Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mna skor mrzi ze nefunguje ohen ako v predchozich ufach, zapalit nepriatela, ci ked v UFO:Apocalipse zapalis drevenu podlahu sa ohen siri. To boli veci ktore sa mi pacili, taketo detaily.

    Ale novy xcom ma bavi, najradsej mam terorizaciu mesta, super atmosfera *3*
  • Skvela hra ale prijde mi dosti narocna.Ufo jsem nikdy moc nehral ale mam nahrane stovky hodin treba v Heroes a tady proste i na normal dostavam v pozdejsich fazich hry na prdel.Ani ne tak v souboji jako hlavne ekonomicko-technologicke problemy:)Taky mi prijde ze mapy se az moc casto opakuji.Prvnich cca 10h jsem si naramne uzil,ale ted uz se dostavuje pocit stereotypu..abych do hry investoval penize musi mi vydrzet mnohem dele:o
  • MidnighT91
    Kdy se začnou objevovat první módy nevíte někdo ??? nebo kdy a to vyjdou nástroje...
    • Mody uz jsou na nexusu. nejvetsi skoda je ze neni ificialne implementovany Secon Wawe oprions , ktery by z toho udelalo lepsi hru.Proc to tam nedali kdyz to tam vlastne je nechapu. Da se zprovoznit pomoci modifikace ale co to pak v realu udela se hrou nevim , kdyz se vyvojari nechali slyset ze to je neco s cim si jen tak pohravali.
      http://forums.2kgames.com/showthread.php?150041-Do-quot-Second-Wave-quot-Settings-Even-Exist-Doesn-t-Look-Like-It
      • No co jsem cetl, tak treba Marathon mod az tak nefunguje, neobjevi se klicovy prvek pro pokracovani v pribehu. To je mozna duvod, proc to tam nedali. Jednoduse to nestihli dodelat.
      • Keyz
        To je zajímavé.Otázka je jak píšeš.Zda to nenaruší nějaký balanc ve hře.I když možná to ten pravý balanc vyvolá :)
  • A ještě jeden dotaz. Po výzkumu živýho to píše, že pro další prozkoumání tohohle emzáka mám v taktickym režimu použít UAC (Unit Analization cosi). Moc jsem to nehledal (protože jsem na to při boji pokaždý zapoměl), ale to je jako co? To semusí vyzkoumat, nebo je to nějaká vlastnost?
    • Aha tak to bude asi tohle. http://gaming.stackexchange.com/questions/87680/wheres-this-unit-analysis-view
  • Mám dotaz, lze Chrissalida zajmout živýho střelou z Arc throweru nebo jak se jmenuje ta první pistolka na paralizování? Včera jsem ho naháněl, ale nikdy nešlo vystřelit a psalo to "no target" přitom stál vedle mě. Normální zbraní ho zaměřit šlo.
    • Jak je to napsaný v Brazílii? "We have ways" :)
    • Ghost47
      Nejde, je to brouk, co bys z něj chtěl dostat ? Jdou akorát rozpitvat, stejně jako drony a cyberdisc.
      • Mimochodem, prostě mě nenapadlo že to nejde, protože v UFU to šlo. :)
      • No ale droni a cyberdisk jdou zajmout a pak je v misi ovladat. Jenze domu stejne privezes jenom srot, to je pravda :-)
  • Ja to dohral na normal a blizim se ke konci classic. Neni to spatne, ale neco tomu proste chybi. Nepratele, co se vyjimecne sami pohybuji po mape a jen cekaji, az je objevite. Strasne malo veci k vyzkumu, takze nema cenu vubec najimat vedce a stavet laborky. Divny system vyroby, kdyz stihacka stoji min nez plasmova sniperka. A navic postavit novou stihacku na zaklade emzackych trva 14 dni, ale jeden blby satelit se stavi 20 dni? WTF? Naprosto uchylny system paniky, kdy uspesna mise snizi paniku v dane zemi, ale tam, kam neletite to zvysi paniku v celem regionu. Navic si celou dobu vubec nepripadam, jako pri invazi. Za mesic maximalne 2 mise a kdyz se objevi UFO, tak je to spis zazrak. No a nakonec opet reseni Firaxisu ohledne obtiznosti. Na co delat AI, proste na vyssi obtiznost dame buffy nepratelum a nerfy vlastnim jednotkam. Takze mi vojaci permanentne mijeji cile pri 85 a vice % na zasah a emazaci to do mne husti pres pul mapy a jeste s critical.
    Ale i tak mne to porad bavi. Ale vickrat to asi hrat nebudu, je tu bohuzel nulova znovuhratelnost. Je to porad stejne. Tri klicove body v pribehu a konec. Mozna, az se zacnou objevovat MODy, tak to prubnu.
    • Zajimalo by mne kolik typu zbrani jde vyzkoumat, zatim sem pochopil ze jdou laserovy typy a plazmovy typy zbrani a dal ??? A co nejake psyonicke zbrane ??? Kolik tak typu emzaku je v te hre ??? Taky by mne zajimalo jak jako hrac muzu ovlivnit sestreleni ufa v te minihre to jsem moc nepochopil, diky za odpoved.
      • Zbrane jsou klasicke, ktere mas na zacatku. Pak je tam laser a po nem plasma, kterou maji alieni od zacatku. To je vse.
        Psionicke zbrane nejsou, ale je to dovednost kterou zistakoji 3 tvoji vojaci.
        Alienu je docela dost: Sectoid, Thin Man, Floater (2 verze - rozdil v HP), Chrysalid (+ zombie), Muton (2 verze - rozdil v HP), Berserker, Cyberdisc, Drone, Outsider, Sectopod, Ethereal (+ zaverecny boss - vice HP)
        Souboj s ufem muzes ovlivnit predmetama, ktere vyrobis. Jsou na jedno pouzit (trefi dve nasledujici strely, uhne dve strely, a pak je tam jeste jeden). Ale maji jen maly vliv. Hlavni je zbran a stihacka (zakladni nebo ta co se musi vynaleznout a vyrobit).
        • Diky za info, jeste tomu dam sanci :-)
    • Taky bych to tak videl. Je to dobra hra, ale k puvodnimu ufo to ma daleko.
      Malo veci na vyzkum. Laboratore a vyrobny jsou na nic. Vyroba je divna (1 satelit = 20 dnu, 10 satelitu = 20 dnu). Globlani strategie na me pusobi jen jako nejaka zasterka, ktera me kazdych x dnu da taktickou misi.
      Kombat me prekvapil, zruseni TU bylo dobre rozhodnuti a nikdy bych to necekal. UI a kemara jsou strasne. Inventar a vlastnosti vojaka, totalne zjednodusene. Strom skillu je dobry, ale zelenaci pak namaji moc moznosti co mohou udelat. Kombat je hodne o stesti. Kdyz hraji iron man, tak jsme zjistil, ze spoleham prevazne na hloupost AI. Misto vystrelu ho prinutim at stravi tah pohybem a nemuze mne pak nikoho zabit.
    • Killere přečti si můj příspěvek. Já mám s misema přesně opačný problém. Jedu jednu za druhou.
      • Aha, tak to je zajimave. Jak rikam, jedu uz druhou hru, prvni normal, nyni classic a misi je dost malo. Mozna dali nahodu i do tohoto.
    • Je to cele takove podezrele.... pockej 85% je prece 85%. To jako hra na vyssich obtiznostech podvadi? :D
      • Pisu 85% a vice. A ano, kdyz vojak mine pri sanci 100%, tak opravdu nevim, co si mam myslet.
    • Hram tiez na classic , ale nemam dojem, ze by emzaci mali nejaku supermusku. Jasne trafia obcas aj cez fullcover , ale to je dan za dvojtahovy system, tahove hry vzdy simuluju realtime, cize je to vlastne simulacia ze obaja po sebe strielate vyklananim z krytu. S AP by sa to nestavalo. Chyba mi blind fire, hlavne ked by som chcel trafit tie vybuchujuce auta a vyuzit to ako takticku vyhodu. Pravdu mas s UFO, cele to zostrelovanie je hrozne divne , a dost nudne. Ufo sa objavi naozaj iba obcas, zostreluje sa prilis lahko aj so zakladnym stihacom, rozmyslam na co su v hre 4 miesta v kazdom hangari, ked aj tie najsilnejsie ufa vydrzia mozno utok jedneho a aj po uplnom poskodeni je istota, ze kym sa opravi dalsie ufo sa urcite neobjavi ;-)
      • Zayl
        Cože? Chci tě vidět jak sestřelíš normální large ufo s avalanche interceptorem. Nedej bože ty silnější.
        • No kedze UF je tak strasne malo, a vacsie su az na konci hry tak v podstate celu si vystacis so zakladnym stihacom + lepsia zbran, a to som nevyuzil ani tie tmp boosty. Kym prislo large uz som ten jeden firestorm mal.
          • kostejnesmrtelny
            Mně přišla vlna středních a větších UFO někdy ve čtvrtým/pátým měsíci hry. Na jedno velký jsem se odvážil a utratil jsem na něm tři interceptory s avalanchema a defensivním boostem a stejně jsem ho nesundal. Takže to nebude až tak jednoduchý.
            • kostejnesmrtelny
              @ sektan navigator: a to bys ty měl vědět *1*
            • na large ufo staci jeden interceptor s phoenix cannonem ( classic )
            • No ja nevim, v okamziku, kdyz mate plasma gun na stihacky, tak opravdu staci ta zakladni stihacka s defense boosty. O tom nejsilnejsim delu ani nemluve. A ja bych take rad mel vlny ufo, ale proste tam nejsou. Jedno UFO mesicne je zhruba prumer :(
          • Zayl
            No to jednak není základní interceptor, ale interceptor s upgradem a navíc je to o náhodě. Máš hry kde potkáš skoro hned na začátku scanovací UFO s death laserem který sundá normální interceptor na dvě rány a dodgnout se mi povedl jen defense matrixem.

            Máš pravdu v tom že ten UFO hunting je odfláknutý a navíc hodně o tom kolik zrovna hra napočítá na RNG.
  • co jste mysleli tim "hra nepusobi archaicky"? znamena to posun smerem k mainstreamu? Proč je nutne čtenarum neco podsouvat a proč se v recenzich nepojmenuji veci pravym jmenem. Podsouvate nam, že kdo nechce zjednodušení je archaicky a to nejen v tehle recenzi.
    • Aj starý XCOM bola predsa mainstreamova hra. Len sa asi za 20 rokov zmenil.
      Nový XCOM je dobrá hra, čakal som niečo komplexnejšie. Nie ani tak v taktickom móde ( alebo v grafike optimalizovanej pre konzoly ), ale skôr vo výskume a nových technológiach. V tomto ohľade je pre mňa zjednodušenie v hre sklamaním. Nové vynálezy sa objavujú príliš samozrejme a rýchlo. Zbrane zostali rozdelené rovnako na 3 úrovne - tu som čakal viac. Naproti tomu čo sa mi páči je, ze armor už nie je jeden ultimátny ale je potrebné zvážiť pre a proti pre jednotlivé triedy.
      • ja stary xcom ani tenhle novy nehral, jen reaguju obecne a co jsem četl nejake reakce tak jsem mel dojem že stare ufo byla hc hra
        • walltar
          Byla ... tenkrát byly HC hry mainstream. *1*
    • Nejprve doporučuji zjistit si význam slova "archaismus"...to nemá s mainstreamem co dělat...nebo snad chceš naznačit, že UFO bylo ve své době záležitost nějakýho undergroundu? )))
  • To je divný...mě to Firefox přehrál úplně v pohodě bez jedinýho trhnutí...jestli spíš nebude problém mezi židlí a klávesnicí...
    • reakce na Zayl
      • Zayl
        Stoprocentně za to mužu já, odhalil si mě! Jakýkoliv jiný flash na světě mi to přehraje jen tady ten custom player (který byl otřesný i když mi předtím fungoval) nefunguje.

        To mám za to že updatuju no.
        • To je prváě ta otázka...nejen pro tebe...proč to někomu jde v pohodě (jediný problém který jsem kdy měl, bylo pomalé načítání videa ale nikdy kousání) a někdo furt musí křičet o pitomém přehravači...já bych vsadil na to, že spíš máte zasviněný systémy...
          • walltar
            Já bych se spíš vsadil, že to má problémy s ABP a nebo třeba s Ghostery .... taky mě tu videa moc nejedou. Když zablokuju adblok tak to někdy pomůže. A taky mě někdy dělal problémy 32b prohlížeč a 64b java ... to se taky vařešilo co sem nainstaloval FF nigthly. Stejně sem třeba měl problém když začínaly nové stánky CZC tak mě tam prakticky nic nefungovalo a někomu jinému zase jo.
          • Zayl
            A já bych vsadil na to že Váňa vyhraje Pardubickou. A vidíš, oba se pleteme.
  • Zayl
    Rád bych se podíval na na jakoukoliv videorecenzi, ale vaše video technologie nejen že odmítá fungovat ve firefoxu, ale i v IE, což jsem zažil poprvé. Asi mám smůlu.
  • No tak nevim, mam z tohodle xcomu smiseny pocity. Jako hraje se to dobre velice dobre. Ale. Od obtiznosti classic je pro me nepochopitelny ze je obtiznost resena megaheptaultra boostem emzaku viz. v plnym coveru ve smeru primo proti emzakovi koupim pomalu pokazdy critic z 50 metru, oproti tomu mam ja sanci na hit 25%. To me neprijde zrovna dobry reseni. Zas na druhou stranu od tyhle obtiznosti umi AI pekne obchazet a utocit z boku a negovat cover:) V kombinaci s boostem aimu je to vazne smrtelny kombo. Nicmene tohle je pouze muj osobni pocit. O inventari a munici myslim nema cenu se zminovat:) Co me zklamalo je (mozny spoilery) - Random rozdelovani classu u vojaku (v pozdejsi fazi hry je zas predem dany kterej vojak ma psy gift a kterej ne, tady by me vic sedel ten random). Interceptory uplne k nicemu dohral jsem hru s jednim jedinym a jednim firestromem. Dale psy vojaci - opet k nicemu. A ja se tak tesil jak to budu kosit psy schopnostma a oni me nechaji zahrat s takovym vojclem jen jednu misi a to jeste posledni? WTF ?Navic prvne ma jen jednu psy abilitu a pri startu posleni mise dostane dalsi dve to znamena ten max. psy lvl (kterej jinak nejde vylevlit nez prave onim nastupem do posledni mise, mel jsem 3psy vojaky ale jen ten jeden se dostane na max lvl) Takze sem si snim zakosil jen jednou a na posled pac pak je konec. (a to znamena ze i moje pracne zkoumany a vyrabeny psy-armor je vlastne k nicemu) Again WTF? To jako mela bejt ukazka jak muzou bejt hruby nebo co? To me defacto tak nas***o ze uz to ani nemam chut zacinat znova:( Vytky mam k par bugum - mizeni vybavy z inventre (V pozdejis fazi hry to fakt neni nic prijemnyho), haluzovani kamery pri prepinani vysky, automaticky prepinani kamery na max. vyskovej lvl.( Ve zricenym ufu kdyz si musim u kazdyho vojaka zvlast prizoomnout jak je na tahu pac jinak cumim na strechu ufa, tak je to fakt otrava). Ale ve finale je to preci jen nejlepsi tahovka za posledni roky, takze si ji uzivejte.
    • z*******j spoilerista
    • Jo, mě to taky strašně sere, ale celou dobu v práci se těšim na to, až přijdu domů a nechám se od toho štvát znova a dál. Už dlouho sem nehrál hru, který by mě během půl hodiny nasrala tak, že jí vypnu, ale po chvíly jí zase zapnu, aby mě za chvíly mohla znovu naštvat.
      To je peklo, poprat se s tím Vaším filtrem.
      • Tak nak. Zrovna vcera se u toho chytl takovyho nerva kdyz me umreli v misi (obtiznost classic-ironman) 2 celkem uz nabuseni vojaci ze sem musel dat ctlr-alt-del ukoncit program a jit to rozdejchat na cigo:D Ale za pul hodky sem vojaky oplakal a uz sem u toho sedel znova:D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit