Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Precetl jsem ty stretch goals. Koukam ze Vavra presedlal na taktiku "slibem nezarmoutis". *1*
    O to vic si preji aby Kickstarter naplnil maximalni castku. Tedy ne ze bych chtel byt skodolibej. Ale rysuje se nam tady zasadni rozpor. Fandove si zacinaji predstavovat stredoveky svet neomezenych moznosti, pricemz Vavra je pribehar. Da se ocekavat ze hru postavi na pribehu a tomu podridi vsechno. K tomu si prihodte technologicky mantinel a vyjde vam z toho tvrde naskriptovany pribeh, jestli bude cas i penize i rozvetveny, v malem svete s par minihrami. Toto vidim jako realne. Vidi to tak ale vsichni? Obavam se ze ne. Mozna tomu euforickemu poblouzneni zatim podlehaji i samotni vyvojari.
    Tak se budu tesit na ty diskuze, az ta hra vyjde. Budu moc drzet palce aby vysla. *3*
    • Ano, tvrdě naskriptovaný příběh jako Mafie 1, Ano...
      • Pokud ten příběh bude naskriptovaný, ale nebude lineární, sem s ním ..
      • walltar
        Tak Mafii 1 sem dohrál asi 14x, takže by mě to ani tak nevadilo. Ale trocha víc volnosti neuškodí. Taky ten crafting by mohl přidat herního času a pokud udělají sidequesty. Ale pokud bude ten hlavní příběh dost dobrý a poutavý, tak se nebojím, že by mě to nestačilo.
        • hlavne mafia nebyla dost sandbox. trosicku to tam chybelo. Ale zas nechtel bych aby to kazilo pribeh.
          • Je třeba si uvědomit, v jakém roce Mafie 1 vznikla a spolu s GTAIII byly tehdy skutečnou revolucí. Ale od toho uběhlo už pomalu 10 let, počítače jsou 100x rychlejší tak bych očekával nějaký osun vpřed.
            • Da sa robit v M2 viac veci ako v M1? Da sa robit v Skyrime viac veci ako v Morrowinde? Zbytocne su pocitace rychlejsie ked vacsinu usilia a penazi pri vyvoji zhltne realisticka grafika ci dabing
      • V pohode, ja to beru, nic vic od toho ani necekam. Jenom jestli to takto berou vsichni co ted rvou nadsenim. *3*
    • Osobne si myslim ze momentalne su tahakom 3 veci - je to realisticky spracovany stredovek, je to RPG bez fantasy prvkov ziadna magia,dracti etc. a dobre to vyzera. Ostatne veci ludia budu nasavat postupne z tych informacii si kazdy vybera to co sa mu najviac pozdava a vidi.
      • No, realisticky ... spíš jakžtakž středověce vypadající svět s fantastickým příběhem.
    • Kozy
      To je fakt, dost lidí od toho čeká středověký Elder Srcrolls, ti budou asi zklamaní.
    • Tak Vávra snad v Kickstarter videu říká, že ta hra bude mít stejnou volnost jako Skyrim, čili mělo by být pouze na hráči, jak moc volnosti si dopřeje. Samotné questy samozřejmě musí hru nějak posunovat dopředu... Hrál jsi vůbec někdy nějaké RPG?
      • ucho
        to jo, ale podle některých komentářů od toho někteří čekají trochu i ten mount and blade, kde bys mohl mít vlastní hrat a dobýval další hrady... ehm...
        • jj uz jsem cet jakoze by bylo fajn mit vlastni hrad a tam poradat rytirsky turnaje, zkratka fantazie a prani se vytaci do maximalnich obratek, zacina se formovat parta fanboys s nadmernymi ocekavanimi, ktere jim ted s pochopitelnych duvodu nikdo nevyvraci a nikdo ani nebude. Ocekavani tak budou bobtnat a bobtnat... *15*
        • myslim, že to pak muze bejt jedno jak tu hru udělají, člověk má nějaký informace o hře a to se tam měnit nebude. Pokud se něco nebude líbit par lidem, až ta hra vyjde ,tak to je jen jejich problém.
        • Veskoslav
          To už je bohužel debilita lidí. S tou nic neuděláš.
        • Od toho budou mit Mount and Blade 2 - pokud někdo má přehnaná očekávání a bude poté naštvaný, není to chyba Warhorse. Myslím si, že fakta na Kickstarteru mají zpracováná dobře - což se o jiných projektech říct nedá. Bude hodně záležet na pravidelnosti updatů. Osobně mi vyhovuje méně toho vědět dopředu. Chci být překvapen, co se týče mechanismů o kterých víme, tak ty se mi líbí.
    • me svoboda v otevrenych svetech prijde vzdycky omezena a nikdy jsem si z ni nesedal na zadek. Mam nabrano 2- 5 ukolu a rozhoduju se kterej z nich vyresim jako prvni- ten kterej je vetsinou nejbliz. a to je cely. Proste checkpointy. Musim tama projit, takze jsem v pohode.
      • Ja s tim problem nemam. Vim co muzu od Vavry cekat, budu spokojeny i se stylem reseni jaky mela Mafia1. Jenom se mi zda, podle te euforie v diskuzich, ze hodne hracu od toho ceka simulator stredoveku. Budu si tam zit jako loupeznik, obcas oberu nakej panskej kocar a pak si pudu uzivat s devkama do hospody a pod. *3*
      • Paulcz
        To je tím, že svoboda v RPG není svobodou, ale prefabrikátem. Můžeš se volně pohybovat, ale questy, skilly a možnosti vedou vždy do slepé uličky a jsou značně schematické a povrchní. Dynamické světy a události, NPC s opravdovou AI, které reagují na hráče a i na další NPC.. pak to bude svobodné :)
  • Já bych byl asi raději, kdyby projekt zůstal na kickstareteru a zaplatil se z něj (a tím se posílil duch Kickstaretru).
    • Llour
      To je ale bohužel nereálné
      • Dan viděl cílovou částku pro vydání hry okolo pěti milionů USD, od investora už dostali 1.5 milionu USD, kdyby vybrali 2 100 000 GBP, tak to dělá dohromady ~ 5 000 000 USD, ale museli by pokračovat v crowdfundingu i po skoneční kampaně, se současným tempem to na 2.1 milionu GBP určitě nedotáhnou, nebo začít s agresivním slibováním i toho, co nepůjde jednoduše splnit. Ono záleží taky na tom, jestli je účet Warhorse na který příjdou peníze z Kickstarteru součástí Warhorse Studios, pokud je, tak na vybrané částce má Bakala 70% podíl ze zisku.
        • PS: Odkud mas tech 70%? Btw kickstarter neni zisk. Zisk je to co ta hra vydela - naklady.
          • Zisk z kampaně použitý v mém příspěvku je to co vydělá hra v průběhu kampaně, je to čistý zisk, protože nezahrnuje žádné náklady, náklady na kampaň ani vývoj hry nezapočítávám do kampaně, je to čistý zisk Warhorse Studios v případě, že je směrován a incializován na jejich účet, prostřednictvým jejich firmy a podíl na zisku Dana Vávry je 17%, podíl na zisku Martina Klímy 13% a Bakala má 70%, viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Warhorse_Studios data získána z obchodního rejstříku. Proč považuji zisk z kampaně za čistý zisk? Protože jednoznačně navyšují disponabilní kapitál, bez zřetelných nákladů a celý proces hodnotím pouze v rámci fáze vývoje hry, ne už samotného prodeje.
        • Kicktraq v současnosti ukazuje 3 mil GBP coz samozrejme klesne ale v optimistickem vyhledu bych 2 mil veril.
    • tipuju, ze sezenou polovinu a uz to bude dobra vyjednavaci pozice.
  • Jediný, co fakt chci je, aby ta hra byla dospělá a neohlížela se na nějakou politickou korektnost...prostě realistický středověk...
  • Nevíte jestli už mají nějakého hudebního skladatele? Kdyby sehnali Jespera Kida byla by to paráda.
    • A nebo Františka Ringo Čecha *7*
      • Jedině Michala Davida a Helenku Vondráčkovou.
        • Jo *1* sestavit celej soundtrack ke hře z hitů těhlech dvou... to je tak absurdní představa, že se nemůžu přestat smát *1* *1*
        • MrSanta
          Eva a Vašek pánové. Jedině Eva a Vašek *2*
    • Pokud budou mít dost, tak tam dají český orchestr s autentickou hudbou, což bude určitě lepší.
      • Jo, jestli se nepletu tak i Elder Scrolls III Morrowind měl hudbu od českého symfonického orchestru
      • mam paradni dobovou palicku a zvladam hru na velky buben. Jsem k dispozici.
  • Skvěle, jsem rád. Taky jsem přispěl svojí troškou do mlýna. Z traileru to zatím vypadá opravdu hodně dobře ale tak jako spousta lidí mám strach, že si ukousli moc velké sousto, na základě informací co všechno má být ve hře obsaženo. Doufám, že to mají opravdu promyšlené, že je v jejich silách to vše do hry zakomponovat a nedopadnou jak Molyneux, který se už pravidelně všem omlouval, když se mu nepodařilo dostát slibů.
  • bude minihra znasilneni? I kdyz tenkrat se to tak asi nebralo.
    • wenceslaus
      Probuh proc? Mimochodem znasilneni bulo trestny. Jen se to blbe dokazovalo. Obcad se to resilo bozim soudem.
    • Ne, ale bude tam možnost zabít každýho dementa co bude mít blbý kecy.
    • S nejvetsi pravdepodobnosti, pokud by byl nasilnik znam, byl by donucen se s tou zenou ozenit...pokud jeste nebyla provdana.
      • jedu takhle z bitvy. Vidim cholky na poli. Ha, nic hosi, pockejte chvilku, jdu smočit knot..... :) No a jede se dal. Ja myslim, ze bych se snad tomu i vyhl. Jeste by byla rada. V te hre urcite :)
        • jen aby ti ho srpem neufikla
          • To by teoreticky mohla, záleželo by na spoustě okolností, ale vzhledem k feudálnímu systému by v té době nevolnice neměla téměř žádná práva se bránit legální cestou a nejspíš by ji za něco takového zcela jistě čekal smrtelný trest, nechci tady naznačovat, že každá selka ochotně pozvala švarného rytíře k sobě na lože, ale myslím si, že úhel pohledu ze kterého to vnímáme my dnes je naprosto odlišný od toho téhdejšího.
            • Vždyť jsi to napsal... Smočit knot, zabrat za otěže, vystřílet toulec, vypustit rybník?
            • ano, znasilnovalo se dobre. To slovo asi ale neexistovalo. Nevite jak se tomu rikalo?
    • To by nešlo, hra byla +18 a automaticky médii klasifikována jako obrovské tabu a potírána, ale když bude aktivní modderská komunita, tak něco takového jistě vzniknou může, ale oficiálně určitě ne, to by fakt nebylo rozumné.
      • Místo znásilnění a nevěstinců by mohli závést systém konkubín, to by mohlo projít i v Austrálii. *1*
      • MrSanta
        Leda do speciální verze pro Japonsko. Tam by to možná prošlo.
        • walltar
          Tam by zase hlavní hrdina musel být školačka ... nebo chapadla.
      • Veskoslav
        Hra ale dostane 16+ minimálně, ale spíše 18+ (upálení atd.)
        • walltar
          Jo ale se znásilněním by ji minimálně Německo a Austrálie úplně zakázali prodávat.
          • Veskoslav
            No Austrálie 100%:-D U Němců hodně záleží na kontextu a jak se tam vyspí.
            • mirekdusinojc
              U Němců záleží, jestli je to ve sklepě nebo ne :P
            • MrSanta
              V Austálii byl problém neexistující kategorie pro hry 18+. Proto se tam vlastně hry, které nedostaly těch 15 neměly jak prodávat, bo co nemělo věkovou kategorii se prodávat nesmí. Loni se psalo o nějakém novém zákonu, který by zavedl novou kategorii a umožnil tak prodej 18+ her. Jestli už je v platnosti netuším.
            • vlastik.plaminek
              Australani už ten jejich pošahaný systém co je nad 15+ se neprodává změnili, ne?
  • Lidi chtějí magie, fantasy, MMORPG, mikrotransakce, teplouše, lesbičky, velké dilda, ufouny z toalet... kriste... k čemu jsou všechny ty "vymoženosti", když vám vyjde hra jako Might and Magic a je totálně nehratelná? Vypadá jak kdyby ji někdo splácal na starém id Tech3 enginu a v nastavení "Ultra" co vypadá jako hra z PlayStation1, se sesype HardcorePC? Ksakru já jen doufám, že ty hry z KickStarteru budou za něco stát, protože odpadu a zmarněného potenciálu vychází rok co rok více!
    • Koneckonců doufám, že D. Vávra chytne všechny vydavatele pěkně za koule, a nedovolí jim si zahrávat s jeho ambicemi a jeho týmu! Přeji to české herní scéně, přeji to celé EU scéně! Witcher, Metro, FlashPoint, jsou důkazem Evropské kvality a potenciálu.
      No jakmile se dostane něco do ruk Amíkům a jejich investorům, tak to dostane absurdní Hype, nebo to zničí skrz na skrz.
    • To nechtějí lidé, ale velcí producenti monopolistických struktur herního průmyslu, kteří rádi sázejí na jistotu a berou herní průmysl za odnož toho filmového, když se potom inspirují trendem z Hollywoodu, lidem nezbývá nic jiného, než zabojovat formou crowdfundingu. Pro investora je totiž nejlepší cesta vydělávat na konceptu dlouhodobě bez nutností dodatečné investice, či vývoje, nejlépe na stejné technologii a myšlence, co nejjednodušší, náklady jsou minimální a poptávka vysoká, protože vzhledem k monopolnímu přesahu marketingové části se nezávislé studio nedokáže pomalu ani ukázat na veřejnosti, recyklace stejného konceptu pořád dokola s klesajícími náklady při stejné, či vyšší prodejnosti je sen každého investora a nepřítel každého hráče, dobře že se hráči umí ozvat a Kingdom Come: Deliverance ukazuje producentům vztyčený prostředníček.
      • Přesně s tebou souhlasím.
        No stejně mě udivuje jedno... hrabou Milióny, Miliardy, (někdy pro nás Biliony) ale nemají těch pár "doláčů" na nový Engin? Přitom se jich nabízí spousta a člověk by byl částečně ušetřen BetaTestování "hotového" produktu. Já už sem pár let zanevřel na Hry... nekupuji je, nebaví mě. To, co bych očekával jako dobrou a kvalitní reinkarnaci (přece jen se nedá zdrbat to, co je [bylo] funkční) ala M&M, tak mi spadla doslova čelist... nevěřil sem doslova vlastním očím! A už vůbec nechápu, jak může kompetentní regulační úřad schválit prodej takového nedodělku! Až mam strach to přiřadit k Duke Nukem Forever, nebo Alien Colonial Marines, protože chci dát ještě M&M čas a šanci. No BetaTestovaní není na mě už...
        • MrSanta
          Tam se hlavně přemýšlí o ziskovosti. Jaký větší zisk přinese, když do nového CoD nacpeme navíc prachy za nový engine a čas navíc, který si přechod na nový engine vyžádá. To pak hned naběhnou rozčilení akcionáři s otázkou proč se utratilo xy melounů navíc, když prodej zůstal stejnej.
    • MrSanta
      Mě hlavně dostávají týpci, co by si přáli mít vlastní hrad. Zcela běžná věc pro kováře v té době *15*
      • problem je, ze zcela bezna vec pro kovare v te dobe, by bylo pracovat v kovarne az do smrti a zadne toulky za dobrodruzstvim :)
        • Možno práve preto je hra zasadená do obdobia husitských vojen, nie? Pretože presne to sa vtedy dialo. Sedliaci zobrali do rúk vidly alebo cepy a z tých svojich políčok proste odišli.
          • Magister_Peditum
            Jenže tohle se má odehrávat ještě před husitskými válkami. Tedy minimálně první akt.
        • MrSanta
          Na začátku mu mají kovárnou i s přilehlou vesnicí zpopelnit, takže jaksi geroj nebude mít kde pracovat. V tomto směru to mají podchyceno *1*.
          • njn, problem je, ze ikdyz ti zrusili vesnici, tak to neznamena, ze se z tebe stal svobodny clovek...porad jsi mel zavazky ke svemu panovi
            • Ale taky nebyly občanky s elektronickýma čipama, takže se blbě dokazovalo kdo si :D Přišels do vesnice, třeba na Plzeňsku, že ti v daleké zemi zabili pána nebo něco takového (přitom seš loupežník třeba z Moravy) a neměli vesničani důvod ti nevěřit... To byly časy *1*
            • MrSanta
              Však poté, co mu pomůže ta kozatice se hrdina vydá za svým pánem, bo nemá do čeho píchnout (hehe).
        • Veskoslav
          Jak kdy. V době válek nikoliv. A pokud jsi byl zručný kovář, tak tím tuplem:)
          • V te dobe jsi nemel pravo se jen tak sebrat a nekam odejit...byl jsi majetek.
            • Veskoslav
              Ano. A také jak kde;) Feudalismus nebyl všude.
  • 400 000 ouyeah
    • A je to tam *3*
  • MrSanta
    Ti papežové nějak kolísají. Tu se hodně psalo o 4 teď to tam ukazuje jenom dva. Buď někdo upgradnul, nebo se v tom začal šťourat Vatikán *1*
    • Veskoslav
      Papežů je 8, zbývají poslední dva volní, už včera v noci jich bylo 7.
      • MrSanta
        Hoplá. Já trubka jsem si nevšimnul, že je tam 2 letf of 10.
        Hned jak půjdu kouřit, tak si umístím obsah popelníku na hlavu *1*.
        EDIT: nevíš náhodou jestli mají v plánu dát donate přes PayPal?
        • Veskoslav
          To netuším, ale vím, že se to řešilo na fóru i FB.
    • schizma *1*
  • ženská postava v roce 1403 je asi nerealistická nicméně tak úplně ujetý to neni jen o pár let později už je to naprosto normální. husité byly hodně rovnostářští, ženy mohli dělat mše jako kněží, mohly být válečnice po boku můžů a vůbec mohli dělat skoro všechno jako muži. takže je tu určitá možnost že se takové ženy oběvily i dřív.
    • Veskoslav
      Co takhle i přečíst, co o té ženské napsali;) Jinak nechci být hnidopich, ale oběvit není od slova oběv, které neexistuje, ale od slova jev(it) (se), tudíž objevit.
      • no co tam psali...pokud si pamatuju, tak z toho vyplyvala takova mlada zlodejka. Jenze v te dobe poddanstvi si to moc nedovedu predstavit.

        Kazdy byl registrovany, nehrozilo, ze by se nekdo bez povoleni mohl treba odstehovat, vsichni robotovali a platili ruzne desatky. O to nepravdepodobnejsi je to u zeny, ktera byla nucena poslouchat bud otce nebo manzela prakticky ve vsem - podobnost s islamem neni uplne od veci.

        Do zacatku Husitstvi proste zeny mely minimalni moznost svobody, pokud stastne neovdovely a nezustal jim dostatecny majetek.
        • To neznamená, že když se o nich nepsalo, že žádné takové ženské nebyly. Informace o té době pochází jen z toho, co je psáno, takže když něco uděláš tajně, tak to nikdo nezjistí a nikdo o tom nic nenapíše, asi tak.
        • Veskoslav
          To sice byla většina, ale i mezi nimi se našly zlodějky, vražedkyně a jiné podobné srandy:) Ale myslím si, že to bude spíše takové drobné dobrodružství, kdy umlčí ty tupouny, co nutně potřebují vidět ženské melouny na své postavě.
        • a lit stredoveky spagety na hlavu vojaka
        • tak mohlo by to vypadat tak, ze ta zenska vari stredoveky spagety, tu kolem probehne typek, mlady kovar , ze ho honi vojaci, ona ho zavre do kredence ( to je ta zminena pomoc v mladi'). No a za tu zenskou budeme prave otevirat tu kredenc.
      • oběvil sem zajýmafou zkutežnost dýkající se Veskoslavova sájmu o žčšešký jazik, doposut jsem nefěřil, že může sástubce cherní komunyty sastáfat postoj, jenč by jej předurčžoval k tak velgému sájmu o fylologyi
    • vic bych privital moznost hry za ozraleho Vavru, ktery svou hlaskou "Gimme your money!" bude sundavat cele vojenske pluky, a jestli chteji hraci zenske postavy, at udela Warhorse radeji nevestince, ty jsou velmi oblibene a v te dobe jich existovala spousta

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit