Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • já žádný video na games nikdy nemám.Proč?
    • protoze nejsou schopny zaridit aby videa bezela vsem jako vsude jinde , nejses sam kdo tady ma potize s prehravanim videii a vubec cely tyhle stranky se chovaji jak splasena koza kvuli milionu reklam a dalsich nesmyslu.
  • Chci se zeptat jestli neznáte další podobné tahovky, nemyslím starý jako Commandos a pod. a ne něco jako heroes of might and magic. Prostě kde si pěstujete skupinku, díky za odpověď :-).
    • ROZhodně vyzkoušej UFO Aftershock, je to hodně podobné ale zdá se mi, že v něm si se svoji skupinou daleko víc pohraješ co se týče schopností, abilitek a přidělování bodů

      Ne jak tady, kde si vybereš ze dvou právě možných schopností a konec

      Ale není to tahovka, bitvy normálně probíhají v realtime, ale téměř neustále se kvůli akcím pausují, takže rapidní rozdíl v tom není :D
      • To muze rovnou vyzkouset original-treba X-Com Apocalypse. Hra je k sehnani za pakatel a tolik mnoznosti co tento dil uz nenabizi zadny.
        Z novejsich remaku pak doporucuji UFO:Extraterrestrials.
        Uplne nove kvalitni tahovky snad ani nexistuji. Bohuzel
        • walltar
          Jo apocalypsu bych taky doporučil ... to je podle mě nejlepší díl série. Škoda, že ho někdo nepředělá do trochu lepši grafiky ... i taková jako mají xenonauts by mě bohatě stačila.
      • Afterlight je od Altaru nejlepší, ale s Ufem má pramálo společného...
        • Keyz
          V čem je lepší Afterlight oproti Aftershock?
          • Coffin.Corner
            Teraformování Marsu mě hrozně bavilo.
      • nebo Afterlight, ten je lepší :D
        • kostejnesmrtelny
          Jo, Afterlight byl doteď moje nejoblíbenější adaptace starýho XCOMu :)
          • Afterlight neni ani za mák adaptace starýho Xcomu
            • kostejnesmrtelny
              Chtěl jsi asi napsat "kopírka". Ne, to není. Adaptace ovšem rozhodně ano.
    • Podívám se na ty hry, díky moc.
    • ps3 - valkyria chronicles
    • Jason_dinAlt
      Přehled tahovek:
      http://www.gamerankings.com/browse.html?site=pc&cat=59&year=0&numrev=0&sort=0&letter=&search=

      Commandos byla real-time strategine, ne?
    • jagged alliance 2
  • Jde to dneska někomu spustit? Pořát se to snaží jakoby aktualizovat, ale nic to nedělá. STEAM?
    • Už sem to viřešil. Bylo to i na fórech STEAMu. To je poprvý, co jsem musel dát zkontrolovat soubory. Našloto, že jeden chybý a ten se dotáhul, pak už to jelo. Nevim kam se stratil, hru i PC sem normálně vypnul.
      • boha "vyřešil". :)
        • prasohrubka *1*
    • kostejnesmrtelny
      Akorát jsem to spustil. Žádnej problém.
    • Jo, jde to spustit. Stejne jako vcera a predevcirem.
  • Jason_dinAlt
    Kamarád, co také hraje mi doporučil IronMan mód. Jak jistě víte, je vestavěný přímo ve hře a spočívá v tom, že není možnost dávat "Load" hry. Takže když jdete do mise, tak jednou mrtvej paňák už je definitivně kaput.
    Rozhodně to takto prohlubuje zážitek z hraní. Výboenej adrenalin, kdy třeba vstupujete do "very hard" mise s úplnými nováčky, protože zkušení pardálové si válej šunky na ošetřovně. Zkuste si to sami. Poté co se seznámíte s herními mechanismi, zkuste rozjet hru znovu s IronManem ;p)
    • Skvela rada u hry, ktera ma bugy. Takze pak mas jeden nepouzitelny save a muzes zacit znova. Opravdu nechapu lidi, co si daji takovyto mod u cerstve vydane hry a pak jdou brecet na ofiko fora.
      • Nejspíš tam nějaké bugy jsou, ale nějaké vážnější jsem teda nezaznamenal. Jo občas když je cutscena,tak je mimozemšťan trochu ve zdi nebo místo aby měl sniper v ruce pistoli a střílel,tak má pořád sniperku ale zvuk a střelba jde jakože z pistole :D ale nic význameného jsem zatím opravdu nenašel
      • Bugy tam žádný nejsou, nelži. Mám dohráno a žádnej problém. Jdu to rozjet znovu. *7*
        • Jason_dinAlt
          Existuje takové novodobé pořekadlo, které říká: Každý program má alespoň jeden bug. :o)
          • souhlas.. a kdyz ho vyresis, je tam porad alespon jeden ;)
        • walltar
          Tohle si myslel vážně, nebo jsi úplnej analfabet co se PC týče?
      • Jason_dinAlt
        Ať si každý pochopitelně rozjede hru jak mu nejvíc vyhovuje. Jen jsem chtěl upozornit na to, že IronMan je "jako fakt dobrej".
        Bugů ve hrách je hromada a možná i trochu víc, ale osobně si nevybavuji žádnou hru, kde bych kvůli nějakýmu bugu hledal jednu ze starších pozici abych mohl pokračovat ve hře.
        Každopádně tímto potcrzuji, že nějakou dobu hrajeme a nemáme ani "jeden nepoužitý save".
        Takže zatím maluješ čerta na zeď.
        Ale jinak souhlasím. Také nechápu lidi, co "chodí brečet na fóra".
        Zpráva pro ostatní: Nebuďte pesimisti a jděte do toho ;o)
  • Kein
    Někdo si tu stěžoval, že PSI schopnosti jsou až ke konci hry a tedy je hráč moc nevyužije. Je to omyl, tempo postupu hry si hráč určuje sám a to tím zdali vyzkoumá výzkumy, které vám odemknou postup v hlavních questech. Pokud teda máto málo zkušených mariňáků, nebo surovin na technologie, jednoduše nezkoumejte hned vyzkumy označené zeleně (PRIORITY). Hra se takhle "neposune dál" a vy si můžete farmit posádky a suroviny pořád proti těm samým, slabším nepřátelům (nepotkáte nikoho badass). A nepodceňujte capování živých emzáků, chce sice fištróna je chytit, ale zase máte pak dříve emzácké technologie.
    • To neni pravda, silnejsi alieni se zacnou objevovat nezavisle na tom co udela hrac. Jedine kdy to plati, je ze PSI alieni se neobjevuji dokud nenapadnes zakladnu.
      • Kein
        No možná časem ano (mě se to teda nestalo), ale je to o dost pomalejší proces, než když jedeš po zelených výzkumech(s mutonama jsem se setkal až po zeleném výzkumu). Ještě před alienskou bází jsem měl deset Colonelů a plasmové zbraně. Jen ty poslední zbraně, fůzní, jsou dostupné až po psi zkušenosti. Jinak co se týče samotných psi schopností, tak pokud nebudete zelenat, tak si v klidu vytrénujete tři psi vojáky a vzhledem k tomu, že jeden psi na full, na tým bohatě stačí, tak je to víc než dost.

        Jinak s panikou problém nemám, hned ze začátku jsem se snažil co nejdříve satellite uplink a čím více satelitů máš tím více ufo odchytneš a snížíš paniku.
      • Pravda jen z půli. Pokud dlouho používáte základní vybavení a jen "farmíte", udržujete paniku a rozšiřujete bázi, tak se Alieni příliš nesnaží o progresivnější postup. Vždy to je o akci a reakci. Je ale pravdou, že určité tempo je třeba udržovat, jinak vám i základní nepřátelé pomalu vojáky utlučou a panika zemí se taky neudržuje snadno. Moje TOP elitní komando má za sebou kolem 26 misí (průměr mezi členy týmu). Jak už bylo psáno, důležité je nedělat příliš pokroky v zelených výzkumech....já sice mám jistý klíč, ale jistý útok odkládám Dobrý způsob je vytrénovat dvě samostatně bojeschopné jednotky (tj. 12 vojáků) a poté rozumným tempem zkoumat, vyrábět a vylepšovat. Hra je díky tomu mnohem zábavnější. I Fallout 2 šel dohrát za 15 minut :D
        • Četl jsem, že jedním z hlavních rozdílů mezi obtížnostmi Classic a Normal je to, že se na Normalu mimozemšťané chovají tak, jak popisuješ, tzn. na strategické úrovni nikdy moc nepředbíhají hráče. Na obtížnosti Classic jedou svým tempem a je jim jedno, jak na tom hráč je.
      • Jj, bohuzel je to tak a je to dalsi z veci, co mne vadi. Hra mne primo nuti se vsim spechat.
  • Možná už to tu někdo napsal, ale existují modifikace, jež ve hře odemikají věci, jež byly kvůli konzolím a obtížnosti vypnuty. Namísto výběru ze tří misí se vám oběví na radarech (máteli je nad danou zemí) UFO a podle sestřelení (nesestřelení) se vám zpřístupní klasické mise či crashsite. Takže místo jedné ze tří máte mise 3. Hru to značně prodlužuje a minimálně zprvu znáročňuje. Nesestřelená UFO zýší paniku, komanda musí dát více misí v těsném sledu apod. Je třeba více taktizovat, ale zase je více dostupných surovin....
  • Vitekb
    "Spolehájí na mě?" Eh, to i mým 4 proflákným semestrům latiny netní správně. Musel jsem se proto pustit do hledání a cýsledek se dostavil:
    http://www.pageofreviews.com/2012/08/vigilo-confido-translating-x-com%E2%80%99s-new-motto/

    V článku je tahle fráze i zmíněna, ale v komentářích je to uvedeno na pravou míru:

    "I've been studying Latin at the university level for 4 years, and I don’t see how confido can mean “I am relied upon”. It’s true that confido can mean “to rely upon”, but you can’t use that to argue it can mean “to be relied upon”. It would have to be in the passive tense, and it is definitely in the active tense. You could translate it as “I rely upon” but then the question is what does it refer to? I would translate it as “I believe” or “I am confident”. It definitely doesn’t mean “I am necessary”; if that’s what whoever came up with this wanted it to say, they would have used something like requiror (“I am required”).

    Personally for the whole thing I like “I watch, I believe”, but “I am vigilant, I am confident” would work too."
  • Muzu si vyrobit i utocny stroj? Myslim ze jo ale nevim jak ho vzit na misi
    • Normálně ho přidáš místo vojáka...při sestavováníteamu
      • Zajimave, ja ho nikdy nepouzil. Vojak ma prote tolil vyhod, ze mi to prislo zbytecne.
        • Já asi dvakrát...vždycky jako kamikadze unit...
  • no, hrál jsem všechny Ufa hned jak vyšly ( už od roku 1994 ). První díl je klasika. Dvojka graficky lepší, ale celkem nic novýho a terror lodí byl zdlouhavý a nudný. Trojka byla úplně jiná, dle mého názoru nejvíce propracovaná, ale konec hry už nebyl tak zábavný jak začátek. Série od Altaru nebyla vůbec špatná, Aftermatch - OK, Aftershock - takový nekonzistentní, Afterlight - asi nejlepší, i když s původním Ufo to má pramálo společného. UFO Extraterrestrials mě nějak vůbec nebaví, je to asi nejpřesnější remake, ale grafika se mi nelíbí a pohyby postav jsou mi protivný. No a tohle Ufo... jako není špatný, pohyb v bázi je celkem zajímavý, grafika pěkná, animace také, ale na můj vkus je to až moc moderní a ta kamera se mi prostě nelíbí, pocit z mise trošku ztísněný, volnost velmi malá, nevim no. Pro "mladší" hráče to asi nebude špatný, ale mě to nechytlo...
    • No super..takze kdyz bych tvuj prispevek sumarizoval..tak se ti vlastne zadne UFO nelibilo a libit nebude...:)
      • Ne, tvrdim ze vsechny dily si s chuti rad zahraju, i jsem je nekolikrat dohral, nektere mene, nektere vice, ale xcom extraterrestrial a toto nove ufo mi nic nerikaji a ani nemam chut to hrat - dohrat, natoz hrat znovu.
  • V podstate je to dost zjednoduseny oproti puvodnimu ufu nebo apocalypse, ale zase mise jsou zabavnejsi. Skoda, ze abductions prostredi se negeneruje a mapy by mohly byt vetsi. Cekal jsem i rozvinutejsi popis technologii a emzaku. Jinak ale atmosfera vyborna, zvlast hudba je skvela, jen ti emzaci mohli vypadat malinko hroziveji. Jeste bych si nakonec postezoval na konzoloidni ovladani, ale to uz je dneska skoro standard.
    Urcite me to ale prijemne prekvapilo, cekal jsem nejakou fallout3/gears of war mix kasi, ale evidentne to delali lidi, co maji uctu ke starym x-com hram a nakrocili spravnym smerem.
    V dnesni dobe si myslim, ze tahle hra si koupi zaslouzi.
    • Já jsem za to konzoloidní ovládání velice rád. Konečně strategie kterou mohu hrát z gauče na TV a ne u stolu na monitoru :) A teď v zimě hezky pod dekou a s hrnkem čaje se slivovicí :) Značka ideál :D Proto jsem nevájal a utratil 730Kč v předobjednávce a mám to doma ...
    • Naprostej souhlas.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit