Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Bethesda by měla zahodit tenhle prastarej engine, se kterým navíc nezvládne ani po víc jak deseti letech vytvořit například funkční žebříky či dlouhé chladné zbraně, a začít na nějakém úplně novém.

    A hlavně zapracovat na animacích, ty jsou tradičně v jejich hrách skoro stejně otřesné, jako v posledním Dragon Age.
  • Bohužel i s posledním patchem kdykoliv spadne framerate pod 60 fps, byť jen o jediný snímek, vyskočí napovrch šílený trhání a poskakování obrazu - stuttering, přeložte si to do češtiny, jak chcete. Čili stále je to na zcela standardním HW v podobě core i5 a GTX 760 s win 7 64bit potřeba ladit nad rámec, bohužel i tak jen s částečným úspěchem (spouštění v okně skutečně nezabírá a úpravy v ini jen částečně). Podobnej problém jsem měl i s třetím zaklánačem, ale tam se to povedlo vyřešit relativně snadno - zamčeno na 30 fps s adaptivním v-syncem. Paradoxně bylo pak 30 fps mnohem hladších a plynulejších než 45 - 55 s tím samým nastavením. Zajímavej trend poslední doby. F4 je graficky celkem ok. Na zadel si z toho nesednu, ale to už jsem si tak nějak u Bethesdy zvyknul. Je tam spousta klasických Bethesda otravností ale i tak o 100 % lepší než F3 a docela slušná hra. Baví. Nečůrám blahem jako u W3, ale baví.
    • Bohužel musím tě zklamat GTX 760 s win 7 64bit už dnes ale opravdu neni standartni vybava...
      • To je leda tak vlhkej sen. Představa, že je standardní GTX 980 a poslední generace i7 je naivní. Navíc je třeba odlišit problematiku výkonnosti a architekturu. A o výkon tu teď neběží. Zkrátka se to potrhava spoustě lidí s nijak exotickým hw a s naprost pohodovým frameratem. To se někdo vykalel na testování, nebo minimálně z něj nevyvodil vůbec nic.
        • kdyby sis to nastavil jak pisu, tak bys pak nemusel poskakovat po netu jak vzteklej trpajzlik a v pohode plynule hral. To je jak kdyz dva jdou po moste v kterym je dira, jeden tomu druhymu vysvetluje ze tam je dira a muze do ni spadnout a ten druhej si to poslechne a skoci primo do ty diry...:)
      • tak ty už máš visty ?? : O
    • Tohle mi to delalo taky, ale kdyz jsem dal borderless window, v ini vypnul v sync (ipresetinterval) a zamknul to na 60 fps pres nvidia inspector hra bezi naprosto plynule bez sebemensiho zacukani. Problem je zapnutej v sync a na 60 fps to je treba zamknout pac nad 60 fps zacne hra delat kraviny a rozbiji se fyzika atd, borderlees window castecne odstrani tearing pri vypnutym vsyncu.
  • Tento díl Falloutu je jednoznačně nejhorší z celé série, moźná by pomohlo, kdyby to vzali po vzoru Fallout Tactics jako spinoff a nazvali to Fallout Shooter
    • Takže když by to mělo na krabici jiný nápis (jinak by to bylo stejné), tak by jsi byl se hrou spokojenější?
      • Ano, protoze veci se maji nazyvat pravym jmenem. Je to asi jako vzit treba Fabii a prodavat to jako Mercedes a divit se ze to nekoho nase*e.
      • Jasně, kdyby tomu neřikali Fallout, bylo by to ok, kdyby k tomu ještě někdo udělal opravdový Fallout pokračování, s propracovanými větvenými rozhovory, questy co mají různá řešení a možnost přidat se na obě strany, epickým příběhem, humorem a zapamatovatelnými charaktery, bez nesmrtelnýho čokla atd. Jenže to by musel dělat někdo jiný než Bethesda
    • veci se maji jinak, mas zastarale informace. je treba hrat hru na novou survival obtiznost, ono te to hrat jako strilecku rychle prejde:)
      • a na survival obtiznost se zmeni pitomy dialogy kde je jedno na co zmacknes protoze to vyjde nastejno ? a vydávat nový obtížnosti po vydání hry..rofl. Zlatý New Vegas fakt.
        • jedno co zmacknes? No nevim, to je zase nejakej haterskej blabol co se rozsiruje po netu? me prijde docela rozdil kdyz pri odpovedi A te chlap za barem zastreli a pri odpevedi B se na to vykasle. Nebo kdyz babe reknes ze je deevka a ona se s tebou uz nebavi nebo zvolis jinou odpoved a ona ti da quest...hral si to vubec?..nehral, jinak bys takovou pitominu nemoh napsat.
      • I pak ale budou starší díly lepší...
  • fallout 4 je vyborne optimalizovana hra, rozhodne velky pokrok oproti treba Oblivionu nebo Skyrimu.
    A jak bylo receno ve videu, nekdy dokaze vykouzlit opravdu nadherne pohledy. Ona ta jista nevzhlednost hry je taky dana tim ze postapo proste moc pekny neni, a ani by byt nemelo.
    Souhlasim s tim ze pro pristi hru by se Bethesda mohla posunout k uplne novemu enginu. Ja na jednu stranu chapu proc se drzi porad jadra gamebrya, umi s nim pracovat a maji ho uz upraveny tak ze jim nabizi snadno moznosti ktere by jinde museli slozite tvorit a nakonec by to nemuselo byt tak modularni a propracovane jako to maji ted. Ja jsem s tim jak F4 vypada a bezi spokojenej. Nasviceni, godrays, efekt mokrosti a deste jsou mozna nejlepsi co jsem videl, vytka urcite patri odflaknutemu stinovani ktere vyzaduje mensi upravy pres ini soubor.
    • Ona ta jista nevzhlednost hry je taky dana tim ze postapo proste moc pekny neni, a ani by byt nemelo. - Solidní výplod
    • Ta nevzhlednost hry spíš vychází z toho, že ty textury vypadají jak z Half Life 2, i když mají lehce vyšší rozlišení.
    • Kvalitu grafiky bych nedaval na stejnou rovinu jako zobrazenou atmosferu. Stalker i Metro jsou uplne nekde jinde.
      • ja myslim ze ani nebylo cilem bethesdy udelat z falloutu horror:) Navic atmosfera je vyborna, obvzlaste kdyz hrajes hru na novou survival obtiznost.
        • Takze uz jako nejsou v postapo svete funglnovy domky jako tomu bylo v launchi?
          • jamar28
            Tos hrál jenom prolog nebo co?
          • jestli ti ty domy tam prijdou novy tak mas zrejme nejaky zvraceny predstavy o tom jak vypada novy dum:)
  • Ja projizdim znovu Fallout 2 a nejak nemam nejmensi chut patlaninu s cislovkou 4 porizovat.
    • a jakou to má relevanci k novince?
      • Jedná se o hru ze stejné série
  • Doufejme, že Bethesda časem využije engine 666 od idSoftu. Jinak tyto videa jsou good jen tak dál...
  • MickeyMutant
    Když se v textu článku objeví aspoň dvakrát "potažmo", tak mám odhadem 90% jistotu, kdo je autorem.

    Opakuju námět synchronizace obrazu na rozpůlené obrazovce při srovnání nejnižších a nejvyšších detailů. Pokud by obě poloviny ukazovaly identickou scénu, jako třeba tady, oko by rozdíly odhalilo mnohem snáz.
    • Já zase zvedám slechy na "chlupy". Jak se někde píše "o chlup lepší" nebo "na chlup stejná", tak mám taky hned jasno. Víš, kdo z redakce má tak rád chlupy? *4*
      • MickeyMutant
        To se nechám poddat. Naslepo tipuju blixu.
        • Nene, Lukáš Grygar. Potažmo je kdo? Pavel? Nebo taky Lukáš?
          • MickeyMutant
            Potažmo se nekontrolovaně šíří napříč redakcí, ale bacilonosič zřejmě sedí v šéfovském křesle.
            • MikeR
              Tilwaen: Moje slova, ale přesně. *3*
            • Tilwaen
              MikeR: To by se mu na Twitteru nestalo.
            • MikeR
              Tilwaen: Bohužel. To je častý osud Jackových nejúžasnějších příspěvků. *13*
            • Tilwaen
              MikeR: Jojo, ale už to Jackovi smazali *9*
            • MikeR
              Tilwaen: no, i ty diskuze, zrovna jsem koukal, jak sis hezky dala potažmo v Bleskovkách. *1*
            • Tilwaen
              MikeR: Hehe, tak jsem dočetla tvůj komentář, začala jako obvykle scrollovat dál, dolů, dolů, ... počkat, co to tam napsal za slovo? *1*

              Teď už místní diskuze, potažmo články, nikdy nebudou jako dřív.
            • MikeR
              No dík. Dodneška jsem to ignoroval, lépe řečeno ani jsem si toho nevšimnul. Odteď mi to bezpečně začne vadit. Zvlášť jestli v tom jede celá redakce Games, potažmo Levelu.
  • vindalooo
    Prosím o podobný rozbor nového DOOM
    • MickeyMutant
      Nesouhlas! Předoomováno.
    • Zde to je:
      http://www.pcgameshardware.de/Doom-2016-Spiel-56369/Specials/Benchmark-Test-1195242/
    • Sr_Lobo
      Souhlas! Apropo od pátku ho hraju a zatim velká spokojenost se singlem.
      • vindalooo
        Já taky. Už vidím ty negativní reakce typu "je to pořád dokola". Je, ale o to je to lepší a víc DOOM
  • A nastavení FOV? Pořád jen přes ini soubor, že? Skvělé, vracíme se do devadesátek..
    • Proč bys měnil FOV? Nízký FOV je jedna z evolucí FPS... *15*
  • tema a napad sa nezda uplne od veci o hre sa pisalo dost vela a tazko hladat nove temy,trh chrly stale nove a na vsetko sa pomerne rychlo zabuda,pisem ale hlavne preto ze som jeden stych ktorym to zatial graficky velmy neslo,,hra seka a v lokalite mrakodrapov plnej mutantov to bolo uz zufale a vzdal som to,mam radeon 6 koveho radu a celkovo pocit ze 4g ramky su proste malo,tema o hraniciach v nastaveniach by ma mozno zaujala viac,odohral som vsetko ohladne faloutu a som velky priaznivec celej serie a viem ze casom na f4 nabehnem,no a chcem autora pochvalit svoje prispevky robi na urovni,je prirodzene ze nie kazdemu vyhovie *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit