Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Porad tam mohl byt nejaky ultralehky rezim, kdy by poptavka po zbozi neklesala.

    Mimochodem, co se tyce prepravy lidi, tak v TTD byl priserny nedodelek, ze lide nastoupivsi do vlaku v nejblizsi stanici komplet vystoupili :D
    • Stejný byl i v Locomotion a strašně to ničilo jakékoliv plánování obslužnosti.
    • Poptávka neklesá sama o sobě. Ale jestli vozíš ocel do továrny na součástky a součástky neodvážíš do města, tak továrna už další ocel prostě nechce. Je to naopak skvěle udělaný systém, který chce ale trochu přemýšlení a ne bezhlavé stavění.

      Vlastně je to mnohem promakanější, než Transport Tycoon, protože se tam fakt simuluje celý ten svět. Nestačí spojit města, aby tam lidi jen tak random jezdili. Lidi jedou do sousedního města, když to dává smysl, a i pak si vyberou nejlogičtější trasu, takže jestli je to kousek a postavíš tam autobus, vlakem nikdo nepojede. Je to něco, co si TT nemohl naprosto dovolit (taková simulace je dost drahá na výkon) a je super, že teď už to jde. Teď jenom kompetentní recenzenty...

      Jinak ještě PS: je to modovatelné, takže předpokládám, že mod na nekonečné peníze už stopro exsituje. Kdo si chce "jenom tak tahat kolejničky", může.
      • mod na "nekonecne penize" je uz v zakladu hry :)
      • Takto to má udělané Simutrans. Člověk doveze potřebné materiály do továrny pro výrobu konečného produktu a pokud konečný produkt nerozveze do obchodů, tak továrna jede na sklad a až má plný sklad, tak přestane. Přece jenom není důležité vyrobit, ale prodat. *1*
        Ten systém mi příjde fajny a je dobře, že je jeho obdoba v Transport Fever.
        • Právě. Tohle se mi taky líbí. že když něco nefunguje, tak to má nějaký důvod a ten je většinou logický. Jen člověk musí pochopit, že se tu staví z druhého konce. Ne že se někde generují suroviny a já je vozím kamkoliv a tam to automaticky udělá cink a vydělá. Ale že naopak dodávám zboží do míst, kde je potřeba (což např v továrně vygeneruje novou poptávku po surovinách apod).
  • Autorem recenze naprosto nepochopená hra, která je dle mého názoru velmi povedená.
  • No, hodně drsná recenze. Co bude příště? Whinování na logickou skládačku, kde si autor chtěl jen tak skládat, ale nepřišel na to, jak?

    Popořadě:
    - Hra nemá protivníky (konkurenci), proto má systém. Nejde o stavění mašinek, tahání kolejí, sezení před monitorem v nádražácké čepici a dělání hu hůůůůůů.
    - Systém je třeba pochopit, jsou to pravidla hry, a když je nepochopím, nenadávám hře, že je hloupá.
    - Pravidla přitom nejsou nijak složitá. Není to hraní s vláčky, je to dopravní simulace. Abyste něco někam mohli vozit, musí to tam chtít.
    - Všechno ostatní je ta nejprimitivnější ekonomika: nabídka, poptávka. To, že doly přestanou produkovat uhlí, neznamená, že zlé pravidlo snížilo výtěžnost, znamená to, že uhlí nevozíte nikam, kde ho chtějí.
    - Vlaky a letadla jsou pochopitelně drahé hračky. Co je na tom divného?

    Recenze je strašná, od člověka, který to naprosto nepochopil. Transport Fever je hodně dobrá hra, je to ale hra a autor chtěl stavebnici. To je ovšem jeho chyba... Hele: smažte to a dejte to někomu jinému. *7*
    • Bohuzel to by na Games priznali chybu, takze tady ta petka bude uz naporad :( A autor ani nema koule na to napsat "sorry lidi, nepochopil jsem to" ale maximalne se (mozna) napise neco o "osobnich preferencich"
    • Souhlasím, hlavně ten celkový verdikt mi přijde jako úplně nesmyslný blábol.
  • Mart9
    V recenzi je 21x zmínka o Transport Tycoon!! (přes CTRl+F jsem vyhledal "Tycoon" a "TT". To bude hlavní problém této recenze a hodnocení.
    • To víš... Před 3 dny publikoval čas, jak je TT i po 25 letech nejlepší budovatelská strategie (http://games.tiscali.cz/tema/transport-tycoon-titul-ktery-se-herni-prumysl-snazi-prekonat-uz-22-let-288736).... Tak chtěl udělat na svůj článek skryté promo *1*
  • Hmm tak to je fakt zajímavý....
    Na Metacritics, kde zhejtují všechno má hra 75%
    Na Steamu má hra 77% kladných hodnocení

    Jako nejlepší body vidí recenzenti, že to je opravdu budovatelská/ekonomická hra, která má hlavu a patu (a ne blbost jako poslední SimCity, kde jste byli v plusu defakto vždy)....

    Jak to vidí Ladislav Loukota? Hra je hrozná, protože je tam ekonomický model a není to sandbox jako TTD.... Celkově by se tento článek neměl jmenovat Train Fever - recenze, ale 10 důvodů proč mám raději oTTD než Train Fever.
  • Hra je supr, len strasne preraba železnična doprava, a tie chyby/bugy/ na železničnej doprave sú hrozne
    • Žádné chyby tam nejsou, naopak na dobře zvolené a provozované železniční trati se dají ročně vydělat miliony i při nejvyšší obtížnosti. A je jedno jestli se jedná o pasažéry nebo zboží. Nejmíň asi vydělává MHD v malém městě.
      • Chyby tam jsou... a optimalizace taky není žádná sláva...
        • Nevím, mě to jede na Linuxu bez problémů.. Jo, vždycky se najde nějaká chyba, např. jsem neviděl po ulicích chodit žádné černochy *5*
          • uher

            To ale není chyba, právě naopak.

      • Ja MHD v malem meste vzdycky videl jako neco co pomaha vydelavat mezimestkym linkam :D
  • Poprosil bych o recenzi Transport Fever, ne o "kostantní porovnávání Train Fever a Transport Tycoon Deluxe".
  • Pan recenzent nepochopil zakladni pricnipy hry... reaguji na cast ohledne "snizeni produkce"
    - kazde mesto ma urcitou poptavku po zbozi
    - pokud linka vede do mesta A a B a kazde ma poptavku 500 zbozi, tak to dela celkem 1000
    - tim padem vyrobni podnik bu mel dostavat take 1000 surovin (ci 2000, zalezi na pomeru vyroby)
    - pokud prekrocite poptavku mest po zbozi, tak vyrobni podniky zastavuji vyrobu, tim padem prestavaji poptavat zbozi a tim padem cela linka stoji, nez mesto sve zbozi spotrebuje

    -> tahle hla opravdu neni Transport Tycoon, kde cim vice clovek odvazel, tim vice to produkovalo!
    -> pokud chcete hrat hru jako Transport Tycoon, hrajte OpenTTD a ne Transport Fever!
    -> nejhorsi je, ze spousta lidi se podiva na naprosto nesmyslne hodnoceni postavene na nepochopeni hry a hru si nekoupi - coz je skoda, protoze (ac ma sve mouchy) hra je super.
    • Právě. Taky jsem z recenze akorát pochopil, že hra je špatná, protože v TT to fungovalo jinak. Což mi přijde jako naprosto absurdní argument, který v profi recenzi nemá co dělat.
  • Takže nakonec byl na téhle hře nejlepší ten trailer :(
    • Obět neschopného recenzenta?
  • omg, vyhoďte toho mameluka co psal tu recenzi

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit