Přejít na výpis diskuzí

Jiří Strach

OSOBNOST 31.12.2006 
75 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dobrý den pane režisére Strachu.Píšu režisére, neboť bych Vám chtěla nabídnout nějaké své pohádky, o kterých si myslím, že by byly pěkné ve filmové podobě.Napsala jsem několik pohádek, ale zatím jsem je knižně nevydala. A proč oslovuji zrovna Vás? Z Vašich pohádek čiší něha, roztomilost a pohoda. Asi to máte v sobě, když to do filmu dokážete dát ( a mimochodem Vám to kouká z očí :-) ).Asi jste po produkci filmové pohádky ,,Anděl páně 2" dostal i jiné nabídky, tomu věřím, pohádku shlédla spousta lidí a spousta lidí o ní i mluví.
    Ale jestli máte zájem???Teď nevím, jak se s Vámi kontaktovat, ale co, napíši maila ;-) - ilasiesevraci@seznam.cz.Zdravím a do Nového roku přeji jen to nejjj. Myšpule
  • Dobrý den, chtěla bych se zeptat na kontakt na pana Satracha :-). Chtěla bych mu napsat děkovnou zprávu ale nevím jak.
    Předem děkuji
  • Dobrý den pane Strachu, viděl jsem Váš nový film Anděl Páně II. Je mně to moc líto, ale to co jste natočil se Vám vůbec nepovedlo a všechny budu od tohoto filmu odrazovat. Jakožto křesťan a také katolík jako Vy jsem se během filmu mnohokrát cítil znechucen a chtělo se mně zvolat - tohle je přece rouhání a znesvěcení, tak to vůbec není - to není pravda. Udělal jste bohužel pohádku, která se jen podbízí dnešní době a zástupů těch co znají jen karikaturu Boha a církevního učení. Ve vaší pohádce není zlo zlem a dobro není jen dobrem. Kálející holubice, parohatý sv. Josef, mazaný ďábel s dobrými vlastnostmi, hloupý anděl a do toho bohabojná žena, která se při první možné příležitosti hned spustí právě s ďáblem. Vrcholem bylo zjevení sv. Panny Marie za hromobití nad Božím svatostánkem v kostele. Bohužel jsem ani tak nebyl ušetřen všemu - poslední kapkou totiž bylo obsazení "čarodějnice" L. Bílé do role andělské superstar. Už prosím raději žádný další díl netočte a zisk z filmu věnujte raději na charitu, protože tímto způsobem jen přispíváte k znevěrohodnění nás především katolíků, ale i ostatních křesťanů. Zkuste popřemýšlet jak podat křesťanství vtipnou a zábavnou formou, ale zároveň i pravdivou a s dostatečnou úctou k tomu co je nám svaté. Zkuste si zopakovat základní pravdy víry a popřemýšlet zejména nad 1. a 2. Božím přikázáním v kontextu s Vaším výtvorem.
    • Milý Zdeňku, s vašim názorem nemůžu souhlasit. Jsem také křesťanka, ale tuto pohádku považuji za velmi dobře a vtipně zpracovanou. Pan Strach má jistě dostatečnou úctu k tomu co je nám svaté a proto je humor v pohádce podle mé tak akorát :)
      • Milá Zuzano, každý máme subjektivně nastavené hranice asi někde jinde. Nemám nic proti tomu si udělat legraci sám ze sebe a nás běžných věřících, hříšných a nedokonalých lidí. I já rád se zasměji tomu co je vtipné, ale u tohoto filmu to vážně nešlo a vzpomínka na něj je pro mne jen smutným důkazem povrchnosti a všudypřítomné relativizace typické pro naši moderní dobu. Je správné poukazovat humorem na to co je v jakékoli společnosti vnímáno jako nešvar či neřád, ale pokud věříte a uctíváte Boha jako nejvýše dokonalého, milujícího a nás všechny přesahujícího Boha stvořitele, tak by ani ve Vaší víře neměl být prostor pro karikaturu někoho takového. Nemyslíte?
        • Zdenku utop se i s krucifixem dobrovolně ty hňupe přiblblej! Jak já bych ty slabomyslné ovce třískal aby se jim rozsvítilo v těch jejich dutých kebulí, ale to je absolutně nemožné! Blbec blbcem zůstane i kdyby ho osvítil sám bůh! Jak může bible tvrdit, že člověka stvořil bůh, když jsou nalézány kosti lidí staré až půl milionu let? Že by bůh tvořil Adama na etapy?!
          • oprava: ...bůh před 6ooo lety...
            • oprava: nevyhodili
            • A nejdřív stvořil přírodu a zvěř a až za několik tisíců let si vzpoměl na člověka? máte to v tý bibli pomotaný jako v těch vašich palicích, ale proto byly tyhle nesmysly sepsány, aby blbové jako ty plnili kasičku nenažraným pánům a hlavně zkurweným dobytkům, co jen plenili, znásilňovali, zneužívali a dělali vše, jen ne to co je dobré a správné a každej takovej pobožnej pičuss s těmi zvěrstvy mlčky souhlasí! Jednoho takového blba jsem měl v práci dva roky, než s ním vyběhli, protože přesvědčovat nemocné ateisty, či kolegy nebo dokonce i nadřízené, tak to bylo nadrámec a kdyby ho nevihodili, asi bych ho musel sejmout sám, protože takový povrchní trotl, co celý život fetoval a najednou si sobecky myslí že se mu po pár otčenáších smeje hnus z jeho svědomí, tak to né! Také je to můj subjektivní názor, akorát podložen fakty, že bible lže a víra je nesmysl!
  • Dobrý den,byla jsem s dětmi na pohádce Anděl páně 2.Začátek byl fakt dobrý i pohádkově úsměvný a milý.Pak se ovšem dějová linie trochu zvrhla.
    Čert svede ubohou vdovu, okrade její dceru o vydělané peníze a zmizí?
    To jak dělají čerta, mikuláše a anděla je k pláči, čert neumí vůbec strašit, jen svítit očima - žádné kouzlo na postrašení dětí, žádné chřastění řetězem. A to jak pořád jen utíkají před druhými mikuláši, je taky ubohé - kde jsou kouzla na záchranu malé holčičky,když jí pověsí banda na hák ve dvoře?? A ta písnička v šicí dílně,strašný- to už jste snad byli všichni opilý,ne?!!! a k dovršení všeho Herodese pustí do nebe, toho vraha neviňátek a úplně klidně,fuj ,hnus *16*
  • Tohoto režiséra si moc vážím,pro jeho lidskost,opravdovost ,nemá potřebu si na něco hrát jako jiní.Je prostě vždycky sám sebou a sám za sebe.
    Vše nejlepší *4*
  • Vážený pane režisére. Viděla jsem Váš film "Osmy", který mě připomněl situaci, ve které jsem se nacházela i já. Moje situace, byla trochu kořenější,(jednalo se o maloměsto)s velice zajímavým a neobvyklým koncem. Mnoho( fundovaných), lidí, kteří byli s mojím příběhem seznámeni, se vyjádřili, že by to bylo až na román.Pokud by jste měl zájem o předlohu k filmu nebo hře, jsem plně k dispozici.
    bestova.helena@seznam.cz
  • Dobrý den, tady jsou pár fotek natáčení Svatojánský věneček Uherčice okr:Znojmo
    www.vhfoto.net
  • Dobrý den!
    Moc se mi líbí Vaše filmy, vždy plynou tak úplně přirozeně jako život sám.... A dnes si říkám - nechtěl by jste natočit film o Ježíšovi? Asi je to trochu mimo, ale jak se blíží vánoce, stáhla jsem si některé filmy z cyklu Biblické pžíběhy a jsem dost rozčarována. Jsem věřící, ač ne v katolickém smyslu slova, a tak se sice těžko ale přeci přenesu přes to, že některé události ve filmu prostě chybí a některé přebývají, ale co mi opravdu vadí je, když Ježíš vyjde z pouště s hezky sestřihanými vlasy apod.... Ve vašich filmech vždy scény krásně navazují a vše je zcela uvěřitelné. Tuším, že mé přání je nereálné, a tak si alespoň přeji, aby film o Ježíšovi natočil někdo s podobným vnímáním a talentem jako Vy. A mimochodem přeji Vám krásné vánoční svátky a do roku 2016 vše dobré!! A více Ztracených (i nalezených) bran pro nás diváky!! :-) Ivana z Plzně
  • Vážený pane režizére.
    Dne 30.11.2015 jsem se chtěl podívat na detektivku "Ztracená brána".Bohužel herci mluvili tak nezřetelně, že jsem nemohl detektivku sledovat. Po přepnutí na PRIMA LOVE kde byl vysílán film Myšlenky zločince VIII, který je dabován našimi herci jsem naprosto zřetelně rozumněl každému slovu. Je to chyba zvukaře nebo režizéra ?
    Děkuji
  • Vážený pane Strach, právě jsem shlédla váš seriál Labyrint .....ráda bych vám napsala, že už jsem dlouho, ale opravdu dlouho neviděla tak krásný seriál ..... držím moc a moc pěstí v podobných seriálech i filmech (nejlépe podobných, tj. z kriminalistického prostředí)...po dnešku jste získal jednu 44-ti letou fanynku *14* ....Eva Urbanová, Karlovy Vary

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit