Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Asharak
    Takže furt nic převratného ve světě datadisků? Dostal nějaký datáč někdy 10/10 v kategorii datáče? *9*
    • Femto
      V Levelu loni dokonce dva
      • Asharak
        Jenže na level se nezvtahuje hodnocení games od 1 do 10. Spíš bych rád věděl co by měli udělat navíc aby seděl příčce 10/10.
        • KrPa
          Přihrát víc peněz.
  • Still
    Tak kde jsou chytrolíni, co napíšou, že je to jen plýtká hra a ten hype byl až moc velký? *1*
    • Je to jen plytká hra a ten hype byl až moc velký.
  • Vogon
    Pokud to má blíže k Shrekovi, než k GoT, tak si to snad i koupím, na Zaklínači mám nejradši právě nádherný slovanský humor a přepracovaní pohádek, politické intriky mě nezajímají a myslím že Zaklínači moc nesvědčí.
    Pěkná hra barev je vítaná, nejen že mi to připomíná Fable, ale taky je to něco jiného než ta oranžovo zeleno modrá paleta Velenu a modro bílo tmavo zelená Skellige.
    Jinak nevím proč, ale obrázky ze hry v článku vypadají lépe než podobné marketingové obrázky. A už jen z těch obrázků jde vidět, že přidali pěknou řádku monster, což hra neskutečně potřebovala.
    A na rovinu si řekněme, že systém mutagenů a UI potřebovaly pořádně naolejovat, pokud se tak vážně stalo, tak je jedna z mála špatných věcí na původní hře pryč.

    Bohoňku, přemluvil si mě, přidávám si tohle do deníčku.
  • Zcela objektivní a nezaujatá recenze. Škoda, že ten nedohratelný quest nebyl v hlavní linii, bylo by hodnocení také tak vysoko? Polovinu herní doby hledět na enginové animace, to je také děs. Tak snad si zase alespoň užijeme nějaké pěkné kozy. To je totiž jedna z mála předností Witchera 3, že se u něj dá kvalitně honit při pohledu na nahé hrdinky.
  • jj nechctěl jsem niic říkat.ale když už je to o upírech.čekal jsem Regise...a ani Vilgefortzovo roztavení mu koukám neublížilo..
    • no ono to ,,zalavovani,, v knize uz bylo takove divne, vzdyt byl predtim schopny vzit z ohne rozzhaveny predmet bez toho, aby mu to nejak ublizilo...
      • no několik věcí je nedotaženejch..třeba já jsem se těšil na ty lesbistický hrátky Ciri s tou jednou Potkankou...
        • Hmmm tady se zase mluví o Zaklínačovi ze školy vlka, kterého Geralt nezná, ale Vesemir jo... divný - vlků moc není
  • Stve me ze datace ignoruji dej zakladni hry, hlavne triss/yen a siri.... Jak to s holkama dopadlo mi rekl jen filmecek pi skonceni zakladni hry a datace delaj jako by se nic nestalo. Kevsemu jeden konec zakladni hry naznacuje ze geret by mohl umrit v bazine a jakto ze je pak na dalsi vyprave. Nebo v pripade konce kdy odejde s triss, jak se dostal k novejm dobrodruzstvim??
  • Mám takový blbý dotaz, jak to že Triss žije? na konci druhé knihy je už Triss mrtvá, padla v boji proti Nilfgardu v té samé kapitole najde Gerald Ciry ve věku cca 11-12let. Aspoň v mém příběhu (hra) je Triss naživu ale kde je teď to netuším asi odešla za kámošema čarodějema které propašovala z Novigradu.
    Je někde časová osa Hry a knihy v jednom jak to vlastně šlo za sebou co bylo před hrou a co se odehrává po ní a co se proboha odehrálo mezi hrou witcher 2 a witcher 3.
    • KrPa
      Prvni dil ma navazovat na posledni knihu, kdyz Ciri vezme Geralta pryc, tak se v intru 1. dilu vraci na zem. Takze od posledni knihy do prvniho zaklinace mohl ubehnou cca 5 až 10 let. Co se týče Triss, ta přežila bitvu u Sodenu, pak se opět objeví v knihách.
    • Nemyslím si, žes tu knihu četl moc dobře, Triss má jméno na kameni vytesáno náhodou, protože po masakru nebyli schopni najít nic, co z ní zbylo, takže když byla na pahorku se všemi ostatními mágy, a všichni ostatní zemřeli, tak se předpokládalo, že je mrtvá. A mimochodem, původní trilogie o Zaklínačovi končí jeho svatbou s Yenefer, kde je Triss družička
      • Ten konec druhé knížky se nikdy nehrál vážně
        • *nebral
    • apunahasapetilon
      Musíš se prostě "vykašlat" na to jak co bylo v knihách :) a hrát hru s tím jak to tam je. Já jsem byl "fanoušek" Sapkowskiho a Geralta daleko dřív než udělali první hru Zaklínač a už tam jsem naprosto šílel z těch nesmyslů který tam jsou (jako je Triss a další) a jak si to "pěkně zařídily" s tou Geraltovou amnézií, aby si tam mohly dát co oni chtějí. Ještě horší jsem to měl se Zaklínačem 2, kterýho jsem přestal hrát už po Flotsamu a zhnuseně jsem hru prostě daroval někomu jinýmu, s tím že tak debilní příběh kterej tam byl se fakt nedal (Geralt jako služka králů-WTF?) a divim se do dneška že jsem to nevzdal už v tom idiotským tutoriálu. Trojku ale překvapivě hraju a mam jí i docela rád, až na ten (zase) nesmyslnej hlavní příběh, kdy si divokej hon prostě a jednoduše jen tak běhá po zemi a vůbec to nesouhlasí s obsahem knih....na časovou osu se vyprdni, protože hry Zaklínač 1,2,3 jsou jen hry od fanoušků Sapkowskiho a on s tím nemá vůbec nic společnýho. Jestli někde někdo píše nebo říká že jo (což jsem taky slyšel) tak kecá. Já jsem byl v Praze když tam byl naposled Sapkowski a on tam říkal že ani neví jak ty hry vypadají a co tam je za obsah,takže asi tak....je to prostě jen fan pokračování a tak to musíš brát.
      • Omlouvám se, ale musím s tebou ve většině nesouhlasit. Rozhodně s tím, že Sapkowski ani neví jak hry vypadají...vždyť on na první z nich i makal! Dokonce i s vývojáři byl na několika herních akcích. Hry se citelně drží podle předlohy, jasně rozdíly tam nějaké jsou, ale není to nic co by extra ničilo nebo kazilo hlavní dějovou linku původního příběhu. Geralt jako služka králů? WTF na tebe twl...pochopil si vůbec smysl toho, co Geralt v zaklínači 2 dělal? Pochybuji, když si tomu nedal šanci...jsi lehkomyslný jedinec, kterému se nelíbí příběh, protože nedokáže pochopit smysl a hloubku té story. Pokud něco nechápeš...hledej...Co tam je...je vysvětlené tak, aby to dávalo smysl. Víc k tomu nemám co říct snad ještě, že pokud nechápeš co tam divoký hon dělá, tak jsi nečetl Paní jezera. Bůh ví, zda víš co je Wild hunt zač...konec
        • MikeR
          Hloubku? Ale no tak, tohle není Márquez ani Vian. Nijak nezpochybňuju kvality Sapkowskiho nebo tvůrců her, ale hledat v Zaklínači hloubku zní docela směšně. Tohle není ten druh literatury, který jí má nabízet a ostatně i Sapkowski pochopil, že lepší je se o takový věci ani nepokoušet a dělat to, co umí opravdu dobře. *4*
      • No je to naozaj tak ako si napísal, táto vec toho staršieho pána na začiatku myslím že vôbec najviac ťažila, že ako môžu sa len inšpirovať, a meniť príbehy v jeho diele, holt je to tak, hra proste nieje či nemôže byť skopírovaná kniha,ako som to cítil od neho,
        Ale už sa zmenil, naposledy- už nieje taký, aký bol mrzutý, už myslím že uznal a uvedomil si niektoré veci. Síce neviem či je alkoholik či bývali alkoholič, ale jeho postoj je už naozaj podla mňa trošku lepší i keď dakedy často odmietavý, ale aby sme ho spoznali, tak najlepšie by to bolo osobne osamote, pri fľaške dobrého ehm, jedna fľaška Nilfgarskej citronovky by stačila naň ho.
    • Pouze došlo k chybě, Triss ve skutečnosti na Soddenském pahorku nezemřela. Sama to vysvětlí v Krvi elfů.
    • První a druhá kniha je soubor povídek. Přečti si román (5 knih) pokud tě zajímá více ze světa Witchera.
      Co se týče Triss, tak ve skutečnosti nezemřela na pahorku. Došlo jen k omylu, protože těla byla popálená a nebylo poznat kdo je kdo.
      Samozřejmě pomocí magie byla většina čarodějů z pahorku vyléčena (třeba Yennefer tam přišla o zrak).

      Co se týče časové osy tak je to takto: povídky (vyjma té poslední se svatbou), poté román a pak jednotlivé díly hry. Ty hry a sebe navazují. Proto například začíná dvojka na dvoru krále Foltesta, jelikož první díl tam končil.
      • Tedy tohle je to pořadí? Ta nová kniha jako první?
        https://www.mlp.cz/cz/novinky/blogy/tipy-od-lektoru/1049-tipy-od-lektoru-zaklinac/
        • Bouřková sezóna se odehrává po většině příběhů z knihy Poslední přání (časově předchází jen povídce Zaklínač a Hlas rozumu), kromě určitých pasáží ( v podstatě taková intermezza) a epilogu, které se odehrávají až po sáze.
          • povídkám
        • Ano to je to pořadí. Ta nová kniha by měla zapadat do časové osy povídek.
  • Z prvních 30 minut hraní jsem 25 minut sledoval animace, to je strašné, ještě že jsem to stáhnul zadarmo.
    • tak nesmíš to hrát přes youtube ;) :D
  • Docela mě zaráží, že to ggg vychvaluje. Vždycky tady nejvíc nadával jak je to strašný kýč s trapným příběhem...asi konečně dospěl.
    • to už bude v tomhle případě spíš stařecká senilita
  • bodmrazu
    Nevite nekdo, jak je to s fyzickou verzi? Videl jsem nekde PS4 verzi kde jsou fyzicke Gwynt karty. Ale co PC a XBOX?
    • Vogon
      Xbox nemá z nějakého důvodu fyzickou verzi vůbec.
    • Still
      PC má taky Gwynt karty, stejně jako u prvního datadisku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit