Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 2Waltar-presne jak pise marty. Nevim co jsi hral za hru,ale v Secret World ,kdyz dojdes treba k bossovi ktereho mas v ramci questu zabit a uz tam nekdo je a jde po nem ho,staci jednou vystrelit a boss se zapocita i tobe. Tak je to s vetsinou ''kilovacich'' questu ve hre.
    Problem s ninja kilovanim je vec spise ''klasickych'' mmorpg ala WoW. Navic za to nemuze hra,ale lidi. On vetsinou neni zadny problem oslovit hrace a pozadat o spolecne delani questu.
  • Nemůžu si pomoct, ale připadá mi smutné, že jsem se o hře dozvěděl mnohem víc z FC než z recenze. Je trestuhodné, jak málo do hloubky jde autor při zmiňování originálních prvků, takže si jejich příklady musí čtenáři vysvětlovat ve fóru - protože je jim logicky nestačí pár nekonkrétních vět ve smyslu, že ve hře se neleveluje a že nad questy je třeba přemýšlet. Na počet znaků je informační hodnota recenze zoufale slabá a infantility typu "volných slipů" není snad ani třeba komentovat, ty měly zůstat někde v devadesátých letech...
    • Recenze prece nema vypisovat dopodrobna vsechny vlastnosti hry. Nevim kde na to chodite. Ma vystihovat zakladni prvky a dodat vlastni pocity recenzenta. Pokud te hra na zaklade recenze zaujme,je na tobe aby jsi si vyhledal vic.
      Ale jinak s tebou souhlasim. Tuhle recenzi take nepovazuji za nejpovedenejsi. Nnei kazdy den svatek *2*
  • Nove velike Ceske TSW Forum: www.the-secretworld.com/forum
  • Jo.. Funcom.. vzpomínám na Anarchy Online.... free základ, zpoplatněné datadisky (v tý době žádný debilní mikrotransakce apod.).. ale také hardcore.. po půl roce člověk zjistil, že jeho "vymazlený" level 50 je total crap a začal znovu. Augmenty, NCU, buffy.. ale i ztráta expů při exitusu.. vymazlený svět.. cestování gridem.. sorry, po AO jsem zkoušel WoWko.. ale prostě WoWko byly po AO jen omalovánky pro zparchantělý děti. Respekt Funcomu za první moje životní MMORPG..
    • kotty
      V poslední době už to tam moc nežije, na druhou stranu na AO se pořád pracuje, přidává se nový kontent, vylepšují se mechanismy (naposledy nový cross-server market), akorát nejdůležitější update - nový engine s podporou DX 9 a s tím spojené vydání na Steamu, které by do hry nalákalo nové tváře je zatím v nedohlednu.
  • Vegen
    Osobně si hodlám dát měsíc pauzu, do patche, který by snad na konci srpna měl přidat raidy a nové lokace :-)
    • Jenom mala oprava-jde o pravidelne mesicni UPDATY,ne patch. Patche vychazeji dle potreby kdykoliv.
      • Jak znám funcom, tak téměř neustále. Nepamatuju si MMO, které by se tak často "updatovalo" jako Age of Conan. *1*
        • Hezky pokus. Ale v porovnani treba se SWTOR nebo i WoW bylo spusteni SW uplny zazrak. Nebudu te o tom presvedcovat,ale zadne vazne problemy pri spusteni nebyly,zadne padani serveru,zadne neustale patche...proste pohoda
          • Shania
            Technicke potize SW nemel, ale 3-6 hodinove fronty navic s obcasnym DC, ktery ji restartoval je daleko horsi jak parhodinovy error 37, a tohle bylo ve vecernich hodinach na vytizenych serverech nekolik tydnu.
            • Pak se omlouvam. V mem podani je SW=Secret World a SWTOR je Star Wars *2*
            • Shania
              SW zkratka poslednich 40 let znamena star wars, tak by jste mohli prestat pouzivat stejnou zkratka u Secret Worldu:) a ano, mluvil jsem o SW TOR, Secret World nemel zadny zavazny problem.
            • ? bavime se o stejne hre? Hraji ji od early acces a o nicem z toho nevim. Krome predem ohlasenych patchu nebyly zadne vypadky. No vlastne si vzpomina na jeden restart serveru,ktery ale zabral asi 3 minuty. Zato SWTOR mel puldeni odstavky pomalu coi druhy den.. *9*
          • To protoze o to nebyl takovy zajem jako o SWTOR nebo o WoW a jeho datadisky =) Kdyby se jim tam pripojovalo tolik lidi jako k mnou zminenym hram pri jejich launchi tak by jim to taky popadalo =)
            • huhi,
              ale je to o počtu lidí. Zkus si k tomu něco zjistit. *3*
            • Tohle vubec neni o poctu lidi
  • video jsem vypnul hned jak naskocilo logo EA
    • Absolutně s Tebou souhlasím - produkty téhle společnosti už mi nesmí na monitor.
    • To jsi byl rychle hotovej...
    • lpalecnahoru
    • Cahir
      Tak to jsi největší borec, tos to tomu mainstreamu nandal!
      • mlc ovce
        • deridon
          ovce ovce.. sám jsi ovce a ani o tom nevíš, i když si říkáš opak
  • sankuri
    Za sebe muzu rict ze co se tyce pribehu a atmosfery je ta osmicka vice nez zaslouzena, skoda ze mmo prvky pokulhavaji, skvele jsem se bavil "singlovym" obsahem ale dalsi mesic uz platit nebudu:-)
    • walltar
      Mám stejný názor .... kdyby to bylo B2P nebo F2P tak bych asi hrál i dál a asi bych i nějakou tu maličkost v obchodě koupil, ale měsíční poplaky za to nedám.
    • Nazor ti neberu,slysel jsem ho od vice lidi. jen by me zajimalo jaky je to rozdil napriklad od WoW,kde se take da(pokud chces) krasne prosolovat az na max lvl? V cem je rozdil? V SW mas dungeon v kazde zone a v pozdejsich zonach jsou i tezke questy,ktere ani bez pomoci udelat nejdou
      • sankuri
        Tys me spatne pochopil. Stejne jako SWTORu jsem mel proste pocit ze se jedna o singlovku ktera se stala mmo jaksi omylem, vubec nejde o to jestli tam je nebo neni content ktery si usolujes nebo ne.
        • Neumím to pojmenovat, ale přesně vím, o čem mluvíš. Měl jsem stejný pocit u SWTOR - tam je to tedy mnohem horší imho - ale nakonec i u SW. SW se hraje pěkně, ale taky z toho mám pocit , že hraju singl s prvky mmo. Nevím proč to tak je, ale narozdíl třeba od wowka, warhammeru online - budiž mu země lehká a teď i v GW2 se v SW cítím taky jako ve vylepšené singlovce *4* Ale je fakt možná brzo hodnotit, každopádně funcomu fandím
        • Spise jsi ty nepochopil me. Me zajima ten duvod,proc ? Kde je ten rozdil? Je to ciste jen o pocitu? Ve SWTOR nebo SW zaujme nekoho pribeh nebo questy a proto ho pak uz nezajima skupinove hrani,i kdyz ve hre je? Je mozne ze pribeh proste do MMORPG her nepatri.
          Ale stejne tak jsou na foru SW lidi,co chodi jen dungeony a na solo hrani nadavaji a ignoruji.
          Podle me je v SW moznost volby. Kazdy hraje jak s emu libi.
          • sankuri
            Tezko rict kde presne je ten rozdil, nebude to v jedne veci spis v celem konceptu. Podobne jako v mnohych jinych mmo jsem mel takovy ten pocit ze jsou mi tam ostatni hraci spis na obtiz nez bych jejich pritomnost vital. Funcom se tolik soustredil na atmosferu a questy ze zapomel ze ty samotne mmo nikdy neudelaj, alespon ne takove ktere si zaplatis i dalsi mesic
            • Prave ze tady ve vetsine pripadu nezavodite kdo to driv killne, ale pokud se sejde vice hracu a zabijeji stejne moby, vetsinou se killy pocitaji vsem i kdyz nejste v tymu. Vyjimky jsou kdy se musi pred nebo po killnuti moba neco udelat, treba analyzovat mrtvolu. Nebo mas chranit vesnici pred najezdem, prijdes tam a nekdo uz to dela, tak mu jenom pomuzes a taky se to splni obema. Docela se mi ten system libi.
            • walltar
              Jo to mě hodně vadilo ... několikrát sem se dostal do lokace kde byl úkol něco zabít a nakonec to skončilo tak že sme zápasili s ostatníma hráčemo o to kdo to dřív killne ... v tomhle GW2 exceluje, nikdy se mě nepřišli další hráči na obtíž. Ono celkem dost nápadů z GW2 by se tady dalo použít a udělalo by to z TSW lepší hru. Bohužel fujcom zase udělal hru jenom z půlky.
              A s tím příběhem .. můj názor, jako hráč který začínal s ultimou a eve je takový že MMO příběh na nic není a neplní, aspoň pro mě, žádnou funkci. MMO by mělo být sandboxové a každý hráč by si ten příběh měl udělat takový jaký je. Příběh v MMO by měl být příběh světa jako takového, protože to mě vždycky hrozně vytáčí když mě NPC řekne že sem vyvolený nebo nějaký ultimativní hrdina a jen já můžu zachránit svět ... a se mnou dalších 5-50K lidí na serveru.
  • Já jsem pořád nepochopil, v čem je toto MMO opravdu originální. Vezmu to popořadě: 1. Lokace - ano, nepamatuju si hru s podobnou lokací. Mě naneštěstí zrovna lokalizování hry do "současného světa" vůbec nenadchlo. 2. Žádné levely - no dobře, také cesta a proč vlastně ne. Ono rozdělování světa podle levelů je docela trapné. Na druhou stranu - jsem snad jediný, koho to levelování opravdu baví? Mě nebaví end game, baví mě hra do end game, baví mě levelovat. 3. Libovolné vytvoření si vlastní classy - jsem asi staromodní, ale to mi nepřijde jako nějaká extra výhoda. Mně pevně dané classy naopak vůbec nevadí - člověk má aspoň motivaci si hru zahrát opakovaně za různé classy. 4. Questy - hru jsem nehrál, nemohu tedy soudit. Ale neříkejte mi, že tam nejsou questy typu zabij 10 krys. *1*

    Prostě a jednoduše, autor recenze mě svým článkem vůbec nepřesvědčil, abych do toho šel. Jo, kdybych si to mohl vyzkoušet v rámci F2P, asi bych neváhal. Ale kupovat něco, na conení ani jednotný názor - ne, děkuji, už jsem se poučil u jiných her.
    • janchor
      Technická: na otázku "v čem je toto MMO opravdu originální" si odpovídáš v podstatě ve všech bodech, které uvádíš.
      • Dobrá, takže jinak: 1. Odstranění levelů - proč ne? Ale proč také ano? Levely nikdy nepatřiliy mezi top toho, co v klasických MMORPG vadilo. Tam byly zcela jiné věci (nutnost grindu, špatně navrženeé skilly, nedostatečný end game content a občas nedomyšlené questy). Vedle toho levely, tuším, nebyly i v dalších MMO. 2. Příběh - recenzent o něm psal jako o zajímavém ač docela béčkovém. Proč ne. Nic proti. Ovšem bral bych vícero příkladů z questů. Jak jsou questy zadávány? Co odměny za questy? Opět chybí odpovědi. 3. Skilly - to je jedna ze zásadních věcí. Autor psal o kombech. Ok. Ale jsou skilly užitečné - jak víme, v mnoha MMO je dost skillů na nic, postrádají hlubší smysl atd. Co zde? Z Conana si pamatuju, že zrovna skilly byly u něj velmi problematické. 4. Jaký je vlastně end game? Co aspoň v čisté teorii (protože k němu recenzent nejspíše nedošel) nabízí? 5. Co nabízí PVP?

        Nabízelo by se více otázek...

        Ať jsem četl, jak jsem četl, cítil jsem Funcom a recenzent mě prostě nepřesvědčil. Příliš mnoho důležitých odpovědí chybí a za tím si prostě stojím.
        • Jenom trosku priblizim to odstraneni levelu. Pokud chces mermomoci nejakou preddefinovanou postavu, kazda frakce jich ma na vyber docela dost (33 celkem cili 11 pro kazdou z nich). Kliknes si na balicek, zobrazi se ti schopnosti ktere na to budes potrebovat a jedes podle nich. Nevyhoda je, ze tyto baliky kombinuji vlastnosti pouze ze 2 stromu dovendosti, zatimco ve svem baliku jsi sice na aktivni skilly tez omezeny na 2 zbrane, ale pasivni muzes pouzivat libovolne. Takze muj blade / elemental ma treba 1 pasiv z fists, druhy z blood magic a treti z shotgun. Navic pokud zacnu nejak moc umirat, prohlednu si skilly a pridam nejaky survival. Dava to tvorbe postavy uplne jiny rozmer, navic pokud chces zkusit jiny herni styl tak nezalozis novou postavu, ale zacnes rozdelovat body jinak. A teoreticky muzes mit vsechny skilly ve hre, takze maximalni "level" v nedohlednu.
        • 1-tady prece nejde o to jestli jsou levely spatne nebo ne. Jde tu o to,ze SW nabizi i neco pro hrace znudene stale stejnymi kopiemi MMORPG her.
          2-beckove? Questy zcela zapadaji do sveta SW a skvele dotvareji atmosferu. Questy v teto hre ziskavas samozrejme i od NPC,ale dobra polovina questu(ne-li vice) je rozhozena po svete. Proste pri prolezani sveta narazis treba na nabourane auto a u nej 5 zombii. V aute najdes laptop s questem. Questy maji nekolik tieru(odpada neustale pobiihani k zadavateli),a po skonceni questu ho vetsinou odevzdas pomoci SMS zpravy. Opet odpada vraceni se na misto zadani.
          3-je zde asi 520 skillu. Tva postava se muze nauzit vsechny,ale pouzvat muzes jen 7 aktivnich a 7 pasivnich. Co ze sebe udelas je na tobe. Ta moznost volby je obrovske plus hry
          4-end game jsou 3 elite dungeony+vsechny dungeony z predcozich lokaci(asi 5) muzes jit na Elite nebo Nightmare obtiznost. Prvni raid bude pridan na konci mesice

          Recenze prece neni o tom,aby odpovidala na vsechny otazky. Nevim kde jste na to prisli. Pokud te hra zaujala.hledej sam
          • Recenze má odpovědět na ty zásadní otázky a na ty neodpověděla. K čemu psát recenze, když si pak mám dohledávat informace sám? Jaký je problém vzít si pár zásadních dat a ty podrobit analýze? Stojím si za tím, že ta recenze je nedostatečná a že jí autor měl napsat mnohem lépe a mnohem více obsáhnout důležitá fakta. Jinak řečeno, co si zde napsal ty a další pisatelé níže, to mělo v recenzi zaznít. Že se to tak nestalo, je jasná chyba a velký nedostatek.
    • Bod 1-3 pokud si za tim stojis,pak tato hra neni pro tebe. Jini jsou naopak nadseni,ze po x letech stale stejnych her je tu konecne neco noveho. A mimochodem-to snad neni v MMORPG zanru originalni? Kolik her bez lvl a class znas?
      bod 4-questy typu zabij 10 krys a hotovo,tak ty tam nejsou. Obcas samozrejme zabijis par monster,ale vzdy to ma nejakou souvislost s celym questem(questy v TS jsou rozdeleny na Tiery). Questy v teto hre jsou vubec neco co nikde jinde neuvidis. Hadanky,lehke i slozite hlavolamy,nutnost prozkoumavat a premyslet,googlovat...to spousta lidi miluje... a sposutu lidi to odradi. Premysleni se dneska nenosi

      Hra ma 24 hodinovy trial,pokud ti nekdo posle pozvanku,lze vyzkouset
      • 24 hodin trial je špatný vtip. 7 denní trial by snad mohl být přijatelný. Když je to tak revoluční, proč se Funcom bojí nechat hru vyzkoušet širší komunitě hráčů? Nebo si snad zase mám kupovat zajíce v pytli? Mám zase vyhodit peníze, jako se tomu stalo u řady her?
        • "Když je to tak revoluční, proč se Funcom bojí nechat hru vyzkoušet širší komunitě hráčů?"
          Protože Funcom strávil tolik času na vývoji hry že už nemají papírky na tahání těch servrů.
        • Tak on to hlavne neni trial. Spatne jsme to napsal. Byly to tzv. Buddy key,ktere dostal kazdy kdo mel predplaceno. A 24 hodin ingame casu je snad pro normalniho cloveka hrajiciho 3 hodinky denne prave tech 7 dni. Pokud u her ale sedis 12 hodin denne,pak ti to bude stacit jen na dva dny:)
          Uz jsem tu nekde psal ze pristi vikend bude zrejme free. Hlidej si to,jestli te to zajima. servery jsou momentalne plne,tak proc by trial delali?
          • Trial, netrial.. výsledek je stejný, ne? 24 hodin na opravdové vyzkoušení hry je pro mě prostě málo. Vím, dost lidí hraje hry velmi povrchně (kor MMO) a 24 hodin jim velmi vyhovuje. Mně prostě ne.
            Se svým internetem budu tahat X GB, abych si zahrál přes jeden ubohý víkend. Jak skvělé! Vůbec nechápu, k čemu dělají free víkendy a proč neudělají prostě klasický model: kdykoli stáhni, kdykoli ozkoušej. *7* *7* *7*
      • Já vim, že je blbé se asi ptát, ale ten 24 hodinový trial běží jak?
        Od poslání pozvánky?
        Od začnutí stahování?
        Od spuštění hry 24 hodin
        nebo se odpočítává jen když hraju?
        Pokud ano, mohl bych poprosit o pozvánku?
        Já moc MMORPG nehraju, ale tohle se mi celkem líbí, bohužel peníze zatím nejsou :/

        kontakt: kuba@barbucha.net
        • Pry je to 24 hodin ingame casu,pocitano od prvniho spusteni. ....ted jsem se dival,ja uz klic bud nemam(2 nebo tri uz jsem poslal),nebo to zrusili. Ale pokud se nepletu tak pristi vikend snad bude free pro vsechny. Pokud te hra zajima,zkus tyden sledovat ofic stranky
          • Děkuji :)
  • hra je to naprosto priserna a prehypovana
    • ale prosimte
  • Autor má zálibu v ženách s plynovými maskami? *1*
    Je škoda, že hru neudělali buďto F2P a nebo jen P2P. A kombinace těchto modelů je ještě horší. Jinak bych i uvažoval o koupi.
    Stejně by mohl FUNCOM zvednout svůj línej zadek a udělat konečně to TLJ3. To protahují jak Gabe HF3! *16*
    • Jeste nam vysvetli prosim co jo je to ten HF3 :D ?
      Nemyslis nahodou Half Life 3 teda HL3 ?
      • Ty neznáš Half-Five ? To je přece nová hra, která kombinuje prvky hry Half-Life a filmu Fast Five ( Fast and Furious 5 ). Využívá dx12, ale dá se spustit pouze na Nokia 3310. Jedná se o nový žánr - FPSMMORPG s RTS prvky. Osobně se nemůžu dočkat než vyjde ! :-D
        • Amylee.Anderson
          To je high five, nevýmýšlej si!
          • Ne ne... High Five je pozdrav, já myslím tu hru Half Five, zde je oficiální soundtrack :

            http://www.youtube.com/watch?v=mo4qzOFjFkY

            Nolan by měl po Batmanovi dělat na filmovém zpracování Half Five.
            Už se nemohu dočkat. :-D
            • Hlavně že máte z mého přepisu srandu *16* *1*
            • to Amylee : Tak vyloženě špatný web to určitě není, jen se tato hra ještě dostatečně neproslavila, ale recenze určitě bude, věřím tomu že ano. Za hrou stojí nezávislé studio Half-Leg Systems :

              http://th08.deviantart.net/fs70/PRE/i/2010/112/4/d/Steampunk_Half_Leg___Iron_Man__by_Skinz_N_Hydez.jpg

              Vyrábí i umělé končetiny, konkrétně od kolena dolů. Právě z prodeje těchto implantátů sponzorují vývoj hry Half-Five. Dělali taktéž i oblek pro Iron-Mana, ano, oblek skutečně existuje a vyrobilo ho studio Half-Leg Systems.
            • Amylee.Anderson
              Ale tady na Games chybí, je to asi špatný web.
            • to Amylee : Ano, logo je krásné a originální. Já mohu prozadit, že ve hře bude možnost Co-op hraní, resp. jak už název napovídá, hraní se budou moci zůčastnit dva hráči a půl. Převedeno do reality, 2 hráči budou "celí" a ten půltý bude mít na výběr, jestli bude hrát za "nohy" nebo za "torso". Každá půlka bude mít svoje speciální výhody/perky a fatalitní útoky. A vlastně na tom půltém hráči bude záviset život těch dvou zbývajících, proto tedy název Half-Five. Doufám, že jsem to všem objasnil. Mě nezbývá nic jiného než čekat až hra vyjde.
            • Amylee.Anderson
              Aha, promiň za muj omyl, netušila jsem, co myslíš, dokud jsem nezahlédla oficiální logo http://img707.imageshack.us/img707/9985/56480990.png
    • SW nema zadny Pay to Play model. Napred si o hre neco zjisti nez to napises.
      A ja osobne jsem srtasne rad ze to neni F2P. Kazdy rozumny clovek vi,ze za tzv F2P se v konecnem dusledku plati vic nez za mesicni poplatky. A navic F2P pritahuje to lidi ktere nemusim
      • "kazdy rozumny clovek vi" je demagogicky argument a jeste navic blbost, hral jsem runes of magic, dostal se na nejvyssi uroven, prosel vsechny oblasti a nezaplatil ani korunu.
      • Ale na stránkách píšou se měšíčně platí 15doláčů.
        A jsou tam i mikrotransakce, ergo F2P model spojený s P2P modelem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit