Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V tom je rozdíl. Software já zásadně nekradu. Ale, kdyby mě někdo začal nutit platit poplatek 5 Kč z každého paměťového media kvůli lidem, co software kradou, tak ho kupovat přestanu také.
  • K filmům se ale člověk legálně dosta nemůže vůbec a hudba je dost drahá (itunes). Hry nepirátím, protože nemusím - ty jsou dostupné a realtivně levné. Hudbu/film prostě musím.
  • MrSanta
    To by mě taky zajímalo. Jenom instalací a úvodním testováním her musel strávit aspoň 100 hodin. To je moje herní dávka tak na dva měsíce *1*
  • ok, ale nezamluvis, ze pirateni to je. Ja ale verim, ze u her je to podobny. Pirati taky plati svoje. Ctyri hry ukradnou a patou si koupi. A kdyby je vsechny pozavirali, vydavatele by brzo zjistili, ze prisli o vsechny zakazniky.
  • Za hudbu platíme výpalné OSA, není důvod mít z toho špatné svědomí. Naopak.
  • nechci mluvit za ostatni, ale treba mne by vazne nevadilo, kdyby aaa vydavatele EA aspol. prestali vydavat na pc. Jediny hry, na ktery se tesim, jsou ty kickstarterovy. Kvalita mainstreamovejch her je zalostna a i kdyby neco dobryho vyslo, tak ja to stejnak nekoupim, dokud budou vsechny tituly mrzacit drm.
  • smejki
    smazáno, špatná reakce
  • smejki
    jen na upřesněnou - ty všechny hry jsi dohrál, nebo jsi je všechny (krom těch tří hodných koupě) po chvíli zahodil s tím, že jsou to blbosti?
  • pekne receno, vzdyt dnes je pristup k mediim tak snadnej, ze se pirateni skoro vyhnout neda, nemusi jit jen o hry; u filmu, hudby je to prece obdobny. Chtel bych videt jedinyho cloveka, kterej ma v tomhle smeru cisty svedomi...
  • Jsem rád že v tom máš jasno, příště mluv, ale za sebe.
  • budu ignorovat ten slovni prujem kolem a zamerim se na jednu vec - tenkrat se tem hernim novinarum dalo i verit. Kdyz jsem patnact let zpatky kupoval krabicovky jen podle recenzi, ani jednou jsem se nespalil. Kdyz vidim, co dnes dostava ty devitky a desitky, tak se ptam jestli jsou jeste herni novinari treba, protoze zastavaji spis funkci reklamniho oddeleni pro velky vydavatele. Taky ty hry byly kvalitou nekde jinde. Zadny nesmyslny deleni na causal a hardcore, zadna zbytecna snaha zavdecit se obama skupinam naraz. Kdyz tehdy clovek kupoval hru, taknejak tusil, co dostane, vedel, ze je delana pro nej, protoze hry proste nebyly masova zalezitost a nemusely se prizpusobovat protichudnym potrebam nekolika stran.
  • Teďs to těm sockám natřel. *15*
  • CRYPT
    Priznavam se, ja si hru taktez stahl, vyzkousel a dohral, musim rici ze vicemene ze sklamanim, protoze mne W2 vubec nebavil. Rozhodne bych sel do originalky, kdybych ziral na zaverecne titulky s otevrenou hubou jako u W1 (mimochodem, tu jsem si koupil original), bohuzel 2ka mne krome grafiky absolutne neoslovila. Kazdopadne CDPROJEKTU fandim
  • Shaker
    zaklinac neni uplne hra, po ktery bych nejak extremne touzil, ale zahral bych si ji a uz jen kuli pristupu CD Projektu mam chut opet prijit do obchodu a zarvat: TAKE MY MONEY, PLEASE!!!
  • ja se v indie scene moc neorientuju, ale mi prijde to spravny, prece kdyz mi maly studio dalo hru, ktera me aspon na chvili pobavila, tak neni problem jim par drobnych venovat, i kdyby nechteli ani tech 30 centu...a kdyz se jim casem rozsiri fanbase, tak maji o zivobyti zaslouzene postarano...
  • som ta nahlasil za nadavanie

    edit : hej a k teme, kazdorocne celosvetovo rastie prijem za predaj hier(mam pocit, ze uz prerastol aj filmovy priemysel), tak uz sa ukludni - softwarovi giganti nekrachuju, hoci sa hry piratia
  • Na ps1, ps2 a xbox 360 sa vydavaju dorobene a funkcne hry a pirati a piratilo sa vo velkom...Na ps1 a ps2 sa v obchodoch podpultovo predavali napalene cd...piratenie hier nema nic spolocne s kvalitou hier, je to vec toho, ze niekto moze mat nieco zadarmo, tak ako sa kedysi neskutocne piratilo na ps1 a ps2, tak sa teraz pirati na pc, tak si tie somariny a demach nechaj pre seba, nikdy predtym si nemal tolk informacii o hrach a ako teraz a demo ti je k hovnu, ked hra ma cca 10 hodin a demo bude mat mozno polhodinu, z toho o hre nezistisi nic a co sa tyka hw narokov na hry, na to mas tiez samostatne hw magaziny ktore vzdy recenzuju narocnost novych hier, takze vsetky tvoje trapne vyhovorky pre piratenie som ti vymazal a mozes si ist socka hladat robotu ))
  • Ja trojackovy hry vubec nebral vpotaz, protoze to je vazne nemyslitelny. Kdyz si vezmes, ze cena takovyho kolosu je dneska treba 80 mil. dolarů a za tri roky prace se na tom podili 200 lidi, tak to si to vydavatel nemuze dovolit prodavat formou nejakyho experimentu. Neverim, ze by se to zaplatilo, ale u indie mi to prijde jako dobra volba.
  • Argumentacia na urovni d.m.nta, je asi jasne, ze clovek, ktory stiahne hru, tak by si ju nekupil, tak ako je jasne, ze clovek, ktory ti ukradne auto, by si ho tiez nekupil, ale ide tu u uslu skodu, ze ak by si tu hru chcel zahrat za normalnych okolnosti...Tak isto, ked do kina pustim na cierno 50 ludi, ak by na ten film prisiel clovek, tak tiez ziadna skoda nevznika, lebo ti ludia by normalne neplatili, strc si tu ebnutu logiku niekam, ked ukradnem z obchodu nejaky tovar, ktory tam stoji mesiac a nie je on ziadny zaujem, tak tiez neurobim ziadnu skodu, lebo by ho nikdy nepredali, ze ty mamlas piratsky...Ste obycajne posrate socky a podla prava je kopirovanie digitalneho diela bez suhlasu autora trestny cin, tak sa strcte niekam hlupaci.

    Svet je plny info o hrach ako nikdy predtym, nikdy ste nedostali tolko info o hre v den vydania ako teraz, ci cez recky, videa samotne na youtube kde hry su pomaly cele prejdene a nahrate dokym to u nas oficialne vyjde v EUROPe, tak si svoje blbosti o tom, ze kupujete macku vo vereci nechajte pre seba, niekedy se mali ovela menej infa, jedine zdroje o hrach boli akurat herne papierove casopisy, tak sa niekam strcke vy socky chudobne, na pc mate, ale na hry nie...Vecna to vyhovorka piratov, ked na to nemas, nehraj...Ked nemas na fajcanie a pitie, nefajci a nepi...Najdite si robotu socky.
  • MrSanta
    Tomu snad ani nemůžeš věřit? Zrno se možná oddělí, ale většinou vyhrají ty plevy. A několik vyjímek jako Zaklínač to nevytrhne. Největší prodeje mají hry, o kterých se moc jako o kvalitě nemluví. A u kvalitních her už mnohokrát prodeje za mnoho nestály.
    Zaklínač se zatím drží, ale zase na druhou stranu, kdyby se třeba 10 % těch upirátěných kopií změnilo na prodané, tak by to CDPRed určitě nevadilo. A navíc u firmy jako jsou oni se dá předpokládat, že by část peněz investovali do dalšího titulu. Ať už do zkvalitnění hry, více obsahu, risk s novou, neznámou značkou, rychlejší vývoj - možností jak ty peníze použít je hodně.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit