Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Stoprocentně kupuju. Původně jsem zvažoval koupi nového PC, ale nakonec jsem to nechal být - kvůli jedné hře (Squadron42 - kde vlastně ani nevím, jestli to bude alespon trochu dobry) nemá kup nového PC smysl a radši ty prachy dam do ps4.
    • ravux
      Jestli jsi chtel puvodne kupovat herni PC a ted pujdes do PS4PRO, tak jeste usetris 20 000,-
      • 10k za hračku je furt dost, pc využiješ i k jinym věcem.. jinýmy slovy, PC umí dělat vše co konzole ale konzole neumí zdaleka vše co pc
        • PC neumi vse co konzole a vice versa. Ostatne proto mam k nekolika konzolim a handheldum i nekolik pc a par tabletu nadavkem k tomu.
          • Jedinné, co PC neumí, je spustit exkluzivní tituly pro konzole a to jen proto, že si výrobce konzole zaplatil, aby to na jinou platformu nevyšlo, protože by to na PC jinak jelo a přeportovat něco na PC z PS4 nebo XB1 je relativně triviální, protože už je to stejná architektura, na rozdíl od PS3 a XB360, které měly obskurní CPU.
          • a co tedy umí konzole navíc co PC nezvládne?
            • psal jsem "vše co umí konzole umí pc taky".. pokud vím, konzole exkluzivní hry z jiných platforem taky spustit neumí

              to jsi mohl rovnou napsat "pc neumí proměnit bláto ve zlato" a dávalo by to stejný smysl *3*
            • Exkluzivní hry třeba
        • PC na práci, konzole na hraní - ideální kombinace. Máš dvě zařízení takže někdo může být v klidu u počítače a druhý hrát. Navíc nemusíš neustále upgradovat HW (co si pamatuju tak pomalu každé dva roky jsem musel měnit minimálně grafickou kartu, ale často i CPU, paměti, ...). Teď už jsem na HW v PC roky nešáhnul a pořád dostačuje i na střih HD videa.
          Přes 15 let jsem intenzivně hrál na PC ale od doby kdy jsem přešel na konzole už bych PC nebral zpět jako hlavní herní stroj. Jasně, občas si na něm taky zahraju (Starcraft 2, hry z GOG, ...), ale není nad bezproblémovost konzole. Vložíš disk a hraješ. Mám mnohem míň času než za studentských let, takže tohle je pro mě hodně důležité.
          • nemusíš upgradovat? tím, že vydávají novou konzoli za 3 roky zas za 11000 je co? myslím,že tento argument konozlistů už je pasé. navíc se upgradují už i konozle, Hdd atd. Vložit disk a hrát, to už taky neplatí, instalace u digitálních her je taky, a vložit disk a hrát? a co ty updaty, aktualizace? ty tam nejsou?
            • Updaty a aktualizace běží automaticky.
          • Já teda hraju občas i na konzoli (aktuálně PS3 jako lapač prachu a pokukuju po PS4, ale jen kvuli Bloodborne to zatím kupovat nebudu), ale že by bylo hraní na PC nějak problémové, to se mi nezdá.
            A to legendární "vložím disk a hraju" docela dobře vystihuje jedno Rage Quit video https://www.youtube.com/watch?v=ZQ8NhxD0-Ek
            • Kdybys nepostoval video z PS3, tak by to bylo fajn :D
            • Zaty:Jenže vyjma GOG a Steamu máš ještě Battlenet, EA Origin atp. Já měl naposledy problém třeba právě se Starcraft 2 a ani rozjetí Half Life Black mesa nebylo úplně brnkačka. Je možné že se vše od té doby podařilo vyladit.

              Jinak PC si taky nezasírám... pro mě je to hlavně pracovní nástroj.
            • zaty
              Jojo, to video je fakt dobrý. Když jsem ho před lety viděl poprvé, hodně jsem se nasmál. Méně už pak, když jsem si PS3 koupil a to Resistance 3 jsem si chtěl zahrát :)
            • Nebudu posuzovat kdo má pravdu. ale to video fakt pobavilo. :)
            • A o co se starám při instalaci hry ze Steamu nebo z GoG Galaxy? Já jsem asi hrozný klikař, ale za posledních cca 10 let jsem žádný problém s hrou na PC neměl. Možná je to tím, že je moje PC i můj pracovní nástroj, takže si ho nezasírám svinstvem a hry jedu jen ze Steamu a GoG. A jednou za čas updatovat ovladače na grafiku není nic, co by nezvládla i ta největší lama.
            • Tak při té instalaci se hlavně o nic nestaráš. Pustíš to někde na pozadí, koukáš na TV nebo jdeš dělat něco užitečného. Pak přijdeš k hotovému. Aktualizace her se ti stahují automaticky a při spuštění hry se i nainstalují během pár chvil. Jinak podobný čas mi zabralo rozběhání Starcraft 2, protože se hra odmítala z média nainstalovat a nedovolila mi ani zadat licenční klíč pro stažení. Pak jsem přišel na to, že tlačítko na přidání klíče se zobrazí asi na 2 vteřiny. Asi nějaká chyba Battle.netu ale i tak to nasralo. Takže na PC jsem to musel aktivně řešit, na konzoli si jenom počkáš.
          • Já hál dlouho na PC, pak jeden čas jenom na konzoli, pak jsem se vrátil k PC a konzoli už ani omylem, ten uživatelský komfort, možnosti kustomizace a náskok v grafice bych neměnil, zvlášť když mě netlačí finance, jednoznačně a vždy PC.. do konzole vložíš disk a hraješ, na PC klikneš na ikonku a hraješ, v tom nevidim rozdíl
            • Však se s tím dá něco dělat.
              Nehrát to.
            • 100+1 nastavení? ale nepřeháněj,skoro všechny hry maj low/high/ultra a pak advanced settings, každopádně je to lepší varianta, než muset hrát hru na konzoli co se seká a nemoci s tim nic dělat, protože tam nejsou settings, viz GTA nebo RDR *4*
            • Náskok v grafice máš jedině když pravidelně investuješ do upgradu. Hry na PC často nutí instalovat několik různých distribučních platforem (Steam, Battle.net, ...). Po nainstalaci to není rozhodně klikneš a hraješ. Možná už se tolik nelaboruje s ovladači jako tomu bylo dřív, ale pořád musíš řešit 100+1 grafickcýh nastavení, aby hra vypadala co nejlíp a ještě se k otmu solidně hýbala. Uživatelský komfort je diskutabilní. Pokud hraješ na televizi, stejně nemůžeš použít klávesnici a myš, takže musíš koupit konzolový ovladač. Nemluvě o tom že musíš zadrátovat celý obývací pokoj, aby jsi měl kabel natažený jak k monitoru, tak k TV.
  • No takhle měla ps4 vypadat na startu a ne po x letech
    • Nasadit rozumnou cenu cenu je klíčové. Aby konzole vydělávala, musí se na ni kupovat hry. Aby se hry mohly kupovat, musí je někdo vytvářet. Aby mělo smysl hry vytvářet, musí existovat dostatečný odbyt (velké množství konzolí mezi lidmi). Nepochybuju o tom, že by někteří lidé koupili PS4 i za 20k, ale určitě by jich nebylo tolik.
    • V roce 2013? I kdyby tehdy vubec neco takoveho slo vyrobit, jakozto ze moc ne, ani bezne TOP graficke karty nemely takovy vykon, tak kdo by to asi zaplatil? By to stalo 30 litru a kdo vi jestli vubec. Konzole se delaji pro masy.
      • No ps2 byla ze začátku drahá jak svin a lidi to taky kupovali
        • Jenze tehdy jednak nebyla zadna konkurence jako dnes a druhak elektronika obecne v te dobe byla drazsi nez dnes.
        • Aha. Pocitac v te dobe ale stal take trochu jine penize nez dnes.
          • tak si porovnej kolik stála PS2 a PC. PS2 kolem 20k až 25k. a PC od 10k - 22k(za 22k už byl top na trhu)
            • Chybí tam taková bezvýznamná položka "grafická karta".

              Jinak ceny z roku 2000 zde:
              http://www.svethardware.cz/vyvoj-cen-vybranych-komponent-pc/2947

              Každopádně kdo si chtěl hrát trošku líp, musel pořád zbrojit a platit jak mourovaný. Někdy v roce 2010 jsem si sečetl všechny účty, které jsem k počítači našel a bylo to přes 300 tisíc (ne všechny jsem našel).

              Žijeme v parádní době, konzole jsou vzhledem k platům hodně laciné, slevy na hry jaké dřív nebyly ani ve snu, počítače za pár šupů a hlavně se to na nich obstojně hýbe. I na levných a průměrných. Za starých časů jsme považovali 25 fps za hodně slušný.

              Sám mám občas cuky postavit současný stroj, ale není kam dát, na stolní PC není kvůli dětskému pokoji prostor. A hlavně ten čas, i takhle můžu hrát jen někdy po nocích a nad ránem, na úkor spánku, kdy vše doma spí a na to mi krásně stačí plejstejšny u TV. Zapnout hru přes den? To by byl od manželky hukot!
            • nejlevnější co jsem našel v ceníku 10/2000 bylo:
              Cyrix C6 333/5.1GB/32MB, zvukovka za 9500 Kč
              AMD K6-2 500/5.1GB/32MB, zvukovka za 11000 Kč
            • PIII733-133/10GB HDD/32 MB RAM/ VGA AGP Intel 818, zvukovka PCI, CD-52x, minitover ATX, 4x USB - 22 968 Kč
              Celeron 600/10GB HDD/32 MB RAM/ VGA AGP Intel 818, zvukovka PCI, CD-52x, minitover ATX, 4x USB - 18 353 Kč
            • PC za 22 000 v době vydání PS2 byl top na trhu?
              Buď máš špatnou paměť, nebo nevím.

              Na podzim 96 jsem dal 45 tisíc za Pentium 100 BEZ zvukovky, BEZ CD mechaniky, 8 MB RAM, s jehličkovou tiskárnou. A to jen za všechny svý peníze z brigády s podporou rodičů. A to byl docela obyčejný stroj, trošku nadprůměr.

              Pak jsem co rok přestavoval a pokaždé to bylo kolem 20 000 za částečnou obnovu na lehce nadprůměrný stroj a můžu ti říct, že v roce 2000 sice už nebyly ceny tak hrozné, ale stále v porovnáním s dneškem kruté, rozhodně nebyl za 22 tisíc komplet nový stroj, nedej bože top.

              Poslední stroj jsem kupoval v roce 2008, nějaký core2duo, tátovi ještě krásně slouží, jen jsem tam loni vyměnil výtopnu gf260 za tuším gf750. A tím jsem to zabalil, doma počítač už nemám, beztak mě tam hry už nebavily, neb jsem přešel na PS3, kde jsem zažil renesanci zájmu o hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit