíčka a štěstíčka.A hlavně hodně sponzoru.
    S pozdrravem Marie
  • oprava: nevyhodili
  • Herman je debill a tím pádem i Rex Jiřík, jestli tvrdí, kdo neuznává černoprdelníka, je vůůl! Škoda, do teď jsem si vás docela považoval..
  • A nejdřív stvořil přírodu a zvěř a až za několik tisíců let si vzpoměl na člověka? máte to v tý bibli pomotaný jako v těch vašich palicích, ale proto byly tyhle nesmysly sepsány, aby blbové jako ty plnili kasičku nenažraným pánům a hlavně zkurweným dobytkům, co jen plenili, znásilňovali, zneužívali a dělali vše, jen ne to co je dobré a správné a každej takovej pobožnej pičuss s těmi zvěrstvy mlčky souhlasí! Jednoho takového blba jsem měl v práci dva roky, než s ním vyběhli, protože přesvědčovat nemocné ateisty, či kolegy nebo dokonce i nadřízené, tak to bylo nadrámec a kdyby ho nevihodili, asi bych ho musel sejmout sám, protože takový povrchní trotl, co celý život fetoval a najednou si sobecky myslí že se mu po pár otčenáších smeje hnus z jeho svědomí, tak to né! Také je to můj subjektivní názor, akorát podložen fakty, že bible lže a víra je nesmysl!
  • oprava: ...bůh před 6ooo lety...
  • Zdenku utop se i s krucifixem dobrovolně ty hňupe přiblblej! Jak já bych ty slabomyslné ovce třískal aby se jim rozsvítilo v těch jejich dutých kebulí, ale to je absolutně nemožné! Blbec blbcem zůstane i kdyby ho osvítil sám bůh! Jak může bible tvrdit, že člověka stvořil bůh, když jsou nalézány kosti lidí staré až půl milionu let? Že by bůh tvořil Adama na etapy?!
  • Dobrý den,
    Anděl Páně se mi líbil odjakživa. S mamkou jsme se na první díl dívali pořád a strašně moc jsme se těšili na druhý díl, který byl stejně tak úžasný jako první. Teďka jsem zhlédla váš kriminální seriál Labyrint. Takhle dobrou kriminálku jsem ještě neviděla. Obě dvě série se mi strašně moc líbili. Jste opravdu úžasný režisér.
    *4* *4* *4*
  • Dáda
    Vážený pane Strachu,Váš Anděl páně2 nadchnul nejen mě,ale další 1000 000 obyvatel. Proto jsme se letos rozhodli uspořádat tradiční prvomájový pochod na kopec Děd u Berouna v duchu této pohádky.Srdečně vás tímto zveme k účasti s celou rodinou.Nebudete litovat.Sraz účastníků je v 10.00 na Lýsku u Hudlic.Pořadatel je spolek Náš domov Otročiněves.Těšíme se na vás.
  • Milá Zuzano, každý máme subjektivně nastavené hranice asi někde jinde. Nemám nic proti tomu si udělat legraci sám ze sebe a nás běžných věřících, hříšných a nedokonalých lidí. I já rád se zasměji tomu co je vtipné, ale u tohoto filmu to vážně nešlo a vzpomínka na něj je pro mne jen smutným důkazem povrchnosti a všudypřítomné relativizace typické pro naši moderní dobu. Je správné poukazovat humorem na to co je v jakékoli společnosti vnímáno jako nešvar či neřád, ale pokud věříte a uctíváte Boha jako nejvýše dokonalého, milujícího a nás všechny přesahujícího Boha stvořitele, tak by ani ve Vaší víře neměl být prostor pro karikaturu někoho takového. Nemyslíte?
  • Vazeny pan reziser,
    na Vasu novu rozpravku Andel Pane 2 sme s prijatelom boli hned prvy den po premiere. Boli sme nadseni :-) Krasny pribeh, nadherny humor (som veriaca, ale Vas humor je krasny, pohladi a co je dolezite neuraza!), krasna sceneria... uzasny Petronel i Urias, ale i ostatne postavy. Klobuk dole, len zriedka druhy diel prekona prvy. Vas pribeh naladil nadherne na Vianoce. Dakujem.
    Teraz bola u nas na navsteve mamka a ja som bola rada, ze film este stale davaju v kinach a tak som ju nan vzala. Bolo prijemne ho vidiet opat a vidiet, ze sa paci mamke i kamaratke, ktoru som tiez pozvala. Jednou vetou... nadherne vyladeny humor, pribeh, herci...
    Gratulujeme k prekonaniu 1.000.000 divakom a zelame nech ich je este viac :-) a pokial bude mat prist Andel Pane 3, tak verim, ze to bude vnuknutie a vyssia vola *3*
    Velmi Vam dakujeme, Vasi obdivovatelia ako z Prahy, tak i zo Slovenska z Kosic *14*
  • Vážený pane režisére,jako malá jsem měla ráda pohádku Paleček a obr z r.1972.Je sice již zastaralá,jako námět by ovšem byla super na moderní pohádku.Je ke stažení pouze v puvodní francouzské verzi.Byla i trochu strašidelná proto se líbila.Děkuji za přečtení mé prosby a možnou odpověd. jitkasvita@seznam.cz
  • Milý pane Strachu,díky Andělu Páně2 mám našeho Pána Boha a celé to nebe
    tak nějak raději. Ta pohádka je Láskou a vůle Pána a byla nám dána jako krásný dárek k vánocům 2016. Tolik lidskosti a Lásky jsem nikdy v kostele nezažila, kdyby tomu tak bylo, věřím, že i v našich kostelích by bylo narváno, jako je nyní v kinech. Máte pravdu - stal se zázrak, i v srdcích všech svobodomyslných křesťanů, kteří věří v Lásku.Zpíváme doma "svůj obdiv vzdáváme Ti a všem Tvým zázrakům".Píseň je opravdu KRÁSNÁ modlitba. Těšíme se na Anděl Páně3! Celá rodina z Hukvald na Moravě
  • Dobrý den pane rezisere. Chtěl bych vás požádat jménem svým a hlavně jménem své dcery Simonky která je vaším obrovským fandou o natočení další série Ztracené brány nebo jemu podobný film. Moje dcera které je 12 let obě série jak Ďáblovu lest tak Ztracenou bránu viděla už minimálně 20× a pořád sleduje internet jestli nebudete točit nějaké pokračování. Ona totiž chodí na gymnázium do vámi dobře známého BROUMOVA a v klášteře díky vašim příběhům už jsme byli asi tak 5× Nemohl byste prosím napsat jen pár řádek pro radost mojí dceři na email:kollert197@seznam.cz moc by jí to potěšilo. S pozdravem s Broumovského výběžku moc zdraví Honza a Simonka
  • Dobrý den pane režisére Strachu.Píšu režisére, neboť bych Vám chtěla nabídnout nějaké své pohádky, o kterých si myslím, že by byly pěkné ve filmové podobě.Napsala jsem několik pohádek, ale zatím jsem je knižně nevydala. A proč oslovuji zrovna Vás? Z Vašich pohádek čiší něha, roztomilost a pohoda. Asi to máte v sobě, když to do filmu dokážete dát ( a mimochodem Vám to kouká z očí :-) ).Asi jste po produkci filmové pohádky ,,Anděl páně 2" dostal i jiné nabídky, tomu věřím, pohádku shlédla spousta lidí a spousta lidí o ní i mluví.
    Ale jestli máte zájem???Teď nevím, jak se s Vámi kontaktovat, ale co, napíši maila ;-) - ilasiesevraci@seznam.cz.Zdravím a do Nového roku přeji jen to nejjj. Myšpule
  • Milý Zdeňku, s vašim názorem nemůžu souhlasit. Jsem také křesťanka, ale tuto pohádku považuji za velmi dobře a vtipně zpracovanou. Pan Strach má jistě dostatečnou úctu k tomu co je nám svaté a proto je humor v pohádce podle mé tak akorát :)
  • Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kontakt na pana Satracha :-). Chtěla bych mu napsat děkovnou zprávu ale nevím jak.
    Předem děkuji
  • Dobrý den pane Strachu, viděl jsem Váš nový film Anděl Páně II. Je mně to moc líto, ale to co jste natočil se Vám vůbec nepovedlo a všechny budu od tohoto filmu odrazovat. Jakožto křesťan a také katolík jako Vy jsem se během filmu mnohokrát cítil znechucen a chtělo se mně zvolat - tohle je přece rouhání a znesvěcení, tak to vůbec není - to není pravda. Udělal jste bohužel pohádku, která se jen podbízí dnešní době a zástupů těch co znají jen karikaturu Boha a církevního učení. Ve vaší pohádce není zlo zlem a dobro není jen dobrem. Kálející holubice, parohatý sv. Josef, mazaný ďábel s dobrými vlastnostmi, hloupý anděl a do toho bohabojná žena, která se při první možné příležitosti hned spustí právě s ďáblem. Vrcholem bylo zjevení sv. Panny Marie za hromobití nad Božím svatostánkem v kostele. Bohužel jsem ani tak nebyl ušetřen všemu - poslední kapkou totiž bylo obsazení "čarodějnice" L. Bílé do role andělské superstar. Už prosím raději žádný další díl netočte a zisk z filmu věnujte raději na charitu, protože tímto způsobem jen přispíváte k znevěrohodnění nás především katolíků, ale i ostatních křesťanů. Zkuste popřemýšlet jak podat křesťanství vtipnou a zábavnou formou, ale zároveň i pravdivou a s dostatečnou úctou k tomu co je nám svaté. Zkuste si zopakovat základní pravdy víry a popřemýšlet zejména nad 1. a 2. Božím přikázáním v kontextu s Vaším výtvorem.
  • Dobrý den,byla jsem s dětmi na pohádce Anděl páně 2.Začátek byl fakt dobrý i pohádkově úsměvný a milý.Pak se ovšem dějová linie trochu zvrhla.
    Čert svede ubohou vdovu, okrade její dceru o vydělané peníze a zmizí?
    To jak dělají čerta, mikuláše a anděla je k pláči, čert neumí vůbec strašit, jen svítit očima - žádné kouzlo na postrašení dětí, žádné chřastění řetězem. A to jak pořád jen utíkají před druhými mikuláši, je taky ubohé - kde jsou kouzla na záchranu malé holčičky,když jí pověsí banda na hák ve dvoře?? A ta písnička v šicí dílně,strašný- to už jste snad byli všichni opilý,ne?!!! a k dovršení všeho Herodese pustí do nebe, toho vraha neviňátek a úplně klidně,fuj ,hnus *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit