Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Widl_CZ
    Prima recenze, je z ní znát, že Tě hraní bavilo :) Díky
  • flash789
    Tak ja nevim, zelda me nikdy moc nebavila, ale tohle se tvari docela dobre. Jen ta detinskost, neni to ani anime je to proste takovej Zelda styl. panacek hopka, legracne macha mecikem a ze zabitych nepratel zbyde oblacek. Tak nevim, napred si dohraju Nier, pak Andromedu..a pak se uvidi..mozna to zkusim.
    • 0011
      Jako člověk co hrál mimo jiné ocarinu i majora's mask ti můžu říct, že tohle je úplně jiná hra a je to i jiná hra než jakýkoliv openworld jaký si kdy hrál za to se můžu zaručit, ale andromedu si zahraj určitě před Zeldou, protože potom ti příjde jako špatný vtip, naprosto věřím tomu, že mass effect bude dobrá hra, ale bude to inquisition ve vesmíru, kdežto novou zeldu nemáš k jakému openworldu přirovnat, protože podobná hra ještě nevyšla. A ne že bych chtěl pohrdat Nier, ale Nier may cry a podobné klony můžeš hrát jindy, ne když ti na Wii U vyšla nejlepší hra, co na tu konzoli kdy vyjde a to nejen proto, že to je poslední hra od Nintenda co tam kdy výjde *1*
      • flash789
        Nier ma s DMC spolecne akorat to ze jsou to japonske hry.
        Ale ja se nebranim, ja si to zahraju, netvrdim ze me to nelaka. Akorat to proste odlozim, treba si pak reknu ze sem byl blbec. Ale neduveruju tomu natolik ze bych to musel mit hned. A vetsinou me moje tuseni nezklame.
        • 0011
          jak myslíš, ale nemá to nejvíc ultimátních hodnocení na světě jen tak pro nic zanic, ale než dohraješ Nier a Andromedu, tak už možná budou bazarovky Zeldy na Wii U *4*
          • flash789
            Ja beru v potaz ze vzdycky kdyz vyjde nova Zelda tak se to s hodnocenima trosku prehani, je to takovy svetovy kolorit..vysla nova Zelda..10,10,10,10,10..a stokrat deset...to uz znam..hraju 25 let:)
            • flash789
              Hmm..tak proc to ma od hracu ,,jen,, 7.6 ? A to na obou konzolich? Nier ma od hracu 9, proste vsechno nasvedcuje tomu ze delam dobre. samo ty hodnoceni jsou zkreslena a neprikladam jim nijak zasadni vyznam..ale urcite o necem vypovidaji.
            • 0011
              Tentokrát je to zaslouženě a jedou podle jiného receptu. Miluju první Xenoblade, ale nesahá tomuhle ani po kotníky, taky hraju dlouho, ale ani lands of lore ve mě nevzbuzovala takový pocity jako nová Zelda. Jsou z toho nadšený i lidi, pro které je tohle první Zelda, dokonce jsou mezi nimi i někteří recenzenti velkých zahraničních webů, je dobře když to recenzuje někdo nezatížený nostalgií
  • Pral bych si vice hernich "svetu ", klidne mensich zato s funkcim zivym svetem viz. Prvni dva Gothici. MGS V vylozene svetem zklamal.
    • 0011
      mám rád všechny 3 Gothic hry(a mám a hrál jsem i 4ku, hru jsem dohrál, datadisk jsem vzdal už po hodině) Hyrule právě je funkční svět mnohem víc než v gothicu, kde se ti za rohem u městečka prohání nebezpečné potvory atd. tady to je rozlehlé ale plně funkční právě proto, že to je rozlehlé a umístění flory a fauny dává smysl. Ti co si stěžují na rozlehlost buď hru nehráli, nebo neobjevili mechaniky, jak cestovat, btw na štítu se dá jezdit i po dunách v poušti, můžete mít až 5 koňů ve stáji, každého s jinými vlastnostmi a to se vůbec nezmiňuju o - bez spoilerů - naprosto zajímavému funkčímu gearu. Btw jsem člověk co na jakoukoliv hru upřednostňuje k+m(nebo hotas) ale k ovládání, hlavně lukostřelbě nemám jedinou výhradu ani v handheld modu, ale pro controller je trochu jiná liga.
      OT: viděl jsem modifikaci pro controleru na elite x box, sám to nebudu dělat, jsem spokojenej s tím jak to je, ale tak tady to je:
      https://www.youtube.com/watch?v=tQNPVGLdOyU
      • maros.goc
        povieš mi načo je ti 5 konov v stajni? absolutne na nic,...tato mechanika nie je dotiahnuta do uplneho konca, lebo ich v stajni mozes mat ale to je vsetko co s konmi mozes nakoniec spravit ...........kebvy sa dali kone krížiť aby si z nich človek zmutoval zaujímavé kúsky s odlišnými schopnosťami, ktoré by boli napr potrebné pre nejaké veľké vedľajšie úlohy tak by to bolo fantastické .....nie je tam neičo také? hru hravam stale ale na nic som take nenarazil ....ak by tento system bol obkopceny od FF7 kde bolo uplne fenomenalne slachtenie chocobov, tak to by bolo fenomenalne

        co sa tyka sveta mas uplnu pravdu, je to rozlahle a nepriatelia su logicky umiestneni vlastne vsetko je to absolutne logicky spravene, problemom je samotna konzola ktora limituje tvorcov spravit to rozlahle uzemie viac pritazlivejsie na pohlad s vacsim poctom usadlosti a podobne ..nie je to chyba hry, len samotnej konzoly
        • 0011
          Sběratelská vášeň *1* v baldurovi i když ho jedu po milionté tak sesbírám a sestavím všechny sbraně, dokonce i ty, které moje postava nemůže používat, šlechtit koně nemusím, je to akční adventura, ne farming simulátor, ale mít plnou stáj už jenom pro ten pocit, to je prostě moje.
          Jinak ff 7 mám rád, šlechtění tam bylo udělané dobře, ale ta hra trpěla jiným neduhem, který u jrpg naprosto nesnáším a naštěstí se ho japonci zbavují v nových hrách i remacích starých - random encounter, brr.
          Konzole mi příjde naprosto v pohodě, hlavně v handheld modu ale hlavní problém je v tom, že to je port, sám Aonuma řekl, že bude další zelda, protože je škoda ten svět jen tak zahodit (s čímž souhlasím) tak uvidíme, třeba optimalizace bude mnohem lepší, ale v handheld modu jsem fps dropy ještě nezaznamenal a to jsem byl v docela početné bitce s vybuchujícíma barelama atd. Uvidíme, jak se monolithsoftu bude dařit s Xenoblade 2, to bude teprve benchmark, ať už to bude openworld(spíš ne) nebo ty jejich naprosto megalomanský mapy a hlavně bude dělaná přímo pro switch
        • Bredy11
          Velikost sveta a jeho hustota je hlavne zalezitost velikosti na mediu. Hra beztak zobrazuje podrobne jen maly vysek, zbytek je zjednodusena scena a pri prochazeni se to dotahuje z media, coz je znatelne na Wii U, kde je slyset cvakani CDromky jak presouva hlavickou. V dnesni dobe kazdy system umi prubezne neblokujici cteni kdy cekani na IO operace mechaniky nijak neovlivnuje plynulost hry
  • maros.goc
    ako mozem verit recenzentovi ked hned v uvode napise "Poprvé v historii série nabízí otevřený svět." .........hlavne hned uvodna Zelda mala obrovitansky otvoreny svet
    • milos.bohonek
      Tady jsem se nevyjádřil přesně, za to se omlouvám. Myslel jsem novodobou historii Zeldy, opraveno. Každopádně když už jsi to nakousl, ona právě ta podoba BOTW a úplně první Zeldy je vlastně dost zarážející. V dobrém slova smyslu. Jako kdyby teď oprášili třicetileté kořeny a vrátili se zpátky na začátek. Koneckonců, ten 8-bitový prototypu o něčem vypovídá. :) https://youtu.be/QyMsF31NdNc?t=18m9s
      • maros.goc
        presne :) kazdopadne aj komenty pod tym videom mi len ukazali ze ludia si tu hru poriadne idealizuju...vid tento

        "his game is so charming and beautiful, and without boundaries, you can experience it the way you want it, even without following the main quest! that's something i've always searched in an open world game and never found it until now."

        ....takze bud ten clovek fakt nehraval nikdy hry, alebo uz je z toho hype tak posadnuty ze kazdu vec na BotW vidi ako nieco uplne originalne
        • milos.bohonek
          Já si rozhodně nemyslím, že by BOTW byla ve všech ohledech originální. Naopak v několika ohledech opisuje od západních open worldů a já jsem za to rád, protože Nintendo je tradičně poněkud sebestředné a zabedněné, a občas zbytečně ignoruje dobré trendy, ať už jde o game design nebo vývoj hardwaru. Na druhou stranu teď doufám, že např. Ubisoft zase začne na oplátku opisovat od Zeldy a přestane mapy svých her zaplevelovat miliardou otazníčků a vševědoucí GPSkou.
          • maros.goc
            napr scanning nepriatelov je krasna vec a milujem skenovat vsetko :D ale to zase bolo prebrate zo serie Metroid Prime podla mna :)

            ...ked sme uz pri tych otaznickoch, hra ma strasne nastvala kedze ja si hned tie ukazovatele na mape vypinam (navyse aj HUD mam vypnuty) lebo chcem vsetko krasne objavit sam, a hra pocas jedneho rozhovoru s Impou proste skriptovane sama ukazala kde sa nachadzaju na mape tie Divine Beasts, co ma strasne rozculilo, ....take nieco bolo uplne zbytocne, az som sa nazlostil

            ja som cakal ze BotW spravi nieco aj s tradicnou mytologiou Zeldy...teda Hyrule, Triforce, vsetky tie zname rasy ....na mna to posobi uz trocha..resp. trocha viac unavujuco, byt priznavam, ze v BotW je to nastastie spravene svieze, ale rad by som bol keby si tie veci vzali oddych na par dalsich Zelda hier
  • @Trolík Obecný

    Je to to tím, že nová Zelda má open world a došlo k inovaci oproti předchozím dílům. 98% *15*
    Zelda a jeho fans totiž žijí ve svém světě a vše s čím ta hra přijde je automaticky revoluce, přestože už to dřív někde bylo. Nebylo to ale v Zeldovi. *15* Prostě tuhle hru s ničím nesrovnávat a je po problému s hodnocením. *5*
    • http://rationalwiki.org/wiki/Style_over_substance

      Pár trotlíků v čele s flashem se sešlo.
      • flash789
        Mozna ze jsme se sesli, ale jedinej kdo napsal kravinu ses ty:)
    • V Zeldovi??? To je něco jako Super Marie? Nebo Larry Croft?
      • Dík,poplival jsem si display gulášem.Super Marie,rofl :D
      • Super Marie je fakt vtipná... prostě se ukazuje, že Nintendo je platforma (především?) pro děti a tak to má být... mami, kup mi toho novýho Zeldu! *1*
    • flash789
      TA Zelda kdyztak...ten kluk co s nim pobihas se vetsinou jmenuje Link. Nebo snad myslis ze Zelda je najakej panacek co hodne zere zeli ? A takovyhle lidi tu pisou komenty..ach jo..
      PS: jeste jednou jasne a zretelne..Zelda je zenskeho rodu
      https://en.wikipedia.org/wiki/Princess_Zelda
      • jo, lidem s nesprávnýma komentama by se měl dát ban. ubylo by "ach jo" a herní svět by byl veselejší
  • jack
    Bude remaster ve 4K na PC *12* *5* *1* ?
  • Ani me to nijak neprekvapuje. Nintedo umi udelat svoje hry. Dodnes vzpominam, jak jsem koukal s otevrenou pusou na Mario64 na N64 :-)
    • Já koukal s otevřenou pusou už 2 roky předtím v Magic Carpetu... trochu jiná liga.
  • Blahopřeji autorovi recenze, tolik spoilerů jsem totiž ještě v žádné jiné recenzi neviděl.
  • Tahle anime Nintendo kravina nemá na Zaklínače 3 ani náhodou. Nejsou tam vztahy, není tam erotika, nejsou tam intriky, hrajete za androgynního Linka, grafika je strašná - vypadá to jako omalovánky...ale samozřejmě - musí to dostat desítku protože tohle drží Switch nad vodou. Bez téhle hry by po tom nepovedeném zastaralém kusu HW neštěkl ani japonský špic.
    • zastaralém kusu HW - ten kousek kremiku od Nvidie ma v sobe to - co v roce 2000 bylo oznacovano jako superpocitat o trech patrach a spotrebe nekolika tisic wattu. A dnes to mas v krabicce o spotrebe 10w. To vis, ze by mohl mit handheld v sobe cip o vykonu treba RX470 anebo NV1060, ale ta baterie by musela byt externi a nosila by se misto batohu :D
    • Kozy
      No a vidíš to, mě ta grafika přijde nádherná až tak, že vážně uvažuju o koupi Switche
  • No tak vysla na Nintendo paradni hra. Nevim, proc to zdejsim zapsklym uzivatelum tak lezi v zaludku. Vzdyt je to supr, ze vychazeji fajn hry ne? Na Nintendo, na Xbox, na Playstation a pry i na PC, ale to je neoverena informace *4*
    • Už jsem si říkal, že je tvůj příspěvek normální ale nezklamal si a chováš se stejně jako ostatní loupáci tady.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit