Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To jsem jediný koho ta hra zklamala?
    • no... asi jo ;-)
      • Tak tim pádem jsem asi jedinej kdo hraje na PC a hrál předešlí díly....
        • Shaker
          kamarad, co hral predchozi dily rika, ze to neni xcom, ale porad je to dobra hra... me jakozto zacatecnikovy xcomu se to libi hodne a jako jedna z mala her dneska se s clovekem fakt nijak zvlast ne*ere
        • No hele, nemůžu přímo říct, že by mě zklamala, ale dohrál jsem si 1 a nějak nevidím důvod hrát to znova. Původní díly jsem (kromě Apocalipsy) dohrál asi 10x, takže tu asi něco špatně bude. (Jsem též hráč na PC)
  • Hra je super, ale vadi mi automaticka zmena vyska kamery. Vzdy kameru oddialim, aby som lepsie videl (skoda, ze zoom nie je vacsi), ale po prepnuti sa na ineho vojaka sa kamera opat priblizi tesne za neho. Je to mozne nejako zrusit? Dik.
    • Shaker
      neni, protoze to nema fungovat jako zoom, ale jako ruzny vejskovy hladiny, takze kdyz prepnes na vojaka, zobrazuje se ti jeho vyskova hladina
  • Jinak jak nekdo psal ze mu mizi vybaveni tak mel pravdu zmizeli mi 4 laserovy pusky...
    • Taky se mi párkrát zdálo, že mi zmizela u některé z postav výzbroj (zbroj/zbraň nebo obojí)..a mám pocit, že jsem si toho všímal u těch postav, které se vracely z "rehabilitace" (zotavovali se po zranění)
    • Shaker
      nemizi, jen kdyz je nekdo zranenej v misi a ma na sobe to vybaveni a jde do nemocnice, tak dokud se neuzdravi, muzes tim ohaknout ostatni vojaky, ale jakmile je ze spitalu venku, tak vsechno co mel ma na sobe zpatky a ty pak musis hledat, kterej ze to byl :)
    • asi si je poslal nejakemu statu jako darecek.. chce to cist, kdyz na tebe vyskoci okno... zrovna tohle jednou po me chteli ;)
      • Mno prave ze ted je po me nejakej stat chce a ja najednou koukam ze je nemam...
    • nemas v tymu nejakeho cecha nahodou?
      • Dva izraelce, nemku, mexicana, rusku a tank. Tak leda ze by mexican!
  • Docela me prekvapilo, jak se hra dobre hraje na gamepadu, puvodne jsem ho zapojil jen ze zvedavosti a nakonec u nej zustal :).
    • jojo je nas vic.. navic to hraju na big screen :))
  • Keyz
    Lze nějak zapnou helmy aby vojáci vypadali jako vojáci a ne jako modelové na kadeřnické přehlídce?
    - Kolik zhruba % lze vyzkoumat (zbraně,brnění atd) do dokončení hry?Často bývá ve hrách nadbytek surovin.Zde by vzhledem k válce hodili to nějak značně redukovat (jestli to již není)
    - Jaký vliv má změna obtížnosti na hru?Jsou odolnější potvory,slabší zbraně anebo potvory lépe chovají?

    - Btw je něco podobného kde vedu armády a ne jedno komando?Ze bych si dokázal představit hrát to za stát a ne za partu lidí.Sem se vyloženě hodí vidět umírat tisící bojovníku v nerovném boji s ufony.Bylo to správně na ho*no.
    • Helmy ve hře jsou, ale jak již bylo řečeno - pouze ve formě DLC pro předobjednávky. Což se mě osobně nelíbí (a to předobjednávkové DLC mám) a předpokládám/doufám, že v nejbližších týdnech jej uvolní i pro ostatní hráče.
    • Pokud jsi měl hru předobjednanou (ale dá se najít ještě teď ta verze hry s DLC), tak mát více úprav výzbroje,barev a takových kravinek.

      Určitě se dá do konce hry vyzkoumat všechno, ale potom jsou jednotlivé zbroje,zbraně,výbava drahé na materiály.

      Podle některých je docela větší skok z obtížnosti Normal na Classic. Nepřátelé dávají častěji hit,critical,jsou chytřejší o něco. Jsou častěji hrozby UFO a dopad na svět je zřetelnější (Panika,odchod státu z XCOM projektu což znamená méně financí pro vás jako Velitele projektu).

      Armády bojují v hrách Total War například. Ale bohužel ne proti mimozemšťanům.
      • Keyz
        Jestli jde přidat helma to tedy nevíš?

        V Total War sice ano to jsem nemyslel.
        Klidně bych to viděl bez možnosti přímo velet.Prostě hrát za prezidenta.Jen vidět reporty jak se co podělalo.

        Jinak dík,za odpověď.
        Ta obtížnost Classic vypadá dle popisu zajímavě,obával jsem se toho aby nepřidala pouze HP protivníkům jak to bývá běžné.
        • Tak to by Ti možná vyhověla nějaká Civilizace anebo potom hardcore Europa Universalis 3 :)
        • Psal jsem,že helmy a další výbava jdou přídávat,ale musíš mít DLC Soldier pack. Které bylo k dostání jen pro předobjednávky.

          No hele nějaká taková hra byla určitě to si pamatuju. Ale bohužel si nevzpomenu na název.
        • Ja myslim ze vzledem k ty baculaty grafice uz to je uplne jedno. Grafika je neco ceho jsem si prestal vsimat hodne brzo.
          • Grafiku můžeš přehlížet ve čtyřhodinovém titulu, ale ve hře, kde hodláš strávit desítky hodin, si jí prostě za nějakou dobu všímat začneš. A na tohle by občas měli vývojáři myslet.
            • Naopak - na grafiku si (nejpozději) po pár hodinách zvykneš. Právě ty "čtyřhodinové tituly" musí zaujmout alespoň tou grafikou, když už ne herní dobou a obsahem.
              Já osobně problém s grafikou XCOMu nemám, celkem se mi i líbí a od strategie (zvlášť tahové) jsem nikdy grafické orgie neočekával.
              Klidně mohla být grafika ještě horší a nevadilo by mi to, ale poladit mohli ovládání a kameru - někdy je peklo určit postavě kam přesně má jít (musím rotovat kamerou do chvíle, než jde na dané místo najet myší a neskáče to třeba o patro níž) a pohyb ve více-patrových budovách je díky poskakování kamery doslova očistec *16*

              Nicméně hratelnost je jinak na jedničku *3*
        • walltar
          http://cloud.steampowered.com/ugc/939257693840184374/C5CAC1C69502B6D70C907B5D1B70B939AE31570C/ s těma helmama si myslel tohle?

          Jinak v té obtížnosti mě příjde skok celkem zásadní ... hlavně emzáci dostanou mnohem větší hit chance a critical chance takže potom si užíváš smažených vojáků na jeden zásah.
          • Keyz
            Jo to jsem myslel dík.
  • Já nešťastník jsem si XCOM taky pořídil, abych zjistil, že i na normál dostanu na frak. :D Jinak kamera mě štve hodně při hodu granátu.Taky se mi stává, že chci poslat vojáka do budovy a on vyleze na střechu, kde ho odstřelí nebo se mi zobrazí, že bude krytý, ale když doběhne, tak stojí mimo kryt. :D Taky jsem nepochopil zabití přes betonovou stěnu, stěnu ufa, přes korbu dodávky atd. Jinak potěšilo, že i na šest let staré mašině se vše hýbe a loaduje neuvěřitelně rychle.Budu tomu muset dát více času.
    • postolka
      Ja ty granaty vetsinou resim rotaci pohledu - kdyz je hazis jakoby do strany a ne nahoru/dolu, tak se miri lip.
    • Shaker
      taky sem se vtipne schoval za stenu ufa a myslel si, kdovijak nejsem v bezpeci, pak mi blbej malej emzak s nafouknutou hlavou ustrelil celou stenu, za kterou se vojak krcil a druhej mu poslal smrtici davku... ta hra se s clovekem moc nemazli (na classic obtiznost), musel sem to jakozto zacinajici hrac xcomu zmenit na normal, protoze jinak to byl fakt spis silenej stres... zadny prachy/ spousta tuhych nepratel a neucinny zbrane kuli nedostatku casu na vyzkumy. tezsi obtiznost a iron man mod je fakt pro masochisty
    • Scrollovacim koleckem menis vysku ve ktere operujes. Kdyz to udelas spravne tak se ti to s tou strechou nemuze stat. Co se krytu tyce tak jen snizuje pravdepodobnost ze te zasahnou ale zasahnout te porad muzou.
  • BoB.2
    *4* DOBROU *6*
  • Hra je sice vyborna, az na par bugov, ktore sa casom vyliecia, len by som ocakaval trochu dlhsiu hernu dobu.. ked sa clovek konecne do toho dostane, hra konci...
  • BoB.2
    Tet si jen počkat do konce měsíce až bude hotová čeština.
    • Čeština bude hotova již tento týden(čeština je hotova z 95%). Takže do pátka bude nejspíš určitě :-) . Takže pokud máš hru z xzone,tak ti ji pošlou na email. Pokud máš hru od jinud,tak si budeš muset trochu hledat na internetu.
    • Bože, už zase? Na jakou zemědělskou školu ty chodíš? Angličtina je to hlavní co člověk v dnešní době potřebuje, čert vem všechny chémie, zepměpisy, dějepisy...
      • BoB.2
        Je mě 65 a umím plynule rusky.
        • tak proc to nehrajes v rustine?
        • Keyz
          Dost her má ruskou lokalizaci.To nemáš zas tak špatný *4*
        • A pak ses probudil a musel si jít vyprat gatě že?
          • BoB.2
            Co to má společnýho s XCOM: Enemy Unknown?
            • BoB.2
              Aha jen zas informoval o češtině která se děla do téhle hry a třeba to někdo ocení.
            • Ale no ták. Ty jsi komentoval na Xcomu, já jsem reagoval na obsah tvého příspěvku takže to mimo téma úplně neni. Od toho jsou reakce...
  • ucho
    díky za recenzi, navnadilo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit