Přejít na výpis diskuzí

Jet Li

OSOBNOST 31.12.2006 
159 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdo je k sakru Bruce Lee?
  • Aikido jsem cvicil 6 let, cinske techniky cca 3, sice ne nijak mistrovsky, ale tak jisty prehled mam. Posledni roky se vzhledem k vytizeni praci dostanu spis obcasnemu treninku one 'osklive' prakticke sebeobrany. Je treba rict, ze i technika aikido, ktera je k videni ve filmech S.S. je znacne prizpusobena filmu a kaskaderi spolupracuji pro vetsi efekt, cimz jiste nesnizuju jeho technickou kvalitu, spis ze se to deje ve filmech vice ci mene stale, preci jen se toci pro lidi.) Pouziti v praxi pak nakonec zalezi hlavne na jedinci, technika je jen prostredek. Pokud se nekdo domniva, ze je buhvijak nepremozitelny, protoze chvili cvici napr. onu jiste v principu efektivni krav magu, muze snadno skoncit s flekem na gatich a prerazenym nosem od zednika, ktery sice nic necvicil, ale ne*** se s tim a neco zazil. Filmy brat s rezervou, pokud inspiruji k treninku, parada, ale hlavne trenovat a ne se hned citit jako filmovy oblibenec. Jet je nepochybne vyborny, S.S. pro me zas nostalgie poradnych reznicin jako Prepadeni v Pacifiku.
  • A co říkáte na Bruce Lee????
  • Ještě mě napadlo, jak vám více vysvětlit tuto věc.
    Porovnávat Jeta Li a Stevna Seagala je jako porovnávat sprintera a maratonce- nejde to, oba dělají něco odlišného.
    To tedy znamená, že by jste je mohli porovnávat jen tehdy, že by dělali stejný styl- pak bychom se tu mohli "smysluplně dohadovat", kdo z nich má lépe zvládnuté techniky...
  • Za prvé vůbec nevim, proč S.Seagala a J.Li porovnáváte.
    1. Většinou tu říkáte, že steven seagal nepoužívá nohy. To jste asi nikdy neviděli, co je aikido. V aikidu je jen málo technik kopů(Do hlavy myslím že žádné). S. Seagal představuje styl aikido a tím oslovuje hodně fanoušků nejen tohoto umění. Kdyby představoval styl Tae kwon do(Styl zaměřený na kopy nejvíce ze všech ostatních stylů) a nekopal, tak bych chápal vaší kritiku, jinak je nesmyslná.
    2. Pokud někomu příjde, že Steven Seagal jen tak nesmyslně mává rukama, zkuste začít navštěvovat nějaký oddíl sebeobrany nebo bojového umění a začnete tyto pohyby rozeznávat od nesmyslného máchání do skvěle zvládnutých technik.(O tom, že S. Seagal vlastní 7. dan aikida nemluvím).
    JINAK ŘEČENO, NEŽ NĚCO ZAČNEŠ KRITIZOVAT, POŘÁDNĚ SE TO NAUČ.
    3. Jet li ovládá devět čínských stylů- wu shu(kung fu-gung fu- aikido znám jen trošku, kung fu je mi bližší, protože ho chodím cvičit už delší dobu). Kung fu se skvěle hodí pro film a obecně pro jakékoliv natačení, na které bude koukat neodborné oko. Obsahuje převážně nepřirozené techniky(napodobují se pohyby zvířat), které vypadají fakt dost dobře na oko, ale v reálném boji jsou téměř nevyužitelné.(Proto ve filmu nikdy neuvidíte např krav magu nebo jakoukoliv jinou sebeobranu, protože techniky těchto systémů nejsou krásné, ale účinné).
    4. Nechce se mi psát nějaký sloh, proto to už uzavřu. Filmy Jeta Li mají obrovský šmrc právě díky technikám, které používá(kruhové pohyby, techniky osmnácti rukou, vysoké rychlé kopy), proto je to pro oko lajka skvělá řežba. Na druhou stranu S. Seagala ocení spíše trošku větší znalci bojových umění. Někde jsem četl, že při natáčení filmů seagala kameraman stojí a kameru drží v ruce, proto je to někdy tak zmateně sestříhané a ve finále dokonce nejde ani moc vidět. Každopádně Seagal používá techniky(zámky na zápěstí, páky na ruce, škrcení, rány malíkovou hranou ruky,....), které opravdu fungují. Klidně mě ukamenujte, ale tohle je můj pohled věci. Ještě jednou zopakuji, hádáte se, protože nevíte, které typy bojových umění kdo používá. Např. nemůžete kritizovat hokejstu za to, že neumí kopnout do míče jako David Backham(Protože se to přeci v hokeji neučí..) Díky za pozornost, snad už vám to je jasné.
  • Jet Li je můj miláček *14* a jeho filmy:Mistr,Zakázané království,Legenda o červeném draku atd.jsou super!!!
  • no koukam jak se tady dohadujete kuli tomu kdo je lepsi zda seagal ci jet li,muj nazor je,ze oba dva maj co do sebe a kazdej ma zkratka jinej styl,nejde o to kdo je lepsi ale o to, ze jeden tak druhej maji sve bojove styly kterymi dokazou ubranit nejen sebe.. a kazdej clovek si najde to svy!!
  • ano aj mne sa jednu dobu velmi pacil... ale neuveritelne az tak ze som nim bola dokonca posadnuta...(viete ako to myslim *14* *1* ...proste na cinana mi prisiel strasne sexy a charizmaticky(vid meltdown,the defender alebo cradle 2 the grave)... *1* a este k tym co sa tu hadaju kto je lepsi ci seagal alebo jet..kazdy ma pravo na svoj nazor. akoze aj steven je dobry ale jet mi pride ovela ohybnejsi(mozno je to tym ze je mensi=) a pre mna(ako jeho faninku) hlavne pravy kral akcnych hrdinov!!! *3*
  • Přikláním se tomu co napsalBUDO
  • Koukam, ze tu mate spor kdo je lepsi Jet Li nebo Segal, asi neznate jedno ze zakladnich pravidel v bojovem umeni: V bojovem umeni jsou si vsichni rovni. Jetli je hodne dobry, je maly a to mu dava mrstnost, rychlost a to nepocitam to ze vi kam zasahnout tak aby zneskodnil protivnika. A Segal je sice velky, neni sice tak mrstny jako Li, ale ma rychle ruce a umi se pohybovat tak aby jeho protivnik koolem neho proletel jak hadr, proc se namat kdyz to neni potreba...takze dle meho nazoru, pokud by se ti dva teoreticky stretly proti sobe nikdo by nevyhral a neprohral, mozna by se na sebe divaly, pak se vzajemne uklonily a v klidu rozesly...tak to asi vse mejte se a smejte se(Mysl a telo jedno jsou-japonske prislovi)
  • Jet li je macher. Je dosť smutné, že niektorí si myslia, že taký čur*k ako je Seagal je lepší...Viď Seagal, nevie ani kopnúť...Li vie kopať excelentne...Isto z vás videl fil Odtrhnutý z reťaze, tu používal najmä ruky, zato tie ruky boli neviditeľné v takej rýchlosti ;). Seagal sa kým pohne, ta to aj skapem :D
  • Re: Re: hm

    Pánové, pánové. Připadá mi, že si tu čtu v deníku malých puberťáků, kteří si měří pinďoury. Chvástate se, že děláte do dovíjakého bojového umění, ale vaše výplody tomu moc nesvědčí. Pokud hodláte srovnávat nesrovnatelné, tak pokračujte. Jen pro uplnost. Jak ten či onen s mistrů má své ohromné umění a každý (na rozdíl od vás kecalů) ví o čem a v čem znamená být ten NEJ! Ale rozhodně to není v plkání,a v klukovských či dospěláckých rvačkách a hraní si na rádoby vítěze. Myslete chlapy.:-)
  • hatachi

    Re: JET LI

    Jet Li je super,i když můj miláček je Stephen Fung.I tak se mi Jet líbí,má super postavu.Moc se mi líbí ve filmu Fist of legend,ale i ostatní filmy s ním nejsou špatný.
  • sabina123

    jet li

    jet li -nejlepsi , nejkrásnejsi proste moc jeho fakt by nikdo neporazil on je moocccc ti da facku hej tak udelas trojitou otocku
  • Re:

    Prosimte nemuzes srovnavat Jet Liho a Bruce Leeho oba jsou mistri bojovych umeni ale je to jako bys srobnaval Jeckie Chana a treba Scota Adkinse.
  • Re: Jet Li je najlepší z najlepších

    no mylis se bohuzel je to fakt ale pravdivej jet li je mali ale umi to lip technicky ale segal je vysoky a ma techniku a je dobry jet by nemnel ani sanci mrknite na postradatelni tam je bez sance o proti Dolph lungren
  • Re: hm

    segá umí jen rukama jinak nic jiného neumí.jet li ho udělá jen nohama.víc nato ani napotřebuje,
  • Re: Re: Re: Jet Li je najlepší z najlepších

    to máš pravdu.segal je šaček kterej si hraje na hrdinu. *15*
  • Re: hm

    NEbyl bych si tak jistej, právě že wu-shu je propracovanější bojové umění, nežli aikido. Wu-shu je považováno za nejlepší bojové umění. Měli by jste si přečíst trochu historie o bojových umění.
    Wu-shu se věnuji už nějaký ten rok a vím jaké to je.
    Steven Seagal je dobrý v boji, ale na Jet Li-ho bezpochyb nemá. Je to pětinásobnej šampion.
  • Re: Re: Re: Re: Re: Jet Li je najlepší z najlepších

    *15* *1* každej má právo vyjádřit svůj názor a já se tky přikláním k tomu že Seagal je lepší než Jet Li *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit